Προς το περιεχόμενο

Ειδήσεις, άρθρα από τον τύπο έντυπο και ηλεκτρονικό


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μάθαν πως γαμ...στε, πλακώσανε κι οι γύφτοι! :(

Πέμπτη, Οκτώβριος 07, 2010

«ΙΕΡΑ ΕΞΕΤΑΣΗ» ΣΤΑ ΣΧΟΛΙΚΑ ΒΙΒΛΙΑ…ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΘΑ ΕΛΕΓΞΕΙ ΤΗ «ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΟΤΗΤΑ» ΤΟΥΣ…ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΑΙΩΝΑ ΖΟΥΜΕ ΤΕΛΙΚΑ;;;

ΕΝ ΕΤΗ 2010 ΚΑΙ Η ΟΡΘΟΔΟΞΗ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ ΑΚΟΜΗ ΣΤΟ ΥΠ.ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΤΗΝ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑΣ ΤΗΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΡΙΝΕΙ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ...ΡΕ ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΟΙ ΡΑΣΟΦΟΡΕΣ ΤΣΟΥΛΕΣ ΤΗΣ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΜΕΣΑΙΩΝΑ....

Παρέµβαση στην Εκπαίδευση και συγκεκριµένα στο περιεχόµενο των σχολικών βιβλίων επιχειρεί η Εκκλησία. Οι ιεράρχες ισχυρίζονται ότι έχουν εντοπίσει «σηµάδια αποχριστιανοποίησης» στα εγχειρίδια, τόσο στην Πρωτοβάθµια όσο και στη Δευτεροβάθµια Εκπαίδευση!

Ενδεικτικό είναι ότι στη χθεσινή συνεδρίαση της Ιεραρχίας, οι µητροπολίτες αποφάσισαν η επιτροπή της Εκκλησίας για θέµατα Παιδείας να µελετήσει τα σχολικά βιβλία. Στη συνέχεια, θα συντάξει πόρισµα το οποίο θα σταλεί στην Ιερά Σύνοδο και ακολούθως αυτή θα αποφασίσει για τις επαφές µε το υπουργείο Παιδείας.

Κάποιοι µητροπολίτες ανέφεραν χθες ότι µία από τις αιτίες της ηθικής και πνευµατικής κρίσης – έτσι χαρακτηρίζει την κρίση η Εκκλησία – είναι και τα προβλήµατα στην Παιδεία και η αποχριστιανοποίηση των βιβλίων. Μάλιστα, µητροπολίτες ανέφεραν παραδείγµατα σχολικών βιβλίων όπου γίνονται αρνητικά σχόλια για την Εκκλησία. Αλλοι πρόσθεσαν πως έχουν παρατηρήσει προβλήµατα στα βιβλία των θρησκευτικών και της Ιστορίας.

Υπενθυµίζεται πως τον περσινό Νοέµβριο, µιλώντας στην υποδοχή των πρωτοετών φοιτητών της Θεολογίας, ο Αρχιεπίσκοπος Ιερώνυµος είχε κάνει λόγο για «εξοστρακισµό» των θρησκευτικών από τα σχολεία.

Αντιπαράθεση

«Εχω επισκεφτεί τα συνοριακά φυλάκια, στα ελληνοτουρκικά και ελληνοβουλγαρικά σύνορα. Εχω επισκεφτεί ακριτικά χωριά σ’ όλη τη συνοριακή γραµµή της Ελλάδας. Αλλά αυτό δεν έγινε ευρέως γνωστό. Γιατί δεν ζήτησα να µ’ ακολουθούν κάµερες...». Με αυτόν τον τρόπο απάντησε ο Αρχιεπίσκοπος Ιερώνυµος στους δύο «συνήθεις υπόπτους» του «συντηρητικού µπλοκ» της Εκκλησίας, τον Μητροπολίτη Θεσσαλονίκης Ανθιµο και τον Καλαβρύτων Αµβρόσιο. Οι δύο ιεράρχες ενοχλήθηκαν από την προχθεσινή παραίνεση του Αρχιεπισκόπου – που ζήτησε οι µητροπολίτες να µην πολιτικολογούν αλλά να έχουν νηφάλια και ειρηνοποιό παρουσία.

«Εγώ όπου πηγαίνω, ο λαός µου ζητάει να µιλάω για τα εθνικά θέµατα», ανέφερε ο κ. Ανθιµος, ενώ τον... σιγοντάρισε και ο Μητροπολίτης Καλαβρύτων Αµβρόσιος που σύµφωνα µε πληροφορίες ανέφερε: «Εµένα µου λείπει ένας αρχιεπίσκοπος που να είναι µπροστάρης».

Ο κ. Ιερώνυµος απάντησε πως είναι «τελείως διαφορετικό πράγµα να ασχολείσαι µε τα προβλήµατα και τις ανησυχίες του πολίτη και να προσπαθείς ποιµαντικά να είσαι στο πλευρό του. Και τελείως διαφορετικό να πολιτικολογείς υπό την έννοια της ενασχόλησης µε τους πολιτικούς σχηµατισµούς της χώρας».

ΠΡΕΖΑ TV

7-10-2010

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.iskra.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=1212:2010-10-08-13-48-23&catid=81:kivernisi&Itemid=198

ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ: ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΗ ΜΕΘΟΔΕΥΣΗ ΑΝΕΒΑΛΕ ΑΚΥΡΩΣΗ ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ!

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΉΣemailButton.pngprintButton.pngpdf_button.pngste.jpgΣΤΙΣ 23 ΝΟΕΜΒΡΗ ΟΡΙΣΤΗΚΕ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ ΤΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ ΑΚΥΡΩΣΗΣ ΤΟΥ ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ! Στις 23 Νοέμβρη ορίστηκε τελικώς από το Συμβούλιο της Επικρατείας (ΣτΕ), η ημερομηνία συζήτησης της αίτησης ακύρωσης των περικοπών μισθών, συντάξεων, δώρων εορτών, επιδομάτων αδείας αλλά και γενικά του ίδιου του Μνημονίου, για λόγους αντισυνταγματικότητας. Τις σχετικές αιτήσεις έχουν καταθέσει, προ τριμήνου, σειρά συνδικαλιστικών καικοινωνικών οργανώσεων (ΑΔΕΔΥ, Δικηγορικός Σύλλογος Αθηνών, ΤΕΕ, ΕΣΗΕΑ, ΓΕΝΟΠ – ΔΕΗ, ΕΣΗΕΑ, σωματεία συνταξιούχων κλπ) αλλά και μεμονωμένοι πολίτες.

