Προς το περιεχόμενο

Προσωπική επίθεση του κ Ντουκάκη με επιστολή στην ΑΚΙΟΕ με προσωπική αναφορά και σε μένα.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανοίξτε το αρχείο και διαβάστε:

____________________________________1.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 109
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στεναχωρήθηκα πολύ με το παραπάνω..

Όχι διότι στάλθηκε επιστολή προς το Ο. Ε. Ε. για εξακρίβωση στοιχείων και καταστάσεων.

Αυτό το επικροτώ και λέω και μπράβο…

Διότι δεν ελέγχθηκαν πρώτα και μετά να αποσταλούν με e-mail σε όλους τους συναδέλφους.

Διότι πρωτού ελεγχθούν τα ανωτέρω εστάλησαν ΚΑΙ με e-mail σε συναδέλφους ..

Και τι e-mail??

Ένα e-mail που αναφέρεται σε ένα σεμινάριο πού όντως έκανα περίπου για 2 μήνες το 2006 και έλαβα 1.238,45 ευρώ.

Όμως το e-mail αντί του ποσού έχει κουκίδες ώστε να βγάζει ο καθένας τα συμπεράσματά του (π.χ. ..50.000 ευρώ….)

Όμως το e-mail αναφέρει την εργασία μου ως «περίεργη σύμπτωση» …..

Κι όλα αυτά προτού εξετασθεί και απαντηθεί από το Ο.Ε.Ε.

Το παρόν μου μήνυμα δεν αναφέρεται στο τι κάνει η ηγεσία της ΑΚΙΟΕ, εξάλλου για αυτό έχει απαντήσει ο κ. Αλεβιζάκης στο site του:

http://www.akioe.gr/default.asp?node=page&id=1760

http://www.akioe.gr/default.asp?node=page&id=1762

http://www.akioe.gr/default.asp?node=page&id=1759

Επαναλαμβάνω, το παρόν μήνυμα μου δεν αναφέρεται στο τι κάνει η ηγεσία της ΑΚΙΟΕ, και οι υπεύθυνοι του ΙΕΚΕΜ.

Αναφέρομαι καθαρά προσωπικά για το γεγονός ότι προσκλήθηκα να αναλάβω μια διδασκαλία και την αποδέχθηκα. Εργάσθηκα και πληρώθηκα.

Μόνο που πληρώθηκα και με άλλο ένα νόμισμα…

Και βέβαια μίλησα με τον Μανούσο.

Τον ρώτησα για τις συγκεντρωτικές τι ποσό αναγράφει και του έστειλα την ΑΠΥ μου.. Συμφώνησε με τις συγκεντρωτικές…

Τότε γιατί όλο αυτό; Μου το έθεσε συνολικά. Πως γίνεται επιλεκτική χρήση ατόμων για διδασκαλία…

Ο Αλεβιζάκης πιστοποιεί πως έκαναν μάθημα και άλλοι στα Χανιά εκτός από ψηφοφόρους της ΑΚΙΟΕ..

Εχει και αποδείξεις.

Να μας τις φέρει λοιπόν και αυτός..

Ο Μανούσος συνέχισε τις σκέψεις του στην διαμάχη των παρατάξεων. Δεν με ενδιαφέρουν αυτές…

Θα μιλήσω για μένα διότι – για άλλη μια φορά το τονίζω – ενώ είναι σοβαρό το θέμα δεν αναφέρομαι στο πνεύμα της επιστολής αλλά στην προσωπική μου εμπλοκή.

Συν τοις άλλοις μιλώ με ανθρώπους (εσάς) που έχω μια θετική επικοινωνία και στεναχωριέμαι να με περιβάλλουν τέτοια θέματα.

Ήθελα να σας το αποστείλω εγώ ο ίδιος.

Ειλικρινά χωρίς διάθεση (προσωρινή).

