Προς το περιεχόμενο

Το γέλιο χρειάζεται στην ζωή μας Νο 6. Γελάστε γιατί χανόμαστε........


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάποιος πρέπει να θυμίσει στους παρουσιαστές των καναλιών ότι η έκφραση:

«τα στελέχη της ΝΔ ήταν όλη νύχτα στη Συγγρού»,

... μπορεί να παρεξηγηθεί.

Tο πήρα απόφαση...θα χωρίσω τη γυναίκα μου!!.

Δεν είναι δυνατόν κάθε βράδυ να πηγαίνει απο μπαράκι σε μπαράκι παντρεμένη γυναίκα.

Δεν κρατιέται έτσι ένας γάμος ...

Έχω βαρεθεί να με...... ψάχνει!!

Η βότκα με πάγο καταστρέφει τα νεφρά...

Το ρούμι με πάγο χαλάει το συκώτι...

Το ουίσκι με πάγο βλάπτει την καρδιά...

Το τζιν με πάγο κάνει κακό στον εγκέφαλο...

Η Cola με πάγο χαλάει τα δόντια...

ΓΙ' ΑΥΤΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ... ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΓΟ ...

Καλό βράδυ

Μπάμπης Κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οι βασικές αρχές ενός επιτυχημένου γάμου που και να μην τις ξέρεις θα τις μάθεις στην πορεία οπωσδήποτε...

1. Μην το σκέφτεσαι…παντρέψου!!! Αν βρεις μια καλή σύζυγο θα γίνεις ευτυχισμένος. Αν βρεις μια κακή σύζυγο, θα γίνεις φιλόσοφος!

2. Υπάρχει τρόπος για να θυμάσαι πάντα τα γενέθλια της: να τα ξεχάσεις μια φορά!

3. Όταν ένας άλλος άντρας σου παίρνει τη γυναίκα …η καλύτερη εκδίκηση είναι να τον αφήσεις να την κρατήσει!

4. Επιτέλους, βρέθηκε συντομότερος και ασφαλέστερος από το e-banking τρόπος μεταφοράς χρημάτων: ο γάμος!

5. Όποτε κάνεις λάθος ομολόγησέ το! Όποτε έχεις δίκιο, βγάλε το σκασμό!

6. Βρείτε χρόνο για ένα ρομαντικό δείπνο σε ακριβό εστιατόριο… χαμηλά φώτα, απαλή μουσική, κεριά…. Εσείς θα πηγαίνετε κάθε Τρίτη και η σύζυγός σας κάθε Πέμπτη.

7. Υπάρχει κάτι χειρότερο από το να σε εγκαταλείψει η γυναίκα σου: να μην σε εγκαταλείψει!

8. Το καλό σεξ θα τονώσει την ψυχολογία σας και θα ανανεώσει τη σχέση σας αρκεί…να μην το μάθει η γυναίκα σας!

9. Πρέπει να ζητάτε πάντα συγγνώμη όταν έχετε δίκιο!

10. Το μυστικό ενός κάλου γάμου… παραμένει μυστικό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω που αλλού να το γράψω... μόλις ήρθε πελάτισά μου μέσα στην τρελλή χαρά.... μου λέει "ήρθε το εκκαθαριστικό και πρέπει να πληρώσω πολύ λίγα χρήματα. να 'σαι καλά κορίτσι μου γιατί μόλις μου είπες ότι το ποσό του φόρου είναι 1600 τρόμαξα αλλά ευτυχώς τα κατάφερες και θα πληρώσω μόνο 46." της λέω αν το ποσό των 46 ευρώ είναι τυπωμένο σε ένα λευκό μεγάλο χαρτί με πράσινες γραμμούλες που πάνω λέει το σπίτι που έχεις και δεδομένου του ότι την δήλωσή θα την στείλω αύριο, τζάμπα χαίρεσαι.αυτό είναι το ΕΤΑΚ!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω που αλλού να το γράψω... μόλις ήρθε πελάτισά μου μέσα στην τρελλή χαρά.... μου λέει "ήρθε το εκκαθαριστικό και πρέπει να πληρώσω πολύ λίγα χρήματα. να 'σαι καλά κορίτσι μου γιατί μόλις μου είπες ότι το ποσό του φόρου είναι 1600 τρόμαξα αλλά ευτυχώς τα κατάφερες και θα πληρώσω μόνο 46." της λέω αν το ποσό των 46 ευρώ είναι τυπωμένο σε ένα λευκό μεγάλο χαρτί με πράσινες γραμμούλες που πάνω λέει το σπίτι που έχεις και δεδομένου του ότι την δήλωσή θα την στείλω αύριο, τζάμπα χαίρεσαι.αυτό είναι το ΕΤΑΚ!!!!!!! (και η πλάκα είναι ότι ο σύζυγός της της είπε να μην το μάθω ούτε εγώ γιατί μάλλον έκανα λάθος και οτι δεν πρέπει να μαθευτεί γιατί θα τους πάρουν είδηση στην εφορία και θα ζητήσουν τα υπόλοιπα) :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια Χριστούγεννα αγόρασα στην πεθερά μου για δώρο έναν τάφο σε ένα ωραίο νεκροταφείο.

