Προς το περιεχόμενο

Ο "ΓΙΑΝΝΗΣ Μ" ΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ


επισκέπτη Επισκέπτης-Γ.Β.-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΩΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΕΛΩΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ...

Υ.Γ. ΦΙΛΕ ΓΙΑΝΝΗ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΣ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυσκολο το εργο

ειχαμε μαθει το παιζουμε για μεγαλυτερους

δυσκολα τα λογια

οταν μαλιστα προκειται για ενα ανθρωπο σαν τον Γιαννη

και τα λογια ηταν καλα

οχι γιατι ο νεκρος δικαιωνεται, που λενε

αλλα γιατι οι πραξεις ηταν μεγαλυτερες απο αυτες που γνωριζαμε και μεις οι δικτυακοι φιλοι του

γιατι συντροφοι του, φιλοι αλλα και πολιτικοι αντιπαλοι ειχαν να που μπροστα στο καραβι του τελευταιου ταξιδιου μονο καλα λογια

κι οχι μονο να πουν αλλα να τα τεκμηριωσουν με εργα που αφησε πισω του ο Γιαννης

ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ρε φιλε και να εισαι σιγουρος οτι εκει κατω στην πολη που αγωνιστικες να γινει καλυτερη αλλα και εδω μεσα σε τουτη την κοινοτητα (μια πολη και μεις) δεν θα σε ξεχασει κανεις

Αννα

να ξερεις οτι και δω περα απο το Αργος υπαρχουν καποιοι ανθρωποι που θα ειναι διπλα σου οταν τους χρειαστεις,

αν και αισθανομαι οτι οι συντοπιτες σου εχουν ειχαν και θα εχουν περισια αγαπη για σενα τα παιδια και τον Γιαννη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα λόγια είναι πραγματικά πολύ φτωχά σ' αυτές τις περιπτώσεις...

Θερμά συλλυπητήρια.. ειλικρινά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρόλαβα να σε γνωρίσω καλα Γιάννη και όμως σε ήξερα απο τα καλα λογια όλων των άλλων φίλων σου στο Φορουμ.

Παρακολουθω το θέμα δυο μερες τωρα και δεν βρίσκω λόγια.

Τι να τα κανουν τα λογια παρηγοριάς οι δικοί σου;

Εφυγες νωρίς και αυτο ειναι κατι που δεν μπορει να αντιμετωπιστεί με καμμιά κοσμοθεωρία

Ομως...υπάρχει κάτι άλλο περα απο αυτο τον κόσμο εκει πρεπει να είναι και ο μυθικός Παραδεισος και εκει βρισκεσαι τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Τι να πείς για το Γιάννη !!!

Τα λόγια είναι φτωχά και δεν απαλύνουν το πόνο των δικών του ανθρώπων !!!

Καλό Ταξείδι και είθε οι δικοί του άνθρωποι νάχουν τη δύναμη να αντιμετωπίσουν το θλιβερό γεγονός !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος δεν το έζησε δεν μπορεί να το νιώσει.

Τίποτα δεν μπορεί να σε παρηγορήσει.

Εξαρτάται από την δύναμη του καθενός για να συνεχίσει να ζει γιατί πρέπει να συνεχίσει να ζει.........................

Απλά το συνηθίζεις γιατί δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο.

Ο πόνος και πολλές φορές ο θυμός υπάρχουν πάντα με τον καιρό όμως καταλαγιάζουν.

Η νοσταλγία για τον ανθρωπό σου μεγάλη.

Η ουσία είναι ότι έφυγε ένας άνθρωπος νέος και δραστήριος (απ' ότι διαβάζω γιατί δεν τον ήξερα) που θα μπορούσε να έχει ζήσει και να προσφέρει πολλά ακόμα.

Είναι άδικο για αυτόν και για την οικογένεια του.

Όμως αυτός ο άνθρωπος είχε πολλούς φίλους (απ' ότι διαβάζω) και τουλάχιστον τα χρόνια που έζησε πιστεύω να ήταν γεμάτα από κάθε είδους συναισθήματα και εμπειρίες και να έφυγε από τη ζωή όσο το δυνατόν πιο ικανοποιημένος αν εξαιρέσουμε την ασθένεια του.