Κωστής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΛΑΒΑΜΕ ΓΝΩΣΗ ..... ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΤΕΘΕΙ ΣΤΗΝ ΔΟΥ ΦΑΕΕ ΑΘΗΝΩΝ ..... ΔΥΟ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ 1) ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟ ΑΠΟΡΡΗΤΟ ; ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΠΑΡΑΒΙΑΣΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΟΙΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΣΤΙΚΗ ΕΥΘΥΝΗ ; 2) ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΟΙ ΣΥΓΚΕΝΤΩΤΙΚΕΣ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΜΕΣΩ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΚΑΤΑΘΕΣΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΛΑΒΑΜΕ ΓΝΩΣΗ ..... ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΤΕΘΕΙ ΣΤΗΝ ΔΟΥ ΦΑΕΕ ΑΘΗΝΩΝ ..... ΔΥΟ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ 1) ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟ ΑΠΟΡΡΗΤΟ ; ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΠΑΡΑΒΙΑΣΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΟΙΝΙΚΗ ΚΑΙ ΑΣΤΙΚΗ ΕΥΘΥΝΗ ; 2) ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΟΙ ΣΥΓΚΕΝΤΩΤΙΚΕΣ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΜΕΣΩ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΚΑΤΑΘΕΣΗ

Δεν έχω πρόβλημα ιδιαίτερο με αυτό..

Να πάρουν τις συγκεντρωτικές για να ελε΄γξουν τι γίνεται εμ το ΙΕΚΕΜ ..

Γιατί όχι..

Οχι όμως βρε παιδιά έτσι ονόματα στα ακουπίδια και στους κάδους..

Οχι έτσι...

Με σωστό τρόπο. Με έλεγχο. Και αν βρεθεί κα΄τι να τιμωρηθεί ο υπάιτιος. Μα όμως με τον σωστό τρόπο...

Γιάτί έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μιλήσω για μένα διότι – για άλλη μια φορά το τονίζω – ενώ είναι σοβαρό το θέμα δεν αναφέρομαι στο πνεύμα της επιστολής αλλά στην προσωπική μου εμπλοκή.

Κωνσταντίνε, θα μιλήσω για σένα...

Θέλεις να σε πιστέψουμε...? Όσο και να προσπαθήσεις δεν θα καταφέρεις μας πείσεις ότι είσαι ένοχος... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α. Επιστημονες οικονομολογοι που παραβιαζουν το φορολογικο απορρητο ειναι κατα τη γνωμη μου για φτυσιμο... Αυτο ειναι το πρωτο πραγμα που πρεπει να μας απασχολησει στο ζητημα αυτο. Το να παραβιαζεται το φορολογικο απορρητο ειναι απ' τα σοβαροτερα παραπτωματα του οικονομολογου (ισως στην ιδια κατηγορια με την προτροπη στον πελατη για φοροδιαφυγη).

β. Μετα το α. κανονικα δεν πρεπει να ασχοληθουμε καν περαιτερω με το θεμα αυτο, αλλα θα ασχοληθουμε γιατι εχει στενοχωρηθει ο συναδελφος Κωσταντινος και δε γουσταρουμε να του πεφτει ετσι το ηθικο.

γ. Στην Ελλαδα του εντυπωσιασμου και των μεθοδων τυπου Τριανταφυλλοπουλου γινονται τα εξης: πρωτα σκαμε τις ανυποστατες κατηγοριες με ονοματα, αλλα χωρις στοιχεια.. Μετα γινεται ντορος και διασειρονται υπολειψεις αθωων ακεραιων ανθρωπων... και στο τελος τα ξεχναμε ολα (αφου δεν εχουμε στοιχεια δεν μπορει να παει παραπερα η ιστορια αυτη, αρα πρεπει να βρουμε κατι αλλο να ασχοληθουμε).

