Προς το περιεχόμενο

Το γέλιο χρειάζεται στην ζωή μας Νο 6. Γελάστε γιατί χανόμαστε........


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Gaetanotron: Νέο συγκρότημα από Π. Γαϊτάνο και Καιάδα

Μιά συνεργασία που θα συνδυάζει το Σατανικό ροκ με τους Ορθόδοξους ύμνους και την απλή αιθέρια μάσκαρα με το έντονο βάψιμο του heavy metal, γεννήθηκε χθές, με την προσχώρηση του Πέτρου Γαϊτάνου στην οργάνωση του Καιάδα

17/10/2012

gaet-thumb-large.jpgΜια εικόνα από τις πρόβες, που μοιράστηκε στις νεαρές fans του Πέτρου Γαϊτάνου, με την παράκληση να ψηφίσουν αν πρέπει να βαφτεί κι εκείνος σαν τον Καιάδα ή αν πρέπει ο Καιάδας να αφήσει μαλλιά σαν τον Πέτρο.

Στο νέο σχήμα, στο οποίο οι δύο καλλιτέχνες θα συμμετέχουν επί ίσοις όροις και ονομάζεται «Gaetanotron», ο Γαϊτάνος και ο Καιάδας, θα επιχειρήσουν να δώσουν σάρκα και οστά σε ένα γενικότερο φλερτ Ορθοδοξίας και Σατανιστικού Τραμπουκισμού, που εξελίσσεται τους τελευταίους μήνες.

Πρόκειται για μια προσέγγιση, που ξεκίνησε με την επερώτηση που οδήγησε στην αποκάλυψη του «Γέροντα Παστίτσιου» και συνεχίστηκε με την αγαστή συνεργασία στο θέατρο Χυτήριο, όπου μπινελίκια, βιαιοπραγίες και κατάρες, συνυπήρξαν αρμονικά κάτω από τα ελληνοχριστιανικά λάβαρα.

Αξίζει μάλιστα να σημειωθεί, ότι αν και συνήθως η Εκκλησία διστάζει να αγκαλιάζει με τέτοιο ενθουσιασμό τις νέες τάσεις, στην περίπτωση της Χρυσής Αυγής, η ταύτιση υπήρξε ακαριαία. Προφανώς γιατί οι εκπρόσωποι της Εκκλησίας, βρήκαν στους σκληρούς και βίαιους χρυσαυγίτες, τον «άλλο εαυτό» που το ράσο δεν τους επιτρέπει να τον αφήσουν να εκδηλωθεί.

Προς το παρόν, οι «Gaetanotron», έχουν προγραμματίσει μια σειρά εμφανίσεων, όπου εκτός από το πρώτο τους single με τίτλο «Εγέρθητος Ύμνος», θα περιλαμβάνονται live κυνήγι αδύναμων μεταναστών και μαχαιρώματα, ενώ στο τέλος θα γίνεται μια συμβολική αναπαράσταση της Σταύρωσης, με τον Γαϊτάνο στο ρόλο του Ιησού και τον Καιάδα στο ρόλο του αναγνώστη της Ελεύθερης Ώρας.

http://www.protagon.gr/?i=protagon.el.moyfanet&id=19090

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κάτι είχα ακούσει.. πως για να γίνεις Ηγούμενος.. πρέπει να σε γαμήσει ο προηγούμενος.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζατε ότι κάθε 30 ημέρες, είναι απαραίτητο να καθαρίσετε την οθόνη του υπολογιστή από το εσωτερικό; Πολλοί άνθρωποι αγνοούν αυτό το γεγονός και δεν ξέρουν πώς οι κατασκευαστές εκμεταλλεύονται αυτή η άγνοια για την αύξηση των πωλήσεων.

Για να καθαρίσετε την οθόνη από μέσα, απλά κάντε κλικ στον παρακάτω σύνδεσμο: http://www.triktrak.gr/menu/sclean.swf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρόικα :

Κόκκινη γραμμή το: "Fornication Under Consent of the King"

Αν δεν ψηφιστεί ... ξεχάστε τη δόση ...

