Προς το περιεχόμενο

Το βήμα των υποψηφίων οικονομολόγων στις εκλογές του Ο.Ε.Ε. της 9ης Δεκεμβρίου 2007.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διόρθωσα και τη δική μου δημοσίευση και θα βρεθούν να μας κατηγορήσουν για γραμμές Κωστή :rolleyes::lol::lol:

Εμείς , γραμμή ας ειμαστε, και ας πούνε οτι θέλουνε. "Αν δεν ταιριάζαμε, δεν θα συμπεθεριάζαμε".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 80
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμείς , γραμμή ας ειμαστε, και ας πούνε οτι θέλουνε. "Αν δεν ταιριάζαμε, δεν θα συμπεθεριάζαμε".

Αγαπητέ φίλε Κώστα

Δεν θα παρέμβαινα στα όσα έγραψες για την συμμετοχή σου στις εκλογές του ΟΕΕ (πάντως σου εύχομαι προσωπικά καλή επιτυχία – Γιάννη μην γκρινιάζεις, η ευχές μου για σένα είναι δεδομένες και διαρκείας) αλλά μου έδωσες αφορμή από άλλη σου τοποθέτηση σε άλλο θέμα του φόρουμ, αυτού για το ταμείο των επιστημόνων.

Λες : Μα δεν υπάρχουν πολλοί σύλλογοι ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΩΝ. Ο μόνος σύλλογος Οικονομολόγων, ειναι αυτός του Αλεβιζάκη. Ισως πρέπει να δούμε την περίπτωση να γραφτούμε εκει. . Ολοι οι αλλοι σύλλογοι, ειναι επαγγελματικοί σύλλογοι, που συμμετέχουν ως μέλη ΚΑΙ οικονομολόγοι, πχ ΠΟΦΕΕ. Στο δημόσιο δε, ενώ οι Μηχανικοί, οι Γεωπόνοι, οι Νομικοί, εχουν ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ συλλόγους, οι Οικονομολόγοι ειναι μέλη συλλόγων μαζί με αλλες κατηγορίες Υπαλλήλων (Δημοτικού, Γυμνασίου, Λυκείου, ΙΕΚ, κλπ).

ΑΡΑ.. το θέμα δεν ειναι ενοποίηση συλλόγων. ΤΟ θέμα ειναι να γίνει ένας σύλλογος Οικονομολόγων στο Δημόσιο, οπως και ενας Σύλλογος στον Ιδιωτικό Τομέα. (ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΤΑΤΑΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΥΣ).

ΑΛλιως, μια χαρά ειμαστε ετσι. Ειναι θέμα ΔΙΚΟ ΜΑΣ. Οχι των άλλων.

ΓΙΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟ ΛΙΓΟ.. πιο σοβαρά

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?...20&start=20

Κατ αρχήν ξεχνάς ότι απευθύνεσαι σε ένα φόρουμ λογιστών που αν μη τι άλλο εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων, δεν χωρίζουν τα προβλήματά τους σε προβλήματα ΑΕΙ, ΤΕΙ , ΙΕΚ , Λυκείου, Γυμνάσίου Δημοτικού κλπ .

Κατόπιν μην ξεχνάς ότι η παράταξη συμμετέχεις είχε το πάνω χέρι και εισηγήθηκε τον νόμο που ¨κατοχύρωσε¨ το επάγγελμα του φοροτέχνη – λογιστή (ωραία λέξη αυτή η κατοχύρωση, και μαγική, την ακούμε και δεν την βλέπουμε)

Και μην ξεχνάς ακόμα ότι το κόμμα που στηρίζει την παράταξη που ανήκεις συνέβαλε τα μέγιστα στην ύπαρξη όλης αυτής της πολυνομίας που βασανίζει εμάς τους λογιστές (δες το συνημμένο αρχείο και θα καταλάβεις) ________________.zip

Φιλικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι από περιέργεια..

που μπορεί ένας υποψήφιος ψηφοφόρος να ενημερωθεί για τις παρατάξεις που θα συμμετέχουν στις εκλογές..

τις θέσεις των παρατάξεων..τα πρόσωπα .. κ.λ.π.

Οικονομικά Χρονικά δεν έχουν φανεί.. (μήπως τα έκλεψε ο ταχυδρόμος?)..

στο site του ΟΕΕ δεν βλέπω κάτι.. mail λαμβάνω μόνο από τον Μανούσο..

τοποθετήσεις εδώ στο forum, πέρα από τις παρεμβάσεις των φίλων μας στο παρόν θέμα .. καμία.

ξέρει κανείς τίποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι από περιέργεια..

που μπορεί ένας υποψήφιος ψηφοφόρος να ενημερωθεί για τις παρατάξεις που θα συμμετέχουν στις εκλογές..

τις θέσεις των παρατάξεων..τα πρόσωπα .. κ.λ.π.

Οικονομικά Χρονικά δεν έχουν φανεί.. (μήπως τα έκλεψε ο ταχυδρόμος?)..

στο site του ΟΕΕ δεν βλέπω κάτι.. mail λαμβάνω μόνο από τον Μανούσο..

τοποθετήσεις εδώ στο forum, πέρα από τις παρεμβάσεις των φίλων μας στο παρόν θέμα .. καμία.

ξέρει κανείς τίποτα?

Εδώ υπάρχουν οι θέσεις της ΠΑΣΚΟ-Σ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ υπάρχουν οι θέσεις της ΠΑΣΚΟ-Σ

έτσι μπράβο..

ας αναλάβει κάποιος να μπουν τουλάχιστον οι ιστοσελίδες όλων των παρατάξεων σε μία ξεχωριστή δημοσίευση..όπως και οι διαδικασίες .. εκλογικά τμήματα κ.λ.π. .. απλά για ενημέρωση των ψηφοφόρων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι μπράβο..

ας αναλάβει κάποιος να μπουν τουλάχιστον οι ιστοσελίδες όλων των παρατάξεων σε μία ξεχωριστή δημοσίευση..όπως και οι διαδικασίες .. εκλογικά τμήματα κ.λ.π. .. απλά για ενημέρωση των ψηφοφόρων..

Κι εδώ λοιπές πληροφορίες για τις εκλογές του ΟΕΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ αρχήν ξεχνάς ότι απευθύνεσαι σε ένα φόρουμ λογιστών που αν μη τι άλλο εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων, δεν χωρίζουν τα προβλήματά τους σε προβλήματα ΑΕΙ, ΤΕΙ , ΙΕΚ , Λυκείου, Γυμνάσίου Δημοτικού κλπ .

Κατόπιν μην ξεχνάς ότι η παράταξη συμμετέχεις είχε το πάνω χέρι και εισηγήθηκε τον νόμο που ¨κατοχύρωσε¨ το επάγγελμα του φοροτέχνη – λογιστή (ωραία λέξη αυτή η κατοχύρωση, και μαγική, την ακούμε και δεν την βλέπουμε)

Και μην ξεχνάς ακόμα ότι το κόμμα που στηρίζει την παράταξη που ανήκεις συνέβαλε τα μέγιστα στην ύπαρξη όλης αυτής της πολυνομίας που βασανίζει εμάς τους λογιστές (δες το συνημμένο αρχείο και θα καταλάβεις) ________________.zip

Φιλικά

Φίλε μου Γιάννη, Ευχαριστώ για τήν ευχή σου. Καλά εκανες και εγραψες την άποψή σου. Αλλωστε για αυτό μας αρέσουν τα φόρουμ.

Ξέρω τα μέλη που συμμετέχουν στο Φορουμ. Γνώρισα πολλούς απο κοντά και αισθάνομαι πολύ τυχερός και χαρούμενος για αυτό. Οπως σου εγραψα και σε αλλη στιγμή, περίμενα πραγματικά να σε γνωρίσω απο κοντά.

Δεν κατάλαβα πρός τι αυτη η υπενθύμιση?

Ο προβληματισμός προέκυψε πολλές φορές σε μέλη του Φορουμ.