Κωνσταντινε καταλαβαινω απολυτα την ψυχολογικη σου κατασταση, γι' αυτο και σου προτεινω τα εξης : πρωτα ηρεμησε, κουβεντιασε το με δικους σου ανθρωπους να σου φυγει λιγο αυτο το βαρος και μετα προχωρα σε δραστικα μετρα : απαντησε τους και απαιτησε να δημοσιευσουν συγγνωμη προσωπικη και κανε μηνυση αν χρειαστει (που δεν το νομιζω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να ειναι εντελως "κουφο" αυτο που σκεφτηκα : μηπως μπορουμε εμεις ολοι μαζι να υπογραψουμε επιστολη διαμαρτυριας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΝΝΑΔΕΛΦΕ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΟΡΑΝΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΕΤΟΥΝ

ΤΟΥΣ ΣΚΟΠΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΤΩΝ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΩΝ ΔΥΜΒΟΥΛΙΩΝ.

ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΧΩ ΝΑ ΛΑΒΩ ΜΥΝΗΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΦΕ ΑΠΟ 18/05/2007 ΟΤΑΝ ΠΗΡΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΧΕΤΙΚΗ ΕΡΩΤΗΣΗ

ΜΕ ΘΕΜΑ ΤΟ ΑΠΟΡΡΗΤΟ ΤΩΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΠΕΛΑΤΩΝ ΜΑΣ .ΕΚΤΟΤΕ ΕΧΩ ΝΑ ΛΑΒΩ E-MAILL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Οχι όμως βρε παιδιά έτσι ονόματα στα ακουπίδια και στους κάδους..

Οχι έτσι...

Γιατί έτσι;

...

Υπάρχει μια παλιά Κινέζικη παροιμία που λέει πως "Όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα τον τρώνε οι κότες".

αλλά αυτά τα λένε οι κινέζοι.. :P

άσε μας βρε Κωστή πρωϊνιάτικα.. :D

και ανέβασε τα Ε9 σου από την ημερομηνία εγγραφής σου στην ΑΚΙΟΕ μέχρι σήμερα..

όχι μόνο τα δικά σου .. και του Αρτέμη.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κωστη με σενα θα τα πουμε στο Βολο ....

θα απολογηθεις λεπτομερως και θα αποφανθουμε αν εισαι αθωος ή ενοχος :P Η διαδικασια θα ειναι πρωινη ομως, μετα τη σουπα και πριν την μπουγατσα...

Αυτον ομως τον μαιντανο θα τον τακτοποιησω σημερα γιατι φτανει να μου γυριζει τα μυαλα η φατσα του στην τηλεοραση. Δεν θα μου γεμιζει και το e-mail με τα σκουπιδια του. Του ετοιμαζω ραβασακι και αν θελει ας ξανατολμησει.... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστα τώρα αυτά, πήρες +laki τα 50.000 και τώρα το παίζεις θύμα...... Φυσικά και πιστεύουμε το Μανούσο, εσένα θα πιστέψουμε?????????????????? :):P:D:P :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην επιστολή της ΠΕΦΕ που ανέβασε ο Κωστής αναφέρεται το εξής :

Η συγκεντωρική κατάσταση ................... της οποίας λάβαμε γνώση κλπ κλπ ....

Πως και γιατί έλαβε γνωση η ένωση φοροτεχνικών επιστημόνων ?

Να μας πεί τον τρόπο με τον οποίο έλαβε γνώση του περιεχομένου των συγκεντρωτικών καταστάσεων.

Ανάλογα με την απάντηση θα εμπλακούν ίσως και άλλοι .

Δεύτερον και πιο σημαντικό :

Οι διατάξεις του άρθρου 85$ 4 του ΚΦΕ και του άρθρου 4 του 2523/1997 είναι γνωστές στην Π.Ε.Φ.Ε. ?

Κωστή καταλαβαίνω την πικρία σου και το παραπονο σου . Ναι στην διαφάνεια συμφωνώ . Οχι όμως στα ύπουλα ( και αναίτια ) χτυπήματα κάτω απο την ζωνη που βασίζονται σε μικροπολιτικά συμφέροντα .

Επειδή είμαι με το μέρος του ανθρώπου που έχει δίκιο , τάσσομαι στο πλευρό σου και δηλώνω δημόσια πως τέτοια άτομα "γκουρού" στο χώρο μας , σε καμία περίπτωση δεν αντιπροσωπεύουν εμένα προσωπικά αλλά και την πλειονότητα των συναδέρφων μου ....

