Προς το περιεχόμενο

ΑΔΕΙΕΣ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΩΝ ΛΟΓΙΣΤΩΝ-ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?


επισκέπτη ΘΙΓΟΜΕΝΟΣ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισκέπτη ΘΙΓΟΜΕΝΟΣ

ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΜΟΥ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΙ(2 ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ) ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ.

ΤΙ ΛΕΕΙ Η ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΥ ΕΠΑΓΓΕΛΑΜΤΟΣ.

ΠΟΙΑ Η ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΟΕΕ (ΟΙ 2 ΕΙΝΑΙ ΜΕΛΗ ΤΟΥ).

ΠΟΙΝΙΚΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ, ΓΙΑΤΙ Ο ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΚΑΤΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΕΝΩ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΤΗΝ ΕΙΣΦΟΡΑ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΟΕΕ.

ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΙΝΗΣΩ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ , ΣΑΝ ΙΔΙΩΤΗΣ ΜΟΝΟΝ? ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΑΡΜΟΔΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει η επιτροπη για το ξεκαθαρισμα του αρχειου αδειων στο ΟΕΕ.

μπορεις με καταγγελια σε αυτην ερευνηθει το θεμα του θετεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει η επιτροπη για το ξεκαθαρισμα του αρχειου αδειων στο ΟΕΕ.

μπορεις με καταγγελια σε αυτην ερευνηθει το θεμα του θετεις

Yπαρχει επιτροπη για το ξεκαθαρισμα του αρχειου αδειων στο Ο.Ε.Ε.?

Αποτελεσματα μπορουμε να δουμε πριν τον Δεκεμβρη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπαρχει επιτροπη για το ξεκαθαρισμα του αρχειου αδειων στο Ο.Ε.Ε.?

Αποτελεσματα μπορουμε να δουμε πριν τον Δεκεμβρη ?

Ποιόν Δεκέμβρη ?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

H ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΓΙΑ ΤΟ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΜΑ ΑΔΕΙΩΝ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΟΕΕ, ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ ΕΠΙΟΡΚΩΝ , ΔΕΝ ΒΑΖΕΙΣ ΤΟΝ ΛΥΚΟ ΝΑ ΦΥΛΑΞΕΙ ΤΑ ΠΡΟΒΑΤΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΓΙΑ ΤΟ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΜΑ ΑΔΕΙΩΝ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΟΕΕ, ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ ΕΠΙΟΡΚΩΝ , ΔΕΝ ΒΑΖΕΙΣ ΤΟΝ ΛΥΚΟ ΝΑ ΦΥΛΑΞΕΙ ΤΑ ΠΡΟΒΑΤΑ

Εδω στην Ελλαδα εχουμε την συνηθεια ελεγκτης και ελεγχομενος να ειναι ο ιδιος

Ετσι εχουμε καταφερει να υπαρχει διαφανεια ........και να μην ειμαστε στις πρωτες θεσεις διεφθαρμενων χωρων (ειμαστε μονο 46η)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΓΙΑ ΤΟ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΜΑ ΑΔΕΙΩΝ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΟΕΕ, ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ ΕΠΙΟΡΚΩΝ , ΔΕΝ ΒΑΖΕΙΣ ΤΟΝ ΛΥΚΟ ΝΑ ΦΥΛΑΞΕΙ ΤΑ ΠΡΟΒΑΤΑ

Δεν ειναι για ξεκαθαρισμα βρε παιδιά ,

για καθάρισμα είναι ,

συνεργειο καθαρισμου εχουν βαλει .

:):D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Η ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΗ, ΚΑΙ Ο ΕΝΑΣ ΕΚ ΤΩΝ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΩΝ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΜΑΧΗΤΙΚΟΣ ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΤΟΥ ΟΕΕ ΠΡΙΝ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ, ΕΦΟΣΟΝ ΜΠΟΡΕΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΔΥΟ ΚΑΙ ΔΝΕ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑ ΚΟΡΟΝ, ΜΕ ΠΟΙΟ ΔΙΚΑΩΜΑ Ο ΟΕΕ ΤΟΥ ΑΝΑΝΕΩΝΕΙ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΔΥΟ, ΠΟΙΟΙ ΤΗΝ ΑΝΑΝΕΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΝΟΜΙΜΟΤΑΤΑ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΔΥΟ ΑΣΚΟΥΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΕΝΩ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΚΟΠΗ, ΦΟΡΟΔΙΑΦΕΥΓΟΥΝ ΚΤΛ, ΤΟ ΥΠΕΕ ΕΛΕΓΧΕΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη iek forotexnikoy
Εδω στην Ελλαδα εχουμε την συνηθεια ελεγκτης και ελεγχομενος να ειναι ο ιδιος

