Προς το περιεχόμενο

4η Συγκέντρωση μελών του forum Taxheaven στο Πήλιο και άλλες διατάξεις.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΜΕ ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΡΘΩ ΚΑΙ ΓΩ. ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ. ΤΟ ΠΗΛΙΟ ΕΧΕΙ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ. ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΠΑΙΡΝΩ ΔΙΠΛΩΜΑ ΙΣΤΙΟΠΛΟΟΥ , ΞΕΡΩ ΝΑ ΔΕΝΩ ΣΕ ΛΙΜΑΝΙ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΑ ΚΑΙ Η ΟΔΗΓΗΣΗ ΕΚΤΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΠΟΤΕ!!! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 700
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το σοκολατάκι που είναι;
ΜΕ ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΡΘΩ ΚΑΙ ΓΩ. ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ. ΤΟ ΠΗΛΙΟ ΕΧΕΙ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ. ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΠΑΙΡΝΩ ΔΙΠΛΩΜΑ ΙΣΤΙΟΠΛΟΟΥ , ΞΕΡΩ ΝΑ ΔΕΝΩ ΣΕ ΛΙΜΑΝΙ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΑ ΚΑΙ Η ΟΔΗΓΗΣΗ ΕΚΤΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΠΟΤΕ!!! :D

Εχω τρομακτική ενόραση...

υ.γ.

ΤΟ ΠΗΛΙΟ ΕΧΕΙ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ. ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΠΑΙΡΝΩ ΔΙΠΛΩΜΑ ΙΣΤΙΟΠΛΟΟΥ , ΞΕΡΩ ΝΑ ΔΕΝΩ ΣΕ ΛΙΜΑΝΙ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΑ ΚΑΙ Η ΟΔΗΓΗΣΗ ΕΚΤΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΠΟΤΕ!!! :D

Δηλαδή βρε Σοφία θα το παρκάρεις στο .. αεροδρόμιο; :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗ ΓΡΑΨΕ ΕΝΑ JOKER ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟ 20% ΑΠΟ ΤΑ ΚΕΡΔΗ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ FORUM . ΤΙ ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΟΥΤΕ ΤΟ ΡΑΔΙΟ ΟΛΥΜΠΙΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω τρομακτική ενόραση...

υ.γ.

Δηλαδή βρε Σοφία θα το παρκάρεις στο .. αεροδρόμιο; :lol:

ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΔΙΠΛΩΜΑ ΚΑΙ ΠΙΛΟΤΟΥ . ΑΦΟΥ ΤΟ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΑ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗ ΓΡΑΨΕ ΕΝΑ JOKER ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟ 20% ΑΠΟ ΤΑ ΚΕΡΔΗ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ FORUM . ΤΙ ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΟΥΤΕ ΤΟ ΡΑΔΙΟ ΟΛΥΜΠΙΑ.

...Εχω κάνει μπαμπεσιά Σοφία ... :lol:

Ειδα το σήμα πως γράφεις απάντηση και ωστόσο πρόλαβα να το στείλω.. :)

.. δεν ξανακάνω μπαμπεσια... :D

:D .. δεν ξανακάνω μπαμπεσια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΕ ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΡΘΩ ΚΑΙ ΓΩ. ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ. ΤΟ ΠΗΛΙΟ ΕΧΕΙ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ. ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΠΑΙΡΝΩ ΔΙΠΛΩΜΑ ΙΣΤΙΟΠΛΟΟΥ , ΞΕΡΩ ΝΑ ΔΕΝΩ ΣΕ ΛΙΜΑΝΙ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΑ ΚΑΙ Η ΟΔΗΓΗΣΗ ΕΚΤΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΠΟΤΕ!!! :)

Bαζεις το αυτοκινητο να βαλω την μαεστρια στην οδηγηση?

:lol::D:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bαζεις το αυτοκινητο να βαλω την μαεστρια στην οδηγηση?

:lol::D:D

ΑΜΕ! ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΟΥ, ΘΑ ΠΑΙΖΩ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΚΑΘΙΣΜΑ ΕΣΥ ΘΑ ΟΔΗΓΕΙΣ ΚΑΙ Η ΟΛΓΑ ΘΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΤΗΣ ΔΙΑΔΡΟΜΗΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο ρε Κωστή για τις ιδέες σου. Σε χρίζω συγκεντρωσιάρχη του forum :lol:

Ας δούμε τώρα και λίγα πρακτικά θέματα.

