Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με λ/σμο ΑΤΕ.Επιταγές στο Eurofasma


επισκέπτη Επισκέπτης-panos-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισκέπτη Επισκέπτης-panos-

Μπορεί κάποιος άγιος άνθρωπος να με βοηθήσει σε ένα προβλημα που έχω στο Eurofasma?Προσπαθώ να κλείσω κινήσεις τράπεζας (ΑΤΕ) λ/σμου 52.Επειδή στην εκτύπωση της τράπεζας μου εμφανίζουν συγκεντρωτικά τις επιταγές και όχι κατα ημερομηνία.Πως γίνεται να μου εμφανίσει μονο τις επιταγές με παραλήπτη ΑΤΕ απο όποτε μέχρι όποτε?Δίνω τέτοια εντολή στην εκτύπωση αξιογράφων και μου βγάζει μια μούτζα :D.Καμία ιδέα?Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλάς για γενική λογιστική .. απλά δεν γίνεται..

αν έχεις Εμπορική διαχείρηση όλα γίνονται..

Εξήγησε μας τι ακριβώς θες.. γιατί ο 52 σου εμφανίζει απλά αυτά που εσύ έχεις καταχωρήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλάς για γενική λογιστική .. απλά δεν γίνεται.. :huh:

αν έχεις Εμπορική διαχείρηση όλα γίνονται.. :o

Εξήγησε μας τι ακριβώς θες.. γιατί ο 52 σου εμφανίζει απλά αυτά που εσύ έχεις καταχωρήσει. :D

Ή έχεις μεταφέρει με την γέφυρα…. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-panos-

Η ΑΤΕ στην έκτύπωση που μου δίνει μου εμφανίζει κάποια ποσά.Ωραία?Ωραιότατα μπορώ να πω.Έλα μου ντε που εγώ δεν βρίσκω αυτά τα ποσά στις επιταγές μου?Δεν είμαι τρελός!π.χ. Έχω επιταγή αξίας 30000 ευρώ και στην κίνηση η τράπεζα μου σπάει την επιταγή σε δύο μέρη.17000 και 13000.Δεν καταλαβαίνω βέβαια γιατί.Άλλο π.χ.Επειδη ο λ/σμος είναι χορηγητικός δίνουμε επιταγές στην ΑΤΕ. 1 επιταγή 2000 ευρώ και άλλη μία 3000.ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΗΜ.ΛΗΞΕΩΣ.Και η τράπεζα μου εμφανίζει αθροιστική κινηση για τισ δύο αυτές επιταγές σε ημ/νια 2 μέρες μετά.Μπορώ να βγάλω κάποια ακρη απο το εμπορικό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη iek forotexnikoy
Μπορεί κάποιος άγιος άνθρωπος να με βοηθήσει σε ένα προβλημα που έχω στο Eurofasma?Προσπαθώ να κλείσω κινήσεις τράπεζας (ΑΤΕ) λ/σμου 52.Επειδή στην εκτύπωση της τράπεζας μου εμφανίζουν συγκεντρωτικά τις επιταγές και όχι κατα ημερομηνία.Πως γίνεται να μου εμφανίσει μονο τις επιταγές με παραλήπτη ΑΤΕ απο όποτε μέχρι όποτε?Δίνω τέτοια εντολή στην εκτύπωση αξιογράφων και μου βγάζει μια μούτζα :D.Καμία ιδέα?Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

στον χορηγήσεως δηλάδή ρίχνεις επιταγές, η είναι αληλλόχρεως με αλλο λογαριασμό που τον τροφοδοτείς με επιταγές και απο αυτόν (που δεν ρίχνεις) κάνεις εκταμίευση..\

