Προς το περιεχόμενο

Το γέλιο χρειάζεται στην ζωή μας Νο 6. Γελάστε γιατί χανόμαστε........


Προτεινόμενες αναρτήσεις

:lol: :lol: τελικά δεν έχουν κι άδικο.... τι πίνεις και δεν μας δίνεις είναι κάτι δεκαετίες αυτή η βουλή:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αγαπητέ Θεέ

τον τελευταίο χρόνο μου πήρες:

τον αγαπημένο μου τραγουδιστή Νίκο Παπάζογλου

τον αγαπημένο μου συνθέτη Μανώλη Ρασούλη

...τον αγαπημένο μου ηθοποιό Θανάση Βέγγο...

Απλά ήθελα να σου θυμίσω

ότι οι αγαπημένοι μου πολιτικοί είναι:

ο Παπανδρέου, ο Παπακωνσταντίνου, ο Πάγκαλος, ο Σαμαράς, η Παπαρήγα, ο Καρατζαφέρης, ο Τσίπρας, ο Μητσοτάκης, η Μπακογιάνη ....

από βδομάδα θα σου πω και τους άλλους!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ Θεέ

τον τελευταίο χρόνο μου πήρες:

τον αγαπημένο μου τραγουδιστή Νίκο Παπάζογλου

τον αγαπημένο μου συνθέτη Μανώλη Ρασούλη

...τον αγαπημένο μου ηθοποιό Θανάση Βέγγο...

Απλά ήθελα να σου θυμίσω

ότι οι αγαπημένοι μου πολιτικοί είναι:

ο Παπανδρέου, ο Παπακωνσταντίνου, ο Πάγκαλος, ο Σαμαράς, η Παπαρήγα, ο Καρατζαφέρης, ο Τσίπρας, ο Μητσοτάκης, η Μπακογιάνη ....

από βδομάδα θα σου πω και τους άλλους!!!!

Ξέχασες το Βενιζέλο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασες το Βενιζέλο ...

Δεν τον ξεχασε. Δεν τον έβαλε , γιατι θα βρυκολακιάσει και θαναι χειρότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, ξεκινάμε....

organo13.jpg

version 4: τακλιν 2 σε 1 = κίτρινη......

Σε θαυμάζω ρε Στεφανε γιατί είσαι πολύ τυχερός. Μόλις κουνήσεις το ποντίκι, αμέσως πέφτουν τα ωραία κοριτσόπουλα επάνω του. Λες ρε να χτυπούσε πράγματι ο μπάτσος αυτά τα βελούδινα κορμιά; Κορμιά βελούδινα, μόνο για χάδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασες το Βενιζέλο ...

..............

από βδομάδα θα σου πω και τους άλλους!!!!

Απολαυστική και διασκεδαστική ήταν η απογευματινή τηλεδιάσκεψη μεταξύ του Ευάγγελου Βενιζέλου και των τριών επικεφαλής της τρόικας, οπότε οι τέσσερις άντρες αποφάσισαν να την επαναλάβουν αύριο την ίδια ώρα, για να απολαύσουν και το ηλιοβασίλεμα.

Οι συζητήσεις είναι πολύ σημαντικές για την εξασφάλιση της έκτης δόσης και είναι πολύ άτυχοι όσοι Έλληνες τα τινάξουν αυτές τις ημέρες, αφού δεν θα μάθουν ποτέ αν πήραμε τελικά την έκτη δόση – πολλοί Έλληνες θα φάνε στη μάπα καμιά δεκαριά χρόνια αγωνίας για το αν θα γίνει στάση πληρωμών και θα τα κακαρώσουν μια μέρα πριν επιστρέψουμε στη δραχμή, με αποτέλεσμα να χάσουν τους πανηγυρισμούς και τα πυροτεχνήματα.

Κύριο θέμα στις συζητήσεις είναι οι απολύσεις 100 χιλιάδων υπαλλήλων έως το 2015 από το Δημόσιο αλλά -προς Θεού- κανενός από την Αστυνομία.

