Προς το περιεχόμενο

Accountant


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει κανείς εμπειρία από τα προγράμματα της UNISOFT Έσοδα/Έξοδα ή XeLIXI κλπ?

Απ' ότι είδα είναι της IPIROTIKIS ένα από τα καλύτερα προγράμματα της αγοράς έτσι?

Δεν ξέρω τι να πάρω τελικά από αυτά τα δύο. Accountant κλπ της SINGULAR δεν είναι και τόσο καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 99
  • Created
  • Τελευταία απάντηση
Αρχίζω να πιστεύω πως η καταχώρηση είναι μια διαδικασία προσαρμογής οπότε με την χρήση θα επέλθει και η ταχύτητα.

Από στήσιμο όμως εφαρμογής και κυρίως βιβλία, στήλες (ΜΣΚΚ), λογ.σχέδιο τι συμβαίνει?

Μήπως είναι πολύ απλοικό χωρίς δυνατότητες?

Υπάρχει κάποια διαφορά ως προς την αντιμετώπιση που έχει το πρόγραμμα μεταξύ στηλών-λογ/σμών εσόδων και εξόδων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Α.ΚΟΥΜ

ΤA DOS ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΜΕ,ΕΙΔΗ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΣΤΑ WINDOWS H ΕΠΙΛΟΓΗ DOS ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΥ ΧΑΜΕΝΗ ΣΤΑ ΒΟΗΘΗΤΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ,ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΙ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΟΛΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΑΝ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΣΕ DOS.

ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ4 ΤΗΣ UNISOFT ΣΕ WINDOWS EINAI MIA ΧΑΡΑ ,ΔΙΝΕΙ ΕΚΤΥΠΩΣΕΙΣ ΣΕ WORD,EXCEL,EXEI ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΜΕΣΩ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ Κ.Λ.Π

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από "μαραθώνια" δοκιμή του demo του προγράμματος της Ηπειρωτικής μπορώ να πω ότι δεν έχει να προσφέρει σχεδόν ΤΙΠΟΤΑ σε σχέση με το έσοδα-έξοδα της Singular. Μόνο που η τελευταία αποφάσισε να το καταργήσει.

Όσον αφορά τα παραθυρικά να συμφωνήσω πως το μέλλον είναι εκεί. Το θέμα είναι πως μιλάμε για ..... ΠΟΛΥ μέλλον.

Πάντως το Accountant είναι αργό (λόγω SQL Server), πιάνει πολύ χώρο (πάλι λόγω SQL Server), σίγουρα αυτοί που το έφτιαξαν δεν πρέπει να είναι λογιστές. Σε σχέση με κάποιο άλλο παραθυρικό δεν έχω δει ακόμα για να συγκρίνω. Σε σχέση με το έσοδα-έξοδα της ίδιας εταιρείας είναι ένα βήμα εμπρός και ένα πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΦΕΥΓΩ ΑΠΟ SINGULAR ΚΑΙ ΠΑΩ .......... ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΞΈΡΩ ...........

ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η SINGULAR ΕΙΝΑΙ Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Η

ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΕΧΩ ΠΡΟΣΒΛΗΘΕΙ ..........

ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ...

ΑΝ ΠΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗ ΦΟΡΟΛΟΓ ΕΙΣΟΔΗΜ ΤΟΤΕ ΣΑΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΜΕ ΕΧΕΙ

Α Η Δ Ι Α Σ Ε Ι ...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΦΕΥΓΩ ΑΠΟ SINGULAR ΚΑΙ ΠΑΩ .......... ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΞΈΡΩ ...........

ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η SINGULAR ΕΙΝΑΙ Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Η

ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΕΧΩ ΠΡΟΣΒΛΗΘΕΙ ..........

ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ...

ΑΝ ΠΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗ ΦΟΡΟΛΟΓ ΕΙΣΟΔΗΜ ΤΟΤΕ ΣΑΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΜΕ ΕΧΕΙ

Α Η Δ Ι Α Σ Ε Ι ...........

Η παραπάνω αναφορά μου έγινε για το έσοδα-έξοδα της Singular που θεωρώ από τα κορυφαία.