Το ποινικό μέρος της παραπάνω ενέργειες απο πλευράς ΠΕΦΕ κάλλιστα μπορώ να στο υποδείξω ( αν και υποθέτω πως το γνωρίζεις )

Ο έτερος Κωνσταντίνος ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχοντα +λακι επειδη σε βλεπω λιγο παρεκλινεις απο τις γνωστες σου θεσεις

σε επαναφερω στην ταξη

ΥΓ Η ζωη ειναι μικρη για να ασχολουμαστε με λακαμιες

TIME.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στεναχωρήθηκα πολύ με το παραπάνω..

Όχι διότι στάλθηκε επιστολή προς το Ο. Ε. Ε. για εξακρίβωση στοιχείων και καταστάσεων.

Αυτό το επικροτώ και λέω και μπράβο…

Διότι δεν ελέγχθηκαν πρώτα και μετά να αποσταλούν με e-mail σε όλους τους συναδέλφους.

Διότι πρωτού ελεγχθούν τα ανωτέρω εστάλησαν ΚΑΙ με e-mail σε συναδέλφους ..

Και τι e-mail??

Ένα e-mail που αναφέρεται σε ένα σεμινάριο πού όντως έκανα περίπου για 2 μήνες το 2006 και έλαβα 1.238,45 ευρώ.

Όμως το e-mail αντί του ποσού έχει κουκίδες ώστε να βγάζει ο καθένας τα συμπεράσματά του (π.χ. ..50.000 ευρώ….)

Όμως το e-mail αναφέρει την εργασία μου ως «περίεργη σύμπτωση» …..

Κι όλα αυτά προτού εξετασθεί και απαντηθεί από το Ο.Ε.Ε.

Το παρόν μου μήνυμα δεν αναφέρεται στο τι κάνει η ηγεσία της ΑΚΙΟΕ, εξάλλου για αυτό έχει απαντήσει ο κ. Αλεβιζάκης στο site του:

http://www.akioe.gr/default.asp?node=page&id=1760

http://www.akioe.gr/default.asp?node=page&id=1762

http://www.akioe.gr/default.asp?node=page&id=1759

Επαναλαμβάνω, το παρόν μήνυμα μου δεν αναφέρεται στο τι κάνει η ηγεσία της ΑΚΙΟΕ, και οι υπεύθυνοι του ΙΕΚΕΜ.

Αναφέρομαι καθαρά προσωπικά για το γεγονός ότι προσκλήθηκα να αναλάβω μια διδασκαλία και την αποδέχθηκα. Εργάσθηκα και πληρώθηκα.

Μόνο που πληρώθηκα και με άλλο ένα νόμισμα…

Και βέβαια μίλησα με τον Μανούσο.

Τον ρώτησα για τις συγκεντρωτικές τι ποσό αναγράφει και του έστειλα την ΑΠΥ μου.. Συμφώνησε με τις συγκεντρωτικές…

Τότε γιατί όλο αυτό; Μου το έθεσε συνολικά. Πως γίνεται επιλεκτική χρήση ατόμων για διδασκαλία…

Ο Αλεβιζάκης πιστοποιεί πως έκαναν μάθημα και άλλοι στα Χανιά εκτός από ψηφοφόρους της ΑΚΙΟΕ..

Εχει και αποδείξεις.

Να μας τις φέρει λοιπόν και αυτός..

Ο Μανούσος συνέχισε τις σκέψεις του στην διαμάχη των παρατάξεων. Δεν με ενδιαφέρουν αυτές…

Θα μιλήσω για μένα διότι – για άλλη μια φορά το τονίζω – ενώ είναι σοβαρό το θέμα δεν αναφέρομαι στο πνεύμα της επιστολής αλλά στην προσωπική μου εμπλοκή.

Συν τοις άλλοις μιλώ με ανθρώπους (εσάς) που έχω μια θετική επικοινωνία και στεναχωριέμαι να με περιβάλλουν τέτοια θέματα.

Ήθελα να σας το αποστείλω εγώ ο ίδιος.

Ειλικρινά χωρίς διάθεση (προσωρινή).