Παράλληλα, η τρόικα ζητάει την διακοπή καταβολής σύνταξης στους δικαιούχους του Δημοσίου που είναι κάτω των 55 ετών -αλλά και σε εκείνους που έχουν πάρει σύνταξη και είναι πάνω από 65 ετών- ενώ ανέγγιχτα παραμένουν τα δικαιώματα όσων έχουν ξεπεράσει τα 110 έτη.

Μετά το τέλος της τηλεδιάσκεψης, ο Ευάγγελος Βενιζέλος δεν έκανε δηλώσεις επειδή από τις αλλεπάλληλες τηλεδιασκέψεις και τα διαγγέλματα δεν έχει χρόνο να καταβροχθίσει και πεινούσε σαν Βενιζέλος.

Σύμφωνα με πηγές του υπουργείου Οικονομικών, ο Ευάγγελος Βενιζέλος –κατά τη διάρκεια της τηλεδιάσκεψης- τρέφεται με ορό, για να μην αρχίσει να δαγκώνει τις κάμερες, τα τηλέφωνα και τη γραμματέα του, ενώ του φοράνε και φίμωτρο.

Ξένος αξιωματούχος που θέλησε να διατηρήσει την ανωνυμία του δήλωσε πως οι επικεφαλής της τρόικας διαμαρτυρήθηκαν έντονα στον Ευάγγελο Βενιζέλο επειδή η Ελένη Μενεγάκη παίρνει επίδομα τρίτεκνης μητέρας από τον Οργανισμό Γεωργικών Ασφαλίσεων και όχι από τον Οίκο του Ναύτου.

Ο κ. Βενιζέλος απάντησε ψύχραιμα πως η κυρία Μενεγάκη δεν είναι αγρότισσα αλλά δικαιούται επίδομα από τον ΟΓΑ επειδή τις εκπομπές της τις παρακολουθούν μόνο βλίτα.

http://pitsirikos.net/2011/09/%CF%83%CE%AF%CF%81%CE%B9%CE%B1%CE%BB/#more-13847

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρακάτω δεν είναι για γέλια αλλά δεν ήξερα που να το βάλω:

Ενώ ένας άνδρας γυάλιζε το νέο αυτοκίνητό του, ο ηλικίας 4 ετών γιος του,πήρε μια πέτρα και γρατσούνισε με γραμμές μέρος του αυτοκινήτου. Στο θυμό του απάνω, ο άνδρας αυτός πήρε το χέρι του παιδιού του και χρησιμοποιώντας ένα γαλλικό κλειδί, το χτύπησε πολλές φορές .Στο νοσοκομείο, το παιδί έχασε όλα τα δάχτυλά του λόγω των πολλαπλών σπασιμάτων. Όταν το παιδί είδε τονπατέρα του ….. με τα παραπονεμένα μάτια γεμάτα πόνο τον ρώτησε : Μπαμπά.. πότε τα δάχτυλά μου θα μεγαλώσουν πάλι ? Το άτομο βουβό, πήγε πίσω στο αυτοκίνητό του και το κλώτσησε πολλές φορές . Σκεπτόμενος αυτό που έκανε, βρισκόμενος μπροστά στο αυτοκίνητο του και βλέποντας ξανά τις γρατζουνιές , αντιλήφθηκε ότι το παιδί του είχε γράψει με την πέτρα ’ΜΠΑΜΠΑ ΣΕ ΑΓΑΠΩ”.

Την επόμενη ημέρα ο άνδρας αυτός αυτοκτόνησε ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΗΜΑΣΙΑΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ...1.jpg

Τόσο?

2.jpg

Τόσο?

3.JPG

Τόσο?

4.jpg

Τόσο?

5.jpg

Τόσο?

GAMHSI.jpg

όσο καινα ναι , την έχετε γαμήσει !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΗΜΑΣΙΑΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ...1.jpg

Τόσο?

2.jpg

Τόσο?

3.JPG

Τόσο?

4.jpg

Τόσο?

5.jpg

Τόσο?

GAMHSI.jpg

όσο καινα ναι , την έχετε γαμήσει !