Αν η τοποθέτηση σου αφορά κάποιο άλλο πρόγραμμα καλό θα είναι να μας αναφέρεις πιο είναι αυτό.

Προσωπικά δουλεύω προγράμματα της παραπάνω εταιρείας, Eurofasma Γενική Λογιστική και Εμπορική διαχείρηση καθώς και το πρόγραμμα μισθοδοσίας Manpower για αρκετό καιρό και δεν είχα ποτέ ιδιαίτερο πρόβλημα.

Απλά δεν μου αρέσει η "ετσιθελική" κατάργηση ενός προγράμματος μόνο και μόνο για να προωθήσει το νέο. Ειδικά όταν αυτό δεν είναι έτοιμο για να καλύψει το κενό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ4 ΤΗΣ UNISOFT ΣΕ WINDOWS EINAI MIA ΧΑΡΑ ,ΔΙΝΕΙ ΕΚΤΥΠΩΣΕΙΣ ΣΕ WORD,EXCEL

Αυτά τα κάνω και εγώ σε Delphi 7 και Interbase. Kαι μάλι χωρίς καθόλου κόπο. Πίστεψε με. Βάζεις το κατάλληλο component και με `2-3` συνδέσεις με το αντίστοιχο dataset και ουπς...όλα ρολόι.

Το θέμα μας δεν είναι εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Computer Logic κανείς?

Αυτοί μας τελειώσανε νωρίς......

Κακώς !!!

Το DeFacto είναι τουλάχιστον ισάξιο των Eurofasma και ΚΕΦΑΛΑΙΟ.

Όσο δε γιατους ( νέους ) ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ και τα υπερσύνολά τους PRIME, BUSINESS, και SOLUTIONS ERP, είναι ότι καλύτερο υπάρχει στην αγορά αυτή τη στιγμή πλην SAP και `Oracle-Financials`.

Μειονέκτημα ; δεν είναι για εμάς, αλλά για τους πελάτες μας και μάλιστα όσο πιο μεγάλους τόσο το καλύτερο. Ά ναι ! μόνο γ΄κατηγορίας, τα δε BUSINESS, και SOLUTIONS ERP με πλήρη ανάπτυξη της Αναλυτικής και με παραγωγή, για να αξίζουν τα λεφτά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΦΕΥΓΩ ΑΠΟ SINGULAR ΚΑΙ ΠΑΩ .......... ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΞΈΡΩ ...........

ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η SINGULAR ΕΙΝΑΙ Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Η

ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΕΧΩ ΠΡΟΣΒΛΗΘΕΙ ..........

ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ...

ΑΝ ΠΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗ ΦΟΡΟΛΟΓ ΕΙΣΟΔΗΜ ΤΟΤΕ ΣΑΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΜΕ ΕΧΕΙ

Α Η Δ Ι Α Σ Ε Ι ...........

Η παραπάνω αναφορά μου έγινε για το έσοδα-έξοδα της Singular που θεωρώ από τα κορυφαία.

Αν η τοποθέτηση σου αφορά κάποιο άλλο πρόγραμμα καλό θα είναι να μας αναφέρεις πιο είναι αυτό.

Προσωπικά δουλεύω προγράμματα της παραπάνω εταιρείας, Eurofasma Γενική Λογιστική και Εμπορική διαχείρηση καθώς και το πρόγραμμα μισθοδοσίας Manpower για αρκετό καιρό και δεν είχα ποτέ ιδιαίτερο πρόβλημα.

Απλά δεν μου αρέσει η "ετσιθελική" κατάργηση ενός προγράμματος μόνο και μόνο για να προωθήσει το νέο. Ειδικά όταν αυτό δεν είναι έτοιμο για να καλύψει το κενό.

Δεν είναι "ετσιθελική" η κατάργησή τους. Τα DOSικά με τα RDBMS προγράμματα έχουν τη σχέση που στις μεταφορές στα μέσα του 19ου αιώνα είχαν το πανί με τον ατμό. Μέχρι τις αρχές του 20ου δεν υπήρχε ατμοκίνητο να κάνει τη δουλειά του τρεχαντηριού και τα μεγάλα ιστιοφόρα είχαν τον ατμό για υποβοήθηση, ανταγωνιζόμενα στα ίσια τα ατμοκίνητα. Ο Πειραιάς όμως ήδη είχε ήδη υποσκελίσει τη Σύρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα DOSικά με τα RDBMS προγράμματα έχουν τη σχέση που στις μεταφορές στα μέσα του 19ου αιώνα είχαν το πανί με τον ατμό.