Σε πολλές μου τοποθετήσεις, εχω αναφερθεί στην ανάγκη ύπαρξης των επαγγελματικών συλλόγων. Ακόμη και τώρα λέω οτι δεν μου πέφτει λόγος στον τρόπο συνδικαλιστικής οργάνωσης των Λογιστών (είτε μέσω ΠΟΦΕΕ, ειτε μέσω ΠΟΛ, ειτε μέσω αμοιγώς οικονομολογικών σωματείων κλπ κλπ), και των Δημοσίων Υπαλλήλων (ΠΟΕ ΟΔΥ, Σωματεία Υπουργείων κλπ).

Οταν ομως διαπιστώνουν οι Οικονομολόγοι ΚΑΙ του δημοσίου ΚΑΙ του ιδιωτικού τομέα, οτι ως επιστημονικές ομάδες πλασσάρονται μόνο οι Μηχανικοί, Οι Νομικοί, Οι Ιατροί, οι Γεωπόνοι κλπ, οφείλω να υπενθυμίσω τον λόγο που δεν πλασσάρονται επαγγελματικά ως επιστήμονες οι Οικονομολόγοι. (Εδώ παρουσιάζονται σοβαρές απόψεις, για την ανάγκη υποβάθμισης του ΟΕΕ, μέσω της ανάδειξης ενός Λογιστικού Επιμελητηρίου. Αυτο το οποίο υποστηρίζουν στελέχη που συμμετέχουν σε παρατάξεις που κατέρχονται στις εκλογές του ΟΕΕ).

Η ΠΑΣΚΟ, οντως έκανε αυτο το 'πολύπολοκο' πλαίσιο για την θεσμοθέτηση του Επαγγέλματος Φοροτέχνη Λογιστή. Το 'ανοιγμά' του, εγινε με τις πιέσεις των συλλόγων και των εκπροσώπων των παρατάξεών τους (Φραϊδάκης, Χαντόλιας κλπ). Τα τελευταία 3 χρόνια, με την συμμετοχή της ΑΣΚΟΛ (νύν ΠΟΦΕΕ) στην ΔΗΚΙΟ και της ΑΚΙΟΕ και ΠΕΦΟ στο προεδρείο, πόσα πράγματα προχώρησαν σε αυτόν τον τομέα? (Αστα Γιάννη, ολα εμειναν στασιμα)

Η ΠΑΣΚΟ, όντως εβαλε το πλαίσιο για τους ελεγκτές των ΑΕ με την καθιέρωση ελάχιστων αξιοπρεπών αμοιβών. Τα τελευταία 3 χρόνια, με την συμμετοχή της ΑΣΚΟΛ (νύν ΠΟΦΕΕ) στην ΔΗΚΙΟ και της ΑΚΙΟΕ και ΠΕΦΟ στο προεδρείο, πόσα πράγματα προχώρησαν σε αυτόν τον τομέα? (Αστα, χάθηκαν και οσα ειχαν κατακτηθεί).

Η ΠΑΣΚΟ, οντως εβαλε τους Οικονομολόγους ως μοναδικούς που μπορούσαν να υπογράφουν μελέτες του Αναπτυξιακού Νόμου. Τα τελευταία 3 χρόνια, με την συμμετοχή της ΑΣΚΟΛ (Νύν ΠΟΦΕΕ) στην ΔΗΚΙΟ και της ΑΚΙΟΕ και ΠΕΦΟ στο προεδρείο, πόσα πράγματα προχώρησαν σε αυτόν τον τομέα? (Αστα, Μπήκαν και οι Μηχανικοί και Γεωτεχνικοί στις υπογραφές)

Δεν θέλω να πώ για το ΠΑΣΟΚ. Αλλο το ενα, αλλο το άλλο. Δεν ειναι θέμα για το Φορουμ.

Εγω πάντως, Οπως και αλλα στελέχη της ΠΑΣΚΟ, εναντίον της διοίκηση ΠΑΣΚΟ του ΟΕΕ, Σηκωνόμουν σε κάθε ΣτΑ, και εβαζα θέματα, και εκαμνα εντονη κριτική για την πορεία τους. Οι εκπρόσωποι των Λογιστών (ΑΣΚΟΛ και νυν ΠΟΦΕΕ) που ηταν αυτά τα 3 χρόνια στην ΣτΑ, σηκώθηκαν εστω και 1 φορά να αρθρώσουν εναν λόγο στο σημερινό προεδρείο ?

Με αυτά που λέω, δεν ισχυρίζομαι οτι "ολα της ΠΑΣΚΟ, καλώς καμωμένα".

Απλα, λέω οτι: Κάτι εγινε.

ΕΠειδή οι Οικονομολόγοι ηθελαν να γίνουν περισσότερα και καλύτερα, καταψήφισαν την παράταξή μου το 2004. . Ελα ομως, που τίποτε απο αυτά δεν εγινε με την σημερινή Διοίκηση? Εγιναν λιγότερα και χάσαμε ζωτικούς επαγγελματικούς χώρους.

Καλο μας Βράδυ Γιάννη. Ες αύριον τα Σπουδαία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ζητησε κανεις βοηθεια????? :rolleyes:

επειδη χθες το εψαξα λιγο το θεμα βρηκα αυτο το link

http://www.e-forologia.gr/cms/viewContents.aspx?id=4713

δειχνει ολα τα εκλογικα τμηματα και λιγο πιο κατω στα "σχετικα θεματα" εχει και αντιστοιχο link για τους υποψηφιους για τη ΣτΑ και τις Τοπικες Διοικησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι τέτοιο εννοώ..

-ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΩΝ (ΔΗ.ΚΙ.Ο.) www.?

-ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΩΝ – ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΠΑΣΚΟ-Σ

(ΠΑΣΚΟ-Σ)

-ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΩΝ ΕΛΛΑΔΟΣ(ΑΚΙΟΕ) ΑΚΙΟΕ

-ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΩΝ (ΔΠΚ-Ο) www.?

-ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ – ΕΝΟΤΗΤΑ – ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΩΝ (ΣΕΠ-Ο) ΣΕΠ-Ο

-ΠΑΡΑΤΑΞΗ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΩΝ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΩΝ Π.Ο.Φ.Ε.-Ε.

ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ-ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ (Π.Ο.Φ.Ε.-Ε.)

- ???????

άλλά βλέπω ότι δεν έχουν όλοι site..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Κώστα

Θα ξεκινήσω υποσχόμενος την επόμενη φορά να είμαι και γω εκεί.

Θα συνεχίσω λέγοντάς σου ότι στο κείμενο σου υπάρχει μια μικρή (?) προβοκάτσια. Γράφεις πλειστάκις: ΑΣΚΟΛ (νυν ΠΟΦΕΕ) .

Είμαι ο τελευταίος που θα υποστηρίξει την ομάδα που έφτιαξε την ΑΣΚΟΛ, Είναι γνωστές στο φόρουμ αυτό οι ομηρικές μου κόντρες με τον εκφραστή της ΑΣΚΟΛ και συντοπίτη σου Πατέλη. Η παράταξη που τώρα συγκροτήθηκε έχει την ομόφωνη υποστήριξη των Ενώσεων μελών της ΠΟΦΕΕ με όποιες επί μέρους επιφυλάξεις (ελπίζω να διάβασες την ανακοίνωση της ΕΦΕΕ Εύβοιας). Όσο για το γεγονός ότι η ΑΣΚΟΛ και όχι μόνο (Αλεβιζάκης κλπ ) έδωσαν ψήφο στην παράταξη που τώρα έχει το πάνω χέρι στο ΟΕΕ δεν μου λέει τίποτα ιδιαίτερο όπως δεν μου έλεγε όταν ο Φραϋδάκης (Οικονομολόγοι Ελέυθεροι Επαγγελματίες) έδινε ψήφο στην ΠΑΣΚ-Ο . Παιχνίδια εξουσίας που παίζονται στην καμπούρα μας.

