Προς το περιεχόμενο

Νέα έκδοση SingularLogic Accountant (3.06), SingularLogic Λογιστικά Γενική Λογιστική & Έσοδα Έξοδα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητοί μας Πελάτες, καλημέρα και Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά.

Σας ενημερώνουμε για την κυκλοφορία της νέας έκδοσης 3.06 των εφαρμογών SingularLogic Accountant, SingularLogic Λογιστικά Γενική Λογιστική & Έσοδα Έξοδα.

Οι νέες εκδόσεις των εφαρμογών περιλαμβάνουν

Νέο έντυπο εκκαθαριστικής Δήλωσης και δυνατότητα αυτόματου υπολογισμού και εκτύπωσης αυτού σε έντυπα εφορίας και σε λευκό χαρτί. Δυνατότητα ενημέρωσης νέων μεταβλητών με την Εργασία Ενημέρωση Μεταβλητών επιλέγοντας το έτος 2007.

Προσθήκη νέου εντύπου Ε32007 για την χρήση 2007 και σύνδεση αυτού με την Φορολογία Εισοδήματος

Τροποποίηση οικονομικής αναφοράς Περαίωσης 2008 για την χρήση 2007.

Με διαχείριση Παγίων & Βιβλία Β΄ κατηγορίας

Προσθήκη στην επιλογή διαμόρφωσης της οθόνης αναζήτησης παγίων, των πεδίων : Λογαριασμός Εσόδων Πωλήσεων, Λογαριασμός Εξόδων Αγορών και Λογαριασμός Εξόδων Αποσβέσεων.

Για κάθε διευκρίνιση

Τηλ. 801 11 590 11, email: [email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

Κατά την ενημέρωση μεταβλητών δηλώσεων ΦΠΑ/Οικονομικών αναφορών σε σταθμό εργασίας, προέκυψαν κάποια μηνύματα λάθους, τα οποία εμφανίστηκαν στον server και όχι στον σταθμό εργασίας. Γιατί συμβαίνει αυτό; Έκδοση προγράμματος 3,06.

Πριν το live upd τα μυνήματα αυτά εμφανίζονταν στον υπολογιστή που γινόταν η ενημέρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΙΣ ΠΑΡΕΜΕΤΡΟΥΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ? ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΚΤΕΛΕΙΣ ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΜΕΤΑΒΛΗΤΩΝ? ΕΑΝ ΣΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΜΗΝΥΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΟΓΟΝΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΥΣ ΒΓΑΛΕ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΙΑ ΔΕΝΔΡΟΕΙΔΗ ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΗ ΚΑΙ ΞΑΝΑΔΟΚΙΜΑΣΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Η ερώτηση μου όμως δεν έχει να κάνει με την επίλυση κάποιου μηνύματος λάθους, αλλά με το γεγονός ότι όταν ενημερώνω τις μεταβλητές δηλώσεων ΦΠΑ/Οικονομικών αναφορών σε σταθμό εργασίας, το παράθυρο μηνύματος εμφανίζεται στον server και όχι στον σταθμό εργασίας.

Με παράδειγμα τώρα...

Δεν έχω εισάγει το per2008.txt (το γιατί δεν είναι της παρούσης). Δεν χρησιμοποιώ το προτεινόμενο από την singular λογιστικό σχέδιο και επομένως για την σύνδεση μεταβλητών πρέπει να τρέξω την ενημερώση μεταβλητών δηλώσεων ΦΠΑ/Οικονομικών αναφορών. Δεν υπάρχει πουθενά στις οδηγίες χρήσης προτροπή η εργασία αυτή να γίνεται στον server αποκλειστικά. Οπότε μπορώ να κάνω την ενημέρωση και από οποιονδήποτε client. Ερχόμαστε στο προκείμενο λοιπόν. Το μήνυμα "Δεν βρέθηκε τύπος δήλωσης Περαίωση 08" (λογικό μήνυμα από την στιγμή που δεν το έχω εισάγει) εμφανίζεται στον server και όχι στον client, όπου και γίνεται η ενημέρωση μεταβλητών. Γιατί συμβαίνει αυτό; Έκδοση προγράμματος 3,06.

