Προς το περιεχόμενο

ΕΝΣΗΜΑ Β.ΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ ΚΑΤΟΧΥΡΩΣΗ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΟΣ ΑΥΞΗΣΗΣ


επισκέπτη kellym

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας!

Καθώς είναι η πρώτη απόπειρα αποστολής ερωτήματος που κάνω, θα παρακαλούσα για την κατανόησή σας!

Θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

Εργάζομαι ως Βοηθός Λογιστή σε μια κατασκευαστική εταιρεία εδώ και δύο χρόνια. Είμαι ασφαλισμένη ως Υπάλληλος Γραφείου, καθώς μου είπαν ότι δεν δικαιούμαι ασφάλιση ως Β.Λογιστή (με τα ανάλογα ένσημα φυσικά). Κατέχω πτυχίο ΑΕΙ Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων (και μεταπτυχιακό τίτλο στην Διαχείριση Έργων). Ισχύει κάτι τέτοιο ή απλά εκμεταλλεύτηκαν το γεγονός ότι ήμουν παντελώς άσχετη(πρώτη επίσημη σε λογιστήριο) προκειμένου να "γλιτώσουν" το ακριβότερο ένσημο της συγκεκριμένης ειδικότητας;Και κάτι ακόμη..Ο μισθός μου καθορίστηκε βάσει συμφωνίας (υψηλότερος από τον βασικό μισθό υπαλλήλου γραφείου με 0 τριετίες). Δικαιούμαι αύξηση ή πρέπει να περιμένω ο βασικός μισθός υπαλλήλου γραφείου να καλύψει το μισθό που παίρνω τώρα;

Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε διαφωτιστική απάντηση! :rolleyes:

kellym

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχ βρε Κελλy, τόσα γράμματα έχεις μάθει … πως επέτρεψες να περάσει τόσος χρόνος ...

Δες την Γενική Σύμβαση Εργασίας Λογιστών και Β’ Λογιστών και εφόσον οι εργασίες που διεκπεραιώνεις εμπεριέχονται στα καθήκοντα του Β΄ λογιστή τότε απλά σε έχουν κοροϊδέψει με την αμέριστη ανοχή σου φυσικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχ βρε Κελλy, τόσα γράμματα έχεις μάθει … πως επέτρεψες να περάσει τόσος χρόνος ...

Δες την Γενική Σύμβαση Εργασίας Λογιστών και Β’ Λογιστών και εφόσον οι εργασίες που διεκπεραιώνεις εμπεριέχονται στα καθήκοντα του Β΄ λογιστή τότε απλά σε έχουν κοροϊδέψει με την αμέριστη ανοχή σου φυσικά!

Καλημέρα!!

Η αλήθεια είναι ότι είμαι λίγο συγκαταβατική!Ήρθε η ώρα να ξυπνήσω μου φαίνεται!!

Σας ευχαριστώ θερμά για την απάντηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΟΤΙ ΣΠΟΥΔΑΣΕΣ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ?

Σωστά υποθέτετε.

Μήπως αυτό αλλάζει κάτι στο ερώτημα που έχω θέσει;!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OXI ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΠΟΥ ΦΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΑΝ ΣΠΟΥΔΑΖΕΙ ΕΞΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ. ΕΠΕΙΔΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ ΚΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ, ΕΝΩ ΕΔΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΨΑΧΝΕΙΣ ΤΙ ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ..

ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΛΙΓΑ ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΦΙΛΙΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 months later...

To θέμα ειναι ότι αύτα τα χρόνια δεν τα αναγνωρίζει το ΟΕΕ για την αναβάθμιση της τάξης σου.Αυτό είναι το σημαντικότερο και όχι ο μισθός. <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...