Προς το περιεχόμενο

ΕΝΑΡΞΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΣΥΜΒΑΣΗ ΕΡΓΟΥ-ΘΕΣΗ ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ/ΤΑΜΙΑΣ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΕΤΩ ΕΡΩΤΗΜΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΗΣΕΤΕ, ΑΝ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΥΝΗΘΗ ΤΡΟΠΟ. ΤΗΝ 01/08 ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΛΗΦΘΩ ΣΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΜΕ ΣΥΜΒΑΣΗ ΕΡΓΟΥ ΚΑΙ ΚΑΘΗΚΟΝΤΑ ΒΟΗΘΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗ-ΤΑΜΙΑ. ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΦΟΙΤΟΣ ΙΕΚ, ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑΡΞΗ ΣΤΗ ΔΟΥ ΩΣ ΛΟΓΙΣΤΗΣ(ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΟΥΛΕΥΑ ΩΣ ΜΙΣΘΩΤΟΣ, ΜΕ ΚΑΘΗΟΝΤΑ ΒΟΗΘΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗ). ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ/ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ, ΠΟΙΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΙΔΑΝΙΚΟ Η ΕΣΤΩ ΤΟ ΠΙΟ "ΚΟΝΤΙΝΟ"ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΑ ΚΑΘΗΚΟΝΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΤΕΛΩ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑΡΞΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΣΩ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ, ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΡΓΟΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΑΙ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να μιλάμε για ευρύτερο δημόσιο τομέα.. γιατί αν οι "συμβάσεις έργου" τέτοιου είδους πέρασαν και στον ιδιωτικό ..

ζήτω που καήκαμε..

Υ.Γ. Κάνε έναρξη σαν βοηθός λογιστή.

74.12.20.02 Υπηρεσίες προσωπικής εργασίας για την τήρηση λογιστικών βιβλίων, εκτός από τη σύνταξη φορολογικών δηλώσεων .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΔΕ ΤΟ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΑ, Η ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΕΥΡΥΤΕΡΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΤΟΜΕΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 weeks later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ κ. "SOULIS", ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ, ΠΩΣ ΣΤΗ ΔΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΔΕΚΤΗ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑΡΞΗ ΜΕ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ "74.12.20.02 - ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΗΡΗΣΗ ΛΟΓΙΣΤΙΚΩΝ ΒΙΒΛΙΩΝ, ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΝΤΑΞΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ", ΑΦΟΥ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΑΝ ΑΔΕΙΑ ΛΟΓΙΣΤΗ, ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ, ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΠΛΑ ΑΠΟΦΟΙΤΟΣ ΙΕΚ (ΕΙΔ.ΜΗΧ/ΝΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟΥ). ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ? ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΗΣ ΔΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ "ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΣ" ΣΤΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΑΔΕΙΑ? 'Η ΜΗΠΩΣ ΟΡΘΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΑΔΕΙΑ ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΕΚΑΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΕ ΑΛΛΟ ΚΩΔΙΚΟ? ΑΝ ΝΑΙ, ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑΡΞΗ?

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΑΙ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη iek forotexnikoy
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ κ. "SOULIS", ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ, ΠΩΣ ΣΤΗ ΔΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΔΕΚΤΗ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑΡΞΗ ΜΕ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ "74.12.20.02 - ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΗΡΗΣΗ ΛΟΓΙΣΤΙΚΩΝ ΒΙΒΛΙΩΝ, ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΝΤΑΞΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ", ΑΦΟΥ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΑΝ ΑΔΕΙΑ ΛΟΓΙΣΤΗ, ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ, ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΠΛΑ ΑΠΟΦΟΙΤΟΣ ΙΕΚ (ΕΙΔ.ΜΗΧ/ΝΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟΥ). ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ? ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΗΣ ΔΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ "ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΣ" ΣΤΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΑΔΕΙΑ? 'Η ΜΗΠΩΣ ΟΡΘΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΑΔΕΙΑ ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΕΚΑΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΕ ΑΛΛΟ ΚΩΔΙΚΟ? ΑΝ ΝΑΙ, ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑΡΞΗ?