Το Πήλιο είναι καλή τοποθεσία γεωγραφικά και φυσικά πανέμορφο, αλλά δεν διαθέτει ξενοδοχεία με πολλά δωμάτια, αλλά ξενώνες. Αυτό βέβαια σημαίνει οτι πρέπει όσοι θα είναι, να διασκορπιστούν σε πολλούς ξενώνες ή και σε διαφορετικά χωριά. Αρα κάποιος ή κάποιοι πρέπει να τρέξουν πολύ να βρουν χώρους και να κλείσουν και κάποιο μαγαζί για να μαζευτούμε με ρακές ή χωρίς.

Ως προς το χρόνο θα πρότεινα να γίνει πιο νωρίς, γιατί το Νοέμβρη -αν γίνει τελικά στο Πήλιο- μπορεί να κάνει κρύο κι εκεί είναι βουνό.

Κάποιος λοιπόν που είναι εκεί κοντά, ας μας πει τα υπερ και τα κατά κι αν μπορεί να αναλάβει κρατήσεις, να κάνει κάποιο υποτυπώδες πρόγραμμα κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παιδιά ως γνωστό, θα σας ακολουθήσω όπου και να πάτε αλλά....θα θέσω ενα καυτό θέμα......το οικονομικό!

Για μένα που ειμαι σόλο καριέρα "καημός δεν είναι" αλλα εχει μαζευτεί πόλύ....οικογένεια....στο φόρουμ και να ρίξουμε μια ματιά στις τιμούλες.

Φοβάμαι οτι θα μας πιάσουν λιγουλάκι τον κώ..... !

Οχι ότι τίθεται ηθικό ζήτημα..........αλλα άμα είναι να μου τον πιάσουν.........να μη το ευχαριστηθώ ρε αδερφέ?? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθίστε πρώτα να δούμε πότε θα γίνουν εκλογές και μετά βλέπουμε τι ημερομηνία θα γίνει η συνάντηση :D

Έχω κι εγώ κανα δυό ενστάσεις σχετικά με την ημερομηνία, γιατί ο Gus σε μιά συνομιλία που είχα μαζί του

μου είχε προσδιορίσει την συνάντηση για Σεπτέμβρη, και μια δεύτερη γιατί να είναι οι συναντήσεις μόνο 2

μέρες και όχι περισότερες :lol:

Κάτι μου είχε πεί επίσης πως έπαιζε και η Πρέβεζα αλλά δεν άκουσα τίποτα να λέει κανένας εμένα πάντως δεν

με πειράζει γιατί θα έρθω όπου και να γίνει η συνάντηση, δεν ξέρω βέβαια εάν θα είμαστε ένας ή δύο αυτό παίζεται.

Τώρα βέβαια αυτό που ειπώθηκε ότι δηλαδή το Νοέμβριο και Πήλιο δεν είναι καλός συνδυασμός με προβληματίζει

λιγάκι γιαυτό και θα έλεγα για καμια άλλη ημερομηνία αλλά και αυτή ακόμα με καλύπτει.

Μήπως θα έπρεπε να θέσουμε σε ψηφοφορία το θέμα του προορισμού και της ημερομηνίας?

Να μπούν δηλαδή 2-3 προορισμοί και 2-3 ημερομηνίες και ο Λαός να ψηφίσει προορισμό και ημερομηνία και όποιος

προορισμός και ημερομηνία συλλέξουν τα περισσότερα ψηφαλάκια να προκριθούν. Εγώ ρίχνω μια ιδέα επεξεργαστή-

τε την :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κι εγώ κανα δυό ενστάσεις σχετικά με την ημερομηνία, γιατί ο Gus σε μιά συνομιλία που είχα μαζί του

μου είχε προσδιορίσει την συνάντηση για Σεπτέμβρη,

Παρακαλούμε τον Γκους να τεθεί επι της επισημάνσεως του κ. Πανφόρου.

και μια δεύτερη γιατί να είναι οι συναντήσεις μόνο 2

μέρες και όχι περισότερες :wub:

Εγώ έχω ξαναπεί ποιός έχει την μεγαλύτερη ζωντάνια στο forum !! :D

Τώρα βέβαια αυτό που ειπώθηκε ότι δηλαδή το Νοέμβριο και Πήλιο δεν είναι καλός συνδυασμός με προβληματίζει

Βασίζεται στο γεγονώς ότι Αυγ-Σεπτ γίνονται οι προσωπικές μας διακοπές και ΟΚτ είναι μήνας ΑΠΔ, ΦΠΑ και ..ΔΛΠ :P

Μήπως θα έπρεπε να θέσουμε σε ψηφοφορία το θέμα του προορισμού και της ημερομηνίας?