Ρε, οπως την βλέπω σε 2 φωτογραφίες, σαν γυναικα με τραβαει. Τα ζορικα μου πανε, για να τα τιθασευω πανω στο επίπεδο. Μα αποτι βλεπω ρε Μαρια, και εσενα σε τραβάνε τα ζόρικα. Το προσεξα και προχθες σε κατι αλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεύθερος ο Ψωμιάδης για τα στημένα, κρατείται για άλλη υπόθεση

http://www.sport24.gr/football/ellada/stimena-paixnidia/eleutheros_o_makhs_pswmiadhs_gia_ta_sthmena_-_paramenei_kratoumenos_gia_alles_ypotheseis.1377959.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεύθερος ο Ψωμιάδης για τα στημένα, κρατείται για άλλη υπόθεση

http://www.sport24.g...is.1377959.html

Επιτέλους.....

Εν έτει 2011 δεν γίνεται να έχουμε "πολιτικούς" κρατούμενους!

http://www.youtube.com/watch?v=VwutIL7FnhQ&feature=player_embedded

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους.....

Εν έτει 2011 δεν γίνεται να έχουμε "πολιτικούς" κρατούμενους!

Εμάς μας κυνηγάνε οι αγορές, αυτόν τον κυνηγάει το σύστημα.... Ένας batman θα μας σώσει............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους.....

Εν έτει 2011 δεν γίνεται να έχουμε "πολιτικούς" κρατούμενους!

http://www.youtube.com/watch?v=VwutIL7FnhQ&feature=player_embedded

ακριβώς αυτό...πρέπει να σκέφτηκε και ο ανακριτής...

τον αναζητούν τόσους μήνες...καταζητείται και από την ιντερπολ..ΚΑΙ? θα διακονονίσει ένα χρέος που έχει και θα είναι ελεύθερος....

ΑΘΑΝΑΤΗ ΕΛΛΑΔΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα είπε όλα...άπαιχτος ο μπακαγιόκο..

http://www.sport24.g...io.1375214.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρτι στο twitter μετά τη δήλωση Γιώργου • «Ηταν ένας Αγγλος, ένας Γάλλος και ένας εργαζόμενος»

Της ΑΡΓΥΡΩΣ Κ. ΜΩΡΟΥ

Τα χαράτσια «σκάνε» το ένα μετά το άλλο... Οι απλήρωτοι λογαριασμοί ξεχειλίζουν από τα συρτάρια... Τα μαύρα μαντάτα είναι δυσβάσταχτα και απανωτά. Για να μη μιλήσουμε για την πραγματική ανεργία, που αυξάνει με γεωμετρική πρόοδο!

Εκείνο που είναι βέβαιο πως δεν έχει αλλάξει, είναι το χιούμορ, το οποίο μπορεί να μαυρίζει (black), αλλά δεν παύει να αποτελεί ένα από τα πιο ισχυρά παυσίπονα. Αρκεί να διαβάσει κάποιος όσα γράφτηκαν στο twitter, την ίδια στιγμή που ο πρωθυπουργός έλεγε από τη ΔΕΘ πως βασικός τους στόχος είναι να διασφαλίσουν πως θα υπάρχει τουλάχιστον ένας εργαζόμενος ανά οικογένεια. Μόλις 140 χαρακτήρες αρκούσαν για να λάβει την απάντησή του. Επιλέξαμε τα πλέον εύστοχα tweets που έπεσαν στο twitter, με hashtag #enas_ergazomenos, πριν καλά καλά ο ΓΑΠ ολοκληρώσει την ομιλία του.

* HMikriLoulou: Γνωρίζω οικογένεια με 2 εργαζόμενους. Πού κάνω καταγγελία;

* kVaSouLi: Παρακαλούνται όσες οικογένειες διαθέτουν πάνω από έναν εργαζόμενο, να δανείσουν σε αυτούς που δεν έχουν κανέναν #enas_ergazomenos.

* stathisdrogosis: Ενας εργαζόμενος ανά οικογένεια, ένα βιβλίο ανά τάξη, ένας γιατρός ανά όροφο, ένα νερό ανά Βαγγελιώ.

* athinaida: Αυτός ο δόλιος #enas_ergazomenos είναι να πληρώσει και τη «μία εισφορά αλληλεγγύης» και το «ένα τέλος επιτηδεύματος» και τον «ένα φόρο ακινήτων».