εγώ δεν κατάλαβα τίποτα, τα αξιόγραφα στα δείχνει άμα εκτυπώσεις αναλυτικό καθολικό του 33,90 ή 53,90 , μόνο παραλήπτη ΑΤΕ παίρνεις το καθολικό του 52(ατε) που μπορεί να έχει και άλλες κινήσεις αλλά εσυ θα βρείς τις επιταγές, το δε εχτρε δεν νομίζω να σου δείχνει όλες τις επιταγές σούμα, γίνεται αυτο?υπαρχει και η περίπτωση στο τέλος του μήνα να εχουνε γίνει λάθος κινήσεις απο την τράπεζα και στο επόμενο εχτρε να δεις αντιλογιμό κινήσεων, παρε τηλέφωνο ρώτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ΑΤΕ στην έκτύπωση που μου δίνει μου εμφανίζει κάποια ποσά.Ωραία?Ωραιότατα μπορώ να πω.Έλα μου ντε που εγώ δεν βρίσκω αυτά τα ποσά στις επιταγές μου?Δεν είμαι τρελός!π.χ. Έχω επιταγή αξίας 30000 ευρώ και στην κίνηση η τράπεζα μου σπάει την επιταγή σε δύο μέρη.17000 και 13000.Δεν καταλαβαίνω βέβαια γιατί.Άλλο π.χ.Επειδη ο λ/σμος είναι χορηγητικός δίνουμε επιταγές στην ΑΤΕ. 1 επιταγή 2000 ευρώ και άλλη μία 3000.ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΗΜ.ΛΗΞΕΩΣ.Και η τράπεζα μου εμφανίζει αθροιστική κινηση για τισ δύο αυτές επιταγές σε ημ/νια 2 μέρες μετά.Μπορώ να βγάλω κάποια ακρη απο το εμπορικό?

ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ & ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ CHECK ΜΕΤΑΞΥ ΕΠΙΤΑΓΩΝ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ-ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ-ΤΡΑΠΕΖΑΣ.

ΣΤΗΝ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΠΑΡΕ ΚΑΡΤΕΛΕΣ ΤΟΥΣ ΛΟΓ/ΣΜΟΥΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΑΞΙΟΓΡΑΦΩΝ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ Π.Χ. 33.90 - 53.90 - 52 ΚΛΠ

ΣΤΟ ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΠΑΡΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΞΙΟΓΡΑΦΩΝ ΟΛΩΝ (ΕΙΣΠΡΑΚΤΕΩΝ & ΠΛΗΡΩΤΕΩΝ ΒΑΣΕΙ ΗΜΕΡ/ΝΙΑΣ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗΣ ή ΛΗΞΗΣ - ΟΠΩΣ ΣΕ ΒΟΛΕΥΕΙ).

ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΔΩΣΕΙ.

ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΒΡΕΙΣ ΕΔΩ ΑΚΡΗ ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΕΛΕΓΧΟ ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ.

:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ΑΤΕ στην έκτύπωση που μου δίνει μου εμφανίζει κάποια ποσά.Ωραία?Ωραιότατα μπορώ να πω.Έλα μου ντε που εγώ δεν βρίσκω αυτά τα ποσά στις επιταγές μου?Δεν είμαι τρελός!π.χ. Έχω επιταγή αξίας 30000 ευρώ και στην κίνηση η τράπεζα μου σπάει την επιταγή σε δύο μέρη.17000 και 13000.Δεν καταλαβαίνω βέβαια γιατί.Άλλο π.χ.Επειδη ο λ/σμος είναι χορηγητικός δίνουμε επιταγές στην ΑΤΕ. 1 επιταγή 2000 ευρώ και άλλη μία 3000.ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΗΜ.ΛΗΞΕΩΣ.Και η τράπεζα μου εμφανίζει αθροιστική κινηση για τισ δύο αυτές επιταγές σε ημ/νια 2 μέρες μετά.Μπορώ να βγάλω κάποια ακρη απο το εμπορικό?

Αυτά τα προβλήματα πρέπει να λύνονται πριν καν δημιουργηθούν. Άμα δεν πατήσεις πόδι στην επιχείρηση να σου φτιάχνουν πινάκιο με τις επιταγές προς είσπραξη, και να σε προμηθεύουν καθημερινό εξτρέ, συνέχεια στο χάος θα είσαι, ιδιαίτερα με μπουρδελοτράπεζες όπως η ΑΤΕ. Σου μιλώ από προσωπική (πικρή) πείρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...