Τον επόμενο χρόνο δεν της αγόρασα δώρο.

Όταν με ρώτησε γιατί, της είπα:

- Ε, μα δεν χρησιμοποίησες ακόμα το δώρο που σου έκανα πέρσι!

Και έτσι άρχισε ο καυγάς...

________________________________

Βγήκαμε με την γυναίκα μου για φαγητό.

Ο σερβιτόρος, για κάποιο λόγο, πήρε πρώτα την δική μου παραγγελία.

- Θα πάρω την μοσχαρίσια μπριζόλα. Λίγο ψημένη, να έχει μέσα αίμα.

- Δεν ανησυχείτε για την τρελή αγελάδα;

- Μπα, μπορεί να παραγγείλει μόνη της...

Και έτσι άρχισε ο καυγάς...

________________________________

Η γυναίκα μου και εγώ είχαμε πάει στην συνάντηση των παλιών συμμαθητών του σχολείου της. Η γυναίκα μου κοίταζε έναν μεθυσμένο να πίνει μόνος του στο διπλανό τραπέζι.

- Τον ξέρεις; την ρώτησα.

- Ναι. Τα είχαμε παλιά. Έμαθα ότι άρχισε το ποτό μόλις χωρίσαμε και δεν τον έχει δει κανείς ξεμέθυστο από τότε.

- Θεέ μου,είπα. Ποιός θα μπορούσε να φανταστεί ότι ο εορτασμός θα κράταγε τόσα χρόνια;

Και έτσι άρχισε ο καυγάς...

____________________________________________________________________

Η γυναίκα μου κάθισε δίπλα μου όπως έκανα ζάπινγκ.

- Τί έχει στην τηλεόραση; με ρώτησε.

- Σκόνη, είπα.

Και έτσι άρχισε ο καυγάς...

____________________________________________________________________

Το Σάββατο πρωί σηκώθηκα νωρίς, ντύθηκα ήσυχα, έφτιαξα το πρωινό μου και πήγα στο γκαράζ.

Έδεσα την βάρκα στο φορτηγάκι, και έκανα να βγώ από γκαράζ όταν διαπίστωσα ότι έβρεχε καταρρακτωδώς.

Πήγα πίσω στο σπίτι, ξεντύθηκα ήσυχα και ξαναξάπλωσα στο κρεβάτι.

Αγκάλιασα την γυναίκα μου, τώρα με διαφορετικές προσδοκίες από την μέρα, και της ψιθύρισα:

- Έξω βρέχει καταρρακτωδώς!

Και η γυναίκα μου απάντησε: - Και το πιστεύεις ότι ο άνδρας μου είναι έξω με αυτόν τον καιρό;

Και έτσι άρχισε ο καυγάς...

_________________________________________________________________

Όταν ήταν να πάρω σύνταξη πήγα στο ΙΚΑ. Η γυναίκα στο γκισέ μου ζήτησε την ταυτότητά μου για να δει την ηλικία μου.

Έψαξα στις τσέπες μου, και διαπίστωσα ότι είχα ξεχάσει το πορτοφόλι μου στο σπίτι.

Το είπα στην υπάλληλο και είπα ότι θα ξαναπέρναγα αργότερα.

Η υπάλληλος μου λέει: - Ξεκούμπωσε το πουκάμισό σου.