Η ένστασή μου στα γραφόμενα σου δεν θα είχε κανένα έρεισμα αν το ΟΕΕ δεν καθόριζε την τύχη των χιλιάδων συναδέλφων λογιστών (άσχετα από το πτυχίο τους) . Για παράδειγμα είναι γνωστό το πόσοι συνάδελφοι καθυστέρησαν να αναβαθμίσουν την άδεια τους από την μη προκήρυξη εξετάσεων κατά σαφή παράβαση του νόμου (θα αλλάξει έλεγαν, λες και μέχρι να αλλάξει ένας νόμος δεν τον εφαρμόζουμε). Γιαυτό σου λέω άστα μην τα σκαλίζεις.

Και κάτι τελευταίο, δεν ξέρω ποιες παρατάξεις μιλάνε για λογιστικό επιμελητήριο (θα είχε ενδιαφέρον να το μάθουμε) θάθελα όμως να σου γνωρίσω ότι η παράταξη ΠΟΦΕ-Ε (αυτή που αποκαλείς πρώην ΑΣΚΟΛ) μιλάει για την δημιουργία λογιστικού τμήματος μέσα στο ΟΕΕ.

Αυτά προς το παρόν

Φιλικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι "λοιπές προοδευτικές" δυνάμεις δεν εκπροσωπούνται στο φόρουμ ώστε να έχουμε καλύτερη ενημέρωση για τις θέσεις τους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές ακόμα χρήσιμες πληροφορίες σχετικά με την ψηφοφορία.

Οι ψηφοφόροι του Νομού Αττικής μπορούν να βάλλουν μέχρι είκοσι (20) σταυρούς σε ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ του ΝΟΜΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ, μέχρι ένα (1) σταυρό σε ΥΠΟΨΗΦΙΟ του ΝΟΜΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ & μέχρι ένα (1) σταυρό σε ΥΠΟΨΗΦΙΟ της ΥΠΟΛΟΙΠΗΣ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ.

Οι ψηφοφόροι του Νομού Θεσσαλονίκης μπορούν να βάλλουν μέχρι τέσσερις (4) σταυρούς σε ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ του ΝΟΜΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, μέχρι ένα (1) σταυρό σε ΥΠΟΨΗΦΙΟ του ΝΟΜΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ & μέχρι ένα (1) σταυρό σε ΥΠΟΨΗΦΙΟ της ΥΠΟΛΟΙΠΗΣ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ.

Οι ψηφοφόροι της Υπόλοιπης Επικράτειας μπορούν να βάλλουν μέχρι δεκαέξι (16) σταυρούς σε ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ της ΥΠΟΛΟΙΠΗΣ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ, μέχρι ένα (1) σταυρό σε ΥΠΟΨΗΦΙΟ του ΝΟΜΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ & μέχρι ένα (1) σταυρό σε ΥΠΟΨΗΦΙΟ του ΝΟΜΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... και ένα σχόλιο, σχετικά με την ενημέρωση. Φυσικά όποιος θέλει να ενημερωθεί, πάντα θα βρίσκει τον τρόπο.

Τί θα γίνει όμως με αυτούς που δεν θέλουν να ενημερωθούν;

ΠΧ

Στο φόρουμ αυτό εδώ.

Το θέμα ετούτο εδώ.

Από 24/11 έως 28/11, το είδαν 350 περίπου φορές με εκτίμηση για 60 άτομα το πολύ.

Εγραψαν περί των 5-6 συναδέλφων

Γιατί;

Απλά, η Μαζική Δημοκρατία του καταναλωτή έχει πλέον νικήσει κατά κράτος την Πολιτική Δημοκρατία του Πολίτη με άποψη. Αν θέλει το ΟΕΕ να κερδίσει ψηφοφόρους θα πρέπει να γίνει ποιό .... Life style.

Θέλουμε;

Οχι

Ε, καλύτερα έτσι. Λίγοι και καλοί, παρά πολλοί και .... καταναλωτικοί.

Τώρα το "καλοί" είναι σχετικό. Το βάζω σε θέση με το τι θα είναι άν υπάρξει μαζικότητα στις σημερινές συνθήκες.

Κάτι σαν το "καλύτερα Κορομηλά παρά Τατιάνα"

Υπογραφή:

Αιρετικός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές ακόμα χρήσιμες πληροφορίες σχετικά με την ψηφοφορία.

Οι ψηφοφόροι του Νομού Αττικής μπορούν να βάλλουν μέχρι είκοσι (20) σταυρούς σε ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ του ΝΟΜΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ, μέχρι ένα (1) σταυρό σε ΥΠΟΨΗΦΙΟ του ΝΟΜΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ & μέχρι ένα (1) σταυρό σε ΥΠΟΨΗΦΙΟ της ΥΠΟΛΟΙΠΗΣ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ.

Οι ψηφοφόροι του Νομού Θεσσαλονίκης μπορούν να βάλλουν μέχρι τέσσερις (4) σταυρούς σε ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ του ΝΟΜΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, μέχρι ένα (1) σταυρό σε ΥΠΟΨΗΦΙΟ του ΝΟΜΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ & μέχρι ένα (1) σταυρό σε ΥΠΟΨΗΦΙΟ της ΥΠΟΛΟΙΠΗΣ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ.

Οι ψηφοφόροι της Υπόλοιπης Επικράτειας μπορούν να βάλλουν μέχρι δεκαέξι (16) σταυρούς σε ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ της ΥΠΟΛΟΙΠΗΣ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ, μέχρι ένα (1) σταυρό σε ΥΠΟΨΗΦΙΟ του ΝΟΜΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ & μέχρι ένα (1) σταυρό σε ΥΠΟΨΗΦΙΟ του ΝΟΜΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ.

Χαζη ερωτηση ?? Δεν πειραζει μεταξυ μας τωρα ...

Δεν θυμαμαι ολα αυτα σε ενα ψηφοδελτιο ειναι?

Δηλ. μπορω να ψηφισω αλλη παραταξη για Θεσσαλονικη αλλη Αττικη και αλλη για το επικρατειας ? :huh:

Καλα αν δεν απαντησετε θα καταλαβω... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Κώστα

Θα ξεκινήσω υποσχόμενος την επόμενη φορά να είμαι και γω εκεί.

Θα συνεχίσω λέγοντάς σου ότι στο κείμενο σου υπάρχει μια μικρή (?) προβοκάτσια. Γράφεις πλειστάκις: ΑΣΚΟΛ (νυν ΠΟΦΕΕ) .

Είμαι ο τελευταίος που θα υποστηρίξει την ομάδα που έφτιαξε την ΑΣΚΟΛ, Είναι γνωστές στο φόρουμ αυτό οι ομηρικές μου κόντρες με τον εκφραστή της ΑΣΚΟΛ και συντοπίτη σου Πατέλη. Η παράταξη που τώρα συγκροτήθηκε έχει την ομόφωνη υποστήριξη των Ενώσεων μελών της ΠΟΦΕΕ με όποιες επί μέρους επιφυλάξεις (ελπίζω να διάβασες την ανακοίνωση της ΕΦΕΕ Εύβοιας). Όσο για το γεγονός ότι η ΑΣΚΟΛ και όχι μόνο (Αλεβιζάκης κλπ ) έδωσαν ψήφο στην παράταξη που τώρα έχει το πάνω χέρι στο ΟΕΕ δεν μου λέει τίποτα ιδιαίτερο όπως δεν μου έλεγε όταν ο Φραϋδάκης (Οικονομολόγοι Ελέυθεροι Επαγγελματίες) έδινε ψήφο στην ΠΑΣΚ-Ο . Παιχνίδια εξουσίας που παίζονται στην καμπούρα μας.

