Προς το περιεχόμενο

Accountant


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι σε διαδικασία σκέψης για αλλαγή του προργράμματος εσόδων-εξόδων που έχω και αρκετές ημέρες τώρα έχω παραλάβει και εγκαταστήσει το Accountant της Singular. Το προηγούμενο μου είναι σε dos πάλι της ίδιας εταιρείας.

Η ερώτηση είναι υπάρχει κάποιο παραθυρικό ή και dos-ικό πρόγραμμα που να είναι γρήγορο στην καταχώρηση?

Το λέω αυτό γιατί μετά από αρκετή χρήση διαπίστωσα ότι χρειάζομαι υπερδιπλάσιο χρόνο για καταχωρήσεις στο Accountant σε σχέση με αυτό του dos.

Όπως επίσης παρατήρησα πως οι εκτυπώσεις σε `dot-matrix` είναι "εξωγήινες". Τυπώνονται εννοώ σε graphivs mode και όχι σαν text.

Κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 99
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Το έχω και εγώ 1 χρόνο περίπου 2 φορές που πήγα να το δοκιμάσω "ψάρωσα". Στην τελική θα δουλέψω μάλλον δεν τη αλλάζω την "Σινγθλαρ" (αλλά ούτε την διαφημίζω) :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόγραμμα πολύ πιο αργό απο το παλιό, θεωρητικά με πολλές δυνατότητες με πολλά λαθάκια,λανθασμένος τρόπος εκτύπωσης βιβλίων σε μεγάλες αναλύσεις βιβλίων και αρκετά άλλα.

Πιστεύω ότι είναι ένα πρόγραμμα που τώρα αρχίζει να χρησιμοποιήται , και που τα λάθη του αρχίζουν να βγαίνουν στην επιφάνεια, και με το να γίνονται ννωστά στην εταιρεία θα διορθώνονται.

Πίστευα σε ένα καλύτερο πρόγραμμα από την singular λόγω πείρας αλλά αποδείκτηκε πολύ κατώτερο των προσδοκίων ,όπως και το πρόγραμμα του εισοδήματος.

Πιστεύω πάντως όποιος βλέπει το πρόγραμμα σε demo μάλλον θα αρχίσουν να σκέφτονται και άλλα προγράμματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δουλεύω unisoft Εσοδα-Έξοδα.

Πριν λίγο καιρό ήρθαν στο γραφείο μου για ενημέρωση απο ipirotiki (έχουν και σελίδα στο ιντερνέτ www.ipirotiki)για ένα πρόγραμμα συναδελφοι μου είπαν πως ήταν και προωθούσαν το προιόν. Το πρόγραμμα ήταν πολύ καλό με πολλές δυνατότητες (εσοδα-έξοδα-συνάφεια-`pro-rata`-ενδοκοινοτηκές συναλλαγές κ.τ.λ) μόνο που έχει ακριβή υποστήριξη. Έχω μπροστά μου το διαφημιστικό "Κόστος αγοράς 352ευρώ-Ετήσιο συμβόλαιο υποστήριξης 322ευρώ".

*Ένα καλό που θυμάμαι είναι οτι μου είπαν αν περάσω ένα πελάτη ή προμηθευτή σε καποιον Πελάτη μου-Εταιρεία και τον είδιο πελάτη ή προμηθευτή τον συναντίσω σε άλλον πελάτη μου-Εταιρεία δεν χρειάζεται να τον ξανα-ανοίξω καρτέλλα με το όνομα του γιατί το πέρνει αυτόματα απο την άλλη εταιρεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΝΑ ΕΥΧΗΘΩ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ!!! ΕΔΩ ΠΟΥ ΦΤΑΣΑΜΕ ΠΙΑ ΑΣ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ.

ΚΑΙ ΣΑΣ ΛΕΩ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΜΕ ΤΗΝ SINGULAR! ΠΟΥ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΟ SEN ΤΟ ΔΟΥΛΕΥΩ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΗ ΤΗΝ ΕΞΟΙΚΕΙΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΧΡΟΝΟΒΟΡΑ Η ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ.

ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ EUROFASMA ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ!!!

ΚΑΙ ΣΕ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΕΛΙΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΟ SEN ΘΑ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ!!! ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑ ΤΗΣ SINGULAR TO ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΑΝΤΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΨΥΧΙΚΗ ΟΔΥΝΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δουλεύω unisoft Εσοδα-Έξοδα.  

Πριν λίγο καιρό ήρθαν στο γραφείο μου για ενημέρωση απο ipirotiki (έχουν και σελίδα στο ιντερνέτ www.ipirotiki)για ένα πρόγραμμα  συναδελφοι μου είπαν πως ήταν και προωθούσαν το προιόν. Το πρόγραμμα ήταν πολύ καλό με πολλές δυνατότητες (εσοδα-έξοδα-συνάφεια-`pro-rata`-ενδοκοινοτηκές συναλλαγές κ.τ.λ) μόνο που έχει ακριβή υποστήριξη. Έχω μπροστά μου το διαφημιστικό "Κόστος αγοράς 352ευρώ-Ετήσιο συμβόλαιο υποστήριξης 322ευρώ".