Ξεκούμπωσα το πουκάμισο και φάνηκαν οι λευκές τρίχες στο στήθος μου.

Η υπάλληλος είπε: - Σίγουρα είστε σε ηλικία για σύνταξη, και προώθησε την αίτησή μου.

Όταν γύρισα σπίτι είπα την ιστορία στην γυναίκα μου.

Μου είπε: - Έπρεπε να είχες κατεβάσει το παντελόνι σου. Θα έπαιρνες και επίδομα αναπηρίας...

Και έτσι άρχισε ο καυγάς...

_______________________________________________________

Η γυναίκα μου στεκόνταν γυμνή μπροστά στον καθρέφτη και μου λέει:

- Αισθάνομαι χάλια. Δείχνω γριά, χοντρή και άσχημη. Πές μου κάτι θετικό.

Και της απάντησα: - Η όρασή σου όμως είναι τέλεια...

Και έτσι άρχισε ο καυγάς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν επιβεβαιώνεται η φήμη ότι ο Επίτιμος ζήτησε από τον Πρωθυπουργό «να κάνει Υπουργό τον Κυριάκο, που να χαρεί τα μάτια του».

http://www.antinews.gr/2012/06/23/167881/

mtk.jpg

Mε σαρκαστικό τρόπο σχολίασε ο Φαήλος Κρανιδιώτης τα δύο περιστατικά υγείας που συνέβησαν στον πρωθυπουργό Αντώνη Σαμαρά και ο υπουργός Οικονομικών Βασίλη Ράπανο, αφήνωντας αιχμές για τον...επίτιμο πρόεδρο της ΝΔ Κωνσταντίνο Μητσοτάκη.

Με ανάρτησή του στο facebook, o κ. Κρανιδιώτης έγραψε τα εξής:

failos-status.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα ανέκδοτα για το επεισόδιο Κανέλλη-Κασιδιάρη

ankyr805.jpg

Διαβάστε όλα α ανέκδοτα που κυκλοφορούν μετά το επεισόδιο της Κανέλλης με τον Κασιδιάρη στο πρωινό του Αντ1:

1.Εγώ πάντως τον βρήκα πολύ κ@υλ@ τον τύπο.....δυο γυναίκες στο πλατό, η μια έφυγε μούσκεμα και η άλλη αναψοκοκκινισμένη!!!!

2. το νέο σύνθημα που θα ακούγεται πλέον...ρίξε άλλη μια στη λεσβία ρε Ηλία ρε Ηλία....

3.

-Σερβιτόρος: γεια σας τι θα πάρετε;

-Κασιδιαρης:ένα Freddo capuchino με καννελη καλά χτυπημένο.

-Δουρου: εγώ ένα νεράκι ευχαριστώ!

4. Κάποτε μιλούσαμε για το χαστούκι της Λιανή τώρα μιλάμε για τα χαστούκια της Λιανας...τυχαίο!

5. Αλλη τις τρώει και ζορίζεται (Κανέλη)

και άλλη τις τρώει και δροσίζεται (Δούρου)

6. Ευτυχώς δεν ήταν πιο δυνατές οι σφαλιάρες, γιατί αν δεν μπορούσε να καπνίσει η Λιάνα μετά, θα κατέρρεε και η καπνοβιομηχανία.

7. Ναι αστυνομία; ΒΟΗΘΕΙΑ! Ο Παπαδάκης είμαι. Στείλτε ΑΜΕΣΩΣ περιπολικό στο στούντιο του ΑΝΤ1. ΤΩΡΑ! Να πάρει την Κηφισίας έχει μπόλικη κίνηση.

8. Πότε ήταν η πρώτη φορά που χέστηκε πάνω του ο Τσακ Νόρις? Όταν σηκώθηκε όρθιος ο Προκόπης Παυλόπουλος!!!!

9. Από Δεύτερα ξεκινάει η νέα εκπομπή του Γιώργου Παπαδάκη....''Πάμε Μπουκέτο''!!!!

10. Αν η Κανέλλη αντί Ριζοσπάστη κρατούσε 5κιλο Βήμα της Κυριακής φουλ έξτρα-Μαντόνα-Βημαγκαζίνο-Βημαγκουρμέ-Βημαψαροντούφεκο θα σας έλεγα...