Κωστής.

Μείνε στα κόκκινα και ξαναβρές την διάθεσή σου. :)

Με εκτίμηση στο πρόσωπό σου

Βούλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Κωνσταντίνε ,

η επίθεση προς το πρόσωπο σου με τον τρόπο που έγινε αποτελεί πράξη άνανδρη και άτιμη .

Είναι μια κίνηση εντυπωσιασμού , κενή περιεχομένου (copyright του επιτιθέμενου)

Μην αφήνεις τέτοιες πράξεις να σε πτοούν , δεν αξίζει να χαλάς την διάθεσή σου

Είμαστε μαζί σου για τα περαιτέρω (για ότι εσύ αποφασίσεις )

Υ.Γ. Συμφωνώ με όσα παρέθεσε ο Κarolos

Στην επιστολή της ΠΕΦΕ που ανέβασε ο Κωστής αναφέρεται το εξής :

Η συγκεντρωτική κατάσταση ................... της οποίας λάβαμε γνώση κλπ κλπ ....

Πως και γιατί έλαβε γνωση η ένωση φοροτεχνικών επιστημόνων ?

Να μας πεί τον τρόπο με τον οποίο έλαβε γνώση του περιεχομένου των συγκεντρωτικών καταστάσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην επιστολή της ΠΕΦΕ που ανέβασε ο Κωστής αναφέρεται το εξής :

Η συγκεντωρική κατάσταση ................... της οποίας λάβαμε γνώση κλπ κλπ ....

Πως και γιατί έλαβε γνωση η ένωση φοροτεχνικών επιστημόνων ?

Να μας πεί τον τρόπο με τον οποίο έλαβε γνώση του περιεχομένου των συγκεντρωτικών καταστάσεων.

Ανάλογα με την απάντηση θα εμπλακούν ίσως και άλλοι .

Εγώ θέλω να σταθώ στο παραπάνω που αναφέρει ο KAROLOS.

Πως γίνεται βρε παιδιά κάποιοι .....να "λαμβάνουν γνώση" του περιεχομένου των συγκ/κών καταστάσεων και να το διατυμπανίζουν

με τέτοιο αυθάδη τρόπο? Να μας πουν τον τρόπο εδώ και τώρα !

Κωστή οι άνθρωποι οι δικοί σου (όλοι εμείς) ξέρουμε με ποιον έχουμε ....να κάνουμε!

Να βρεις γρήγορα λοιπόν την διάθεσή σου, γιατί όπως έγραψε και ο Απόστολος πραγματικά

"ο,τι δεν μας σκοτώνει μας δυναμώνει" !

Με απέραντη εκτίμηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κωστή μου, θεωρώ ότι είναι προς τιμήν σου το ότι επέλεξες απο μόνος σου να εκτεθείς δημόσια μέσω του φόρουμ!

Λίγοι απο εμάς θα γινόντουσαν γνώστες του γεγονότος, αν υποθέσουμε οτι κι άλλοι συνάδερφοι λειτουργούν όπως εγώ και διαγράφουν ή δεν διαβάζουν τα mail που λαμβάνουν απο την ΠΕΦΕ.

Απο την άλλη θεωρώ ότι κακώς μπήκες στην διαδικασία να απολογηθείς (γιατι αυτό νιώθω ότι κάνεις)!

Κανείς και ποτέ..... δεν αμφισβήτησε την ακεραιότητα του χαρακτήρα σου και το ήθος σου!

Εκνευρίζομαι με την δράση της ΠΕΦΕ , που δημοσιοποιεί προσωπικά δεδομένα και δή χωρίς να εξακριβώσει το τί και το πώς!!

Δηλαδή, αν κάποια στιγμή εγω αναλάβω τα βιβλία της Τζένης Χειλιουδάκη και της Καρλόττας (transexuals) και με βρούν στις συγκεντρωτικές τους καταστάσεις, τι θα πεί?