Η ένστασή μου στα γραφόμενα σου δεν θα είχε κανένα έρεισμα αν το ΟΕΕ δεν καθόριζε την τύχη των χιλιάδων συναδέλφων λογιστών (άσχετα από το πτυχίο τους) . Για παράδειγμα είναι γνωστό το πόσοι συνάδελφοι καθυστέρησαν να αναβαθμίσουν την άδεια τους από την μη προκήρυξη εξετάσεων κατά σαφή παράβαση του νόμου (θα αλλάξει έλεγαν, λες και μέχρι να αλλάξει ένας νόμος δεν τον εφαρμόζουμε). Γιαυτό σου λέω άστα μην τα σκαλίζεις.

Και κάτι τελευταίο, δεν ξέρω ποιες παρατάξεις μιλάνε για λογιστικό επιμελητήριο (θα είχε ενδιαφέρον να το μάθουμε) θάθελα όμως να σου γνωρίσω ότι η παράταξη ΠΟΦΕ-Ε (αυτή που αποκαλείς πρώην ΑΣΚΟΛ) μιλάει για την δημιουργία λογιστικού τμήματος μέσα στο ΟΕΕ.

Αυτά προς το παρόν

Φιλικά

Συνάδελφε και φίλε Γιάννη. (Το συνάδελφος αναφέρεται γενικά στο 'οικονομολόγος').

Το ΟΕΕ, φτιάχτηκε με πολύ κόπο και πολύ πολεμική εναντίον του, για να καλύψει την μόνη ομάδα επιστημόνων που δεν ειχαν θεσμική εκπροσώπηση στην Πολιτεία μας.

Εγώ σκαλίζω και τα στραβά και τα καλά. Ετσι πρέπει.

Το οτι καθορίζει τις τύχες των λογιστών που δεν ειναι Οικονομολόγοι, δεν ειναι 'de facto' εναντίον τους. Αυτο που αναφέρεις με τις αναβαθμίσεις, οφείλεται στην Διοίκηση που βγήκε με το ψηφοδέλτιο της ΔΗΚΙΟ και Συνεργαζομένων (Συνεργαζόμενοι ήταν τα μέλη της ΑΣΚΟΛ). Αυτοί δεν μπόρεσαν να υλοποιήσουν την υπόσχεσή τους με αποτέλεσμα να ειναι σε ομηρία πολλοί Λογιστές.

Για εμένα, και το λέω πολύ καθαρά, η παράταξη ΠΟΦΕΕ ειναι συνέχεια της ΑΣΚΟΛ, καθ' οτι απο τους 5 που υπογράφουν τα κείμενα της παράταξης ΠΟΦΕΕ, οι 4 ηταν και στην ΑΣΚΟΛ.

Οσοι απο αυτούς μάλιστα ηταν στην Στα, δεν εκαναν τιποτε αλλο, απο 'πολιτικο κοσομασιόν' στους διαδρόμους. Δεν ειχαν ποτέ 'αποψη' για τα τεκμαινόμενα στο ΟΕΕ σε σχέση με τους Λογιστές. Για αυτό δεν σηκώθηκαν ουτε μια φορά να βάλουν τα θεματά σας.

Αρα, προβοκάτσια μηδέν. Ειμαι καθαρος σε ολα αυτα, και ποτέ ηθελημένα δεν προβοκάρισα. Η αναφορά κάποιων απόψεων που τις αιτιολογώ, δεν νομίζω οτι ειναι προβοκάτσια. Αναφέρω ολα αυτά, γιατι πολλά ομορφα αναφέρουν. Αν μάλιστα θα διαβάσεις την επιστολή ιδρυσης της ΑΣΚΟΛ, θα δεις το ιδιο υφος και το ίδιο νόημα.

Οσον αφορά το ΟΜΟΦΩΝΟ των συλλόγων, επέτρεψέ μου να αμφιβάλλω. Ξέρω τουλάχιστον 2 προέδρους (εγώ που δεν ειμαι και του επαγγέλματος ξέω 2. Αν μάλιστα ψάξω ισως βρώ και αλλους), οι οποίοι δεν συμφώνησαν και φυσικά κατεβαίνουν με αλλη παράταξη.

Υπάρχουν βέβαια και αλλες ομοιότητες με τον τρόπο δράσης της ΑΣΚΟΛ και της ΠΟΦΕΕ.

Στην σύγκέντρωση των Τρικάλων του 2004, ειχαν καλέσει μονο τον εκπρόσωπο της ΔΗΚΙΟ κ. ΓΙαννόπουλο για να μιλήσει μαζί τους.

Στην συγκέντρωση της Πάτρας του 2007, ειχαν καλέσει παλι τον ιδιο ανθρωπο, τον κ. Γιαννόπουλο .

(Μήν μου πείς για θεσμική εκπροσώπηση του ΟΕΕ, γιατί το 2004, ηταν αλλος πρόεδρος του ΟΕΕ, τον οποίο δεν κάλεσαν).

Η Διαφορά ειναι μόνο μία. Τότε συνεργάστηκαν εκ των πρωτέρων με την ΔΗΚΙΟ. Τώρα, προβλέπω, οτι θα συνεργαστούν εκ των υστέρων.

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΙΜΗΣΗ. μπορείς να την δεχτείς, μπορείς να την απορρίψεις. Μπορείς να την κριτικάρεις.

Μην την χαρακτηρίσεις ομως ως 'προβοκάτσια', για εναν λογο. ΑΝαλύω τους λόγους και τα δεδομένα με τα οποία καταλήγω σε αυτήν.

Τα πρόσωπα φίλε μου Γιάννη, διαμορφώνουν και πολιτικές. Δινουν το στίγμα τους. (Ευτυχώς θα έλεγα, για να υπάρχει ενδιαφέρον).

Για το άλλο Λογιστήριο. Εχει επανειλημένως εκφραστεί απο πρόσωπα, στελέχη της ΠΟΦΕΕ, η ανάγκη υπαρξης ενος αλλου φορέα που θα αναφέρεται μόνο στους Φοροτέχνες λογιστές. εχεις δίκιο λέγοντας οτι η ΠΟΦΕΕ επίσημα δεν το υιοθετεί. Ούτε φυσικά το εχει απορρίψει ποτέ. Το εμφυλιακό κλίμα ομως που συνεχώς καλλιεργεί, δεν ειναι εις οφελος των Οικονομολόγων. (Θα τολμήσω να πώ οτι δεν ειναι ούτε προς οφελος και των υπολοίπων Λογιστών). Δεν ειναι κακό, σε ενα φορουμ οπως αυτό, να κάνουμε κατανοητές τις θέσεις μας, ως προς την διαφοροποίηση μεταξύ ολων των ασχολουμένων με τα Φοροτεχνικά κλπ.

ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ.

ΧΑΙΡΟΜΑΙ για την δήλωσή σου οτι την επόμενη φορά θα εισαι εδώ. Οπως χαίρομαι που συμμετέχει ο Κώστας .

Το σύστημά μας, χρειάζεται ατομα με αποψη. Αυτο ειναι η βάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαζη ερωτηση ?? Δεν πειραζει μεταξυ μας τωρα ...

Δεν θυμαμαι ολα αυτα σε ενα ψηφοδελτιο ειναι?

Δηλ. μπορω να ψηφισω αλλη παραταξη για Θεσσαλονικη αλλη Αττικη και αλλη για το επικρατειας ? :huh:

Καλα αν δεν απαντησετε θα καταλαβω... :rolleyes:

Χρύσα, οχι. Δεν μπορείς να το κάνεις αυτό. Ειναι ολα σε ενα.

Μπορείς ομως, να ψηφίσεις αλλη παράταξη για την διοίκηση Περιφερειακού (Θεσ/νίκης) και αλλη παράταξη για την ΣτΑ.

Εκει στη ΣτΑ μπορείς να ψηφίσεις ατομα απο αλλη περιοχή (πχ Σταυρουλάκη στην Αθήνα, ΜΠίμπη στο Αργος κλπ). Ειναι βέβαια σε διαφορετικό ψηφοδέλτιο.

Καλο βραδάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρύσα, οχι. Δεν μπορείς να το κάνεις αυτό. Ειναι ολα σε ενα.

Μπορείς ομως, να ψηφίσεις αλλη παράταξη για την διοίκηση Περιφερειακού (Θεσ/νίκης) και αλλη παράταξη για την ΣτΑ.