*Ένα καλό που θυμάμαι είναι οτι μου είπαν αν περάσω ένα πελάτη ή προμηθευτή σε καποιον Πελάτη μου-Εταιρεία και τον είδιο πελάτη ή προμηθευτή τον συναντίσω σε άλλον πελάτη μου-Εταιρεία δεν χρειάζεται να τον ξανα-ανοίξω καρτέλλα με το όνομα του γιατί το πέρνει αυτόματα απο την άλλη εταιρεία.

Αυτό το έχουν κι άλλα προγράμματα και λέγεται κοινή βάση συναλασσομένων. Καλά με τέτοια τιμή για υποστήριξη είναι σαν να το αγοράζεις κάθε χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους για την συμμετοχή.

Κάποια καλύτερη πρόταση από το Accountant (έστω και σε dos αλλά να είναι καλύτερο από το έσοδα-έξοδα της Singular).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχή και κατάρα ταυτόχρονα.

Academia Financials  ΕΣΟΔΑ-ΕΞΟΔΑ της Data Communication

Έχω ακούσει καλά λόγια για αυτό το πρόγραμμα, αλλά έχω φάει μεγάλη πίκρα από την Data Communication στην μισθοδοσία και δεν θέλω να ακούω για παραπέρα συνεργασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχή και κατάρα ταυτόχρονα.

Academia Financials ΕΣΟΔΑ-ΕΞΟΔΑ της Data Communication

Υποψιάζομαι πως ευχή είναι το πρόγραμμα και κατάρα η εταιρεία που το υποστηρίζει. Κάνω λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχή και κατάρα ταυτόχρονα.

Academia Financials ΕΣΟΔΑ-ΕΞΟΔΑ της Data Communication

Υποψιάζομαι πως ευχή είναι το πρόγραμμα και κατάρα η εταιρεία που το υποστηρίζει. Κάνω λάθος?

Ομοιοπαθής ε ; !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ την πάτησα με το Premium την περίοδο που έγινε η αλλαγή σε ΑΠΔ το 95% της μισθοδοσίας μου είναι από οικοδομοτεχνικά έργα, οι αθεόφοβοι για ΕΞΙ ολόκληρους μήνες δεν υποστηρίζανε οικοδομοτεχνικά μιλάμε για μεγάλη ξεφτίλα. Και όταν πήρα για παράπονα μου την είπαν κιόλας!!!!! «Καλά μωρέ δεν έγινε και τίποτα στο μέλλον θα το κάνουμε τώρα έχουμε ΑΛΛΕΣ προτεραιότητες, μην μας πατάς στον κάλο!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη περιπτωση ειναι το Meridian της Data communication (DOS) ...αλλα για ποσο θα το υποστηριζουν ακομα αγνωστο......

ειδα και το academia financials, οχι, ευχαριστω, καθε που εβγαινε καινουρια εκδοση υποτιθεται χωρις λαθη, σε 5 λεπτα ειχα βρει κατι που "δεν μας εχει ξανατυχει αυτο" .... ελεος πια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΟΥ ΕΣΟΔΑ-ΕΞΟΔΑ,ΔΗΛΩΣΕΙΣ,ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑ,ΠΕΡΑΙΩΣΕΙΣ κλπ ΟΛΑ ΤΗΣ "IPIROTIKI" AΠO TO 2001 ΠΟΥ ΞΕΜΠΛΕΞΑ ΜΕ ΤΗΝ SINGULAR.

ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΣΕ DOS ΚΑΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΝΤΑΙ ΑΡΙΣΤΑ. ΤΟ ΟΤΙ ΟΙ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΣΥΝΤ/ΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΛΜΥΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ. ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΗΣΥΧΟΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΛΥΠΑΜΑΙ, ΓΙΑΤΙ ΕΝΑ ΓΡΑΦΕΙΟ ΑΠΑΙΤΕΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΚΡΕΜΑΝΕ ΣΕ ΜΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ ΣΤΙΓΜΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν συνάδελφοι πιστεύω ότι το πρόγραμμα της Singular ένα καλό πρόγραμμα με πολλές δυνατότητες αλλά πρόγραμμα που δεν φτιάχτηκε από λογιστές.... ( π.χ. εκτύπωση κερδών - ζημιών χρήσης αφαιρεί από τις πωλήσεις τα πάγια για να βγάλει την ζημιά ή το κέρδος...) αλλά αυτά πιστέυω φτιάχνονται...... Τώρα σε ότι αφορά την καταχώρηση στην αρχή και εγώ δυσκολεύτικα αλλά τώρα μου φαίνεται παιχνίδι η καταχώρηση. Το μόνο μειονέκτημα είναι το στήσιμο μιας εταίρίας..... αλλά και αυτό έχει την χάρη του. Απ' ότι μου είπανε όλα αυτά θα φτιαχτούνε...