Η αρχική συζήτηση ενώπιον της Ολομέλειας, επρόκειτο να πραγματοποιηθεί σήμερα Παρασκευή 8 Οκτωβρίου, αυτό όμως δεν κατέστη εφικτό κατόπιν κυβερνητικής μεθόδευσης! Συγκεκριμένα, τοΥπουργείο Οικονομικών, αλλά και άλλα Υπουργεία, δεν απέστειλαν, ως όφειλαν, τις θέσεις του Δημοσίου αλλά και άλλα συναφή έγγραφα στο ΣτΕ. Όπως είναι εύλογο, το ΣτΕ δεν είναι τυπικώς σε θέση να εκδώσει απόφαση, εάν δεν λάβει πρώτα γνώση των εγγράφων αυτών. Η κυβερνητική αυτή μεθόδευση, οφείλεται στο γεγονός πως οι μέχρι τώρα εγκυρότατες πληροφορίες, κάνουν λόγο γιαεισήγηση - «καταπέλτη», από τις Συμβούλους Επικρατείας Μαίρη Σαρπ και Σπυριδούλα Χρυσικοπούλου. Σύμφωνα με τις μέχρι τώρα απολύτως ασφαλείς πληροφορίες, η εισήγηση κάνει λόγο για αντισυνταγματικότητα των μισθολογικών και συνταξιοδοτικών περικοπών αλλά και της κατάργησης των συλλογικών συμβάσεων.

Η μεθόδευση αυτή της Κυβέρνησης, βέβαια δεν αποτελεί «μεμονωμένο» γεγονός. Ήδη κατά τη διάρκεια της σχετικής συνέντευξης τύπου στη ΔΕΘ, ο Γ. Παπανδρέου, είχε δηλώσει χαρακτηριστικά, σε σχετική ερώτηση δημοσιογράφου για τις προσφυγές ενωπίον του ΣτΕ, πως η «χρεοκοπία της χώρας είναι πολιτικό και όχι νομικό ζήτημα».

Στο μεταξύ, η κυβέρνηση Γ. Παπανδρέου προσπαθεί να «αγοράσει χρόνο» αλλά και πιθανότατα ναασκήσει ασφυκτικές πιέσεις στους δικαστικούς λειτουργούς του ΣτΕ. Εάν τελικά, η Ολομέλεια του ΣτΕ, αντισταθεί στις πιέσεις και υιοθετήσει την σχετική εισήγηση, τότε «τινάζονται» στον αέρα μερικά από τα κυριότερα μέτρα του μνημονίου. Αυτό μπορεί να δώσει μια μεγάλη ώθηση στουςκοινωνικούς-ταξικούς αγώνες, αφού οι τελευταίοι γυρεύουν εναγωνίως μια ελπιδοφόρα προοπτικήγια να φουντώσουν!

Να σημειωθεί τέλος, ότι μεταγενέστερα κατατέθηκαν επιπλέον προσφυγές ενώπιον του Στε, που αφορούν το ασφαλιστικό αλλά και το επικαιροποιημένο μνημόνιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

diavitikoi_high.jpg

ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΗ ΧΑΡΟΥ .. τυχαίο? δεν νομίζω..

Από τις πιο συγκλονιστικές ειδήσεις που έχω διαβάσει ....

Είναι γνωστό βέβαια ότι οι υψηλότατοι φόροι αλλά και οι εισφορές στα ταμεία είναι ανταποδωτικοί .......

Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους τους αλήτες που νοιάζονται μόνο για τον ισοσκελισμένο προϋπολογισμό και όχι για την αξία της ανθρώπινης ζωής .

Πέρα από αυτό πλέον είναι φανερό ότι έχει αποδομηθεί όχι απλά ο κοινωνικός ιστός αλλά ο κοινός νους .......

Ο κ.Υπουργός Υγείας πάντως φαντάζομαι θα είναι απόλυτα ευχαριστημένος από αυτό το έγγραφο .....

Ψηφίστε και σώστε κατά τα άλλα ..... Α ρε αλήτες πότε θα σας πάρουμε στο κυνήγι .....

http://www.iskra.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=1212:2010-10-08-13-48-23&catid=81:kivernisi&Itemid=198

ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ: ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΗ ΜΕΘΟΔΕΥΣΗ ΑΝΕΒΑΛΕ ΑΚΥΡΩΣΗ ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ!

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΉΣemailButton.pngprintButton.pngpdf_button.pngste.jpgΣΤΙΣ 23 ΝΟΕΜΒΡΗ ΟΡΙΣΤΗΚΕ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ ΤΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ ΑΚΥΡΩΣΗΣ ΤΟΥ ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ! Στις 23 Νοέμβρη ορίστηκε τελικώς από το Συμβούλιο της Επικρατείας (ΣτΕ), η ημερομηνία συζήτησης της αίτησης ακύρωσης των περικοπών μισθών, συντάξεων, δώρων εορτών, επιδομάτων αδείας αλλά και γενικά του ίδιου του Μνημονίου, για λόγους αντισυνταγματικότητας. Τις σχετικές αιτήσεις έχουν καταθέσει, προ τριμήνου, σειρά συνδικαλιστικών καικοινωνικών οργανώσεων (ΑΔΕΔΥ, Δικηγορικός Σύλλογος Αθηνών, ΤΕΕ, ΕΣΗΕΑ, ΓΕΝΟΠ – ΔΕΗ, ΕΣΗΕΑ, σωματεία συνταξιούχων κλπ) αλλά και μεμονωμένοι πολίτες.

