Προς το περιεχόμενο

Στις 12 μ. θα κλείσουν αύριο και την Τετάρτη οι δημόσιες υπηρεσίες λόγω καύσωνα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 12 μ. θα κλείσουν αύριο και την Τετάρτη οι δημόσιες υπηρεσίες λόγω καύσωνα

Η ΝΑΥΤΕΜΠΟΡΙΚΗ ON LINE

Δευτέρα, 25 Ιουνίου 2007 14:13

Τελευταία Ενημέρωση : 25/06/2007 14:19 Εκτυπώστε το Στείλτε το με email Φυλάξτε το

«Εν όψει των δυσμενών καιρικών συνθηκών [Βλέπε άρθρο] και της αναμενόμενης περαιτέρω αύξησης των ήδη υψηλών θερμοκρασιών κατά το επόμενο διήμερο, οι δημόσιες υπηρεσίες να φροντίσουν για την αποχώρηση του προσωπικού τους την Τρίτη 26 και Τετάρτη 27 Ιουνίου 2007 στις 12 το μεσημέρι, πλην των Γενικών Διευθυντών οι οποίοι θα παραμείνουν ως το τέλος του κανονικού ωραρίου».

Τα παραπάνω επισημαίνει σε σημερινή του εγκύκλιο ο υπουργός Εσωτερικών, Δημόσιας Δηιοίκησης και Αποκέντρωσης Προκόπησης Παυλόπουλος.

Είναι προφανές, υπογραμμίζεται στην εγκύκλιο, ότι το ανωτέρω μέτρο δεν ισχύει για τις υπηρεσίες εκείνες οι οποίες οφείλουν βάσει ειδικών διατάξεων και συνθηκών εργασίας να λειτουργούν σε 12ωρη ή 24ωρη βάση (π.χ. Νοσηλευτικά Ιδρύματα).

Η εγκύκλιος εστάλη προς όλα τα Υπουργεία, τις Γενικές και Ειδικές Γραμματείες των Υπουργείων, τις Αυτοτελείς Γενικές Γραμματείες και τις Αυτοτελείς Υπηρεσίες, τις Ανεξάρτητες Αρχές, τις Περιφέρειες και τη Διεύθυνση Οργάνωσης και Λειτουργίας ΟΤΑ του ΥΠ.ΕΣ.Δ.Δ.Α.

Οι ευπαθείς ομάδες του πληθυσμού καλούνται να αποφεύγουν τις μετακινήσεις και σε περίπτωση έκτακτης ανάγκης να τηλεφωνούν στο 1570.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ "ΛΑΛΑΚΕΣ" ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΚΑΛΥΨΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΩΛΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΣΤΟ ΑΕΠ.

ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑΑΑΑΑΑ..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΙ ΕΡΓΑΤΕΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΟΥΝ ΣΤΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ Η' ΕΡΓΑΤΕΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΟΔΟ

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΝΑΙ "ΛΑΛΑΚΕΣ"

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ ........ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ "ΛΑΛΑΚΕΣ" ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΚΑΛΥΨΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΩΛΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΣΤΟ ΑΕΠ.

ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑΑΑΑΑΑ..........

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Δεν τους έπιασε πόνος για τους υπαλλήλους και τους πολίτες που θα είχαν συναλλαγές με τις υπηρεσίες. Θέλουν να μειώσουν την κατανάλωση ηλεκτρικού ρεύματος από τις δημόσιες υπηρεσίες (κλιματιστικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Δεν τους έπιασε πόνος για τους υπαλλήλους και τους πολίτες που θα είχαν συναλλαγές με τις υπηρεσίες. Θέλουν να μειώσουν την κατανάλωση ηλεκτρικού ρεύματος από τις δημόσιες υπηρεσίες (κλιματιστικά).

ΕΑΝ ΤΟΥΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΑΝ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΣΕ ΚΙΝΗΤΑ ΦΙΛΩΝ,ΣΥΓΓΕΝΩΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΨΙΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ.

ΑΙΝΤΕ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ, ΚΑΛΑ ΜΠΑΝΙΑ.

ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΚΟΡΟΙΔΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΟΥΝ ΓΙΑ ΕΣΑΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό είναι το μέτρο, σου λέει ο Προκόπης "κοιμούνται που κοιμούνται ας πάνε σπιτια τους, μην καίνε και τα κλιματιστικά"

Δεν φταίνε αυτοί, εμείς φταίμε που δεν αρχίζει κανα βρομόξυλο μπας και συνέλθουν λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό είναι το μέτρο, σου λέει ο Προκόπης "κοιμούνται που κοιμούνται ας πάνε σπιτια τους, μην καίνε και τα κλιματιστικά"

Δεν φταίνε αυτοί, εμείς φταίμε που δεν αρχίζει κανα βρομόξυλο μπας και συνέλθουν λίγο.

οχι και κοιμουνται.... οι δημοσιοι..

υπαρχει προγραμμα, εξαλλου μετα τις 12 πηγαινουν οι ανθρωποι στο "βεροπουλο" για τα ψωνια τους, μην καινε τζαμπα τα κλιματιστικα. Ε και μετα σκεφτονται τι να τους γυριζουν πισω τους ανθρωπους για μια ωρα καθαρισμα φασολακια και βαψιμο νυχιων ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλωστε συναδελφοι, μη ξεχνατε οτι οι ανθρωποι δεν θελουν να φυγουν, τους αναγκαζουν.

Μη ξεχναμε οτι κοπτονται στις ΔΟΥ να εξυπηρετουν τους λογιστες εως τις 14:30 οπως τους αναφερει η σχετικη ΠΟΛ.

Αλλα τι να κανουμε βλεπουν και διαβαζουν οτι τους βολευει, ΔΗΜΟΣΙΟ FOR EVER!!!!!!!!!!!

Aν ηθελαν να δωσουν σημασια στο περιβαλλον, θα ανεφερε η εγκυκλιος

να μην αφησουν "ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ" τις ηλεκτρικες συσκευες ,

σχετικη ερευνα αναφερει οτι το 30% καταναλωσης ενεργιας των δημοσιων υπηρεσιων ειναι απο συσκευες σε κατασταση αναμονης. Ευτυχως οταν αφηνουν εμας σε αναμονη δεν καιμε ρευμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη παιδιά αλλά τα κλιματιστικά δεν θα είναι κλειστά ,

αφου οι γενικοι θα ειναι εκει ,

άρα θα πρέπει να τα δροσίζουν τα .... πόδια τους .

http://www.ypes.gr/ypes_po/detail.asp?docid=1662

Το κακο είναι ,

πως ακόμα και αυτοι που δεν ειναι δημοσιοι υπάλληλοι

αποκτουν την νοοτροπία του δημοσιου υπαλλήλου

και τα έχουμε κάνει όλα σ...α δυστυχώς .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκείνο το έρμο το Σύνταγμα δεν αναφέρει ότι όλοι οι Έλληνες είναι ίσοι και έχουν τα ίδια δικαιώματα κλπ ???

Πάντως και εμείς αύριο θα το παίξουμε Δημόσιο , θα την κάνουμε κατά 12,30 , δε λέει , άσε που έχει μια θάλασσα απλώς σούπερ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεξαρτήτως του πρακτικού ή μη, ή του πραγματικού ή όχι λόγου που το αποφάσισαν...

ΑΥΤΟΙ ΣΤΑ ΥΠΟΥΡΓΕΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΤΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΚΟΙΝΩΝΙΚΕΣ ΑΝΙΣΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΟΥΝ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ΣΤΑ ΑΚΡΑ ;;;;;;;;;;;;;

Τόσο περιορισμένης ευθύνης τελικά ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "κίνητρο απόδοσης" που έχουν στο μισθό τους, θα το πάρουν κι αυτό μαζί τους στη θάλασσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως και εμείς αύριο θα το παίξουμε Δημόσιο , θα την κάνουμε κατά 12,30 , δε λέει , άσε που έχει μια θάλασσα απλώς σούπερ .

Δυστυχώς Απόστολε, οι περισσότεροι από εμάς, ακριβώς επειδή δεν είμαστε "Δημόσιο" (εγώ προσωπικά δεν το ονειρευόμουν ποτέ) αύριο και μέχρι το τέλος της "καυτής" εβδομάδας, θα κυνηγάμε προθεσμίες, πληρωμές ΦΠΑ, ΙΚΑ κλπ, κλπ

Με λίγα λόγια, δεν μας παίρνει να το "παίξουμε Δημόσιο".