Υποθέτω οτι είτε εχω γίνει τσατσά με ΑΠΥ, είτε ότι εχω κι εγω προβεί σε εγχείρηση αλλαγής φύλου και με τα "κορίτσια" έχω κανεί μια kinky συνεργασια!! :):P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά που παραθέτω από τις τοποθετήσεις των συναδέλφων χρίζουν άμεσης εξήγησης και απάντησης από την ΠΕΦΕ (και τον λαλίστατο κ.Ντουκάκη)

Οχι όμως βρε παιδιά έτσι ονόματα στα ακουπίδια και στους κάδους..

Οχι έτσι...

Με σωστό τρόπο. Με έλεγχο. Και αν βρεθεί κα΄τι να τιμωρηθεί ο υπάιτιος. Μα όμως με τον σωστό τρόπο...

Γιάτί έτσι;

Στην επιστολή της ΠΕΦΕ που ανέβασε ο Κωστής αναφέρεται το εξής :

Η συγκεντωρική κατάσταση ................... της οποίας λάβαμε γνώση κλπ κλπ ....

Πως και γιατί έλαβε γνωση η ένωση φοροτεχνικών επιστημόνων ?

Να μας πεί τον τρόπο με τον οποίο έλαβε γνώση του περιεχομένου των συγκεντρωτικών καταστάσεων.

Ανάλογα με την απάντηση θα εμπλακούν ίσως και άλλοι .

Δεύτερον και πιο σημαντικό :

Οι διατάξεις του άρθρου 85$ 4 του ΚΦΕ και του άρθρου 4 του 2523/1997 είναι γνωστές στην Π.Ε.Φ.Ε. ?

Κωστή καταλαβαίνω την πικρία σου και το παραπονο σου . Ναι στην διαφάνεια συμφωνώ . Οχι όμως στα ύπουλα ( και αναίτια ) χτυπήματα κάτω απο την ζωνη που βασίζονται σε μικροπολιτικά συμφέροντα .

Πως γίνεται βρε παιδιά κάποιοι .....να "λαμβάνουν γνώση" του περιεχομένου των συγκ/κών καταστάσεων και να το διατυμπανίζουν με τέτοιο αυθάδη τρόπο? Να μας πουν τον τρόπο εδώ και τώρα !

Μην πτοείσαι από κάτι τέτοια Κωστή......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπημένε φίλε Κώστα,

γιά όσο καιρό θα περιμένεις εκείνη την ρημάδα την Δευτέρα , να ξέρεις πως θα βρεθούν αρκετοί που θα προσπαθούν να κάνουν την ζωή σου Μεγάλη Παρασκευή.

Ηταν θέμα χρόνου , κατα την αποψή μου , να γίνει κάτι τέτοιο, είναι βρώμικα τα μονοπάτια αυτά φίλε και πάντα η βρωμιά "κάθεται" στους πιό καθαρούς.

Αν ήμουν εγώ στην θέση σου θα κάθιζα τον Ντουκάκη και τον κάθε Ντουκάκη στο "σκαμνί" , παράλληλα όμως θα έδινα και μια μεγάλη μούτζα και σε όλους τους άλλους καραγκιόζηδες που λειτουργούν αποκλειστικά και μόνο μικροπολιτικά και ψηφοθηρικά.

Προσπάθησε φίλε να μην γίνεις προεκλογικός σάκος του μπόξ.

Ολοι εμείς οι υπόλοιποι, θεωρώ , πως έχουμε ξεχωρίσει κάποιες βασικές έννοιες και αυτό φαίνεται απο τις αντιδράσεις όλων των φίλων σου.

Στην αρχή ήθελα να στείλω ενα email στον Ντουκάκη και να του ζητήσω να μου απαντήσει σε κάποια ερωτήματα , σκέφτηκα όμως πως δεν υπάρχει περίπτωση να πάρω απάντηση , αφού ετσι και αλλιώς το θέμα "βγήκε " για συγκεκριμένους λόγους .

Σου εύχομαι να έχεις θετική σκέψη και να σηκωθείς να φύγεις χτυπώντας δυνατά την γροθιά σου πάνω στο τραπέζι.