Τώρα σε ότι αφορά την εκτύπωση συνάδελφε θα πρέπει να ορίσεις ως εκτυπωτή σου αντί για όκι ή epson κλπ generic εκυτπωτή... Δηλαδή θα κάνεις εγκατάσταση εκτυπωτή από τα windows με επιλογή generic. Έτσι λύνονται τα προβλήματα εκτύπωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΧΩ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ [ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ] ΤΗΣ IPIROTIKI S.A.

ΑΨΟΓΑ, ΕΥΚΟΛΑ, ΤΕΛΕΙΑ.

ΠΡΩΤΟΙ ΣΤΙΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ, ΣΤΙΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ, ΣΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ.

ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΚΑΙ Ο ΤΡΙΚ ΜΗΝ ΛΥΠΑΣΤΕ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ, ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΑΣ ΗΣΥΧΟ.

ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ.

[ΤΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙ "ΓΕΦΥΡΕΣ"ΓΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΩΝ ΕΝΤΥΠΩΝ Ε1, Ε3 ΚΛΠ

ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΣΟΔΩΝ-ΕΞΟΔΩΝ ΣΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΕΤΟΥΣ,

ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ , ΣΑΣ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ; ΕΥΚΟΛΙΑ , ΑΠΛΟΥΣΤΕΥΣΗ, ΚΕΡΔΟΣ ΧΡΟΝΟΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα σε ότι αφορά την εκτύπωση συνάδελφε θα πρέπει να ορίσεις ως εκτυπωτή σου αντί για όκι ή epson κλπ generic εκυτπωτή... Δηλαδή θα κάνεις εγκατάσταση εκτυπωτή από τα windows με επιλογή generic. Έτσι λύνονται τα προβλήματα εκτύπωσης.

Σε ευχαριστώ θερμά. Πράγματι δούλεψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΧΩ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ [ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ] ΤΗΣ IPIROTIKI S.A.

ΑΨΟΓΑ, ΕΥΚΟΛΑ, ΤΕΛΕΙΑ.

ΠΡΩΤΟΙ ΣΤΙΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ, ΣΤΙΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ, ΣΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ.

ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΚΑΙ Ο ΤΡΙΚ ΜΗΝ ΛΥΠΑΣΤΕ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ, ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΑΣ ΗΣΥΧΟ.

ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ.

[ΤΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙ "ΓΕΦΥΡΕΣ"ΓΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΩΝ ΕΝΤΥΠΩΝ Ε1, Ε3 ΚΛΠ

ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΣΟΔΩΝ-ΕΞΟΔΩΝ ΣΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΕΤΟΥΣ,

ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ , ΣΑΣ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ; ΕΥΚΟΛΙΑ , ΑΠΛΟΥΣΤΕΥΣΗ, ΚΕΡΔΟΣ ΧΡΟΝΟΥ

Κατέβασα demo και το "τρέχω". Μπορώ να πω αρκετά ικανοποιητικό για dos πρόγραμμα. Πιθανόν το καλύτερο αν και δεν έχω δει πολλά. Αρκετά γρήγορο αλλά λίγο ιδιόρυθμο ως προς το στήσιμο? Επίσης αν έβρισκα πως θα τυπώσω. Δεν "βλέπει" εκτυπωτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν συνάδελφοι πιστεύω ότι το πρόγραμμα της Singular ένα καλό πρόγραμμα με πολλές δυνατότητες αλλά πρόγραμμα που δεν φτιάχτηκε από λογιστές.... ( π.χ. εκτύπωση κερδών - ζημιών χρήσης αφαιρεί από τις πωλήσεις τα πάγια για να βγάλει την ζημιά ή το κέρδος...) αλλά αυτά πιστέυω φτιάχνονται...... Τώρα σε ότι αφορά την καταχώρηση στην αρχή και εγώ δυσκολεύτικα αλλά τώρα μου φαίνεται παιχνίδι η καταχώρηση. Το μόνο μειονέκτημα είναι το στήσιμο μιας εταίρίας..... αλλά και αυτό έχει την χάρη του. Απ' ότι μου είπανε όλα αυτά θα φτιαχτούνε...

Αρχίζω να πιστεύω πως η καταχώρηση είναι μια διαδικασία προσαρμογής οπότε με την χρήση θα επέλθει και η ταχύτητα.

Από στήσιμο όμως εφαρμογής και κυρίως βιβλία, στήλες (ΜΣΚΚ), λογ.σχέδιο τι συμβαίνει?

Μήπως είναι πολύ απλοικό χωρίς δυνατότητες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΓΩ PROFEE ΓΙΑ ΕΣΟΔΑ -ΕΞΟΔΑ,DE FACTO ΓΙΑ Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

ΕΙΝΑΙ ΣΕ DOS ΛΙΓΟ ΠΑΛΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ .

ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΜΑΘΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...