Οχι αυτή τη στιγμή τουλάχιστον :P

ΥΓ. Καλά ρε παιδιά, ακόμα έχετε ελπίδες ότι θ'αλλάξει ποτέ κάτι σ'αυτή τη χώρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΓΕΛΙΟ ΤΗΣ ΜΑΙΜΟΥΣ, ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΤΟΥ ΟΕΕ ΠΟΥ ΜΟΧΘΟΥΝΕ ΝΥΧΘΗΜΕΡΟΝ ΚΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 08-16 ,00 ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ, ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ? Η ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΗΚΩΣΟΥΝ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΠΟ ΤΙΣ 12,00 ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ, ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΙΟΣ ΤΟΥΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΛΕΓΧΕΙ :P Η ΣΗΜΑΙΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ. Καλά ρε παιδιά, ακόμα έχετε ελπίδες ότι θ'αλλάξει ποτέ κάτι σ'αυτή τη χώρα?

Να 'σαι σίγουρος ότι η επόμενη επανάσταση στην Ελλάδα, θα είναι κατά του δημοσίου.

Ποιοι κομμουνιστές και δεξιοί... πάνε αυτά... στο σύγχρονο πολυτεχνείο θα αλλάξουν τα συνθήματα.

Υ.Γ. Θα ιδρύσω κόμμα... με σήμα τη σανίδα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αν εκνευρίσω κάποιους παιδιά, (δεν είναι ο σκοπός μου αυτός) αλλά θα ήθελα να αναλογιστούμε σε σχέση με την συγκεκριμένη ανακοίνωση αν φταίει ο δημόσιος υπάλληλος ή το κράτος.

Είμαι δημόσιος υπάλληλος (δυστυχώς ίσως, ένεκα ΑΣΕΠ) γιατί προσλήφθηκα (σχεδόν από τσόντα) στα 37 μου, και σκέφτομαι ότι πριν μπω από την μέσα μεριά έτρεφα και γω μία αγανάκτηση όπως και όλοι μας για τους δημοσίους υπαλλήλους.

Με αφορμή την συγκεκριμένη ανακοίνωση αναλογίστηκε κανείς, αν μας φταίνε οι δημόσιοι υπάλληλοι, ή η εκάστοτε κυβέρνηση που τους χρησιμοποιεί-χαϊδεύει προκειμένου να αποκομίσει ψήφους από αυτούς.

Να θυμηθούμε μερικούς από τους διατελέσαντες προέδρους των συνδικαλιστικών οργανώσεων και την μετέπειτα πορεία τους (Κανελλόπουλος, Πρωτόπαππας, Μανώλης) οι οποίοι κατάφεραν να βγουν από την αφάνεια μέσω του συνδικαλιστικού κινήματος και διέπρεψαν :D ως βουλευτές και υπουργοί : Και το παράδοξο είναι, ότι εξακολουθούν να εκλέγονται και 2ες και 3ες 4ετίες. (ποιος τους ψηφίζει, μόνο οι δημόσιοι υπάλληλοι).

Να θυμηθούμε την 10ετία του 80 και 90 (μέχρι ΑΣΕΠ) πως έμπαιναν οι δημόσιοι υπάλληλοι (όλοι έχουμε στον κύκλο μας κάποιον "σαλταπήδα" ο οποίος μπήκε από το παράθυρο στο δημόσιο, βλέπε γυναίκα, αδελφή, αδελφό, φίλο).

Και μένα προσωπικά δεν με ενοχλούσε που έμπαιναν από τα παράθυρα, τουλάχιστον να είχαν τα minimum τυπικά προσόντα. π.χ. ένα πτυχίου οικονομικής σχολής για να μπεις στην εφορία και όχι απόφοιτοι 2βάθμιας εκπαίδευσης.

Σήμερα όλοι αυτοί οι "σαλταπήδες" είναι προιστάμενοι, και διευθυντές.