Η αρχική συζήτηση ενώπιον της Ολομέλειας, επρόκειτο να πραγματοποιηθεί σήμερα Παρασκευή 8 Οκτωβρίου, αυτό όμως δεν κατέστη εφικτό κατόπιν κυβερνητικής μεθόδευσης! Συγκεκριμένα, τοΥπουργείο Οικονομικών, αλλά και άλλα Υπουργεία, δεν απέστειλαν, ως όφειλαν, τις θέσεις του Δημοσίου αλλά και άλλα συναφή έγγραφα στο ΣτΕ. Όπως είναι εύλογο, το ΣτΕ δεν είναι τυπικώς σε θέση να εκδώσει απόφαση, εάν δεν λάβει πρώτα γνώση των εγγράφων αυτών. Η κυβερνητική αυτή μεθόδευση, οφείλεται στο γεγονός πως οι μέχρι τώρα εγκυρότατες πληροφορίες, κάνουν λόγο γιαεισήγηση - «καταπέλτη», από τις Συμβούλους Επικρατείας Μαίρη Σαρπ και Σπυριδούλα Χρυσικοπούλου. Σύμφωνα με τις μέχρι τώρα απολύτως ασφαλείς πληροφορίες, η εισήγηση κάνει λόγο για αντισυνταγματικότητα των μισθολογικών και συνταξιοδοτικών περικοπών αλλά και της κατάργησης των συλλογικών συμβάσεων.

Η μεθόδευση αυτή της Κυβέρνησης, βέβαια δεν αποτελεί «μεμονωμένο» γεγονός. Ήδη κατά τη διάρκεια της σχετικής συνέντευξης τύπου στη ΔΕΘ, ο Γ. Παπανδρέου, είχε δηλώσει χαρακτηριστικά, σε σχετική ερώτηση δημοσιογράφου για τις προσφυγές ενωπίον του ΣτΕ, πως η «χρεοκοπία της χώρας είναι πολιτικό και όχι νομικό ζήτημα».

Στο μεταξύ, η κυβέρνηση Γ. Παπανδρέου προσπαθεί να «αγοράσει χρόνο» αλλά και πιθανότατα ναασκήσει ασφυκτικές πιέσεις στους δικαστικούς λειτουργούς του ΣτΕ. Εάν τελικά, η Ολομέλεια του ΣτΕ, αντισταθεί στις πιέσεις και υιοθετήσει την σχετική εισήγηση, τότε «τινάζονται» στον αέρα μερικά από τα κυριότερα μέτρα του μνημονίου. Αυτό μπορεί να δώσει μια μεγάλη ώθηση στουςκοινωνικούς-ταξικούς αγώνες, αφού οι τελευταίοι γυρεύουν εναγωνίως μια ελπιδοφόρα προοπτικήγια να φουντώσουν!

Να σημειωθεί τέλος, ότι μεταγενέστερα κατατέθηκαν επιπλέον προσφυγές ενώπιον του Στε, που αφορούν το ασφαλιστικό αλλά και το επικαιροποιημένο μνημόνιο!

Μα είναι προφανές ότι (και) η σημερινή κυβέρνηση πιστεύει στο ότι η Δικαιοσυνή είναι τυφλή και ότι την αφήνει να αποφασίζει χωρίς καμία πίεση , άλλωστε και το παραπάνω φανερώνει ότι είμαστε πράγματι το λίκνο της Δημοκρατίας ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

diavitikoi_high.jpg

ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΗ ΧΑΡΟΥ .. τυχαίο? δεν νομίζω..

Αλήτες...............

Τίποτα λιγότερο...........

Αυτό που εύχομαι, να το χρειαστεί αυτός που έβγαλε την "απόφαση"................. για να δει ότι το πόδι του για 2 χρόνια αξίζει περισσότερο από τα παπούτσια... όσο κι αν κάνουν αυτά..................

Αλήτες................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

diavitikoi_high.jpg

ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΗ ΧΑΡΟΥ .. τυχαίο? δεν νομίζω..

Έλα ρε.............

Όπισθεν ολοταχώς από το ΙΚΑ για τα παπούτσια των διαβητικών

Η διοίκηση του ΙΚΑ ανακοίνωσε ότι θα καλύπτει τη δαπάνη για τα ειδικά υποδήματα των διαβητικών, ύστερα από το σάλο που προκάλεσε η δημοσιοποίηση της απαντητικής επιστολής του ΙΚΑ για το ζήτημα προς την Πανελλήνια Ομοσπονδία Σωματείων - Συλλόγων Ατόμων με Σακχαρώδη Διαβήτη «ΠΟΣΣΑΣΔΙΑ».

Στην επιστολή αναφερόταν ότι το ίδρυμα δεν θα χορηγεί παπούτσια, αφού με τη χρήση τους "δεν αποφεύγεται ο ακρωτηριασμός του ποδιού, απλά καθυστερεί για ένα δύο χρόνια και το αναμενόμενο όφελος θα είναι μικρότερο από το προβλεπόμενο κόστος".

Μιλώντας το πρωί σε ραδιοτηλεοπτικά μέσα, ο διοικητής του ΙΚΑ, Ροβέρτος Σπυρόπουλος υποστήριξε ότι η επιστολή συντάχθηκε την περίοδο που υπήρχε κενό διοίκησης στο Ίδρυμα, και προτού αναλάβει ο ίδιος τα καθήκοντα του. Όπως είπε, δεν είχε ενημερωθεί για το περιεχόμενό της.

Το ΙΚΑ ανακοίνωσε ότι συστήνεται άμεσα ειδική επιτροπή από γιατρούς του ΙΚΑ και μέλη της επιστημονικής κοινότητας, η οποία μέσα στις επόμενες 15 ημέρες θα καθορίσει τους όρους και τις προϋποθέσεις διάθεσης των θεραπευτικών υποδημάτων. Επίσης, θα εισηγηθεί στο δ.σ. του Ταμείου το σύνολο των παροχών για τους διαβητικούς.

http://www.enet.gr/?i=news.el.article&id=212428

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο ο ...Αλή Πασάς θα μας σώσει!!!

Ξεκίνησαν οι διαδικασίες για την ανακάλυψη του θησαυρού του Αλή Πασά στα Τρίκαλα

Με την βεβαιότητα του Ελληνοαυστραυλού χρυσοθήρα ότι σε έκταση στο Δ.Δ. Αγίων Θεοδώρων του Δήμου Βασιλικής, υπάρχει η …Τράπεζα του Αλή Πασά και «φορτωμένη» με χρυσό που θα σώσει άνετα την οικονομία της Ελλάδας και θα ξεχρεωθούν όλα τα δάνεια, ...ξεκίνησαν σήμερα και υπό καταρρακτώδη βροχή , οι εργασίες της αναζήτησης.