Ετσι εχουμε καταφερει να υπαρχει διαφανεια ........και να μην ειμαστε στις πρωτες θεσεις διεφθαρμενων χωρων (ειμαστε μονο 46η)

εδω υπάρχει φανερότατο ποινικό αδίκημα, με συνενόχους απο δύο πλευρές , πως λέμε νόμιμη παρανομία, και απο ότι καταλαβαίνω μόνο με προσωπική καταγγελία γίνεται δουλειά, οι κακομοίρηδες οι εφοριακοί ,μέχρι και άφεση αμαρτιών παίρνει κάποιος άν κάνει καταγγελία, δεν γινόντουσαν λογιστές αδειούχοι...καλύτερα.

παρεπιπτοντως τι λέει η νομοθεσία όταν τα μέλη του βγαίνουν στην σύνταξη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΜΟΥ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΙ(2 ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ) ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ.

ΤΙ ΛΕΕΙ Η ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΥ ΕΠΑΓΓΕΛΑΜΤΟΣ.

ΠΟΙΑ Η ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΟΕΕ (ΟΙ 2 ΕΙΝΑΙ ΜΕΛΗ ΤΟΥ).

ΠΟΙΝΙΚΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ, ΓΙΑΤΙ Ο ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΚΑΤΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΕΝΩ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΤΗΝ ΕΙΣΦΟΡΑ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΟΕΕ.

ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΙΝΗΣΩ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ , ΣΑΝ ΙΔΙΩΤΗΣ ΜΟΝΟΝ? ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΑΡΜΟΔΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ

Τι εννοείς όταν λες οτι δουλεύουν με την άδεια του συνταξιούχου πατέρα τους;;;

1. Πως έκαναν έναρξη εργασιών στην ΔΟΥ;; Με ποιό Επιμελητήριο;;

2. Μήπως είναι συνταξιούχος μόνο κατ' όνομα και όχι και κατ' ουσία;;

υπαρχει η επιτροπη για το ξεκαθαρισμα του αρχειου αδειων στο ΟΕΕ.

μπορεις με καταγγελια σε αυτην ερευνηθει το θεμα του θετεις

Αποστόλη,εξήγησέ μας αν είναι δυνατόν κάποιος που είναι συνταξιούχος,να είναι

και μέλος του ΟΕΕ;; Τι κέρδος έχει αφού δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει πουθενά

το "προνόμιο" του μέλους.

Προσωπικά πιστεύω ότι,μάλλον ο πατέρας παρ' ότι είναι σε συντάξιμη ηλικία,δεν

έκανε διακοπή εργασιών,προκειμένου να φροντίσει για την μεταβίβαση της πελα-

τίας στα παιδιά του,διότι όλες οι άλλες θεωρίες δεν μπορούν να ισχύσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΙ ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΑΚΟΜΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να ξεχωρισουμε τους συνταξιουχους λογιστες φοροτεχνικου με τους "συνταξιουχους" γενικα

αν δλδ καποιος ειναι συνταξιουχος του δημοσιου εχω την εντυπωση οτι μπορει να παρει αδεια , αν του επιτρεπουν οι λοιπες υποχρεωσεις πυ θεσπιζει ο νομος, και να δουλεψει μεχρι το συνταξιμο ετος ως λογιστης - φοροτεχνικος

οπως μπορει να δουλεψει και ως συμβουλος και ως ............................

ειναι ενα θεμα αν συμφωνουμε η οχι με το μετρο αυτοκαι δεν συζηταμε αυτο το θεμα εδω

αλλα αν καποιος ειναι συνταξιουχος λογιστης - φοροτεχνικος ειναι λογικο οτι δεν μπορει ουτε να δουλεψει ουτε να υπογραψει σαν λογιστης δλδ να κανει χρηση της αδειας του γιατι θα πρεπει να κανει διακοπη σαν ελευθερος επαγγελματιας για να παρει συνταξη απο το ΤΕΒΕ

τωρα οσο αφορα την δημοσιευση του τελευταιου συναδελφου

αν καποιος συνταξιουχος συναδελφος δουλευει στο λογιστικο γραφειο των παιδιων του η αλλου συναδελφου με μαυρα χρηματα, αυτο δυστηχως γινεται σε ολα τα επαγγελματα και δεν φταιει ο συνταξιουχος αλλα το ασφαλιστικο συστημα που εχουμε και οι συνταξεις πεινας που δινει

(μεταξυ μας καπου φταιμε και μεις γιατι δεν παμε τα τελευταια χρονια να πληρωσουμε τις εισφορες που αντιστηχουν στα χρονια δουλειας μας- μετα ομως κλαιμε και φωναζουμε - εν μερη δικαια_)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Γνωρίζω λογιστές που είναι συνταξιούχοι και οι ΔΟΥ δεν τους θεωρούν μπλόκ.

