Προς το περιεχόμενο

4η Συγκέντρωση μελών του forum Taxheaven στο Πήλιο και άλλες διατάξεις.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Τσαγκαράδα δεν έχει (απ' όσο ξέρω) μεγάλο ξενοδοχείο, αλλά έχει αρκετά μικρά (7-10 δωματίων)

Ξενοδοχεία Τσαγκαράδας

Να λάβουμε υπ' όψη και οτι είναι 1 ώρα περίπου απο το Βόλο.

Πάντως μέχρι τώρα δεν είδα ενδιαφέρον απο κανένα ντόπιο συνάδελφο. Δεν είναι και εύκολο βέβαια, εσύ Κωστή το ξέρεις καλύτερα.

Γενικά το Πήλιο δεν έχει μεγάλα ξενοδοχεία. Αν εξαιρέσεις ένα σε στυλ Μπανγκαλοους που έχει η Τσαγκαράδα με καμιά 40αριά δωμάτια και το Ξενία της Πορταριάς τα υπόλοιπα είναι ξενώνες ή μικρά ξενοδοχεία μέχρι 10-12 Δωμάτια.

Κάτι ανάλογο ισχύει και για το φαγητό. Δύσκολα θα βρεθεί αίθουσα με πάνω από 30 τραπέζια.

Τα πιο γνωστά χωριά είναι Πορταριά, Μακρυνίτσα, Τσαγκαράδα, Μηλιές, Αργαλαστή, Βυζίτσα.

Έχει καταπληκτικές εναλαγές στα τοπία αφού είναι το μοναδικό μέρος που το βουνό καταλήγει στην θάλασσα. Ένα χωριό σαν την Τσαγκαράδα σου επιτρέπει να είσαι σε ένα τέταρτο στην παραλία και σε τρία τέταρτα στο χιονοδρομικό κέντρο.

Το φαγητό είναι από πολύ καλό εως πάρα πολύ καλο. Υπάρχουν πολύ καλές ταβέρνες και πολύ καλό σπιτικό τσίπουρο.

Εκείνη την εποχή θα έχει κάστανα και φρέσκα γλυκά του κουταλιού από τον γυναικείο σύλογο Ανηλίου.

Τα μπαράκια που υπάρχουν δεν είναι πολύ μεγάλα και πολλά, αλλά σίγουρα γίνεται πολύ κέφι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 700
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν εξαιρέσεις ένα σε στυλ Μπανγκαλοους που έχει η Τσαγκαράδα με καμιά 40αριά δωμάτια και το Ξενία της Πορταριάς

Αυτά είναι νορμάλ σε καθαριότητα και τιμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ποιός είναι μπρε κοπελιά μου εκείνωσας ο .. Ζαχαρίας; :D

Κωστή, μη μου πληγώνεις τον Ζαχαρία τον καρχαρία και είναι ευαισθητούλης... :)

Άντε να κανονίσουμε εκδρομή και θα σας συστήσω με κάθε επισημότητα B) (να φοράς κουστούμι και γραβάτα όμως ε;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθές το βράδυ οι γνωστοί Χανιώτες (+λάκης, diba, sarimarina) συναντήθηκαν με Σούλη-Αρχοντούλα(σύζυγος) και τα τέκνα, και τέθηκε άλλη μια πρόταση.

Το Καρπενήσι!

Δεν θέλω να σπείρω την διχόνοια (η Αρχοντούλα φταίει) αλλα μήπως να το σκεφτούμαι και αυτό λιγουλάκι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κωστή, μη μου πληγώνεις τον Ζαχαρία τον καρχαρία και είναι ευαισθητούλης... :)

Άντε να κανονίσουμε εκδρομή και θα σας συστήσω με κάθε επισημότητα ;) (να φοράς κουστούμι και γραβάτα όμως ε:D

Μαντάμ.....εκτός του Ζαχαρία, μαζί μας θα είναι και ο Ασιάτης μου!!

αχ!αχ! B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι νορμάλ σε καθαριότητα και τιμή;

Μόλις μάθω θα σας πώ.

Το Ξενία είναι σίγουρα πολύ καλό. Από τότε που το ανέλαβε ιδιώτης το έχει αναβαθήσει πάρα πολύ. Μέχρι προετοιμασία ποδοσφαιρικές ομάδες κάνουν εκεί αφού έχει ακόμη και ποδοσφαιρικό γήπεδο.