Όσο για τους δικούς του ανθρώπους ας τον έχουν οδηγό στη πορεία της ζωής τους και να παλεύουν για αυτή όπως πάλεψε και εκείνος όλο αυτό το διάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρέ παιδιά πρίν λίγο καιρό που είχα μιλήσει μαζί του και δεν ήξερα τίποτα απο το πρόβλήμά του κάτι τον ρώτησα και μου λέει

ξέρεις είμαι στο νοσοκομείο κι έπεσα απο τα σύννεφα. Εγώ άν και τα μέρη μας ήταν κοντά- πολύ κοντά, όμως δεν το έφερε

θές η μοίρα θές κάτι άλλο να γνωριστούμε καλλίτερα άν και με είχε καλέσει να πάω από το σπίτι του στην γιορτή του δεν το

κατάφερα ποτέ δεν ξέρω γιατί. Λοιπόν όταν μιλούσα μαζί του ενώ ήταν στο νοσοκομείο, δεν έμεινα με την εντύπωση ότι ήταν

κάτι πολύ σοβαρό και ότι κινδύνευε η ζωή του, έμεινα με την εντύπωση ότι θα έκανε μιά εγχείρηση ρουτίνας και θα ήταν και

πάλι γρήγορα κοντά μας πιό γερός απο ποτέ. Γιάννη μου σου ζητώ συγνώμη απο κεί που είσαι γιατί δεν είδα το θέμα

νωρίτερα και δεν αξιώθηκα ούτε να σε αποχαιρετίσω. Έχε γειά φίλε και απο κεί που είσαι ξέρω ότι θα μας βλέπεις όλους

με αγάπη και κατανόηση όπως πάντα. Δεν μπορώ ρε σεις να το πιστέψω δεν μπορώ.

Ρε Παναγιώτη,φαντάσου ότι στις 17/2/2008 το μεσημέρι,ο Γιάννης ήταν μέσα στο forum

και μας έκανε συντροφιά. Δεν μπορώ να καταλάβω και 'γω τι μεσολάβησε και έφυγε έτσι

ξαφνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη iek forotexnikoy

χτες εμαθα ποιος τελικα ήταν και εμεινα κόκκαλο .., παρά τη διαφορετική σκοπιά που βλέπαμε τα πράγματα, επρόκειται για ενα σοβαρό ανθρωπο, αξιοπρεπή, στολίδι για το επάγγελμα, συλλυπητήρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο θανατος χτυπαει ολες τις πορτες τελικα.

Αχωριστος συντροφος του καθε πλασματος, απροβλεπτος οπως παντα.

Καλη μεταβαση αγαπητε Γιαννη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΝΗΘΩΣ ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΛΟΓΙΣΤΑΝΘΡΩΠΟΙ ΧΩΜΕΝΟΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΑΣ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ , ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΜΟΝΑΧΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΗ ΖΕΙ.ΜΑΘΑΜΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΜΕ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΞΕΧΑΣΑΜΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΟΥΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΓΜΕΣ ΣΑΝ ΚΑΙ ΕΤΟΥΤΗ ΠΟΥ ΚΑΤΙ ΞΥΠΝΑΕΙ ΜΕΣΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΘΥΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ.

ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟΝ ΠΡΟΘΑΛΑΜΟ ΓΙΑ ΤΗ ΖΩΗ.

ΜΑΚΑΡΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΥΧΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΣΥΝΟΔΕΥΣΟΥΝ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΑΣ ΣΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΙΩΝΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΣΑΝ ΠΥΡΣΟΣ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΝΑ ΤΟΥ ΔΕΙΞΟΥΝ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνώριζα τον Γιάννη. Διάβασα όμως προσεκτικά όλα αυτά που γράφονται γι΄ αυτόν κι κατάλαβα πως ήταν ΑΝΘΡΩΠΟΣ.

Γι΄ αυτό του αφιερώνω μια Κρητική μαντινάδα που κρύβει μέσα της όλα όσα θάθελε κανείς να πει σ΄ένα αγαπημένο πρόσωπο που φεύγει για το μακρινό ταξίδι που δεν έχει γυρισμό.

Τώρα που φεύγεις ασκιανέ (ίσκιε) και δροσερέ μου αέρα,

σ΄ όποιο δεντρό κι΄ ανε σταθώ θα λιάζομαι όλη μέρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΦΙΛΕ ΑΝ Κ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ Κ ΔΕΝ ΣΕ ΗΞΕΡΑ

ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΦΙΛΕ ΑΝ Κ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ Κ ΔΕΝ ΣΕ ΗΞΕΡΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω ρε παιδια, δεν ξέρω.....

Χθες το βράδυ το έμαθα, και, ειλικρινά, δεν το περίμενα..... λίγες μέρες πριν μιλούσα με τον Γιάννη, και μου έλεγε πως όλα πάνε καλά. Τα λευκά του, του έκαναν λίγα ''νερά'', αλλά, είχε πει ότι θα τα έβαζε σε τάξη.....

Τι να πω....

Εγώ θα σε περιμένω, Γιάννη, να πιούμε το ποτάκι που λέγαμε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Γιαννης εφυγε απο κοντα μας ...