Να μπούν δηλαδή 2-3 προορισμοί και 2-3 ημερομηνίες και ο Λαός να ψηφίσει προορισμό και ημερομηνία και όποιος

προορισμός και ημερομηνία συλλέξουν τα περισσότερα ψηφαλάκια να προκριθούν. Εγώ ρίχνω μια ιδέα επεξεργαστή-

τε την B)

Σωστός.

Θα μας τα φτιάξει κάποια στιγμή ο Γκους (Α.. ρε ράδιο Αμόρε...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παιδιά ως γνωστό, θα σας ακολουθήσω όπου και να πάτε αλλά....θα θέσω ενα καυτό θέμα......το οικονομικό!

Για μένα που ειμαι σόλο καριέρα "καημός δεν είναι" αλλα εχει μαζευτεί πόλύ....οικογένεια....στο φόρουμ και να ρίξουμε μια ματιά στις τιμούλες.

Φοβάμαι οτι θα μας πιάσουν λιγουλάκι τον κώ..... !

Οχι ότι τίθεται ηθικό ζήτημα..........αλλα άμα είναι να μου τον πιάσουν.........να μη το ευχαριστηθώ ρε αδερφέ?? :wub:

Σωστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο ρε Κωστή για τις ιδέες σου. Σε χρίζω συγκεντρωσιάρχη του forum :wub:

Μπα .. "σκασαχιάρχη" από τη δουλεία χρίσε με :P

Ας δούμε τώρα και λίγα πρακτικά θέματα.

Το Πήλιο είναι καλή τοποθεσία γεωγραφικά και φυσικά πανέμορφο, αλλά δεν διαθέτει ξενοδοχεία με πολλά δωμάτια, αλλά ξενώνες. Αυτό βέβαια σημαίνει οτι πρέπει όσοι θα είναι, να διασκορπιστούν σε πολλούς ξενώνες ή και σε διαφορετικά χωριά. Αρα κάποιος ή κάποιοι πρέπει να τρέξουν πολύ να βρουν χώρους και να κλείσουν και κάποιο μαγαζί για να μαζευτούμε με ρακές ή χωρίς.

Ως προς το χρόνο θα πρότεινα να γίνει πιο νωρίς, γιατί το Νοέμβρη -αν γίνει τελικά στο Πήλιο- μπορεί να κάνει κρύο κι εκεί είναι βουνό.

Κάποιος λοιπόν που είναι εκεί κοντά, ας μας πει τα υπερ και τα κατά κι αν μπορεί να αναλάβει κρατήσεις, να κάνει κάποιο υποτυπώδες πρόγραμμα κλπ.

Θα μας το λύσει το πρόβλημα κάποιος Πηλιόφιλος..

Βέβαια να δούε μην και υπήρχε πρόταση (βλ Gus) την στιγμή που πέταξα το Πήλιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Πήλιο ούτε λόγος!!!! :D:D:D

Η φωτογραφία από που νομίζετε πως είναι :P

Για την ημερομηνία έχω ενδοιασμούς μήπως συμπέσει με εκλογές :wub:

Εξάλλου σύμφωνα με τις προβλέψεις, με βλέπω να κάνω τη διαδρομή Αθήνα-Βόλο πολύ συχνά B)

Η "φιλενάδα μου" Κωστή, αποφάσισε να γίνει μόνιμη κάτοικος της περιοχής...

Οπότε σίγουρα θάμαι εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παιδιά ως γνωστό, θα σας ακολουθήσω όπου και να πάτε αλλά....θα θέσω ενα καυτό θέμα......το οικονομικό!

Για μένα που ειμαι σόλο καριέρα "καημός δεν είναι" αλλα εχει μαζευτεί πόλύ....οικογένεια....στο φόρουμ και να ρίξουμε μια ματιά στις τιμούλες.

Φοβάμαι οτι θα μας πιάσουν λιγουλάκι τον κώ..... !

Οχι ότι τίθεται ηθικό ζήτημα..........αλλα άμα είναι να μου τον πιάσουν.........να μη το ευχαριστηθώ ρε αδερφέ?? :D

Έ τι να κάνουμε βλέπεις εμείς γνωρίσαμε τον έρωτα της ζωής μας στα 25 μας χρόνια :P

Αλλά πραγματικά ποτέ δεν πίστευα ότι αυτό για κάποιους θα ήταν πρόβλημα, αλλά για όλα υπάρχει λύση.