Τα μπανγκαλοους να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω σε τι κατάσταση είναι. Θα μάθω.

Μια άλλη λύση σίγουρα είναι η διασπορά σε διάφορους ξενώνες. Υπάρχουν πάρα πολλοί και μπορείς να βρείς σε διάφορες τιμές και με διάφορες παροχές.

Και μία τρίτη λύση είναι διαμονή σε ξενοδοχείο του Βόλου, ημερήσιες εξορμήσεις στα χωριά του Πηλίου και βραδινές εξορμήσεις στα τσιπουράδικα και στα μπαράκια του Βόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης έχω μια υπέροχη ιδέα!!

Αν...λέω αν....οι εκλογές συμπέσουν με την εκδρομή μας......τί θα λέγατε να το δηλώσουμε εγκαίρως και να ψηφίσουμε άπαντες στο Πήλιο ή οπου τελοσπάντων πάμε?

Μα τι φαεινές ιδέες έχω η άτιμη?

;)B):D:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κωστή, μη μου πληγώνεις τον Ζαχαρία τον καρχαρία και είναι ευαισθητούλης... ;)

Άντε να κανονίσουμε εκδρομή και θα σας συστήσω με κάθε επισημότητα B) (να φοράς κουστούμι και γραβάτα όμως ε ;)

Μπρε το Ζαχαρίααα !!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθές το βράδυ οι γνωστοί Χανιώτες (+λάκης, diba, sarimarina) συναντήθηκαν με Σούλη-Αρχοντούλα(σύζυγος) και τα τέκνα, και τέθηκε άλλη μια πρόταση.

Το Καρπενήσι!

Δεν θέλω να σπείρω την διχόνοια (η Αρχοντούλα φταίει) αλλα μήπως να το σκεφτούμαι και αυτό λιγουλάκι?

Αν στην πορεία της συζήτησης παίξει το Καρπενήσι, πιστεύω ότι θα μπορέσω να βοηθήσω σε ορισμένα θέματα (διαμονή και όχι μόνο!)

Πιστεύω ότι είναι το ίδιο όμορφα-όπως το Πήλιο...(και για Πήλιο μέσα είμαι +2)

Κωνσταντίνε (+Λάκη) μην βαράς ;) , συμβαίνει και αυτό ... τα Προεδρικά Διατάγματα ακυρώνονται με νέο Π.Δ. ;)

Καλές τσικουδιές στην παρέα , να περνάτε καλά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως να σκεφτόμασταν και την Καλαμάτα;

Άλλωστε ο Δημήτρης μας το έχει προτείνει πααααααααααάρα πολλές φορές!! (για την ακρίβεια έχει μαλλιάσει η γλώσσα του ;) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως να σκεφτόμασταν και την Καλαμάτα;

Άλλωστε ο Δημήτρης μας το έχει προτείνει πααααααααααάρα πολλές φορές!! (για την ακρίβεια έχει μαλλιάσει η γλώσσα του ;) )

υπαρχει και μια προσκληση για Πρεβεζα απο τον Αποστολο και την Ελενη

για σκεφτειτε την και αυτη

τελικα ...τα κατάφερα!!

την εσπειρα την διχόνοια!!

;):PB)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα, δεν με νοιάζει, όπως λέει και η Μάρκα, για το που, και για το πότε θα πάμε, αρκεί να το αποφασίσουμε, και θα είμαι εκεί!!!!!!

Αυτή η δημοσίευση, αφορά, αυτούς που πιθανόν να είχαν ακόμη, έστω και μία μικρή δόση αμφιβολίας, για το αν θα παρευρεθώ ή όχι... Λέμε τώρα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μοιάζει να συμφωνούμε οι περισσότεροι στην ημερομηνία ή τουλάχιστον στην περίοδο που θα πάμε.

Ο Κωστάκης (gus) που όλα τα σφάζει, όλα τα μαχαιρώνει, να μας βρεί τη λύση με κανά δημοψήφισμα..