Πριν το live upd τα μυνήματα αυτά εμφανίζονταν στον υπολογιστή που γινόταν η ενημέρωση.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω εισάγει το per2008.txt (το γιατί δεν είναι της παρούσης). Δεν χρησιμοποιώ το προτεινόμενο από την singular λογιστικό σχέδιο και επομένως για την σύνδεση μεταβλητών πρέπει να τρέξω την ενημερώση μεταβλητών δηλώσεων ΦΠΑ/Οικονομικών αναφορών.

=============================

Θα ήθελα να επισημάνω, ότι σε καμία περίπτωση δεν κάνουμε ενημέρωση αρχεία του τύπου per2008.txt κοκ

Στις Οικονομικές Αναφορές ενημερώνουμε μόνο το reportupd και για τις φορολογικές δηλώσεις κάνουμε αναβάθμιση μεταβλητών, εάν ακολουθήσουμε την πρώτη επιλογή κάνουμε -> Ενημέρωση μεταβλητών δηλώσεων ΦΠΑ, σε κάθε εταιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να πιστεύω ότι πολύ σύντομα αυτό το χάλι θα διορθωθεί και πρέπει να διορθωθεί άμεσα, αυτή την στιγμή δεν υπάρχει LiveUpdate αλλά μια διαδικασία download και τίποτα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το utility για μαζική ενημέρωση μεταβλητών παίζει στις εκδόσεις 3.05 και μετά?

=====================================

Η ενημέρωση των μεταβλητών γίνεται με την διαδικασία που ανέφερα.

Το utility δεν λειτουργεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά την ενημέρωση μεταβλητών δηλώσεων ΦΠΑ/Οικονομικών αναφορών σε σταθμό εργασίας, προέκυψαν κάποια μηνύματα λάθους, τα οποία εμφανίστηκαν στον server και όχι στον σταθμό εργασίας. Γιατί συμβαίνει αυτό; Έκδοση προγράμματος 3,06.

Πριν το live upd τα μυνήματα αυτά εμφανίζονταν στον υπολογιστή που γινόταν η ενημέρωση.

==================================================

Εξαρτάται από την σύνδεση που έχετε κάνει. Εφόσον η σύνδεση στον Application server είναι server και στον Server συστήματος ασφαλείας εφαρμογής server τότε τα μηνύματα εμφανίζονται μόνο στον server, εάν ορίσετε

local-server και local-local τότε το μήνυμα βγαίνει και στον client.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

==================================================

Εξαρτάται από την σύνδεση που έχετε κάνει. Εφόσον η σύνδεση στον Application server είναι server και στον Server συστήματος ασφαλείας εφαρμογής server τότε τα μηνύματα εμφανίζονται μόνο στον server, εάν ορίσετε

local-server και local-local τότε το μήνυμα βγαίνει και στον client.

Μαρία τελικά τι από τα παραπάνω πρέπει να ΄χουμε στο σταθμό εργασίας, υπάρχει διαφορά άλλη εκτός από τα μηνύματα π.χ. ταχύτητα. Μπορεί να μας το εξηγήσεις γιατί πάντα είχα την απορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα έχω κατεβάσει την 3.06 αλλά έχω αδικαιολόγητη καθυστέρηση στην εισαγωγή στο πρόγραμμα και στην μετάβαση από εταιρεία σε εταιρεία. Συγκεκριμένα γύρω στο 1 λεπτό για να μπεί και άλλο ένα για να μπω στην εταιρεία. Παρακαλώ όποιος αντιμετώπισε το ίδιο πρόβλημα να μου δώσει μια λύση γιατί είναι απελπισία αυτή η καθυστέρηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις Οικονομικές Αναφορές ενημερώνουμε μόνο το reportupd και για τις φορολογικές δηλώσεις κάνουμε αναβάθμιση μεταβλητών, εάν ακολουθήσουμε την πρώτη επιλογή κάνουμε -> Ενημέρωση μεταβλητών δηλώσεων ΦΠΑ, σε κάθε εταιρία.

Δεν θα ήταν πιό απλό με μία κίνηση να γίνονται και οι δύο ενημερώσεις, δηλ. και reportupd και αναβάθμιση μεταβλητών;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα ήταν πιό απλό με μία κίνηση να γίνονται και οι δύο ενημερώσεις, δηλ. και reportupd και αναβάθμιση μεταβλητών;

Αγαπητέ μου αν αυτά που λες γινόταν σε συνδιασμό με κανά 2 ακόμα πραγματάκια τότε η εφαρμογή θα είχε... LiveUpdate.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...