Εγώ προτείνω να γίνουν 2 forum ένα για παντρεμένους κι ένα για ανύπαντρους μπας και δούν κι αυτοί

θεού ή κάποιου άλλου πρόσωπο πράγμα που με μας τους παντρεμένους είναι λίγο δύσκολο να το δούν. :wub:B):D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο ρε Κωστή για τις ιδέες σου. Σε χρίζω συγκεντρωσιάρχη του forum :wub:

Ας δούμε τώρα και λίγα πρακτικά θέματα.

Το Πήλιο είναι καλή τοποθεσία γεωγραφικά και φυσικά πανέμορφο, αλλά δεν διαθέτει ξενοδοχεία με πολλά δωμάτια, αλλά ξενώνες. Αυτό βέβαια σημαίνει οτι πρέπει όσοι θα είναι, να διασκορπιστούν σε πολλούς ξενώνες ή και σε διαφορετικά χωριά. Αρα κάποιος ή κάποιοι πρέπει να τρέξουν πολύ να βρουν χώρους και να κλείσουν και κάποιο μαγαζί για να μαζευτούμε με ρακές ή χωρίς.

Ως προς το χρόνο θα πρότεινα να γίνει πιο νωρίς, γιατί το Νοέμβρη -αν γίνει τελικά στο Πήλιο- μπορεί να κάνει κρύο κι εκεί είναι βουνό.

Κάποιος λοιπόν που είναι εκεί κοντά, ας μας πει τα υπερ και τα κατά κι αν μπορεί να αναλάβει κρατήσεις, να κάνει κάποιο υποτυπώδες πρόγραμμα κλπ.

Τα υπέρ και τα κατά είναι ανάλογα με το πιο χωριό θα επιλεχθεί.

Δηλαδή θα είναι κάποιο χωριό κοντά στο Βόλο όπως Πορταριά - Μακρινήτσα.

Ή κάποιο πιο μακριά όπως η Τσαγκαράδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα υπέρ και τα κατά είναι ανάλογα με το πιο χωριό θα επιλεχθεί.

Δηλαδή θα είναι κάποιο χωριό κοντά στο Βόλο όπως Πορταριά - Μακρινήτσα.

Ή κάποιο πιο μακριά όπως η Τσαγκαράδα?

Αν γνωρίζεις Αll να μας προτείνεις σενάρια.

π.χ Εκει γιατί θα έχετε αυτό κι αυτό..

κ.τ.λ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η "φιλενάδα μου" Κωστή, αποφάσισε να γίνει μόνιμη κάτοικος της περιοχής...

Kι έλεγα πως θα τηνε κάμω κρητικιά.. :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γνωρίζεις Αll να μας προτείνεις σενάρια.

π.χ Εκει γιατί θα έχετε αυτό κι αυτό..

κ.τ.λ.

Η καταγωγή μου είναι από την Τσαγκαράδα και δεν είναι δύσκολο να έχουμε μερικές προσφορές και από ξενοδοχεία και από εστιατόρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με νοιάζει που θα πάμε,

που θα μείνουμε,

που θα φάμε και τι,

που θα πιούμε και τι,

που θα κουνήσουμε τις κορμάρες μας.....

το μόνο που θέλω είναι ένα αεροδρόμιοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

(νααααα! με το συμπάθιο) για να αράξει ο Ζαχαρίας

(δεν του αρέσουν οι στενωσιές) :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να αράξει ο Ζαχαρίας

και ποιός είναι μπρε κοπελιά μου εκείνωσας ο .. Ζαχαρίας; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καταγωγή μου είναι από την Τσαγκαράδα και δεν είναι δύσκολο να έχουμε μερικές προσφορές και από ξενοδοχεία και από εστιατόρια.

Αν μπορέις να έχεις μια τηλεφωνική επικοινωνία για μέγεθος ξενοδοχείων (πόσους μπορούν να βάλουν) στο περίπου τιμές θα μας βοηθούσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Τσαγκαράδα δεν έχει (απ' όσο ξέρω) μεγάλο ξενοδοχείο, αλλά έχει αρκετά μικρά (7-10 δωματίων)

Ξενοδοχεία Τσαγκαράδας

Να λάβουμε υπ' όψη και οτι είναι 1 ώρα περίπου απο το Βόλο.

Πάντως μέχρι τώρα δεν είδα ενδιαφέρον απο κανένα ντόπιο συνάδελφο. Δεν είναι και εύκολο βέβαια, εσύ Κωστή το ξέρεις καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...