Το γεωτρύπανο, δεν μπορούσε να προσεγγίσει το σημείο και άρχισαν να καταφθάνουν

φορτηγά με άμμο για να δώσουν πρόσβαση στην πλαγιά όπου υποτίθεται ότι ξεκινά υπόγειο τούνελ που φτάνει στην κορυφή του λόφου και σε απόσταση μεγαλύτερη των 100 μέτρων.

Πλήθος κόσμου, άρχισε από το πρωί να συρρέει στο σημείο για να παρακολουθήσει τα τεκταινόμενα και αδιαφορώντας για τις καιρικές συνθήκες και οι απόψεις διίστανται σχετικά με το αν υπάρχει θησαυρός.

Κρυφή ελπίδα όλων να δικαιωθεί ο χρυσοθήρας και να …σωθεί η χώρα.

Το γεωτρύπανο μέχρι αύριο το αργότερο, θα έχει δημιουργήσει την τομή στο έδαφος μέσα από την οποία θα περάσει η κάμερα που θα κινηματογραφήσει τον χώρο.

«Θα έχουμε καλά νέα αύριο το αργότερο και θα πανηγυρίζουμε», δηλώνει και ο πρώην Δήμαρχος Μαλακασίου Χρήστος Μαλακασιώτης, υπεύθυνος του γεωτρύπανου…+

ΓΙΑΤΙ ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραπληροφόρηση αγαπητοί μου..

Ο θησαυρός του Αλί Πασά ..ήταν πράγματι στα Τρίκαλα ..

και συγκεκριμένα στην κτηματική περιφέρεια κοινότητος Αγρελιάς.

Η είσοδος του μυστικού τούνελ ήταν στην γνωστή "μαυροσκιά", όπου έβγαινε το στοιχειό που κρατούσε μακρυά τους περίεργους..

Ο θησαυρός, δυστυχώς, ανασύρθηκε από τον Προπάππο μου και καταναλώθηκε στα σκυλάδικα του θεσσαλικού κάμπου..B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..........................

Ο θησαυρός, δυστυχώς, ανασύρθηκε από τον Προπάππο μου και καταναλώθηκε στα σκυλάδικα του θεσσαλικού κάμπου..B)

αυτο δεν ειναι ειδηση.....ειναι παραπληροφορηση

απο ποιον ανασυρθηκε μας λες

απο ποιον φαγωθηκε το αφηνεις να αιωρειται...... μηπως πριν ενταχθεις εκει που ενταχθηκες και εχασες τον θεο σου, γυρνουσες τα σκυλαδικα των Τρικαλων ???

εκτος αυτου το πρωι ειπανε πως αν δεν ειναι ο θησαυρος του Αλη Πασσα , μπορει και να ειναι του Μ. Αλεξανδρου

αρα ενας θησαυρος οπωσδηποτε υπαρχει.....

Α ρε μαυρη τρυπα που μας εφαγε ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναυτεμπορική 15/10/2010,

Στο περιθώριο... της ζωής

Μία καθόλου ευχάριστη ιστορία, περιγράφει με συγκλονιστικό τρόπο σε έκθεσή της η 14χρονη μαθήτρια Κωνσταντίνα Σαρρή από το Γυμνάσιο του Ρίου Αχαΐας.

Η έκθεση αυτή της μικρής Κωνσταντίνας, που ταυτίζεται απόλυτα με την ηρωίδα φορέα του υιού του AIDS από μετάγγιση, ξεχώρισε ως η καλύτερη, ανάμεσα σε εκθέσεις εκατοντάδων μαθητών απ΄ όλη τη χώρα, που συμμετείχαν σε διαγωνισμό των ΕΛ.ΤΑ.

«Γράψτε ένα γράμμα σε κάποιον για να του εξηγήσετε γιατί είναι σημαντικό να μιλάει κανείς για το AIDS, καθώς και να προστατεύει τον εαυτό του από την ασθένεια αυτή» ήταν το θέμα και η Κωνσταντίνα με εντυπωσιακό τρόπο ίσως και βιωματικό, κατάφερε να καθηλώσει ακόμη και τον πιο δύσκολο κριτή. Να πώς περιγράφει η Κωνσταντίνα τις σκέψεις της ηρωίδας…

«Εχω πατήσει το pause στη ζωή μου. Αυτή θα επιλέξει τη συνέχεια. Σήμερα πλέον, κάθομαι με τις ώρες και κοιτώ τον ουρανό. Δεν φοβάμαι πλέον το θάνατο όπως τον πρώτο καιρό. Το μόνο που με πονά είναι η μοναξιά μου, η κενή ζωή μου. Δεν έχει σημασία. Με τις θεραπείες παρατείνω τη ζωή μου, περιμένοντας τη στιγμή που θα αποχωριστώ αυτό το άθλιο και άρρωστο σώμα. Όταν αυτή η στιγμή φτάσει, θέλω επιτέλους να είμαι ελεύθερη και να πετώ με τον αέρα. Να μπορέσω να πετάξω, να ταξιδέψω, να πραγματοποιήσω τα όνειρά μου, ναι αυτά ενός παιδιού… Ας μάθουμε να ζούμε υπεύθυνα για τον εαυτό μας και για όλους και η τελική νίκη θα είναι δική μας! Εγώ δε γνώριζα και η κοινωνία με περιθωριοποίησε. Εσείς οφείλετε να προστατευτείτε και να ζήσετε χωρίς ντροπή και ταμπού. Έτσι κάποια στιγμή που εγώ θα ταξιδεύω στα σύννεφα, θα ξέρω πως πρόλαβα να κάνω το χρέος μου για εσάς. Δε θέλω να περάσετε αυτά που βίωσα. Γεμίστε την ψυχή σας με αγάπη και τρυφερότητα. Σταθείτε στο πλευρό όλων όσοι σας χρειάζονται!» Φ.Ζ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυγάδεψαν τον πρωθυπουργό..μέσω Δομοκού!