Εκει στη ΣτΑ μπορείς να ψηφίσεις ατομα απο αλλη περιοχή (πχ Σταυρουλάκη στην Αθήνα, ΜΠίμπη στο Αργος κλπ). Ειναι βέβαια σε διαφορετικό ψηφοδέλτιο.

Καλο βραδάκι.

Κριμα, εγω τους ηθελα ολους μαζι σε ενα ..... :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Κώστα

( Δεν λέω συνάδελφε γιατί πάντα υπογράφω σαν λογιστής. Άλλωστε ποτέ δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς σημαίνει ο τίτλος ¨οικονομολόγος¨ . Όχι δεν λέω γιαυτούς που ασκούν το επάγγελμα του οικονομολόγου αλλά δεν ξέρω γιατί είναι οικονομολόγος κάποιος που κάνει ¨αθροίσεις σε χοντρά λογιστικά βιβλία¨ ή γιατί είναι οικονομολόγος η κυρία που δίνει πιστοποιητικά στο γκισέ στο εισόδημα της ΔΟΥ Άνω Περαχώρας – και τους περισσότερούς εδώ μέσα να ρωτήσεις το ίδιο θα σου πούνε )

Προβοκάρεις (και σε άλλο θέμα, αυτό των τραπεζών τα ίδια έκανες όσον αφορά την ΠΟΦΕΕ.)

Και προβοκάρεις κατ επανάληψιν άρα θα πρέπει να θεωρήσω ότι προβοκάρεις συνειδητά

Ας τα δούμε

Συνάδελφε και φίλε Γιάννη. (Το συνάδελφος αναφέρεται γενικά στο 'οικονομολόγος'). Για αυτό σου έγραψα στην εισαγωγή

Το ΟΕΕ, φτιάχτηκε με πολύ κόπο και πολύ πολεμική εναντίον του, για να καλύψει την μόνη ομάδα επιστημόνων που δεν ειχαν θεσμική εκπροσώπηση στην Πολιτεία μας. Μόνο που ποτέ δε άσκησε τον θεσμικό του ρόλο. Και ο λόγος είναι ότι οι παρατάξεις των κομμάτων εξουσίας για το μόνο που νοιάζονταν ήταν για τα παιχνιδάκια της εξουσίας

Εγώ σκαλίζω και τα στραβά και τα καλά. Ετσι πρέπει.

Το οτι καθορίζει τις τύχες των λογιστών που δεν ειναι Οικονομολόγοι, δεν ειναι 'de facto' εναντίον τους. Κανείς δεν τους ρώτησε . Αυτο που αναφέρεις με τις αναβαθμίσεις, οφείλεται στην Διοίκηση που βγήκε με το ψηφοδέλτιο της ΔΗΚΙΟ και Συνεργαζομένων (Συνεργαζόμενοι ήταν τα μέλη της ΑΣΚΟΛ). Αυτοί δεν μπόρεσαν να υλοποιήσουν την υπόσχεσή τους με αποτέλεσμα να ειναι σε ομηρία πολλοί Λογιστές. Μήπως μπορείς να θυμηθείς από πότε ισχύει ο νόμος για το επάγγελμα του φοροτέχνη λογιστή ? Πόσες εξετάσεις έχουν γίνει ? Και ποιες παρατάξεις είχαν στα χέρια τους την ηγεσία του ΟΕΕ όλα αυτά τα χρόνια που δεν έκαναν τις εξετάσεις?

Για εμένα, και το λέω πολύ καθαρά, η παράταξη ΠΟΦΕΕ ειναι συνέχεια της ΑΣΚΟΛ, καθ' οτι απο τους 5 που υπογράφουν τα κείμενα της παράταξης ΠΟΦΕΕ, οι 4 ηταν και στην ΑΣΚΟΛ. Οι πέντε που υπογράφουν ως επιτροπή αυτή την διακήρυξη είναι ο πρόεδρος και ο γενικός γραμματέας της ΠΟΦΕΕ και οι πρόεδροι των ενώσεων Αθήνας, Θεσσαλονίκης και Λάρισας . Δηλαδή συνάδελφοι που έχουν εκλεγεί από συνελεύσεις και δημοκρατικές διαδικασίες. Κάποιοι μπορεί να μην μου αρέσουν και μένα αλλά εκλέχτηκαν και ηγούνται της ομοσπονδίας και των Ενώσεων, τι να κάνουμε να τους καταργήσουμε επειδή δεν αρέσουν στην όποια ΠΑΣΚ-Ο ? Οσοι απο αυτούς μάλιστα ηταν στην Στα, δεν εκαναν τιποτε αλλο, απο 'πολιτικο κοσομασιόν' στους διαδρόμους. Δεν ειχαν ποτέ 'αποψη' για τα τεκμαινόμενα στο ΟΕΕ σε σχέση με τους Λογιστές. Για αυτό δεν σηκώθηκαν ουτε μια φορά να βάλουν τα θεματά σας. Δεν πρόκειται να τους υπερασπιστώ, άλλωστε στο έχω ξαναπεί ότι ήμουν απέναντι στην ΑΣΚΟΛ και μάλιστα φανατικά. Αρα, προβοκάτσια μηδέν.( !!!!!!!) Ειμαι καθαρος σε ολα αυτα, και ποτέ ηθελημένα δεν προβοκάρισα. Η αναφορά κάποιων απόψεων που τις αιτιολογώ, δεν νομίζω οτι ειναι προβοκάτσια. Αναφέρω ολα αυτά, γιατι πολλά ομορφα αναφέρουν. Αν μάλιστα θα διαβάσεις την επιστολή ιδρυσης της ΑΣΚΟΛ, θα δεις το ιδιο υφος και το ίδιο νόημα. (ειλικρινά δεν μπορώ να κάνω τέτοια σε βάθος ανάλυση του ύφους και του νοήματος, εκτός από το γεγονός ότι δεν είναι αρεστό στην παράταξη που εκπροσωπείς αλλά και σε άλλες)

Οσον αφορά το ΟΜΟΦΩΝΟ των συλλόγων, επέτρεψέ μου να αμφιβάλλω. ΟΧΙ δεν σου επιτρέπω να αμφιβάλεις. Δεν σου επιτρέπω να αμφιβάλεις για Δημόσιες ανοιχτές και δημοκρατικές διαδικασίες.

Ξέρω τουλάχιστον 2 προέδρους (εγώ που δεν ειμαι και του επαγγέλματος ξέω 2. Αν μάλιστα ψάξω ισως βρώ και αλλους), οι οποίοι δεν συμφώνησαν και φυσικά κατεβαίνουν με αλλη παράταξη. Εδώ φίλε Κώστα δες πως ¨τεκμηριώνεις¨ την άποψη σου. Αμφιβάλεις για το ομόφωνο των ΣΥΛΛΟΓΩΝ αλλά και ξέρεις ΠΡΟΕΔΡΟΥΣ που κλπ κλπ . και στην δική μου Ένωση συνάδελφος και καλός φίλος, μέλος του ΔΣ της ΕΦΕΕ Εύβοιας κατεβαίνει με την ΔΙΚΙ-Ο, αυτό σημαίνει ότι η Ένωσή μου δεν είναι με την ΠΟΦΕΕ? Ή μήπως η ΠΟΦΕΕ και οι Ενώσεις θα υποχρεώσουν τα μέλη τους να κατέβουν στο ψηφοδέλτιο της? Μακριά από μας τέτοιες λογικές, άλλού ψάξε για υποψηφιότητες που έχουν εκβιαστεί.

Υπάρχουν βέβαια και αλλες ομοιότητες με τον τρόπο δράσης της ΑΣΚΟΛ και της ΠΟΦΕΕ.

Στην σύγκέντρωση των Τρικάλων του 2004, ειχαν καλέσει μονο τον εκπρόσωπο της ΔΗΚΙΟ κ. ΓΙαννόπουλο για να μιλήσει μαζί τους.