Απλά το τελευταίο που έχουν μπορούν να το χρησιμοποιούν με συνέπεια να κόβουν μια απόδειξη το χρόνο συγκεντρωτική!

Τώρα αν το μπλοκ έχει 10 σελίδες ακόμα ...καταλαβαίνετε..10 χρόνια!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχ, παιδιά πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω γιατί μαλώνετε! Παρακολουθώ το forum εδώ και χρόνια, τις τελευταίες όμως μονάχα μέρες μπήκα σε θέματα τέτοιου είδους. Παρακολουθούσα μόνο τα φορολογικά θέματα.

Δουλεύω σαν λογίστρια 20 χρόνια και έχω απασχοληθεί τόσο σε λογιστήρια μεγάλων εταιριών, όσο και σε λογιστικά γραφεία. Δεν έχω γνωρίσει κανέναν απόφοιτο/η οποιασδήποτε σχολής (ΙΕΚ, ΤΕΙ, ΑΕΙ) που να μη γνώριζε ακριβώς τί θα γινόταν όταν θα έπαιρνε το όποιο πτυχίο του. Ήξεραν όλοι πάρα πολύ καλά τί "ισχύ" έχει το οποιοδήποτε τέτοιο χαρτί στην αγορά εργασίας, πελατείας κλπ. Ξαφνικά βλέπω στο forum επιθέσεις ένθεν και ένθεν και μιά διάθεση (ιδίως από τους απόφοιτους ΙΕΚ) να αυτοπροσδιοριστούν ως οι παντογνώστες στο επάγγελμα-επιστήμη-τέχνη και πέφτω από τα σύννεφα!!! Ειλικρινά, φοβάμαι πλέον και να προασπίσω τα δικαιώματά μου, γιατί και γω ήξερα πάρα πολύ καλά τί έκανα όταν έδινα εξετάσεις για να μπώ στο ΑΕΙ μου, και αυτοί ήξεραν πάρα πολύ καλά τί έκαναν όταν διάλεγαν εύκολες λύσεις... Και φυσικά ήξερα και πάρα πολύ καλά ότι στην πρώτη μου απόπειρα εύρεσης εργασίας, τα λογιστικά γραφεία θα προτιμούσαν αυτούς και όχι εμένα, γιατί υπάρχει και το έρμο το επίδομα πτυχίου... Όταν βρέθηκα μετά τις σπουδές μου στην Γερμανία για ένα μεταπτυχιακό, είδα ότι εκεί ακόμα και για να κάνει κάποιος καταχωρήσεις σε εταιρία (γιατί η κάθε καταχώριση παίζει και κάποιο ρόλο που πολλοί δεν υποψιάζονται) έπρεπε να έχει τελειώσει τα δικά τους ΤΕΙ.

ΥΓ Κρατάτε το forum σε ένα επίπεδο! Δεν είναι δυνατό να γράφετε έτσι ασύνταχτα, ανορθόγραφα, επιθετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη iek forotexnikoy
Γνωρίζω λογιστές που είναι συνταξιούχοι και οι ΔΟΥ δεν τους θεωρούν μπλόκ.

Απλά το τελευταίο που έχουν μπορούν να το χρησιμοποιούν με συνέπεια να κόβουν μια απόδειξη το χρόνο συγκεντρωτική!

Τώρα αν το μπλοκ έχει 10 σελίδες ακόμα ...καταλαβαίνετε..10 χρόνια!!!!!!

η δημοσίευση αναφέρει ρητά, ενώ κάποιος έχει βγεί στην σύνταξη μπορεί να πληρώνει την εισφορά του και να μπορεί να υπογράφει...εγω κατάλαβα ΝΑΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

μπορεί , τώρα τι δουλεία έχουν οι εισφορές που δεν πλρώνονται με το ότι ο ΟΕΕ μπορεί τυχόν να θεωρεί άδειες συνταξιούχων αυτό μονο ενας επιστήμονας οικονομολόγος μπορεί να το συχετίσει....