Πόσοι έφυγαν από τα χωριά τους και έγιναν "άνθρωποι" αποκτώντας κοινωνική υπόσταση με την ιδιότητα τους και μόνο του δημοσίου υπαλλήλου (βλέπε αστυνομικούς, στρατιωτικούς, πυροσβέστες, τραπεζικούς υπαλλήλους κ.α) (μήπως είναι ο πατέρας μας που με τον μισθό του δημοσίου υπαλλήλου μας μεγάλωσε και μας σπούδασε)

Όσοι έχουν παιδιά στο Δημοτικό, ας αναρωτηθούν οι δάσκαλοι των παιδιών τους αν είναι πτυχιούχοι ελληνικών παιδαγωγικών σχολών ή απόφοιτοι της αμαρτωλής Γιουγκοσλαβίας. (μπορεί να είναι και η γυναίκα μας που συνεισφέρει στον οικογενειακό ταμείο)

Πάντα με ενοχλούσε που ο δημόσιος υπάλληλος έχοντας την δύναμη της σφραγίδας "ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ" μπορούσε να αποκομίζει προσωπικά οφέλη. Μήπως πόσοι από τους καθωσπρέπει συναδέλφους μας -τιμητές του ιδιωτικού τομέα- δεν μοιράστηκαν το "λαδάκι" του ελέγχου με τους επίορκους εφοριακούς που αύριο θα κλείσουν στις 12. Και μην μου πείτε ότι είπανε στον δύσμοιρο επιχειρηματία ότι κρατήσανε το κάτι τις τους.

Ο οποίος επιχειρηματίας -άλλο δράμα και αυτός- να σημειώσουμε κατανοεί ότι οι μισθοί του ιδιωτικού τομέα είναι πενιχροί (αλλά αφού τόσο πληρώσει η σύμβαση, τι να δώσει και αυτός) και ας κρατάει τον υπάλληλο 1-2 ώρες κάθε μέρα παραπάνω άνευ οικονομικής αποζημίωσης, και ας του κλέβει την άδεια, και ας καταχωρεί το ταξείδι στην Disneyland ως επαγγελματικό και ας εκπίπτει το φπα του cherokee με την δική μας πάντα καθοδήγηση προκειμένου να βγει η .απαριά γρήγορα στον έλεγχο, και ας κλαιγόταν ότι τον έκλεβε το κράτος όταν ο συντελεστής φορολόγησης ήταν 40% και 35%, αφού πρώτα αυτός έκλεψε τον υπάλληλο, προμηθευτή, ικα εφορία περιμένοντας μετά κάποια ρύθμιση.

Πιθανόν θα έχετε δει καταρτισμένους-ικανούς δημοσίους υπαλλήλους (κυρίως μετά εφαρμογής ασεπ) οι οποίοι είναι ευνουχισμένοι μέσα στην τυπολατρία το χαρτοβασίλειο και το χαφιεδιλίκι του δημοσίου.

Στις προκηρύξεις του ΑΣΕΠ κατατίθενται χιλιάδες αιτήσεις. Μήπως βρίσκομαι σε ένα forum, όπου κανείς δεν έκανε ποτέ του έστω μία αίτηση για πρόσληψη στο Δημόσιο.

Θα μου πείτε τώρα, "τι μας πρήζει ο .αλάκας, αν δεν γουστάρει να φύγει".

Η απάντηση είναι απλή : το Δημόσιο μπορεί να μου προσφέρει λιγότερα χρήματα (τουλάχιστον στην περίπτωση μου) αλλά μου παρέχει καλύτερη ποιότητα εξωεπαγγελματικής ζωής γιατί εντός των τειχών έχει πολύ μιζέρια, καθώς επίσης και επειδή δεν είμαι καλός στις δημόσιες σχέσεις και φοβούμενος -ομολογώ- την "ζούγκλα" αλλά και μην "κάψω" κόσμο δεν άνοιξα δικό μου γραφείο και έμεινα υπάλληλος 13 χρόνια στον ιδιωτικό τομέα, αναγνωρίζοντας ότι "έξω" το ψωμί βγαίνει πάρα πολύ δύσκολα.