Οχι για τίποτα άλλο αλλά θα επιτελέσει και πολιτικό έργο μια που θα μας κάνει "ζέσταμα" για την δημοκρατική διαδικασία των εκλογών. Ετσι ενώ οι άλλοι θα ψηφίζουν τον Οκτώμβρη με άγχος,(4 χρόνια πέρασαν) εμείς, προετοιμασμένοι από το δημοψήφισμα του gus, θα έχουμε .. άλλο αέρα..βρε παιδί μου.. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ και επαυξάνω να επέμβει τάχιστα ο gus και να προκυρήξει δημοψήφισμα μεταξύ 3 τοποθεσιών άς πούμε

Πήλιο,Πρέβεζα και Καρπενήσι ή και Καλαμάτα και 2 ή τριών ημερομηνιών σε αυτές δεν είμαι καλός αλλά να ληφθεί

υπόψιν πότε θα έχουμε εκλογές και πότε θα έχουμε ΦΠΑ και να τεθούν αυτά ακόμα και τώρα άν γίνεται, γιατί αυτά

τα πράγματα θέλουν προγραμματισμό και χρειάζεται να κάνει και ο καθένας το κουμάντο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ και επαυξάνω να επέμβει τάχιστα ο gus και να προκυρήξει δημοψήφισμα

Και αν δεν το πραγματοποίήσει μέσα στις ημερομηνίες που ορίζει ο Νόμος θα αναλάβει ο Στρατός την διεξαγωγή του δημοψηφίσματος αυτού δια της δημοκρατικής στράτας ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...
Και αν δεν το πραγματοποίήσει μέσα στις ημερομηνίες που ορίζει ο Νόμος θα αναλάβει ο Στρατός την διεξαγωγή του δημοψηφίσματος αυτού δια της δημοκρατικής στράτας ...

Νατοοοοοο......

..... μικρο πραξικοπημα εν μεσω διακοπων ..... βουιζαν οι ειδησεις προχτες που γυρισα....

ε οχι δεν θα περασει.... ο λαος ακομη να κανει τα μπανια του και οι ολιγοι να παιρνουν αποφασεις ..... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νατοοοοοο......

..... μικρο πραξικοπημα εν μεσω διακοπων ..... βουιζαν οι ειδησεις προχτες που γυρισα....

ε οχι δεν θα περασει.... ο λαος ακομη να κανει τα μπανια του και οι ολιγοι να περνουν αποφασεις ..... :)

Χρύσα μου άς έπαιρνες μαζί σου κανα laptop για να είσαι ενήμερη με τα τεκταινόμενα στο forum και να μην

εκφράζεις αδίκως τα παράπονά σου, επιτέλους για να μην σε βάλλω και ξοδευτείς άς πήγαινες σε ένα internet cafe

τακτικά για να ενημερώνεσαι. Τι να πούμε κι εμείς που δεν προλάβαμε να πάμε διακοπές και μας πρόλαβαν οι

εκλογές? :angry::D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΟΜΟΣ ΥΠ' ΑΡΙΘ. 3592 «4η Συγκέντρωση μελών του forum Taxheaven στο Πήλιο, Αδειοδότηση και άλλες διατάξεις.

(ΦΕΚ Α΄ 161/19.7.2007)

................................................................................

................................................................................

............

5. «Υπάρχει επικοινωνία μέσω Internet ?” Εισηγητής «Voodoo» Αλεξανδρούπολη.

................................................................................

................................................................................

...............

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΚΑΡΟΛΟΣ ΓΡ. ΠΑΠΟΥΛΙΑΣ

Αθήνα, 18 Ιουλίου 2007

Ο ΕΠΙ ΤΗΣ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ ΥΠΟΥΡΓΟΣ Α. ΠΑΠΑΛΗΓΟΥΡΑΣ

Λοιπόν. ως εισηγητής, δε μπορώ να λείψω απ την 4η συγκέντρωση, οπότε δηλώνω συμμετοχή και για τους 3μας, εκτός απροόπτου, γιατί ο ένας απ τους 3 είναι λίγο απρόβλεπτος(η).

Πάντως η εισήγησή μου θα είναι πλήρης με σαφέστατα αποδεικτικά στοιχεία, σχετικά με το πόσο παραγωγική μπορεί να είναι η επικοινωνία μέσω Internet.

Σημ. Μη το καταβάζετε ρε παιδιά, Πήλιο και πολύ είναι. CEL πες τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ο ένας απ τους 3 είναι λίγο απρόβλεπτος(η).