Στην συγκέντρωση της Πάτρας του 2007, ειχαν καλέσει παλι τον ιδιο ανθρωπο, τον κ. Γιαννόπουλο .

(Μήν μου πείς για θεσμική εκπροσώπηση του ΟΕΕ, γιατί το 2004, ηταν αλλος πρόεδρος του ΟΕΕ, τον οποίο δεν κάλεσαν).

Η Διαφορά ειναι μόνο μία. Τότε συνεργάστηκαν εκ των πρωτέρων με την ΔΗΚΙΟ. Τώρα, προβλέπω, οτι θα συνεργαστούν εκ των υστέρων.

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΙΜΗΣΗ. μπορείς να την δεχτείς, μπορείς να την απορρίψεις. Μπορείς να την κριτικάρεις.

Μην την χαρακτηρίσεις ομως ως 'προβοκάτσια', για εναν λογο. ΑΝαλύω τους λόγους και τα δεδομένα με τα οποία καταλήγω σε αυτήν.

Στην Πάτρα που ξέρω ήταν ως πρόεδρος του ΟΕΕ (και σε άλλες συνελεύσεις έχει έρθει. Για τα Τρίκαλα ομολογώ ότι με πιάνεις αδιάβαστο, υπόσχομαι να επανέλθω)

Τα πρόσωπα φίλε μου Γιάννη, διαμορφώνουν και πολιτικές. Δινουν το στίγμα τους. (Ευτυχώς θα έλεγα, για να υπάρχει ενδιαφέρον).

Για το άλλο Λογιστήριο. Εχει επανειλημένως εκφραστεί απο πρόσωπα, στελέχη της ΠΟΦΕΕ, η ανάγκη υπαρξης ενος αλλου φορέα που θα αναφέρεται μόνο στους Φοροτέχνες λογιστές. εχεις δίκιο λέγοντας οτι η ΠΟΦΕΕ επίσημα δεν το υιοθετεί. Ούτε φυσικά το εχει απορρίψει ποτέ. Και εδώ προβοκάρεις. Θέση εκφρασμένη της ΠΟΦΕΕ είναι τμήμα λογιστικό μέσα στο ΟΕΕ. Το λέει στα επίσημα κείμενά της. Αν εσύ ξέρεις τι έχει στο μυαλό του ο Πανίδης … τότε πάω πάσο Το εμφυλιακό κλίμα ομως που συνεχώς καλλιεργεί, δεν ειναι εις οφελος των Οικονομολόγων. (Θα τολμήσω να πώ οτι δεν ειναι ούτε προς οφελος και των υπολοίπων Λογιστών). Δεν ειναι κακό, σε ενα φορουμ οπως αυτό, να κάνουμε κατανοητές τις θέσεις μας, ως προς την διαφοροποίηση μεταξύ ολων των ασχολουμένων με τα Φοροτεχνικά κλπ.

ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ.

ΧΑΙΡΟΜΑΙ για την δήλωσή σου οτι την επόμενη φορά θα εισαι εδώ. Οπως χαίρομαι που συμμετέχει ο Κώστας .

Το σύστημά μας, χρειάζεται ατομα με αποψη. Αυτο ειναι η βάση.

Να ρωτήσω και κάτι τελευταίο .

Δεν είναι άδικο να χαρίζεις τόσους επαγγελματίες συναδέλφους λογιστές – φοροτέχνες μέλη του ΟΕΕ στην ΔΗΚΙΟ ?

Και μήπως όλοι αυτοί σας έχουν βαρεθεί, και την ΠΑΣΚ-Ο και την ΔΗΚΙΟ και την ΑΚΙΟΕ και όλους εσάς που χρόνια ολόκληρα μας λέτε τι θα κάνετε και όχι τι κάνατε όταν μπορούσατε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβαζω πολυ προσεχτικα τα οσα γραφονται σε τουτη την ενοτητα

εχω μερικα "ψυχολογικα"??? προβληματα

οντως το ΟΕΕ ιδρυθηκε με ολλους αγωνες

το ερωτημα δεν ειναι ποιους καλυπτει αλλα ποιος ο ρολος του

για μενα ανυπαρκτος.

ξερω ξερω

ψηφισε τον νομο ταδε και ταδε και το προεδρικο διαταγμα ταδε που κατωχυρωσαν το επαγγελμα μας

ΚΑΤΩΧΥΡΩΣΑΝ???????????????

ποτε εγινε αυτο και δεν το πηρα χαμπαρι????????

οταν ιδρυθηκε το ΟΕΕ ειχαμε αλλα ονειρα

το εχω ξαναγραψει

θελαμε ενα επιστημονικο οργανο που θα μας εδινε την δυνατοτητα να κανουμε μεσα απο αυτο πραγματα που ονειρευομαστε τοτε (και δυστηχως ειναι ονειρα και τωρα)

ονειρευομαστε βιβλιοθηκες - επιστημονικα περιοδικα για να δημοσιευουμε τις εργασιες μας- παρεμβασεις στο οικονομικο γιγνεσθε της χωρας

απο αυτα δεν εχει γινει τιποτε και με την τροπη που εχουν παρει τα πραγματα αν δεν αλλαξει η συνθεση και η κατευθηνση του ΟΕΕ δεν θα γινει τιποτε

την ευθυνη γι αυτο την εχουν πρωτα και κξυρια οι κομματικες - κυβερνητικες (οποιας κυβερνησης) παραταξεις και κατα δευτερο ολοι εμειςπου δεν συμμετεχουμε ενεργα στην διαμορφωση του.

που επιτρεπουμε σε "συναδελφους" να χρεισιμοποιουν για ιδιο οφελος την θεση τους στο ΟΕΕ, που ενω πληρωνουμε αδρα το γραφειοκρατικο αυτο "πραμα" που εχει γινει το ΟΕΕ

ειτε δεν συμμετεχουμε (δεν παμε καν να ψηφισουμε, ειτε ακολουθουμε σαν κοπαδια την ρουσφετολογικη ψηφο (και οποιος καταλαβε καταλαβε και δεν μιλαω μονο τα κομματικα ρουσφετια αλλα και...........................)

ας κανουμε σημερα μια νεα προσπαθεια

ας παλεψουμε να εκλεγουν στην διοικηση του ΟΕΕ ανθρωποι απο το επαγγελμα μας

συναδελφοι που δεν ειναι υβριστες που δεν ειναι υποχειρια κανενος κομματος που εχουν αποδειξει οτι εχουν την δικη τους φωνη

οσο για τα συνδικαλιστικα την ευθυνη την εχουμε και παλι εμεις

μιας και στην συζητηση συμμετεχει ενεργα ο Γιαννης,

θελω να πω οτι πολλες απο τις αποψεις που εχει διαμορφωσει η ενωση που ειναι μελος, προσωπικα με εκφραζουν απολυτα.

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ και εχουν ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΤΗΣ ΓΝΩΜΗΣ ΤΟΥΣ

αυτα τα δυο ειναι που πρπει να βαλουμε μπροστα για να παμε και μπροστα

και κατι ακομη

δεν καταλαβαινω την αντιπαραθεση μεταξη της ΠΟΦΕΕ και της ΠΟΟΕ

το συνδικαλιστικο μας οργανο ειναι οι πρωτοβαθμιοι συλλογοι και η ΠΟΦΕΕ

το επιστημονικο μας (για μας τους πτυχιουχους) οι Ομοσπονδια των οικονομολογων

ομως μην ξεχναμε οτι ολοι μας ειμαστε λογιστες (ανεξαρτητα απο πτυχιο και απο εργασια - μισθοτοι και ελευθεροι) και εχουμε κοινα προβλημα

αυτο που χρειαζεται ειναι

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ και πιεση για ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ολων των ομοσπονδιων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν έχω δικαίωμα ψήφου στις εκλογές του ΟΕΕ, θα εκθέσω την άποψή μου, αφού αυτοί αποφασίζουν για μένα χωρίς εμένα.