Εν κατακλείδι και συγνώμη για τον χρόνο σας υπάρχουν δύο κατηγορίες ανθρώπινων χαρακτήρων :

Αυτοί που είναι αμετακίνητοι στις θέσεις τους πιστεύοντας ότι το ιδιωτικό επάγγελμα είναι συνειδητή επιλογή και

Αυτοί που βρίσκονται στον ιδιωτικό τομέα οι "τιμητές" αλλά στην πρώτη ευκαιρία θα έφευγαν για το ραχάτι του δημοσίου και θα γινόντουσαν

χειρότεροι από τους ήδη δημόσιους υπαλλήλους.

Ας αναλογισθούμε βαθιά μέσα μας ποιοι είμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αν εκνευρίσω κάποιους παιδιά, (δεν είναι ο σκοπός μου αυτός) αλλά θα ήθελα να αναλογιστούμε σε σχέση με την συγκεκριμένη ανακοίνωση αν φταίει ο δημόσιος υπάλληλος ή το κράτος.

Είμαι δημόσιος υπάλληλος (δυστυχώς ίσως, ένεκα ΑΣΕΠ) γιατί προσλήφθηκα (σχεδόν από τσόντα) στα 37 μου, και σκέφτομαι ότι πριν μπω από την μέσα μεριά έτρεφα και γω μία αγανάκτηση όπως και όλοι μας για τους δημοσίους υπαλλήλους.

Με αφορμή την συγκεκριμένη ανακοίνωση αναλογίστηκε κανείς, αν μας φταίνε οι δημόσιοι υπάλληλοι, ή η εκάστοτε κυβέρνηση που τους χρησιμοποιεί-χαϊδεύει προκειμένου να αποκομίσει ψήφους από αυτούς.

Προσωπικά πιστεύω οτι σε ολα τα επαγγέλματα υπάρχουν οι εξαιρέσεις και δεν βράζουν ολοι στο ίδιο καζάνι. Απλά αρκετοι εχουν προκλητικη συμπεριφορά αφου μάλλον δίχνουν να έχουν ξεχάσει ποσο δυσκολα βγαίνει οπως λέτε το ψωμί στον ιδιωτικο τομέα. Αυτό συμβαίνει ίσως ένεκα "καβάτζας" και μονιμότητας και ανύπαρκτης αξιολόγησης με έμπρακτα αποτελεσματα. Δεν θα σχολιάσω την συγκεκριμένη απόφαση για το λόγο που επικαλέστηκε ο doctor.

Μήπως βρίσκομαι σε ένα forum, όπου κανείς δεν έκανε ποτέ του έστω μία αίτηση για πρόσληψη στο Δημόσιο.

Οταν το λέω αυτό οι περισσότεροι μου μοιράζουν μουτζες. Ναί είχα κάνει αίτηση για πρόσληψη στο Δημόσιο. Πέρασα σε οικονομικη εφορια αρχαιοτήτων, πήγα την πρώτη μέρα, έπληξα αφόρητα αφου απο τις 8 ωρες δουλεψα καθαρα 2 ωρες, έφαγα το μισο κυλικείο απο την πλήξη μου, η προϊσταμένη μου είπε να μην στεναχωριέμαι δεν έχει τοσο πολυ δουλεια κανονικά και οτι έπεσα σε ζορικη μέρα. Την επόμενη μέρα δεν ξαναπάτησα γιατί με σκέφτηκα πως θα είμαι σε 10 χρόνια.

Ναι λοιπόν υπήρξα για μια μέρα στη ζωή μου δημόσιος υπάλληλος.

Ας αναλογισθούμε βαθιά μέσα μας ποιοι είμαστε.

Αλήθεια ποιοι είμαστε αραγε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

Να ρωτησω κατι βρε παιδια?

Εγω που καιω καρβουνο, τι ωρα πρεπει να σχολασω?

Κι απ την αλλη συμφωνω απολυτα με το μετρο.Φανταστειτε ολες τις παραλιες σημερα γεματες με δημοσιους υπαλληλους θα γινεται ενας πανικος.Οποτε μετα τις 4-5 που θα εξορμησουμε εμεις θα ειναι πια αδειες!

Ευχαριστουμε τον υπουργο που μας σκεφτηκε με το μετρο της εναλαξ βαρδιας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ανέκδοτο με τον... τραυματισμένο απο τον πόλεμο της Κορέας (ανάπηρος... ναι εκεί που σκφτήκατε) , που προσελήφθηκε στο δημόσιο το ξέρετε...?