Να μην διαφωνήσω. Για να συμβεί όμως αυτό πρέπει και να εκμεταλλεύονται την βάση δεδομένων και όχι αυτή να είναι dummy. (όλα περνάνε από τον Application Server, Midas & clientdataset δηλαδή για όσους γνωρίζουν). Δεν είναι πάντα απαραίτητο ειδικά έσοδα-έξοδα που συνήθως είναι `single-user` ή και σε μικρό δικτυάκι, να χρησιμοποιείς την "αργύτητα" του `3-tier`.

Συν τις ότι μάλλον δεν "έπιασαν" το feeling των λογιστών αυτή τη φορά.

Κι έπεται συνέχεια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασα demo και το "τρέχω". Μπορώ να πω αρκετά ικανοποιητικό για dos πρόγραμμα. Πιθανόν το καλύτερο αν και δεν έχω δει πολλά. Αρκετά γρήγορο αλλά λίγο ιδιόρυθμο ως προς το στήσιμο? Επίσης αν έβρισκα πως θα τυπώσω. Δεν "βλέπει" εκτυπωτή.

Δεν "βλέπει" εκτυπωτή γιατί είναι demo. Μανιώτης... γαρ.

Πέρα από αυτό.

Στο παραθυρικά έχω το πρόβλημα ότι οι μάσκες ή οι οθόνες έχουν κάτι γράμματα σαν ... ψύρες.

Κατά τα άλλα προσφέρουν πάρα πολλέ δυνατότητες ... όταν δουλέψουν άρτια.

Αντε να κάνεις έλεγχο στην οθόνη από το ένα ... μέτρο στην καρέκλα.

Ξέρει κανείς πρόγραμμα παραθυρικό με 10άρια ή 12άρια fonts και παραμετροποιημένες οθόνες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μανιώτης... γαρ.

Means?

Κλείδωσε την δυνατότητα εκτύπωσης για να μην το κάνεις επαγγελματική χρήση.

Ο Μανιώτης είναι το αφεντικό της Ipirotiki.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά γιατί να κάνω το demo επαγγελματική χρήση?

Για μένα η λογική του χρησιμοποιώ ένα πρόγραμμα για επαγγελματικούς λόγους σημαίνει πως με ενδιαφέρει και η υποστήριξη σε τυχόν προβλήματα αλλά και αλλαγές της νομοθεσίας.

Ακόμα και αν μου έδιναν ένα πρόγραμμα ΔΩΡΕΑΝ δεν πρόκειται να το χρησιμοποιούσα ΠΟΤΕ αν δεν είχα υποστήριξη.

Παρόλα αυτά διακρίνω μια υποψία όσον αφορά τον προαναφερθέν κύριο. Πονηριά ... είναι θαρρώ η κατάλληλη λέξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σιγουρο ειναι οτι δεν μένω στην singular.....

σχετικά καλή εμπορική διαχείρηση...

κάτω του μετρίου λογιστική "διαχείρηση".,...

αηδιαστικό πακέτο φορολογ εισοδήματος...

Το σιγουρο ειναι οτι δεν μένω στην singular.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω και εγώ ότι φέτος η δήλωση εισοδήματος δούλεψε άψογα, χωρίς προβλήματα και το κυριότερο χωρίς λάθη στον υπολογισμό του φόρου. Επίσης παρείχε την δυνατότητα εκτύπωσης των εντύπων τόσο σε μηχ/κά έντυπα όσο και σε λευκές Α4(laser/inject) . Μειονέκτημα του τα γραφικά των δηλώσεων(δουλεύεις πάνω σε σκαναρισμένο έντυπο Ε1, Ε3, Ε5 κλπ ) από τα οποία ειδικά εάν δουλεύεις με το Ε3 το οποίο είναι μαυρόασπρο και με πολλά κουτάκια, βλέπεις πουλάκια. Άλλο σημαντικό μειονεκτημά του η μη αυτόματη μεταφορά στοιχείων από τον Accountant, εάν είναι δυνατόν καινούργια προγράμματα και τα δύο και να μην συνεργάζονται.