Γνώμη μου... αδίκημα καταγγελία σε αυτούς που σας καταγγέλουν, να μάθουν ότι το λογιστιλίκι δεν είναι χωραφι τους

έχουνε βρεί κενό πολιτείας και κάνουν ότι θέλουν, ευκαιρία είναι τώρα με τους κινέζους στην άκρη να μπεί τάξη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η δημοσίευση αναφέρει ρητά, ενώ κάποιος έχει βγεί στην σύνταξη μπορεί να πληρώνει την εισφορά του και να μπορεί να υπογράφει...εγω κατάλαβα ΝΑΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

μπορεί , τώρα τι δουλεία έχουν οι εισφορές που δεν πλρώνονται με το ότι ο ΟΕΕ μπορεί τυχόν να θεωρεί άδειες συνταξιούχων αυτό μονο ενας επιστήμονας οικονομολόγος μπορεί να το συχετίσει....

Γνώμη μου... αδίκημα καταγγελία σε αυτούς που σας καταγγέλουν, να μάθουν ότι το λογιστιλίκι δεν είναι χωραφι τους

έχουνε βρεί κενό πολιτείας και κάνουν ότι θέλουν, ευκαιρία είναι τώρα με τους κινέζους στην άκρη να μπεί τάξη..

ΔΙΑΚΟΠΗ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ? ΠΩΣ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ ΣΥΝΤΑΞΗ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Συνάδελφοι να μας γνωρίσετε με πλήρη εχεμύθεια σε ποιο κύριο αναφέρεστε για να πάρει την θέση που του αρμόζει.

Αλεβιζάκης Παναγιώτης

Δ/νση Επ/νιας

Τηλ. 28210 - 99238, 6944522935

Email. alevizakis@akioe. gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο κ. Αλεβιζακης ειναι, ως ΓΓ του ΟΕΕ, ο προεδρος της επιτροπης για το ξεκαθαρισμα του μητρωου του οικονομικου επιμελητηριου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη iek forotexnikoy
Γνωρίζω λογιστές που είναι συνταξιούχοι και οι ΔΟΥ δεν τους θεωρούν μπλόκ.

Απλά το τελευταίο που έχουν μπορούν να το χρησιμοποιούν με συνέπεια να κόβουν μια απόδειξη το χρόνο συγκεντρωτική!

Τώρα αν το μπλοκ έχει 10 σελίδες ακόμα ...καταλαβαίνετε..10 χρόνια!!!!!!

εισαγγελέα κατευθείαν .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 years later...
επισκέπτη ΚΟΥΣΗΣ

ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΜΟΥ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΙ(2 ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ) ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ.

ΤΙ ΛΕΕΙ Η ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΥ ΕΠΑΓΓΕΛΑΜΤΟΣ.

ΠΟΙΑ Η ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΟΕΕ (ΟΙ 2 ΕΙΝΑΙ ΜΕΛΗ ΤΟΥ).

ΠΟΙΝΙΚΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ, ΓΙΑΤΙ Ο ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΚΑΤΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΕΝΩ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΤΗΝ ΕΙΣΦΟΡΑ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΟΕΕ.

ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΙΝΗΣΩ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ , ΣΑΝ ΙΔΙΩΤΗΣ ΜΟΝΟΝ? ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΑΡΜΟΔΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΦΟΡΙΑΚΟΥΣ ΤΟΥ ΣΔΟΕ,ΔΕΚ,ΠΕΚ,ΔΟΥ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ

ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΘΗΣΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ

ΠΑΡΑΝΟΜΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΤΡΩΝΕ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΜΑΥΡΑ ΕΣΟΔΑ

ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ;

ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΜΑΣΤΙΓΑ

H ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΤΟ ΜΗΤΡΩΟ ΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΛΥΣΗ

ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ

ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΡΓΗΘΕΙ ΤΟ ΑΡΘ.38 ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ

ΒΧ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια και το θεμα ανοιξε ή μαλλον επεκταθηκε... : πολυ συγκεκριμενα = τι θα γινει με τους λογιστες που συγχρονως δουλευουν ως μονιμοι σε Δήμους (επαρχιακους κυριως απ οτι ξερω) αλλα και διατηρουν και δικο τους γραφειο? αυτο ξεπερναει τα ορια της προκλησης και προσβολής.Δημιουργει προυποθεσεις ωξυνσης των σχεσεων μεταξυ συναδερφων για να μην προχωρησουμε και περισσοτερο και φτασουμε στο απροχωρητο....

ΟΧΙ ΠΡΟΚΛΗΣΕΙΣ με διπλοθεσιτες

mad.gifmad.gifmad.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..ειμαι πολυ περιεργος κυριε συναδελφε εσυ που θελεις να καταγγειλεις ενα συνταξιουχο τι θα γινει μετα απο καμμια 25 χρονια

που θα ερθει η ωρα ,να ερθει ποτε , να παρουμε συνταξη και μαλιστα αυτη την συνταξη που θελουν να μας δινουν της πεινας

ποιος θα καταγγειλει και εσενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...