Που έφευγε κάθε μέρα στις 12 απο το γραφείο, διότι ...αυτός δεν είχε Τί να ξύσει... την ώρα που οι υπόλοιποι συνάδελφοί του ξύναν τα... μολύβια τους...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα,

ηθελα να ηξερα οι υπαλληλοι στα νοσοκομεια θα φυγουν στις 12?

ποιος αρμοδιος θα επισκεφτει τους θαλαμους των νοσοκομειων να δει τους ασθενεις να λιωνουν απο τη ζεστη;

παλι ψιλα γραμματα ειναι αυτα.το γνωριζετε οτι στους θαλαμους ειτε υπαρχουν κλιματιστικα που οπως παντα ειναι χαλασμενα ειτε δεν υπαρχουν καθολου,γιατι πως να το κανουμε ειναι πολυτελεια(για τους ασθενεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα,

ηθελα να ηξερα οι υπαλληλοι στα νοσοκομεια θα φυγουν στις 12?

ποιος αρμοδιος θα επισκεφτει τους θαλαμους των νοσοκομειων να δει τους ασθενεις να λιωνουν απο τη ζεστη;

παλι ψιλα γραμματα ειναι αυτα.το γνωριζετε οτι στους θαλαμους ειτε υπαρχουν κλιματιστικα που οπως παντα ειναι χαλασμενα ειτε δεν υπαρχουν καθολου,γιατι πως να το κανουμε ειναι πολυτελεια(για τους ασθενεις).

Να σου πω .. η γυναίκα μου μου που είναι τε ραδιολόγος-ακτινολόγος σε Νοσοκομείο (μέσω ΑΣΕΠ)..θα δουλεύει σήμερα από τις 8.00 το πρωϊ ως τις 8.00 το βράδυ.. και οι συνάδελφοι της θα συνεχίσουν από τις 8.00 το βράδυ ως τις 8.00 το πρωί..

αυτό λόγω έλλειψης προσωπικού.. (η πλάκα είναι ότι λόγο ειδικότητας έχουν 6ωρο..)..

και σίγουρα δεν φταίει αυτή για τα κλιματιστικά ..

το αναφέρω απλά ..για να μην τσουβαλιάζουμε τα πάντα..

και ναι εγώ δεν έχω κάνει ποτέ αίτηση.. και αν είχα κάνει κάποτε κάποια σκέψη ήταν προς τον τομέα της εκπαίδευσης..

αλλά με τις μάχες που βλέπω εδώ.. με τα ΙΕΚ κ.λ.π. μου έφυγε κι αυτή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΑΝ ΤΟΥΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΑΝ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΣΕ ΚΙΝΗΤΑ ΦΙΛΩΝ,ΣΥΓΓΕΝΩΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΨΙΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ.

ΑΙΝΤΕ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ, ΚΑΛΑ ΜΠΑΝΙΑ.

ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΚΟΡΟΙΔΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΟΥΝ ΓΙΑ ΕΣΑΣ.

Και πως θα προτιμούσες να ελέγχετο αυτή η απαγόρευση αγαπητέ φασίστα;

Με το να μαγνητοφονούνται οι συνομιλίες τους;

Να υπάρχουν κάμερες παρακολούθησης;

Πάντως πρέπει να είσαι πολύ μεγάλο κορόϊδο, αν όντως όπως λες, δουλεύεις για τους δημόσιους υπάλληλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης
Και πως θα προτιμούσες να ελέγχετο αυτή η απαγόρευση αγαπητέ φασίστα;

Με το να μαγνητοφονούνται οι συνομιλίες τους;

Να υπάρχουν κάμερες παρακολούθησης;

Πάντως πρέπει να είσαι πολύ μεγάλο κορόϊδο, αν όντως όπως λες, δουλεύεις για τους δημόσιους υπάλληλους.

ΕΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΟΡΟΙΔΟ ΜΟΝΟ ΕΓΩ,ΤΟ ΑΠΟΔΕΧΟΜΑΙ.ΤΟ ΦΑΣΙΣΤΑΣ ΟΜΩΣ ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...