Για το Accountant το οποίο το δουλεύω δύο χρόνια, έχω να παρατηρήσω ότι εάν εξαιρέσεις τον υπολογισμό της εκκαθαριστικής ο οποίος είναι εξαιρετικά χρονοβόρος, όλες οι υπόλοιπες λειτουργίες του είναι εξαιρετικά γρήγορες, ενώ τώρα που το συνηθίσαμε το βρίσκουμε και εξαιρετικά φιλικό στην χρήση του. Να τονίσω εκτός από το αρχικό διάστημα που το είχαμε εγκαταστήσει έκτοτε δε μας παρουσίασε κανένα πρόβλημα σταθερότητας ή απώλειας δεδομένων (ΕξαιρετικόBackup/Restore). Σημαντικό ακόμη το ότι εκδίδουμε τις ΑΠΥ μας μέσα από την διαχείριση του λογιστικού γραφείου μηχανογραφημένες με αυτόματη ενημέρωση των εσόδων μας.

Τα αρνητικά του τώρα.

Μη δυνατότητα προαιρετικής χρησιμοποίησης ενός λογιστικού σχεδίου κοινού για όλες τους πελάτες μας, πράγμα το οποίο έχει σαν αποτέλεσμα σε περίπτωση αλλαγών στα έντυπα του taxis, να πρέπει να ορίσουμε αυτές τις αλλαγές μία μία για όλους τους πελάτες μας.

Όχι αυτόματη σύνδεση με την φορολογία εισοδήματος.

Οι εκτυπώσεις που αφορούν το καθαρό κέρδος άλλα αντί άλλων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα DOSικά με τα RDBMS προγράμματα έχουν τη σχέση που στις μεταφορές στα μέσα του 19ου αιώνα είχαν το πανί με τον ατμό.

Να μην διαφωνήσω. Για να συμβεί όμως αυτό πρέπει και να εκμεταλλεύονται την βάση δεδομένων και όχι αυτή να είναι dummy. (όλα περνάνε από τον Application Server, Midas & clientdataset δηλαδή για όσους γνωρίζουν). Δεν είναι πάντα απαραίτητο ειδικά έσοδα-έξοδα που συνήθως είναι `single-user` ή και σε μικρό δικτυάκι, να χρησιμοποιείς την "αργύτητα" του `3-tier`.

Συν τις ότι μάλλον δεν "έπιασαν" το feeling των λογιστών αυτή τη φορά.

Κι έπεται συνέχεια....

Δεν μπορούσαν, γιατί εμείς σκεφτόμαστε με την ιεραρχική δομή του ΕΓΛΣ. Τα objects που είναι πότε λογαριασμοί, πότε παραστατικά, πότε transactions, και πότε transaction environments, είναι για εμάς αιρετικές ιδέες και καινά δαιμόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΙΣΟΔΗΜΑ SINGULAR:

Ειχαμε version 1,02 και είχε κυκλοφορήσει η 1,06 και δεν το ξέραμε

(για κάποιους λόγους το pc δεν κατέβαζε τις νέες version και φυσικά από κάπου αλλου που να το μάθενα dealers χα χα)

Εκείνο το 0 στην τρίτη σελίδα που πρέπει να το σβήνεις για να κάνει υπολογισμούς το σύστημα το ξεπερνάω.

Μόνο καλό οι βεβαιώσεις,αλλα προγράμματα το είχαν χρόνια βεβαια.

Εχει χάρη που χρησιμοποιούσα το παλίο εισόδημα από το 1995.

Ελπίζω κάποιος από την singular να διαβάσει όλα αυτά που αναφέρονται στο θέμα και να κάνουν κάτι επιτέλους,γιατί η αξιοπιστία ΗΤΑΝ αρκετά καλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα objects που είναι πότε λογαριασμοί, πότε παραστατικά, πότε transactions, και πότε transaction environments, είναι για εμάς αιρετικές ιδέες και καινά δαιμόνια.