Πρωτοφανής διασυρμός ενός πρωθυπουργού που κρύφτηκε μετά την προεκλογική φιέστα στη Λάρισα.Φοβήθηκε να αντικρύσει τους καθημερινούς πολίτες στα μάτια και πήρε τα βουνά!Τι απέκρυψαν οι Αρχές και δεν αποκάλυψαν τα συμβατικά ΜΜΕ για την περιπλάνησή του από χωρίου εις χωρίον στην ορεινή κεντρική Ελλάδα χθές Κυριακή. Δείτε ολόκληρο το αποκαλυπτικό βίντεο:

Εναν άνευ προηγουμένου αυτοεξευτελισμό υπέστη την Κυριακή ο πρωθυπουργός Γιώργος Παπανδρέου επιστρέφοντας οδικά από τη Λάρισα.Φοβήθηκε να κυττάξει στα μάτια τους πολίτες που είχαν ανοίξει τα διόδια της Πελασγίας και έντρομος ζήτησε από τους υπεύθυνους να γυρίσει στην Αθήνα μέσω του ορεινού Δομοκού.Το αποκαλυπτικό βίντεο ξεσκεπάζει την κυβερνητική γύμνια, με τους πάνοπλους άνδρες της επίλεκτης ΟΠΚΕ και των δυνάμεων ασφαλείας να περιμένουν τον πρωθυπουργό στα ανοιχτά διόδια για να τον προστατέψουν από τους.. πολίτες, ενώ αυτός έχει τραπεί σε φυγή παίρνοντας κυριολεκτικά τα βουνά..

ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ

Πολίτες των Επιτροπών Αγώνα Εργαζομένων και Ανέργων που διαδηλώνουν κατά των Διοδίων ανοίγοντας τον σταθμό Πελασγίας προκειμένου να περνούν ελεύθερα οι οδηγοί την Κυριακή το μεσημέρι,έχουν περάσει άλλη μία ημέρα αγώνα στο δρόμο.Ξαφνικά ο χώρος κατακλύζεται από ενστολες δυνάμεις της Αστυνομίας,δυνάμεις της κρατικής ασφάλειας που σε λίγο πλαισιώνονται από πάνοπλους άνδρες της επίλεκτης ΟΠΚΕ.

Ο επικεφαλής κρατικής ασφάλειας Κεντρικής Ελλάδας και ο Αστυνομικός Διευθυντής Φθιώτιδας, πληροφορούν τους πολίτες ότι θα πρέπει να απομακρυνθούν από το χώρο διότι πρόκειται να περάσει ο πρωθυπουργός,επιστρέφοντας από τη Λάρισα.

Οι πολίτες μέλη των Επιτροπών Αγώνα Εργαζομένων και Ανέργων απορρίπτουν κάθε περίπτωση απομάκρυνσής τους και δηλώνουν ότι είναι μία ευκαιρία για τον πρωθυπουργό να συνειδητοποιήσει παιρνώντας, την ογκούμενη αγανάκτηση του κόσμου για τα χαράτσια των διοδίων που απλά είναι μέρος της λαίλαπας που περιλαμβάνει την περικοπή μισθών και συντάξεων και τη ληστρική επιδρομή του κράτους και των μεγάλων οικονομικών συμφερόντων εναντίον του λαικού εισοδήματος που μεταφράζεται σε αβάσταχτη ακρίβεια,ανεργία,λουκέτα και οικονομικό χάος.

Οι υπεύθυνοι επιμένουν και οι πολίτες αρνούνται κάθετα να απομακρυνθούν.Η ώρα περνάει, αλλά ο έλληνας πρωθυπουργός δέν εμφανίζεται..

ΚΑΙ Η ΚΑΤΑΛΗΞΗ

Σύμφωνα με έγκυρες πληροφορίες του SC, όταν οι υπεύθυνοι της ακολουθίας του πληροφορούν τον πρωθυπουργό ότι στο δρόμο πρός την Αθήνα θα συναντήσει αναγκαστικά πολίτες που διαμαρτύρονται,ζητάει να μήν περάσει από το σημείο της συγκέντρωσης προκειμένου να αποφύγει τη συνάντηση αυτή.Οι υπεύθυνοι ασφαλείας του προτείνουν να αλλάξει κατεύθυνση και να γυρίσει στην Αθήνα μέσω Δομοκού.

Το ταξίδι της ντροπιαστικής επιστροφής του ελληνα πρωθυπουργού και της περιπλάνησης του στην ορεινή κεντρική Ελλάδα, μόλις έχει αρχίσει..

wwf_18_1.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυγάδεψαν τον πρωθυπουργό..μέσω Δομοκού!

Πρωτοφανής διασυρμός ενός πρωθυπουργού που κρύφτηκε μετά την προεκλογική φιέστα στη Λάρισα.Φοβήθηκε να αντικρύσει τους καθημερινούς πολίτες στα μάτια και πήρε τα βουνά!Τι απέκρυψαν οι Αρχές και δεν αποκάλυψαν τα συμβατικά ΜΜΕ για την περιπλάνησή του από χωρίου εις χωρίον στην ορεινή κεντρική Ελλάδα χθές Κυριακή. Δείτε ολόκληρο το αποκαλυπτικό βίντεο:

Εναν άνευ προηγουμένου αυτοεξευτελισμό υπέστη την Κυριακή ο πρωθυπουργός Γιώργος Παπανδρέου επιστρέφοντας οδικά από τη Λάρισα.Φοβήθηκε να κυττάξει στα μάτια τους πολίτες που είχαν ανοίξει τα διόδια της Πελασγίας και έντρομος ζήτησε από τους υπεύθυνους να γυρίσει στην Αθήνα μέσω του ορεινού Δομοκού.Το αποκαλυπτικό βίντεο ξεσκεπάζει την κυβερνητική γύμνια, με τους πάνοπλους άνδρες της επίλεκτης ΟΠΚΕ και των δυνάμεων ασφαλείας να περιμένουν τον πρωθυπουργό στα ανοιχτά διόδια για να τον προστατέψουν από τους.. πολίτες, ενώ αυτός έχει τραπεί σε φυγή παίρνοντας κυριολεκτικά τα βουνά..

ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ

Πολίτες των Επιτροπών Αγώνα Εργαζομένων και Ανέργων που διαδηλώνουν κατά των Διοδίων ανοίγοντας τον σταθμό Πελασγίας προκειμένου να περνούν ελεύθερα οι οδηγοί την Κυριακή το μεσημέρι,έχουν περάσει άλλη μία ημέρα αγώνα στο δρόμο.Ξαφνικά ο χώρος κατακλύζεται από ενστολες δυνάμεις της Αστυνομίας,δυνάμεις της κρατικής ασφάλειας που σε λίγο πλαισιώνονται από πάνοπλους άνδρες της επίλεκτης ΟΠΚΕ.

Ο επικεφαλής κρατικής ασφάλειας Κεντρικής Ελλάδας και ο Αστυνομικός Διευθυντής Φθιώτιδας, πληροφορούν τους πολίτες ότι θα πρέπει να απομακρυνθούν από το χώρο διότι πρόκειται να περάσει ο πρωθυπουργός,επιστρέφοντας από τη Λάρισα.

Οι πολίτες μέλη των Επιτροπών Αγώνα Εργαζομένων και Ανέργων απορρίπτουν κάθε περίπτωση απομάκρυνσής τους και δηλώνουν ότι είναι μία ευκαιρία για τον πρωθυπουργό να συνειδητοποιήσει παιρνώντας, την ογκούμενη αγανάκτηση του κόσμου για τα χαράτσια των διοδίων που απλά είναι μέρος της λαίλαπας που περιλαμβάνει την περικοπή μισθών και συντάξεων και τη ληστρική επιδρομή του κράτους και των μεγάλων οικονομικών συμφερόντων εναντίον του λαικού εισοδήματος που μεταφράζεται σε αβάσταχτη ακρίβεια,ανεργία,λουκέτα και οικονομικό χάος.

Οι υπεύθυνοι επιμένουν και οι πολίτες αρνούνται κάθετα να απομακρυνθούν.Η ώρα περνάει, αλλά ο έλληνας πρωθυπουργός δέν εμφανίζεται..

ΚΑΙ Η ΚΑΤΑΛΗΞΗ

Σύμφωνα με έγκυρες πληροφορίες του SC, όταν οι υπεύθυνοι της ακολουθίας του πληροφορούν τον πρωθυπουργό ότι στο δρόμο πρός την Αθήνα θα συναντήσει αναγκαστικά πολίτες που διαμαρτύρονται,ζητάει να μήν περάσει από το σημείο της συγκέντρωσης προκειμένου να αποφύγει τη συνάντηση αυτή.Οι υπεύθυνοι ασφαλείας του προτείνουν να αλλάξει κατεύθυνση και να γυρίσει στην Αθήνα μέσω Δομοκού.

Το ταξίδι της ντροπιαστικής επιστροφής του ελληνα πρωθυπουργού και της περιπλάνησης του στην ορεινή κεντρική Ελλάδα, μόλις έχει αρχίσει..

Εγώ τώρα να γίνω λίγο κακός.............

Γιατί άμα είναι να κάνουμε τη τρίχα, τριχιά, λέμε ότι θέλουμε...............

Το βίντεο ως προς τι είναι αποκαλυπτικό ακριβώς....??? Δείχνει 20 - όχι παραπάνω - άτομα σε μια κίνηση, με τη παρουσία αστυνομικής δύναμης (ανάλογα μικρής)...... Τι αποκαλύπτει...???

Και τι ακριβώς θα φοβότανε ο george, τα 20 άτομα....??? Τι θα του κάνανε δλδ..??? Τη μούρη κρέας...??? Εδώ δεν φοβήθηκε όταν είχαν μαζευτεί έξω από τη βουλή και θέλανε να μπούνε μέσα..........

Τι νομίζετε, ότι θα στεναχωρηθεί άμα τους πει δυο λαμακίες και σηκωθεί και φύγει, θα τον πιάσουν οι τύψεις, θα έχει ενοχές μετά, τι από όλα....?????

Και κάτι τελευταίο, άμα ήθελε η αστυνομία, ο δρόμος θα άνοιγε, δεν θα τους σταμάταγαν 20 άτομα.............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τώρα να γίνω λίγο κακός.............

Γιατί άμα είναι να κάνουμε τη τρίχα, τριχιά, λέμε ότι θέλουμε...............

Το βίντεο ως προς τι είναι αποκαλυπτικό ακριβώς....??? Δείχνει 20 - όχι παραπάνω - άτομα σε μια κίνηση, με τη παρουσία αστυνομικής δύναμης (ανάλογα μικρής)...... Τι αποκαλύπτει...???

Και τι ακριβώς θα φοβότανε ο george, τα 20 άτομα....??? Τι θα του κάνανε δλδ..??? Τη μούρη κρέας...??? Εδώ δεν φοβήθηκε όταν είχαν μαζευτεί έξω από τη βουλή και θέλανε να μπούνε μέσα..........

Τι νομίζετε, ότι θα στεναχωρηθεί άμα τους πει δυο λαμακίες και σηκωθεί και φύγει, θα τον πιάσουν οι τύψεις, θα έχει ενοχές μετά, τι από όλα....?????

Και κάτι τελευταίο, άμα ήθελε η αστυνομία, ο δρόμος θα άνοιγε, δεν θα τους σταμάταγαν 20 άτομα.............

Στέφανε μην το δένεις κόμπο! Ο εγκληματίας γενικά δεν πνίγεται μόνο γι αυτά που έκανε, αλλά κυρίως γι αυτά που πρόκειται να κάνει έως ότου ολοκληρώσει το έργο του!.

Του κόβονται τα γόνατα στην κυριολεξία και νιώθει αμήχανος.Κάτι τέτοιο συνέβηκε και πήραν τα βουνά,αντί να βαδίσουν στην εθνική οδό.

Το κίνημα της μη πληρωμής διοδίων δεν είναι 20 γραφικά άτομα που περνάν τις Κυριακές τους ανοίγοντας τις μπάρες στα κατα τόπους διόδια.Το ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ διαμορφώνεται εκ των πραγμάτων έστω και εμβρυακά μέχρι τώρα σαν πολιτική θέση και θα απαιτήσει κάτι αντίστοιχο και για το δημόσιο χρέος, όταν σε λίγους μήνες θα μας παρουσιάζουν την περίφημη αναδιάρθρωση σαν σωτηρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψέμματα , αλήθεια θα σας γελάσω , πλέον δε μου φαίνεται τίποτα απίστευτο ...