Ουτε για μια στιγμη και ο ιδιος και η Αννα του, δεν μας αφησαν να σκεφτουμε, πως θα μπορουσε ποτε να συμβει αυτο.

Θελουν να ξερουμε πως μας θεωρουσε φιλους, πως ειμασταν η παρεα του, αυτες τις δυσκολες μερες.

Θα τιμησουμε την αγαπη του και την φιλια του κρατωντας ζωντανη την μνημη του, στις καρδιες μας.

Η οικογενεια του θα τελεσει σαρανταημερο μνημοσυνο, την Κυριακη 23 Μαρτιου στον Ι.Ν.του Αγιου Πετρου στο Αργος, στις 10,00 π.μ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθησα να καταθεσω χρηματα στο λογ/μο αλλα απο την Τραπεζα(εθνικη) μου ζητανε καποιο κωδικο .Πηγα με εκτυπωμενο τον αριθμο που εδωσε Ο Καρολος ,αν γνωριζει καποιος ας γραψει .

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακολουθώ το θέμα εδώ και μέρες, μα δεν βρίσκω το κουράγιο να γράψω κάτι.

Ενιωσα πολλές φορές συγκίνηση, με τα όμορφα λόγια των συναδέρφων για τον Γιάννη, είτε τον γνώριζαν , είτε όχι.

Ειμαι απο τους τυχερούς που είχαν την χαρά να τον απολαύσουν, αυτόν και την συντροφιά του, και να περάσω μαζί του ένα πολύ όμορφο βράδυ με μεζέδες και κρασάκι , το καλοκαίρι του 2006 στα Χανιά.

Θυμώνω μαζί μου, που εξαιτίας κάποιων , έχασα την ευκαιρία να ξαναβρεθώ με τον Γιάννη , τον Νοέμβριο στο Πήλιο.

Ελπίζω απο εκεί που βρίσκεται να μας "βλέπει" και να νιώθει περήφανος για τον εαυτό του, "αισθανόμενος" το πόσο πολύ τον αγάπησαν και τον εκτίμησαν κάποιοι εδω κάτω, παρά το σύντομο πέρασμα του απο αυτή την ζωή.

Ας είναι ελαφρύ το χώμα που τον σκεπάζει!

Με απέραντο σεβασμό

Μαρίνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 weeks later...
Η τελευταία επιθυμία της οικογένειας του φίλου μας του Γιάννη είναι να μην δωθούν χρήματα για στεφάνια. Όποια/ος επιθυμούσε να στείλει κάποιο στεφάνι, αντί αυτού, μπορεί να καταθέσει χρήματα στον παρακάτω τραπεζικό λογαριασμό , σε οποιαδήποτε τράπεζα .

Ο λογαριασμός ανήκει στον Εθνικό Οργανισμό Μεταμοσχεύσεων :

IBAN: GR840140-115011-500210-1239950

Με την σημείωση " Είς μνήμη Ι. ΜΠΙΜΠΗ "

Προσπαθησα να καταθεσω χρηματα στο λογ/μο αλλα απο την Τραπεζα(εθνικη) μου ζητανε καποιο κωδικο .Πηγα με εκτυπωμενο τον αριθμο που εδωσε Ο Καρολος ,αν γνωριζει καποιος ας γραψει .

Ευχαριστω

Ο Γιαννης βρηκε μεγαλη υποστηριξη και βοηθεια απο τον παραπανω οργανισμο.

Θα πρεπει να μην ξεχναμε οτι δεκαδες συνανθρωποι μας καθημερινα βρισκονται σε αυτη την αναγκη.

Αξιζει τον κοπο να προσπαθησουμε παλι απο μια αλλη τραπεζα που δεν εχει αυτο το προβλημα με τους κωδικους. (π.χ. Alpha Bank)

Η καταθεση μας ειναι πανω απο ολα μια καταθεση ελπιδας στον δυσκολο αυτον αγωνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κατι τετοιες περιπτώσεις ενα μου ρχεται στο μυαλό..

άααρε μπαμπέση σταυρωτή ... γιατί μας το κανες γιατί,

πήρες απ την παρέα μας,

το πιο καλό παιδί.

καλή δυναμη στην οικογένειά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 months later...

Ας θυμηθούμε τον Γιάννη που πάει ένας χρόνος (εχθές) που έφυγε από κοντά μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας θυμηθούμε τον Γιάννη που πάει ένας χρόνος (εχθές) που έφυγε από κοντά μας...

Το μονοπάτι της ζωής

σ 'ένα γκρεμό τελειώνει

κι απού 'χει στην ψυχή φτερά

τ 'ανοίγει και γλυτώνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εύχομαι ολόψυχα να είναι ελαφρύ το χώμα που σκέπασε τον Γιάννη ...

Τα συλλυπητήρια μου στην οικογένεια του ...

Καλό παράδεισο !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...