Εμείς συνάδελφε καλά σκεφτόμαστε.

Θε πρέπει να ξέρουμε όλοι πως ένα πρόγραμμα ΟΦΕΙΛΕΙ να λαμβάνει υπόψιν του τους χρήστες που θα ξοδεύουν ατελείωτες ώρες μαζί του και ΟΧΙ την ευκολία του προγραμματιστή.

Και βεβαίως δεν απαιτείται άδεια μηχανικού για να οδηγήσεις ένα αυτοκίνητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα objects που είναι πότε λογαριασμοί, πότε παραστατικά, πότε transactions, και πότε transaction environments, είναι για εμάς αιρετικές ιδέες και καινά δαιμόνια.

Εμείς συνάδελφε καλά σκεφτόμαστε.

Θε πρέπει να ξέρουμε όλοι πως ένα πρόγραμμα ΟΦΕΙΛΕΙ να λαμβάνει υπόψιν του τους χρήστες που θα ξοδεύουν ατελείωτες ώρες μαζί του και ΟΧΙ την ευκολία του προγραμματιστή.

Και βεβαίως δεν απαιτείται άδεια μηχανικού για να οδηγήσεις ένα αυτοκίνητο.

Όχι, δεν σκεφτόμαστε καλά. Μόνο μια ματιά στο Σχέδιο Λογαριασμών του usgaap χρειάζεται για να αντιληφθούμε πόσο εύκολα ο αριθμός σελίδων των λογιστικών βιβλίων, πέφτει στα 2/3.

Βεβαίως δεν απαιτείται άδεια μηχανικού για να οδηγήσεις ένα αυτοκίνητο, αλλά άδεια οδήγησης όμως ; λίγα μαθήματα ;

Και μια και μιλάμε για αυτοκίνητα, όταν ο Ford μαζικοποίησε τη παραγωγή του αυτοκινήτου όχι μόνο δεν σκέφτηκε ότι "ΟΦΕΙΛΕΙ να λαμβάνει υπόψιν του τους χρήστες" ατομικών μέσων μεταφοράς, αλλά ήξερε, ότι, αργά ή γρήγορα, θα αφήνανε τα γκέμια για να πιάσουν το βολάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοείς να απλοποιηθεί η νομοθεσία πιστεύω πως δεν θα διαφωνήσουμε σε αυτό. Μάλλον δεν θα διαφωνήσει κανείς.

Άδεια οδήγησης = απλά και κατανοητά προγράμματα που να κάνουν την δουλειά του επαγγελματία ευκολότερη και όχι να του ξοδεύουν χρόνο που δεν έχει.

Άδεια μηχναικού=αυτά τα προγράμματα που "φτιάχνουν" εν έτει 2004 για να μας ταλαιπωρούν.

Όσο για τον Ford μπορεί να μαζικοποίησε το αυτοκίνητο όπως λες αλλά μάλλον δεν σε βλέπω να οδηγάς Ford. Μάλλον σε κάτι πιο "σκληρό" σε βλέπω να οδηγάς. Γερμανία μεριά ας πούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοείς να απλοποιηθεί η νομοθεσία πιστεύω πως δεν θα διαφωνήσουμε σε αυτό. Μάλλον δεν θα διαφωνήσει κανείς.

Άδεια οδήγησης = απλά και κατανοητά προγράμματα που να κάνουν την δουλειά του επαγγελματία ευκολότερη και όχι να του ξοδεύουν χρόνο που δεν έχει.

Άδεια μηχναικού=αυτά τα προγράμματα που "φτιάχνουν" εν έτει 2004 για να μας ταλαιπωρούν.

Όσο για τον Ford μπορεί να μαζικοποίησε το αυτοκίνητο όπως λες αλλά μάλλον δεν σε βλέπω να οδηγάς Ford. Μάλλον σε κάτι πιο "σκληρό" σε βλέπω να οδηγάς. Γερμανία μεριά ας πούμε.

(Σ)ΚΟΝΤΑ έπεσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...