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΑΙ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.

θα της πεις να σου δωσει την εγκυκλιο βάσει της οποίας υποχρεούσαι να έχεις αδεια φοροτεχνικού ενώ δεν υπαργάφεις φορολογικές δηλώσεις....ποιά η έννοια της άδειας...ασε τον καθε κύριο εδω μέσα..και να δεν σου κάνει την δουλειά σου θα πας με δικηγόρο,....εισαι νομιμότατοςδεν θα μας ζορίζουνε μόνο ασε να τραβήξουνε και αυτοί κανα ζόρι...

ο σούλης σου δωσε τον σωστό ΚΑΔ,,με αυτόν θα πάς ..και θυμήσου να ψηφίσεις την αριστερά που τα ΄΄εκανε αυτά περί αδειων για σας(πασοκ-ΝΔ_κκε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα βρε ΙΕΚ μου βάζεις δύσκολα:

Αριστερά = πασοκ- ΝΔ – κκε

Ο συνασπισμός τι είναι ? γιατί τον αφήνεις απ έξω ?

Και τελικά τι προτείνεις ?

Χέρι – Χέρι με τον Καρατζαφέρη ή

Παπαθεμελή – Παπαθεμελή απόψε ένας ναύτης το κορμί μου αμελεί ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης
Τώρα βρε ΙΕΚ μου βάζεις δύσκολα:

Αριστερά = πασοκ- ΝΔ – κκε

Ο συνασπισμός τι είναι ? γιατί τον αφήνεις απ έξω ?

Και τελικά τι προτείνεις ?

Χέρι – Χέρι με τον Καρατζαφέρη ή

Παπαθεμελή – Παπαθεμελή απόψε ένας ναύτης το κορμί μου αμελεί ?

ΑΣΧΕΤΟ!

ΕΝΑΣ ΝΑΥΤΗΣ ΤΟ ΚΟΡΜΙ ΣΟΥ ΑΜΕΛΕΙ?????? ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

Nikolas1975 ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΣΤΗΝ Δ.Ο.Υ. ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΔ Ή ΕΙΧΕΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ;ΣΥΓΓΕΝΙΚΟ ΜΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΡΟΠΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΦΗΝΟΥΝ ΚΑΝ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΘΕΩΡΟΥΝ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΩΣ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ ΚΛΕΙΔΙ ΚΑΙ ΙΣΧΥΡΙΖΟΝΤΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΔ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 months later...

Καλησπέρα. Συγνώμη για την απουσία απάντησης σε αυτό το μήνυμα αλλά τα προβλήματα υγείας που είχα με έκαναν να απέχω...Ευτυχώς όλα καλά τώρα!! Πριν λίγες μέρες έκανα έναρξη αλλά όχι με αυτόν τον ΚΑΔ που με συμβούλεψαν οι συνάδελφοι(ελπίζω να μου επιτρέπεται ο όρος) και εδώ θέλω να τους ευχαριστήσω για τα μηνύματά τους, έστω με τόση καθυστέρηση. Η βοήθειά τους ήταν σημαντική για μένα!

Τελικά έκανα έναρξη με τον κωδικό 74.12.3000-ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΑΡΟΧΗΣ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ. Ήταν ο μόνος που μπόρεσα να χρησιμοποιήσω...Βέβαια στη ΔΟΥ μου συνάντησα 2 διαφορετικές συμπεριφορές: η μία συμπεριφορά ήταν κάθετα αντίθετη με την προσπαθειά μου και η δεύτερη με κατανόηση και πνεύμα συνεργασίας απέναντί μου. Δε θα σταθώ στην πρώτη γιατί δεν κατάλαβα αν εξυπηρετούσε κάποια συμφέροντα ή απλά δεν ήθελε να πολυκουράζεται, θα μείνω στη δεύτερη συμπεριφορά κι όχι ως βοηθός λογιστής άλλα ως συναλασσόμενος-φορολογούμενος για να πω ότι τέτοια στάση για να βοηθήσει και να εξυπηρετήσει χωρίς ιδίο όφελος, ΣΠΑΝΙΑ τη συναντάς.Να είστε όλοι καλά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΟΙΚ.ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ

ΖΗΤΑΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΕΚΔΟΣΗΣ ΑΔΕΙΑΣ Δ ΤΑΞΗΣ ΛΟΓΙΣΤΗ

ΠΙΕΣΕ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ, ΟΧΙ ΑΠΛΟΥΣ ΑΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ

ΕΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ , ΚΑΙ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΑΔΕΙΑ Δ ΤΑΞΗΣ

ΠΑΣ ΣΤΟ ΜΗΤΡΩΟ ΤΗΣ ΔΟΥ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΟ Μ2, ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΑΛΟΓΟΥΣ ΚΑΔ ΚΑΙ

ΟΛΑ ΚΑΛΑ.

ΕΧΕΙ ΑΤΟΝΙΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ Δ ΤΑΞΗ ΑΛΛΑ Η ΔΙΑΤΑΞΗ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΙΣΧΥ

ΜΗΝ ΠΕΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΑΓΙΔΑ, ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΕΡΜΑΙΟ ΑΠΟΨΕΩΝ ΣΤΟ ΟΙΚ.ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ

ΖΗΤΑ ΤΙΣ ΙΣΧΥΟΥΣΕΣ ΔΙΑΤΑΞΕΙΣ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΡΝΗΣΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης
Καλησπέρα. Συγνώμη για την απουσία απάντησης σε αυτό το μήνυμα αλλά τα προβλήματα υγείας που είχα με έκαναν να απέχω...Ευτυχώς όλα καλά τώρα!! Πριν λίγες μέρες έκανα έναρξη αλλά όχι με αυτόν τον ΚΑΔ που με συμβούλεψαν οι συνάδελφοι(ελπίζω να μου επιτρέπεται ο όρος) και εδώ θέλω να τους ευχαριστήσω για τα μηνύματά τους, έστω με τόση καθυστέρηση. Η βοήθειά τους ήταν σημαντική για μένα!

Τελικά έκανα έναρξη με τον κωδικό 74.12.3000-ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΑΡΟΧΗΣ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ. Ήταν ο μόνος που μπόρεσα να χρησιμοποιήσω...Βέβαια στη ΔΟΥ μου συνάντησα 2 διαφορετικές συμπεριφορές: η μία συμπεριφορά ήταν κάθετα αντίθετη με την προσπαθειά μου και η δεύτερη με κατανόηση και πνεύμα συνεργασίας απέναντί μου. Δε θα σταθώ στην πρώτη γιατί δεν κατάλαβα αν εξυπηρετούσε κάποια συμφέροντα ή απλά δεν ήθελε να πολυκουράζεται, θα μείνω στη δεύτερη συμπεριφορά κι όχι ως βοηθός λογιστής άλλα ως συναλασσόμενος-φορολογούμενος για να πω ότι τέτοια στάση για να βοηθήσει και να εξυπηρετήσει χωρίς ιδίο όφελος, ΣΠΑΝΙΑ τη συναντάς.Να είστε όλοι καλά!!!

δυστηχώς και οι ΔΟΥ έχουνε μπεί στο παιχνίδι του ΟΕΕ , κακώς έκανες και δνε έβαλες δικηγόρο, τράβα και καμμια μύνηση, έχει γίνει, και τρέχουνε να τα βρούνε ακόμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης
Ευχαριστω για τις συμβουλές Επισκέπτη :D

μην εισαι κοροιδο και πας και κανεις καμμια έναρξη με άδεια , μην τους δινεται μία, μην γεμίζετε τα ταμεία τους!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...