Στην αρχαία Αγγλία κάποιος δεν μπορούσε να κάνει σεξ εκτός και αν είχε την συγκατάθεση του Βασιλιά (εξαιρούνταν τα μέλη της βασιλικής οικογένειας). Όποιοι ήθελαν να αποκτήσουν παιδί, έπαιρναν την συγκατάθεση του Βασιλιά και έτσι τους δινόταν μια μεταλλική πλάκα που κρεμούσαν στην πόρτα τους όταν έκαναν σεξ. Η πλάκα έγραφε ότι διέπρατταν F.U.C.K. δηλαδή "Fornication Under Consent of the King" (συνουσία υπό την συγκατάθεση του Βασιλιά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θήνα, 18 Οκτωβρίου 2012

Δελτίο Τύπου

Καταβολή εισφορών υπέρ ΟΕΚ & ΟΕΕ

Από τη Διοίκηση του ΙΚΑ-ΕΤΑΜ ανακοινώνεται ότι, μετά την από 17-10-12 επιστολή του Υπουργού Εργασίας, Κοινωνικής Ασφάλισης και Πρόνοιας προς τον Διοικητή του Ιδρύματος, σύμφωνα με την οποία η τροπολογία περί κατάργησης των εργοδοτικών εισφορών υπέρ ΟΕΚ και ΟΕΕ, από 1/9/2012, απεσύρθη από το Κοινοβούλιο και ως εκ τούτου δεν κατέστη νόμος του Κράτους, οι εισφορές ασφαλισμένου και εργοδότη υπέρ των ως άνω Οργανισμών θα καταβληθούν σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία δηλ. εις ολόκληρον.

ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ

ΤΟΥ ΙΚΑ-ΕΤΑΜ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου, αυτό δεν πάει στο συγκεκριμένο θέμα.

Μονο για γέλια δεν ειναι...... ειναι απίστευτοι.....

Βεβαια ΑΝ λέω ΑΝ, οι 104 τυρόπιτες εγιναν 4.... τότε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thema-xronoy-na-fygei-h-dhmar-apo-thn-sygkhbernhsh.jpg

17/10/2012 Α. Σαμαράς: «Θα κάνω την Ελλάδα παράδειγμα προς μίμηση»

"Δε θέλουμε άλλο", θα έλεγα εγώ "πρόεδρε" ... ήδη μας μιμούνται πολλοί ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου εδώ θα σταματήσω για σήμερα ... :P:D

Όχι, όχι, δεν κουράστηκα και πάω για ύπνο ... :ph34r:

Για κούρεμα πάω ... :D

asteies-fwtografies-6124.jpg

Καλό βράδυυυυυυυυυυυυυ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παει ο λαγος στο σπιτι του λυκου χτυπαει το κουδουνι και ανοιγουν τα λυκακια:

Λυκακια: Τι θες;

Λαγος: Που ειναι ο πατερας σας;

Λυ: Λειπει

Λα: Καλα πειτε του οτι θελω να τον γ@μησω

Γυρναει ο λυκος και του το λενε

Την αλλη μερα ξανα το ιδιο σκηνικο

Τη τριτη μερα λεει ο λυκος σημερα θα κατσω εδω να δω τι θα γινει

Ερχεται ο λαγος και χτυπαει το κουδουνι αλλα ανοιγει ο λυκος

Λυκος: Τι θες;

Λαγος: Θελω να σε γ@μησω

Λυκος: Ισα ρε

Και αρχιζει να τον κυνηγαει

Εκει που τρεχουν σε καποια φαση περναει ο λαγος μεσα απο μια διχαλα παει να περασει και ο λυκος αλλα σφηνωνει

Οπότε γυρίζει πίσω ο λαγος και αρχιζει να τον γ@μ@ει

Και λεει ο λαγος: Μπορουσα και στο σπιτι αλλα ηταν τα παιδια…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...............

Και λεει ο λαγος: Μπορουσα και στο σπιτι αλλα ηταν τα παιδια…

Είδες που όλα είναι θέμα οργάνωσης.

Η τακτική στην υπηρεσία της στρατηγικού στόχου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"

Αγαπητέ κύριε,

Σας ευχαριστώ που σφραγίσατε την επιταγή μου με την οποία σκόπευα να πληρώσω τον υδραυλικό τον περασμένο μήνα. Σύμφωνα με τους υπολογισμούς μου, δεν πρέπει να πέρασαν ούτε 3 νανοδευτερόλεπτα μεταξύ του σφραγίσματος της επιταγής μου και της αυτόματης κατάθεσης της σύνταξής μου από το δημόσιο!

Θα πρέπει να σας ευχαριστήσω και για το πρόστιμο των 30 δολαρίων που χρεώσατε το λογαριασμό μου ως πέναλτι για την ταλαιπωρία που προκάλεσα στην Τράπεζά σας. Η ευγνωμοσύνη μου ξεχειλίζει κυρίως γιατί με κάνατε να ξανασκεφτώ τους τρόπους με τους οποίους αντιμετωπίζω τα οικονομικά μου.

Έχω προσέξει πως κάθε φορά που προσπαθώ να επικοινωνήσω μαζί σας η μόνη μου παρηγοριά είναι η απρόσωπη και ασύμφορη οντότητα που έχει γίνει η Τράπεζά σας.