Μας το έστειλαν και απλώς το μεταφέρω :

http://www.greekmoney.gr/index.php/permalink/44475.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ναι και αυτό ......

http://www.protothema.gr/greece/article/?aid=86260

Έλα μωρέ ένα ψιλοσκανδαλάκι ήταν και ένα παλιοπρόστιμο , ευτυχώς η δικαιοσυνή τα έβαλε σε σειρά τα πράγματα ......

Αυτό που βλέπω είναι ότι το πρόστιμο για μη έκδοση πχ καφέ αξίας 2,00 € και θα το πληρωσείς και κινδυνεύεις να σου δημευθεί η περιουσία και να μπείς φυλακή , ευτύχως αν σου βάζουν εκκατομύρια ευρώ προστίματα η δικαιοσυνή αναλαμβάνει δράση .

Είπαμε είμαστε όλοι ίσοι .......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ... μονόδρομο έπεσαν και οι Βρετανοί

Από το Μαρικάκι

300x225_128769470744.jpg

Τελικά και στην Αγγλία το ΠΑΣΟΚ και η ΝΔ διόριζαν αθρόα στο Δημόσιο…Διαφορετικά θα πρέπει να πιστέψουμε ότι αυτά συμβαίνουν και αλλού, τα κάνουν ας πούμε και οι Εργατικοί ή οι συντηρητικοί της Βρετανίας. Έχουν κι αυτοί ένα διεφθαρμένο και σπάταλο κράτος να διαφεντεύουν, έχουν κι αυτοί πελατειακό σύστημα που φόρτωνε βάρη στο δημόσιο τόσα χρόνια ώστε σήμερα η χώρα τους να κινδυνεύει με χρεοκοπία.

Προφανώς, κι εκεί δημόσιοι υπάλληλοι κι οι Εργατικοί που κυβέρνησαν σερί τουλάχιστον για μια δεκαετία, μαζί τα φάγανε, κι ας μην έχουνε έναν Πάγκαλο πολλά βαρύ να τους το πετάξει στη μούρη να ξεστραβωθούνε για το μέγεθος της συνενοχής τους.

Ο βρετανός υπουργός Οικονομικών Τζόρτζ Όσμπορν της κυβέρνησης συνασπισμού Συντηρητικών και Φιλελεύθερων Δημοκρατών, ανακοίνωσε περικοπές στις δημόσιες δαπάνες που θα φτάσουν τα 83δις λίρες περί το μισό εκατομμύριο απολύσεις στον δημόσιο τομέα. Κοινωνική πρόνοια, ανώτατη εκπαίδευση, τοπική αυτοδιοίκηση, αστυνόμευση είναι μερικές από τις δαπάνες που θα σφαγιαστούν προς χάριν της μείωσης του ελλείμματος και του χρέους.

Κι εκεί χρησιμοποιήθηκε το γνωστό, από τα δικά μας τα χαϊρια, ρεπερτόριο: πρέπει να ανακτήσουμε την αξιοπιστία μας στις αγορές, αν δε μειώσουμε το έλλειμμα απειλούμαστε με χρεοκοπία, τα μέτρα είναι «σκληρά αλλά δίκαια» (μα την ίδια κασέτα μοιράζει η Κομισιόν?). Μάλιστα, ο υπουργός Οικονομικών όταν ρωτήθηκε τι θα κάνει αν αποδειχτεί ότι οι περικοπές που ανακοίνωσε αποδειχθούν καταστροφικές(καλή ώρα σαν του λόγου μας), είπε πολύ απλά «Δεν υπάρχει plan Β». Αυτό είναι και σε όποιον αρέσει.

Χτες οι τίτλοι των βρετανικών εφημερίδων είχαν πρώτη είδηση τις κοινωνικές επιπτώσεις, όπως τις περιέγραψε το Institute for Fiscal Services (θινκ τανκ τύπου): «οι περικοπές χτυπούν άγρια τους φτωχούς» ή «οι μεγάλοι χαμένοι είναι οι οικογένειες με παιδιά». Το Ινστιτούτο, μέσω της δημοσιοποιημένης έκθεσής του, προειδοποίησε ότι οι περικοπές αποδυναμώνουν ποσοτικά και ποιοτικά τις δημόσιες υπηρεσίες σε τέτοιο βαθμό που ο υπουργός στο τέλος θα αναγκαστεί να τις αναθεωρήσει. Τις χαρακτήρισε «οπισθοδρομικές» και τις μεγαλύτερες μεταπολεμικά, ενώ ειδικά για τις περικοπές στην πρόνοια σημείωσε ότι θα πέσουν στα επίπεδα της δεκαετίας του ’70 όταν η κυβέρνηση των εργατικών είχε στραφεί στο ΔΝΤ, το οποίο βεβαίως είχε ζητήσει τεράστιες περικοπές στις κοινωνικές δαπάνες. Την ίδια ώρα φιλανθρωπικά ιδρύματα προειδοποιούν ότι θα ενταθεί το ήδη οξυμένο πρόβλημα των αστέγων.

Ήθελές τα και παθές τα και οι Βρετανοί; Κι αυτωνών τους άξιζε το κακό που τους βρήκε;

Τελικά, γεμίσαμε διεφθαρμένους και βολεμένους λαούς σε αυτή τη ρημαδο – Ευρώπη. Ας, τους τελειώνουμε να φέρουμε κινέζους που είναι και πιο ευσυνείδητοι στην εργασία τους. Αν και τώρα τελευταία ακόμη και αυτοί κάνουν νερά! Δύσκολοι καιροί για Αντουανέττες...

http://www.topontiki.gr/article/10742

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΚΑΙ ΦΡΙΞΤΕ!!!!!!!!!!!!!! Η Μ Α Ρ Τ Ο Ν ! ! ! !

http://www.kourdistoportocali.com/default.aspx?pageid=3341

ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΝΤΩΜΕΝΑ ΟΠΟΤΕ ΣΥΓΧΩΡΗΣΤΕ ΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ:

ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ Ο ΕΝΑΣ ΘΑ ΜΑΣ ΕΚΒΙΑΣΕΙ ΠΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΟΥΜΕ Η ΧΩΡΑ ΘΑ ΒΟΥΛΙΑΞΕΙ!!! ( ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΤΟΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΑ ΤΟΝ ΠΙΣΤΕΨΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΨΗΦΙΣΑ ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ!!!!) ((ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟΣ ΗΛΙΘΙΟΣ ΤΟΝ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΕ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗ!!)) ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ;;;;;;;;;;

Ο ΑΛΛΟΣ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΨΗΦΙΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΑΣ!!!!!!!!! ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΑΣ;;;; ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΙΣΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ;;;;;;; ΤΙ ΜΠΑΡΟΥΦΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΕΙΠΕ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!!

ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΚΑΤΑΓΓΕΛΟΥΝ ΚΑΤΑΓΓΕΛΟΥΝ ΚΑΤΑΓΓΕΛΟΥΝ ΚΑΤΑΓΓΕΛΟΥΝ ΚΑΤΑΓΓΕΛΟΥΝ ......

ΔΗΜΑΡΑ ΠΑΡΤΟΥΣ ΤΑ ΣΩΒΡΑΚΑ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ!!!

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΥΦΟΣ ΜΟΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΚΑΙ ΦΡΙΞΤΕ!!!!!!!!!!!!!! Η Μ Α Ρ Τ Ο Ν ! ! ! !

http://www.kourdisto...spx?pageid=3341

ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΝΤΩΜΕΝΑ ΟΠΟΤΕ ΣΥΓΧΩΡΗΣΤΕ ΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ:

ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ Ο ΕΝΑΣ ΘΑ ΜΑΣ ΕΚΒΙΑΣΕΙ ΠΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΟΥΜΕ Η ΧΩΡΑ ΘΑ ΒΟΥΛΙΑΞΕΙ!!! ( ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΤΟΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΑ ΤΟΝ ΠΙΣΤΕΨΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΨΗΦΙΣΑ ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ!!!!) ((ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟΣ ΗΛΙΘΙΟΣ ΤΟΝ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΕ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗ!!)) ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ;;;;;;;;;;

Ο ΑΛΛΟΣ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΨΗΦΙΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΑΣ!!!!!!!!! ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΑΣ;;;; ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΙΣΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ;;;;;;; ΤΙ ΜΠΑΡΟΥΦΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΕΙΠΕ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!!

ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΚΑΤΑΓΓΕΛΟΥΝ ΚΑΤΑΓΓΕΛΟΥΝ ΚΑΤΑΓΓΕΛΟΥΝ ΚΑΤΑΓΓΕΛΟΥΝ ΚΑΤΑΓΓΕΛΟΥΝ ......

ΔΗΜΑΡΑ ΠΑΡΤΟΥΣ ΤΑ ΣΩΒΡΑΚΑ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ!!!

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΥΦΟΣ ΜΟΥ.

H ΠΛΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΑΖΟΝΤΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΦΕΡΟΥΝ ΠΑΛΙ ΤΟΝ ΣΗΜΙΤΗ,ΕΚΕΙΝΟ ΤΟΝ ΤΥΠΑΚΟ

ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ΜΕ ΠΗΔΗΜΑΤΑΚΙΑ,ΕΚΕΙΝΟΣ Ο ΤΥΠΟΣ ΠΟΥ

ΠΡΟΛΑΒΕ ΚΑΙ ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΔΑΚΤΥΛΙΔΙ ΣΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ.....

ΒΧ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακρία απο τις κάλπες ,

μην πιστευετε κανέναν κερατα,

μακριααααααααααααααααααααααααα.

paparazzi_psifosblouza.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.................

ΔΗΜΑΡΑ ΠΑΡΤΟΥΣ ΤΑ ΣΩΒΡΑΚΑ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ!!!

.................

Αυτός δεν είναι που δήλωσε παρών στην ψηφοφορία για το μνημόνιο και μετά ψήφισε φορολογικό, ασφαλιστικό κλπ νομοσχέδια που επιβάλλει το μνημόνιο;

Πολύ εναλλακτική επιλογή ο Δημαράς.................

Η μήπως Δημαγοράς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαγόρευση του μίνι σε ιταλική πόλη

MINI.jpg

Άλλη μια πόλη, η Καστελαμάρε ντι Στάμπια της Ιταλίας θέλει να κάνει χρήση του δικαιώματος που παραχώρησε στις τοπικές αρχές η κυβέρνηση Μπερλουσκόνι για «πάταξη της αντικοινωνικής συμπεριφοράς».

Στην συγκεκριμένη περίπτωση, της παραθαλάσσιας κωμόπολης Καστελαμάρε ντι Στάμπια, οι τοπικοί άρχοντες αποφασίζουν σήμερα να απαγορεύσουν ενδύματα όπως η μίνι φούστα, τα στενά και κοντά μπλουζάκια κλπ, αποκαθιστώντας έτσι τη «δημόσια αξιοπρέπεια».

Ο κεντροδεξιός δήμαρχος, Λουίτζι Μπόμπιο, δηλώνει ότι οι νέες ρυθμίσεις, εφόσον αυτές εγκριθούν στην σημερινή συνεδρίαση του δημοτικού συμβουλίου, θα βοηθήσουν στην «αποκατάσταση της αστικής συμπεριφοράς και θα διευκολύνουν ακόμη περισσότερο την κοινωνική συνύπαρξη».

Οι παραβάτες θα αντιμετωπίζουν πρόστιμα από 25 έως 500 ευρώ.

Ο δήμαρχος επιπλέον προτείνει την απαγόρευση της ηλιοθεραπείας, της βλασφημίας και του ποδοσφαίρου σε δημόσιους χώρους.

Στην ίδια λογική, σε άλλες περιοχές της Ιταλίας έχουν πρόσφατα απαγορευθεί οι πύργοι στην άμμο, η ανταλλαγή φιλιών μέσα στα αυτοκίνητα, το τάισμα των αδέσποτων ζώων, τα τσόκαρα ή το καθάρισμα των κήπων τα Σαββατοκύριακα.

http://tvxs.gr/news/...%8C%CE%BB%CE%B7

Υ.Γ. Το τσιγάρο είχε προηγηθεί..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...