Βλέπω πάντα (τουλάχιστον στις τέσσερις τελευταίες εκλογικές αναμετρήσεις που παρακολουθώ από πολύ κοντά) πριν από τις εκλογές όλοι να ανγνωρίζουν το πρόβλημα που υπάρχει (αναφέρομαι στα προβλήματα που αφορούν τους λογιστές και στους μελετητές), να λένε ότι κακώς δεν έγινε το ένα ή το άλλο (το βλέπουμε κι εδώ μέσα άλλωστε), βγάζουν και στο προσκήνιο μερικές από τις ανακοινώσεις (πυροτεχνήματα κατά την άποψή μου), που δημοσίευσαν κατά καιρούς ή τώρα λόγο εκλογών. Βγάζουν και μία εκλογική διακύρηξη βαρύγδουπη, η οποία αν εφαρμοστεί θα λύσει όλα τα προβλήματα και όλα βαίνουν καλώς για τον κλάδο.

Την επομένη των εκλογών όμως αρχίζουν οι διαδικασίες (μέσω παρασκηνίου) ποιοί θα προωθηθούν και που. Έτσι λοιπόν βλέπουμε κάποιες περίεργες συμμαχίες και οι ανεξάρτητοι συνδιασμοί καταλήγουν πάντα με μία θέση στην Κ.Δ. του ΟΕΕ.

Και ως δια μαγείας καταλαμβάνουν και μία θέση στη ιεραρχία της Κ.Δ. του ΟΕΕ (γραματείς και φαρισσαίοι) και πάντα εκλέγετε πρόεδρος προσκήμενος στην Κυβέρνηση.

Μετά λοιπόν ως δια μαγείας πάλι τα προβλήματα του κλάδου, ξανάρχονται στην επιφάνεια μετά από περίπου τρία χρόνια, λίγο πριν τις εκλογές.

Και βλέπουμε να λένε εμείς κατοχυρώσαμε το επάγγελμα του λογιστή κάτι που όλοι θέλατε. Ξεχνούν όμως τις ομαδικές προσφυγές που έγιναν τότε στο ΣτΕ.

Και αφού λοιπόν όλοι αναγνωρίζουν τα προβλήματα, πως γίνετε να μην μπορεί να λυθεί κανένα απ' αυτά;

Θα σας πω λοιπόν γατί δεν λύνετε τίποτα. Γιατί κανείς πραγματικά δεν ενδιαφέρετε. Γιατί όλοι κοιτάζουν τα αξιώματα και την πάρτυ τους. Αλλά αν πραγματικά κάποιος ενδιαφέρετε ας μας το αποδείξει. Ας μας φέρει τα πρακτικά της ΚΔ που προτείνει κάτι για να λυθεί το πρόβλημα (όχι τα πρακτικά της ΣτΑ αλλά της Κ.Δ. του ΟΕΕ).

Προς θεού όμως όχι ανακοινώσεις, αλλά προτάσεις. Προτάσεις προς επίλυση των προβλημάτων και όχι διαπιστώσεις.

Δεν πρόκειτε όμως να δείτε κανάνα πρακτικό. Και ξέρετε γιατί;

Γαιτί απλά δεν υπάρχει.

Υ.Γ. Συνάδελφοι είτε το θέλουμε είτε όχι, δεν πρόκειτε να γίνει τίποτα. Και δεν θα γίνει γιατί οι Λογιστές είναι διασπασμένοι. Και είναι διασπασμένοι γιατί άνθρωποι που ανήκουν στον χώρο μας τρέχουν πίσω από παρατάξεις κοματικές ή σε έξυπνα διαμορφομένους συλλόγους με σαφή διαχωρισμό σε "Οικονομολόγους" και "λοιπούς".

Κι εδώ να θέσω κι ένα ερώτημα για τους ελεγκτές των ΑΕ.

Αλήθεια γιατί να έχουν το δικαίωμα του ελεγκτή μονον τα μέλη του ΟΕΕ και όχι όλοι οι κάτοχοι άδειας Α' τάξης; Γνωρίζουν περισσότερα για την διαδικασία του ελέγχου;

Έτσι για να δούμε αν το ΟΕΕ λειτουργεί συντεχνιακά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο υποψήφιος με το νούμερο 69.

Για την ΣτΑ:

ΔΗΛΩΣΗ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΥ (ΣτΑ)

ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΥ: ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ

1o ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ (ΝΟΜΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ) (με αλφαβητική σειρά)

1 ΑΛΕΒΙΖΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ

2 ΑΛΠΟΧΩΡΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ

3 ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ

4 ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

5 ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

6 ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

7 ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

8 ΒΕΛΛΗ ΕΛΕΝΗ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

9 ΒΙΔΑΛΗΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

10 ΒΛΑΣΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

11 ΓΑΥΓΙΩΤΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΜΙΧΑΗΛ

12 ΓΕΩΡΓΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

13 ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ ΑΝΝΑ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

14 ΓΙΟΥΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

15 ΓΚΑΙΝΤΕΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΦΩΚΙΩΝ - ΓΕΩΡΓΙΟΣ

16 ΓΡΑΦΑ ΧΡΥΣΟΥΛΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

17 ΔΕΔΟΥΣΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

18 ΔΕΝΑΞΑΣ ΚΑΡΙΟΦΥΛΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

19 ΔΗΜΟΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

20 ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

21 ΖΑΝΝΙΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

22 ΖΑΡΒΑΛΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

23 ΖΗΣΙΜΑΤΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

24 ΖΙΑΚΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ - ΓΙΟΛΑΝΤΑ ΧΡΗΣΤΟΣ

25 ΘΕΟΔΩΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ

26 ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

27 ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

28 ΚΑΡΑΜΠΕΛΑΣ ΞΕΝΟΦΩΝ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

29 ΚΕΤΣΕΤΖΙΑΔΗΣ ΑΝΔΡΟΝΙΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

30 ΚΛΗΡΟΝΟΜΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

31 ΚΟΚΟΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

32 ΚΟΡΛΙΕ ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

33 ΚΟΥΚΟΥΝΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

34 ΚΟΥΜΟΥΝΔΟΥΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

35 ΚΟΥΡΕΜΕΝΟΣ ΗΛΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

36 ΚΟΥΣΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΝΔΡΕΑΣ

37 ΛΑΓΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

38 ΛΙΑΡΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ ΙΩΑΝΝΗΣ

39 ΛΥΚΟΒΙΤΗΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

40 ΜΑΛΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ

41 ΜΑΝΙΟ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ

42 ΜΑΝΟΥΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

43 ΜΑΝΩΛΗ ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

44 ΜΑΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

45 ΜΑΡΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ

46 ΜΠΡΟΥΖΙΩΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

47 ΜΩΡΑΪΤΗΣ ΠΕΤΡΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ

48 ΜΩΡΑΪΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ

49 ΝΑΝΟΥΡΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

50 ΠΑΓΚΑΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

51 ΠΑΛΛΑΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

52 ΠΑΛΥΒΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

53 ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

54 ΠΑΝΤΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ

55 ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

56 ΠΑΠΑΔΟΚΟΚΟΛΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

57 ΠΑΠΑΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΑΓΓΕΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

58 ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΗΛΙΑΣ

59 ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ

60 ΠΕΤΣΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

61 ΠΕΤΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

62 ΡΕΚΑΚΑΒΑ ΕΛΕΝΗ

63 ΣΑΛΑΠΑΤΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

64 ΣΚΟΥΜΠΑΚΗΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

65 ΣΠΗΛΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

66 ΣΤΑΓΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ

67 ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

68 ΣΤΑΥΡΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

69 ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΡΤΕΜΙΟΣ

70 ΤΑΠΑΝΑΡΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΩΤΗΡΙΟΣ

71 ΤΖΙΜΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ

72 ΤΡΙΚΑΛΙΩΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

73 ΤΣΑΜΠΟΥΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

74 ΤΣΙΒΟΥΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

75 ΤΣΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΘΩΜΑΣ

76 ΤΣΙΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

77 ΤΣΟΧΑ ΜΑΡΙΑ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

78 ΤΣΩΝΟΣ ΔΑΥΙΔ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

79 ΦΙΛΙΠΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΠΥΡΟΥ

80 ΦΩΤΕΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΦΩΤΙΟΣ

81 ΧΑΝΤΑΒΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

82 ΧΡΙΣΤΟΦΑΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ

83 ΧΡΥΣΑΦΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Καλή επιτυχία στους συναδέλφούς!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να χαρώ εγώ προεκλογικούς αγώνες ,

πόλυ σφάξιμο ρε παιδιά , πολύ σφάξιμο .

ΕΝΩΜΕΝΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΩΝ

(Ε.Π.Ο.)

ΣΕΠΟΛΙΩΝ 9, ΠΛ.ΑΤΤΙΚΗΣ Τ.Κ. 104 45 ΑΘΗΝΑ

ΤΗΛ: 210.8820.002, 210.6124.910, 6948.351.478, FAX:210.6140.024

e-mail: [email protected]

Αθήνα 6/12/2007

Κυρίες και κύριοι συνάδελφοι,

Με μεγάλη χαρά μας παίρνουμε fax ή e-mail και τηλέφωνα από όλη την Ελλάδα οι οποίοι μας συγχαίρουν για τους αγώνες μας με τα πολύ θετικά αποτελέσματα και οι οποίοι δηλώνουν ότι θα ψηφίσουν την ΕΝΩΜΕΝΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΩΝ ( Ε.Π.Ο.). Από όλη την Ελλάδα έχουμε συμπαράσταση Κομματικών και μη κι επίσης από μέλη μιας παράταξης που παρουσιάζεται ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ( ΛΑΓΟΣ) .Εμείς τους ευχαριστούμε και τους δηλώνουμε ότι εφ’ όσον έχουμε την ανάλογη υποστήριξη σας ( τρία μέλη μας στην Κεντρική Διοίκηση ) εμείς θα μπορέσουμε να αποδώσουμε τα μέγιστα. Εάν εσείς μας κατατάξετε στην ίδια ομάδα με τους αδιάφορους και ανύπαρκτους δηλαδή με μια έδρα τότε κι εμείς θα μετατραπούμε σε ΑΔΙΑΦΟΡΟΥΣ κι εμείς τότε θα σας παραπέμψουμε στα Πολιτικά Κόμματα τα οποία μέχρι σήμερα έχουν ΜΗΔΕΝΙΚΗ παρουσία να σας λύσουν τα προβλήματα.

Το τεράστιο πρόβλημα της Συνταξιοδότησης μας το οποίο αυτή την στιγμή είναι μείζον θέμα. Έχει ταρακουνήσει τους « υγιείς» συναδέλφους οι οποίοι είτε θα πάρουν σύνταξη ΕΠΑΙΤΕΊΑΣ είτε σύνταξη μηδενική.

Τα ψηφοδέλτια της ΑΚΙΟΕ με εκπρόσωπο τον Παναγίωτη Αλεβυζάκη και το ψηφοδέλτιο της Ε.Π.Ο. με εξουσιοδοτημένο τον Μανούσο Ντουκάκη θα έχουν συνάντηση με την Πολιτική Εξουσία του Υπουργείου Απασχόλησης ( Βασίλη Μαγγίνα) κατά πάσα πιθανότητα την Τρίτη για ενημε΄ρωση « επί των θέσεων των συναδέλφων για το συνταξιοδοτικό» με κύριο αίτημα ότι ανήκουμε κι εμείς οι ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΙ στο ΕΝΙΑΙΟ ΤΑΜΕΙΟ ΣΥΝΤΑΞΕΩΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΩΝ και όχι στο ανύπαρκτο και ήδη ελλειμματικό ταμείο ΟΑΕΕ (ΤΑΧΙ – Έμποροι – Βιοτέχνες κ.λ.π.).

Η νέα ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ??? παράταξη Π.Ο.Φ.Ε.Ε. δεν επιθυμεί να συμμετέχει σ’ αυτόν τον διάλογο. Γιατί? Ρωτήστε τους. Για μας το πιο πιθανό ότι δεν θέλει να στεναχωρήσει ή να φανεί κριτικά στην ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ. Κύριοι της Π.Ο.Φ.Ε.Ε. οι συνάδελφοι θα μας κρίνουν ξανά στις 9/12/2007. Φαίνεται δεν σας έγινε μάθημα το πάθημα σας στις προηγούμενες εκλογές. Αλήθεια το πιστεύετε αυτό το σκλόγκαν που έχετε στην αφίσα σας, ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ… Μάλλον σημαίνει ότι ακριβώς το αντίθετο πιστεύετε.

Σας έχουμε μια έκπληξη από μελέτη την οποία έχουμε κάνει και η οποία θα αναφέρει για το Έτος 2007:

1. Πόσες χιλιάδες φορολογούμενοι πήγαν στα Ποινικά Δικαστήρια μηνυόμενοι από το Υπουργείο Οικονομίας & Οικονομικών, δηλαδή από τις Εφορίες.

2. Πόσοι Λογιστές – Φοροτέχνες πήγαν κατηγορούμενοι στα Ποινικά Δικαστήρια από τους πελάτες.

3. Πόσες χιλιάδες Επιχειρηματίες εξ’ αιτίας του ΙΚΑ

4. Πόσες χιλιάδες από άλλες αιτίες (Πολεοδομία – Δήμους – Λιμενικό – Ταμείο Μουσικών κ.λ.π.).

Κυρίες και κύριοι Συνάδελφοι,

Την Κυριακή (9/12/2007) το βράδυ θα είναι γιορτή για τους ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΥΣ.

Σας ευχαριστούμε εκ βάθους καρδίας.

Η ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

Εκπρόσωπος Ε.Π.Ο.

ΚΑΡΑΝΤΑΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Μέλη

ΝΤΟΥΚΑΚΗΣ ΜΑΝΟΥΣΟΣ ΣΕΪΜΕΝΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ

ΚΑΒΟΥΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΡΙΓΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

Υ.Γ. Οι συνάδελφοι Φοροτέχνες οι οποίοι κατεβαίνουν με τα Πολιτικά Κόμματα θα ψάχνουν να

βρούν τον ψήφο τους. Δεν αντέχουν σε άλλο εμπαιγμό οι Λογιστές – Φοροτέχνες από τα

Κόμματα.

Ειλικρινά δεν ξέρω αν πρέπει να γελάμε η να κλαίμε ?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

Εκπρόσωπος Ε.Π.Ο.

ΚΑΡΑΝΤΑΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Μέλη

ΝΤΟΥΚΑΚΗΣ ΜΑΝΟΥΣΟΣ ΣΕΪΜΕΝΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ

ΚΑΒΟΥΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΡΙΓΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

Υ.Γ. Οι συνάδελφοι Φοροτέχνες οι οποίοι κατεβαίνουν με τα Πολιτικά Κόμματα θα ψάχνουν να

βρούν τον ψήφο τους. Δεν αντέχουν σε άλλο εμπαιγμό οι Λογιστές – Φοροτέχνες από τα

Κόμματα.

Ειλικρινά δεν ξέρω αν πρέπει να γελάμε η να κλαίμε ?????

πες τους βρε Κιμωνα οτι δεν ειναι ο ψηφος ... καλα να μας ξεφευγει προφορικα αλλα οχι να το γραφουμε κι ολας ...

Ειπαμε ειναι : ΤΑ ΚΟΥΚΙΑ

ουδετερο.....αμαν !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε.Π.Ο. :)

Κάπου αλλού το έχω συναντήσει αυτό το όνομα.

Κι εκείνο αντιπαθητηκό μου είναι. :lol:

Αν τους πάρει χαμπάρι ο Γκαγκάτσης ότι έχουν το ίδιο όνομα θα τους το κλείσει το μαγαζί. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...