* aresburas: Μπορεί ένας δημοσιογράφος να ρωτήσει, αν σ' ένα ζεύγος δουλεύουν και οι 2, θα πρέπει να χωρίσουν ή ο ένας να παραιτηθεί;

* BebecaVIP: Ηταν ένας Αγγλος, ένας Γάλλος κι #enas_ergazomenos.

* kkarpou: Πάντως ο #GAP έχει ήδη υλοποιήσει το #enas_ergazomenos ανά οικογένεια. Ποιος άλλος δουλεύει στο Καστρί;

* internetakias internetakias: Κατάλαβα, στο τιμόνι ο #enas_ergazomenos και η υπόλοιπη οικογένεια θα σπρώχνει.

* naive22: Επόμενο μέτρο κυβέρνησης: Να απαγάγουν τον #enas_ergazomenos και να ζητούν λύτρα για να τον επιστρέψουν!

* boletusboletus Boletus S:#enas_ergazomenos ανά οικογένεια και οι άλλοι στα οδοφράγματα.

* ergodektis: Ανταλλάσσω εργαζόμενο αδερφό με άνεργη μέχρι 22 ετών. Απαιτείται φωτογραφία ολόσωμη με μπικίνι, στη διεύθυνση...

* allufunmarx: -Ποιος φταίει πραγματικά για το #enas_ergazomenos σε κάθε οικογένεια; -Ο #enas_psifoforos του ΠΑΣΟΚ σε κάθε οικογένεια.

* PartonMike: Αντί να χαίρεστε που ο #enas_ergazomenos θα δουλεύει και οι υπόλοιποι θα αράζουμε και θα του τα τρώμε, παραπονιέστε κιόλας. Μα πόσο αχάριστοι!

* olga_from_mars: Γνωρίζω οικογένεια με 2 συνταξιούχους και 2 εργαζόμενους. Πού κάνω καταγγελία; #enas_ergazomenos.

* NickolasSpirida: Προσφέρομαι να παντρευτώ εργαζόμενη γυναίκα... ορκίζομαι να μην ψάξω ποτέ για δουλειά. #enas_ergazomenos.

* marie_la_bas: Πόσοι ημιαπασχολούμενοι μας κάνουν έναν εργαζόμενο; #enas_ergazomenos.

* paiktour: Επόμενη κίνηση, η θέσπιση του θεσμού του εργαζόμενου της γειτονιάς.

* lenakas: ...η Μενεγάκη, γάτα. Προνόησε.

Φυσικά από το κλίμα της εποχής δεν θα μπορούσαν να λείψουν και τα ανέκδοτα ανάλογου περιεχομένου. Ενδεικτικά παραθέτουμε δύο:

* -Αγάπη μου, έχω γκόμενο, λέει η γυναίκα στο σύζυγό της.

- Δουλεύει;

* Μπαίνει μια μέρα ένας άνεργος μέσα σε ένα μαγαζί και ρωτάει τον ιδιοκτήτη αν υπάρχει δουλειά.

- Βεβαίως και υπάρχει. Κάθε εβδομάδα θα πρέπει να έρχεσαι τρεις ημέρες και να είσαι εδώ δύο ώρες. Ο μισθός σου θα είναι 2.500 ευρώ τον μήνα, θα έχεις εταιρικό αυτοκίνητο, πληρωμένο κινητό, λάπτοπ και μια ξανθιά μοντέλο για γραμματέα.

- Πλάκα μου κάνεις; ρωτάει ο άνεργος.

- Εσύ άρχισες πρώτος!

http://www.enet.gr/?i=news.el.article&id=311802

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για προσπαθήστε να του ακουμπήσετε τη μύτη.... με το ποντίκι, ε...?????

http://www.selfcontrolfreak.com/slaan.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα η αλυσίδα καταστημάτων ΙΚΕΑ ανακοίνωσε ότι θα κυκλοφορήσει στην αγορά και αυτοκίνητα σε πολύ οικονομικές τιμές. Εσείς το μόνο που θα πρέπει να κάνετε θα είναι να συναρμολογήσετε το αυτοκίνητό σας.

ikea-car.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...