καλά δεν το μάθατε ακόμη? υπάρχει και ο Β' επιπέδου.. :D

το πήρες το κορίτσι ή ακόμη? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν. ως εισηγητής, δε μπορώ να λείψω απ την 4η συγκέντρωση, οπότε δηλώνω συμμετοχή και για τους 3μας, εκτός απροόπτου, γιατί ο ένας απ τους 3 είναι λίγο απρόβλεπτος(η).

Πάντως η εισήγησή μου θα είναι πλήρης με σαφέστατα αποδεικτικά στοιχεία, σχετικά με το πόσο παραγωγική μπορεί να είναι η επικοινωνία μέσω Internet.

Σημ. Μη το καταβάζετε ρε παιδιά, Πήλιο και πολύ είναι. CEL πες τίποτα.

Πηλιο χωρίς δευτερη κουβεντα . Να ρθει επιτέλους σε μια συγκεντρωση και αυτό το παιδί απο την Λάρσα ο Ζωκας ,να τον γνωρίσουμε . Εμείς εδω έχουμε κανονίσει και τις άδειες για Νοέμβριο , πηραμε καινούργια μαγίο (η φακιστρα είναι η καλυτερη παραλία) . Πηγα να δω και τον Γιαπωνέζο της Μαρίνας μήπως και τον παραγγείλω αλλά αργεί πάρα πολύ να ερθει . Έλα Αλέκο που είσαι , κανόνισε ενα βράδυ να με πας στην Σκάλα του Μιλάνο , ελπίζω να υπάρχει ακόμη .

Κανένας γάμος θα γινει επιτέλους να πάμε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηλιο χωρίς δευτερη κουβεντα . Να ρθει επιτέλους σε μια συγκεντρωση και αυτό το παιδί απο την Λάρσα ο Ζωκας ,να τον γνωρίσουμε . Εμείς εδω έχουμε κανονίσει και τις άδειες για Νοέμβριο , πηραμε καινούργια μαγίο (η φακιστρα είναι η καλυτερη παραλία) . Πηγα να δω και τον Γιαπωνέζο της Μαρίνας μήπως και τον παραγγείλω αλλά αργεί πάρα πολύ να ερθει . Έλα Αλέκο που είσαι , κανόνισε ενα βράδυ να με πας στην Σκάλα του Μιλάνο , ελπίζω να υπάρχει ακόμη .

Κανένας γάμος θα γινει επιτέλους να πάμε ?

Θεωρω την παρεμβαση του CEL καταλυτικη

Τωρα που εγινε και πατερας η γνωμη του ειναι βαρυνουσα

Εγω βαζω την ρακη (το φορτηγο για να την μεταφερω δεν ξερω ποιος θα βαλει ) και το ραδιο αμορε (για τους γνωριζοντες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηλιο χωρίς δευτερη κουβεντα . Να ρθει επιτέλους σε μια συγκεντρωση και αυτό το παιδί απο την Λάρσα ο Ζωκας ,να τον γνωρίσουμε . Εμείς εδω έχουμε κανονίσει και τις άδειες για Νοέμβριο , πηραμε καινούργια μαγίο (η φακιστρα είναι η καλυτερη παραλία) . Πηγα να δω και τον Γιαπωνέζο της Μαρίνας μήπως και τον παραγγείλω αλλά αργεί πάρα πολύ να ερθει . Έλα Αλέκο που είσαι , κανόνισε ενα βράδυ να με πας στην Σκάλα του Μιλάνο , ελπίζω να υπάρχει ακόμη .

Κανένας γάμος θα γινει επιτέλους να πάμε ?

Συμφωνώ και επαυξάνω... δεν βλέπω τον λόγο να συζητάμε για αλλού, Πήλιο και πάλι Πήλιο. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω να μην πάμε Πήλιο.

Αντιθέτως λέω να πάμε Πήλιο;

Δεν είναι καλύτερη ιδέα;

Y.Γ.

Οουυυυυυυυυυυυυυυ ξεφτυύλεεεεεεεεεεεεεεεςςςςςςςςςςςςςς πρωτευουσιάνοιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι :)

Δήλωσαν όλοι οι Χανιώτες Diba,Sarimarina, +lakis (η μια άκρη τσι Ελλάδας)

και οι Voodoo, Cel ... από την άλλη μπάντα τσι Ελλάδας !!!!

Και δεν έχουν δηλώσει οι πρωτευουσιάνοι...

Ου λέωωω ούυ

Ζήτω η Περιφέρειαααααααααααα !!!!

(έστω και η ...γυναικεία... :D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...