Με απέραντη φιλία και αγάπη ,

ο κιμωνάκος :):P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κωστή

Προσυπογράφω όλα όσα οι συνάδελφοι και φίλοι έγραψαν και επειδή θεωρώ το θέμα πολύ σοβαρό ίσως έχω κάτι πάρα πάνω την Παρασκευή το πρωί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πσσσσσςςςςς , ε ρε και να ήμουν Δικηγόρος ....... , πέρα από αυτά που λέει ο Κωστής ( ο γκούρου μας και στα νομικά !! :P ) , έχουμε και λέμε , συκοφαντική δυσφήμιση, ψυχική οδύνη, ηθική βλάβη και πάει λέγοντας , τότε θα έπαιρνα ΚΑΙ τα 50 χιλιάρικα ως αποζημίωση όμως από την ΠΕΦΕ !!! :)

ΥΓ Μας έστειλε και μας το mail και σκεφτόμουν να το στείλω στον Κρητσικό , αλλά αν ασχολιόμασταν σημαίνει ότι θα το είχαμε λάβει και υπόψη μας ........ Κωστή μη μάσας και ότι χρειαστείς από εμάς , ψυχολογική , ηθική , να χορέψω στη μέση του δρόμου , να αυτομαστιγωθώ :D εμείς (και φαντάζομαι όλα τα παιδιά) δηλώνουμε ........... παρών !!!! (χοπ χοπ βενιζελικό αυτό !! :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογα με τα έργα και οι άνθρωποι.

Η περίπτωση σας χρίζει ιδιαίτερης ψυχιατρικής αναλύσεως

Όχι βέβαια δική σας, κύριε Σταυρουλάκη, αλλά του ανθρώπου ή καλύτερα των ανθρώπων που καταδεικνύεται.

Αποτελεί όνειδος για το ελληνικό κράτος, αλλά και για τον κλάδο μας οι μέθοδοι που περιγράφονται στο έντυπο που μας ανεβάσατε.

Για το ελληνικό κράτος διότι ο κάθε επώνυμος τηλεμαϊντανο, και πολιτικός ΟΦΑ -όπου φυσάει ο άνεμος πάω, να κατέχει φορολογικά έντυπα.

Και να σκεφτεί κανείς ότι μέχρι πριν λίγο καιρό η σύζυγος δεν μπορούσε να πάρει την φορολογική δήλωση την οποία υπογράφει.

Όνειδος για τον κλάδο γιατί επιτρέπουμε σε τέτοιους ανθρώπους να τους αποκαλούν οι τηλεσταρ «πατριάρχες των λογιστών».

Έχω την εντύπωση ότι η νομική οδός είναι αυτή που πρέπει να δώσει την λύση.

Για να καταλάβουν οι συκοφάντες, ότι δεν μπορούν να χρησιμοποιούν, άνομες και συκοφαντικές μεθόδους, για να επιτύχουν τα προσωπικά τους συμφέροντα.

Από την άλλη πιστεύω ότι ο κλάδος μας, πρέπει να απαντήσει με τον δικό του τρόπο, στέλνοντας εκτός αντιπροσωπίας του Οικονομικού Επιμελητηρίου, τους συκοφάντες.

Ας είναι μαζική η απάντηση μας. Το «όπλο» το έχουμε στα χέρια μας.

Ας τους αποδείξουμε ότι οι λογιστές ξέρουν να απομονώνουν όσους με δόλιους τρόπους προσπαθούν να τους ποδηγετήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α) Ο χώρος πολιτικής (και κατ' επέκταση κοινωνικής) έκφρασης περιγράφει τον καθένα μας.

β) Ερωτώ(ρητορικά): Δικαιούμαι να καταθέσω ασφαλιστικά μέτρα εναντίον όσων εμφανίζονται ως επαγγελματικοί μου εκπρόσωποι χωρίς την έγκρισή μου, προκειμένου να πάψουν να εμφανίζονται ψευδεπιγράφως και γενικολόγως ως, π.χ. "Αντιπρόεδρος Φοροτεχνικών" ή "Γ.Γ. Οικονομολόγων";

γ) Κωστή, μήνυση κατέθεσες ή ακόμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...