11. Ο Κασιδιάρης βάρεσε λένε μια γυναίκα.... για πια γυναίκα λένε την Κανέλλη? χαχαχαχαχαχαχαχαχα......

12. Μετά το ''πετάει ο γάιδαρος, πετάει'' τώρα θα έχουμε και το ''κινείται ο Προκόπης, κινείται''

13. Σαν άλλος σούπερμαν ο Παυλόπουλος σηκώθηκε, έδωσε 3 φάπες στο Κασιδιάρη, έφερε χαρτοπετσέτες στη Δουρου χωρίς να προλάβει να τον δει κάνεις!

14. Πάντως ο Κασιδιάρης πάρα την αντίθεση της Αλέκας κατάφερε να "ΕΝΩΣΕΙ" την Αριστερά...!!!!

15. Ένταλμα σύλληψης Κασιδιαρη--->5 λεπτά...

Ένταλμα σύλληψης Τσοχατζοπουλου----->10 χρόνια!

16. Ρε 'σείς έχω "φάει" σκάλωμα..

Τα μαλλιά του Παυλόπουλου ήταν πάντα Άσπρα ή Άσπρισαν σήμερα μόλις σηκώθηκε ο Κασιδιάρης...?

17. Μετά την εκπομπή "ΕΧΕΙΣ ΠΑΚΕΤΟ" της Βίκυς Χατζηβασιλείου, τώρα έχουμε και την εκπομπή "ΕΧΕΙ ΜΠΟΥΚΕΤΟ" με τον Γιώργο Παπαδάκη!

18. Όπως η Βουγιουκλάκη ερωτευόταν όποιον την χαστούκιζε πλάκα θα χει τώρα και η Καννέλη να δηλώσει φουλ καψούρα με το Κασιδιάρη!

19. Στο Θιβέτ αύριο ο Προκόπης Παυλόπουλος. Του ζήτησε συμβουλές ηρεμίας ο Δαλάι Λάμα.

20. Δεν ήταν Ριζοσπάστης αυτό με το οποίο βάρεσε η Κανέλλη τον Κασιδιάρη. Τα χαρτάκια από τα στριφτά τσιγάρα της ήταν.

21. Αν ανέβουν τα ποσοστά ΚΚΕ μετά το ξύλο του Κασιδιάρη, ο Σαμαράς θα κάνει φάλαγγα στον Παυλόπουλο που δε σηκώθηκε να τις φάει & αυτός.

22. Δεν στέλνουμε τον Κασιδιάρη να μιλήσει με την Μερκελ; Λέω εγώ τώρα.... :P

23. Αυτή τη στιγμή τσακώνονται μπροστά μου δυο γειτόνισσες . Έχω μείνει Προκόπης

24. Δήλωση Παυλόπουλου:"Δεν ξέρω τίποτα για το ξύλο! Εγώ κοιτούσα τη Γιαδικιάρογλου που κοιτούσε την Πετροπούλου.. που κοιτούσε την Πετροβασίλη!

25.Ναι γεια σας, ΑΝΤ1 εκεί?

-Μάλιστα...

-Τι κάνετε???

-ΒΑΡΙΟΜΑΣΤΕ!!!

26. Ο Προκόπης θα είναι ο πρώτος άνθρωπος που θα μπει αυτοπροσώπως στο Μαντάμ Τισό...

27. Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, δεν κουνιέμαι με τίποτα. Είμαι ο Προκόπης Παυλόπουλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάφοροι τύποι αντρών σχολιάζουν τη φωτογραφία μιας ωραίας γυναίκας στο Facebook

facebook.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάφοροι τύποι αντρών σχολιάζουν τη φωτογραφία μιας ωραίας γυναίκας στο Facebook

Ρε Μήτσε, τη φωτογραφία............ :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

samaramits4.png

samaramits7.png

http://www.drseeng.com/2012/06/blog-post_27.html

Ντόκτορας (όχι ο δικός μας :D ) σε μεγάλα κέφια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα από την παραλία Χιλιαδούς, λίγο έξω από την Ναύπακτο.

Και έχει μια δροσιά εδώ ...

Και ωραίο κρύο καπουτσίνο ...

lovefindtheway.jpg

Και ας μη ξεχνάμε, η αγάπη βρίσκει τον τρόπο ...

καλή δύναμη συνάδελφοι

Μπάμπης Κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...