Από εδώ και στο εξής, όπως ακριβώς κάνετε κι εσείς, θα κάνω τις συνδιαλλαγές μου μαζί σας προσωπικώς.

Οι πληρωμές της υποθήκης και του δανείου μου δε θα γίνονται αυτόματα, αλλά θα φτάνουν στην Τράπεζά σας με επιταγή στο όνομα ενός υπαλλήλου, που θα ορίσετε εσείς. Να θυμάστε πως είναι αδίκημα να ανοιχτεί η αλληλογραφία που θα περιέχει την επιταγή από κάποιον άλλον και όχι από τον παραλήπτη.

Σας επισυνάπτω την αίτηση που θα πρέπει να συμπληρώσει ο υπάλληλος που θα ορίσετε. Σας ζητώ συγγνώμη για το 8σελιδο μέγεθός της, αλλά θα πρέπει να γνωρίζω γι’ αυτόν όσα γνωρίζει η Τράπεζά σας για μένα.

Σημειώστε πως όλες οι πληροφορίες που αφορούν το ιατρικό ιστορικό του θα πρέπει να υπογραφούν από το αρμόδιο Υγειονομικό τμήμα, ενώ και οι πληροφορίες για τα οικονομικά του θα πρέπει να συνοδεύονται από τα κατάλληλα θεωρημένα αντίγραφα-ντοκουμέντα.

Στη συνέχεια θα πρέπει να εκδώσω ένα PIN, τον οποίο θα χρησιμοποιεί ο υπάλληλός σας στις συναλλαγές μαζί μου.

Λυπάμαι, αλλά δε θα είναι μικρότερο από 28 νούμερα – τόσα είναι και τα νούμερα που πληκτρολογώ κάθε φορά που καλώ το telephone banking και πρέπει να συνδεθώ με το λογαριασμό μου. Κι επειδή, όπως λένε, η μίμηση είναι η υπέρτατη κολακεία, επιτρέψτε μου να σας αντιγράψω!

Επιτρέψτε μου επίσης να σας γνωστοποιήσω και τα ακόλουθα. Όταν θα μου τηλεφωνείτε, θα πατάτε τα ακόλουθα κουμπιά:

1: Για να κλείσετε ραντεβού να με δείτε.

2: Για να με ρωτήσετε για μια πληρωμή που δεν έγινε.

3: Για να μεταφέρετε το τηλεφώνημα στο σαλόνι σε περίπτωση που είμαι εκεί.

4: Για να μεταφέρετε το τηλεφώνημα στην κρεβατοκάμαρα σε περίπτωση που κοιμάμαι.

5: Για να μεταφέρετε το τηλεφώνημα στην τουαλέτα σε περίπτωση που με καλεί η φύση..

6: Για να μεταφέρετε το τηλεφώνημα στο κινητό μου σε περίπτωση που λείπω από το σπίτι.

7: Για να στείλετε e-mail στον υπολογιστή μου, απαιτείται ένας μυστικός κωδικός, ο οποίος και θα σας αποσταλεί εν ευθέτω χρόνω.

8: Για να επιστρέψετε στο κύριο μενού και να ξανακούσετε τις επιλογές 1-7.

9: Για να διατυπώσετε κάποιο αίτημα ή παράπονο. Κατόπιν θα μπείτε σε αναμονή ανάλογα με την πληρότητα του αυτόματου τηλεφωνητή μου.

Καθ’ όλη τη διάρκεια του τηλεφωνήματος θα παίζει χαλαρωτική μουσική.

Αν, ωστόσο, χρειαστεί να περιμένετε πολύ, λυπάμαι, αλλά ακολουθώντας και πάλι το παράδειγμά

σας, θα πρέπει να σας χρεώσω με ένα ποσό για τη διαδικασία.

Κλείνοντας, σας εύχομαι ένα ευτυχισμένο και λιγότερο κερδοφόρο νέο έτος.

Η ταπεινή σας πελάτισσα.

"

Επιστολή μιας γιαγιάς, που απευθυνόταν στον διευθυντή της τράπεζας με την οποία συνεργαζόταν.

Υ.Γ.

Δεν ξέρω τι απάντησε η τράπεζα βέβαια, αλλά υποθέτω ότι θα τη χρέωσε και με άλλα έξοδα "διαβάσματος επιστολών", που είχε πιθανών προβλέψει το νομικό της τμήμα γι' αυτές τις περιπτώσεις, όρος που ίσως αναγραφόταν στα "φιλά γράμματα" που ... δεν διάβασε η γιαγιά. :P:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...