Προς το περιεχόμενο

ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΑΠΟ 22/06/07 Η ΝΕΑ ΕΚΔΟΣΗ (3.03) ΣΕ ACCOUNTANT


επισκέπτη adpan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστούμε για μία ακόμη φορά την Singular Logic για το ενδιαφέρον που δείχνει στον Λογιστή, αυτόν που την στήριξε στα δύσκολα, συνεχίστε έτσι και καλά θα πάτε. Ενημερωτικά, εγώ δεν έχω παραλάβει μέχρι και σήμερα την νέα έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 month later...
Ευχαριστούμε για μία ακόμη φορά την Singular Logic για το ενδιαφέρον που δείχνει στον Λογιστή, αυτόν που την στήριξε στα δύσκολα, συνεχίστε έτσι και καλά θα πάτε. Ενημερωτικά, εγώ δεν έχω παραλάβει μέχρι και σήμερα την νέα έκδοση.

Έτσι για να μην ξεχνιόμαστε.....

Κυκλοφορία της έκδοσης 3.03.... 22/6/07

Χμμμμμμμμμμμ..... και τι λέει σήμερα το ημερολόγιο; 27/8/07!!!!

Δύο μήνες και πέντε μέρες μετά την κυκλοφορία της έκδοσης και ακόμα δεν την έχω πάρει στα χέρια μου!!!!

Μάλλον το περιστέρι έχασε τον δρόμο................

ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ!!!!

ΥΣ: Μαράκι λυπάμαι άν σε στενοχωρώ, αλλά δυστυχώς έτσι έχει η κατάσταση.

Τελικά παρέλαβα την έκδοση 3/9......κάλλιο αργά παρά ποτέ

Επεξεργασμένο από MARKA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις τελευταίες πέντε μέρες σίγουρα φταίνε οι φωτιές, για τις προηγούμενες τριάντα φταίει το ελληνικό καλοκαίρι, ο κάυσωνας και οι άδειες και για τις πρώτες τριάντα, ε δεν είναι και κάποιο σημαντικό διάστημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

Σήμερα έκανα την πρώτη μου προσπάθεια για αποστολή συγκεντρωτικών σε 2 εταιρείες. Ενώ γίνεται κανονικά η σύνδεση με ιντερνετ, παίρνω το μήνυμα Invalid keyname. Μήπως γνωρίζει κάποιος τι κάνω λάθος; Έχω την 3.03 φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα έκανα την πρώτη μου προσπάθεια για αποστολή συγκεντρωτικών σε 2 εταιρείες. Ενώ γίνεται κανονικά η σύνδεση με ιντερνετ, παίρνω το μήνυμα Invalid keyname. Μήπως γνωρίζει κάποιος τι κάνω λάθος; Έχω την 3.03 φυσικά.

================

Καλημέρα "voodoo".

Όταν δημιουργείς το αρχείο θα πρέπει η γλώσσα στο πληκτρολόγιο σου να είναι στα Αγγλικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

================

Καλημέρα "voodoo".

Όταν δημιουργείς το αρχείο θα πρέπει η γλώσσα στο πληκτρολόγιο σου να είναι στα Αγγλικά.

Καλημέρα και σε σένα Μαρία.

Τόσο απλό ήταν; Αλλά που να το φανταστώ.

Σ ευχαριστώ, να σαι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

================

Καλημέρα "voodoo".

Όταν δημιουργείς το αρχείο θα πρέπει η γλώσσα στο πληκτρολόγιο σου να είναι στα Αγγλικά.

Ερώτηση προς την Singular (Μαρία δεν αφορά εσένα) :D

Υπάρχει μήπως καμία αλλεργία με τα Ελληνικά? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 month later...
επισκέπτη Πέτρος

Η SINGULAR δεν μας έχει προσφέρει ακόμη την δυνατότητα να κατεβάζουμε τις αναβαθμίσεις από την ιστοσελίδα της, γιατί υπάρχουν οι μεσάζοντες της, οι τοπικοί αντιπροσώποι της. Ερχονται οι κύριοι σου φέρνουν το cd με την αναβάθμιση, στο ρίχνουν στο σύστημα σου "5΄λεπτά δουλειά " και μετά σε χρεώνουν με τιμολόγιο παροχής υπηρεσιών.

Ενώ άλλες μικρότερης εμβέλειας εταιρείες από την SINGULAR, σου παρέχουν αυτή την δυνατότητα, η συγκεκριμένη δεν το κάνει. Συγχαρητήρια στη SINGULAR που προσέχει τους συνεργάτες της, αλλά τους πελάτες της που της δίνουν τα χρήματα τους κάθε χρόνο, δεν νομίζω να τους προσέχει ιδιαίτερα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι η singular θα έπρεπε να σκέφτεται περισσότερο ότι έχει πελάτες λογιστές, γιατί ώρες ώρες νομίζω ότι απευθύνεται σε πελάτες πληροφορικάριους.....

Δεν γίνεται να έχεις στο μυαλό σου προθεσμίες, υποχρεώσεις, χίλια δυο πράγματα σε χίλιες δυο υπηρεσίες και επιπρόσθετα να ψάχνεσαι για να δουλέψει το πρόγραμμα... Να βρεις που δεν δουλεύει καλά, να ψαχτείς πως μπορείς να το διορθώσεις, να ψαχτείς για να βρεις το αρχείο - διαδικασία και να κάτσεις να το διορθώσεις.....

Μα γιατί δεν βγήκε το αρχείο καλά, ...... α, έπρεπε να είναι γυρισμένο σε αγγλικά (όντως έχει κάτι η singular με τα ελληνικά????).....

Έγινε αναβάθμιση του accountant, πρέπει να αλλάξεις τις μεταβλητές.... πως, πάρε ένα utility fpaupd και τρέξε το.... ξανά αναβάθμιση, ξανατρέξε το fpaupd... ωπ, δεν δουλεύει, γιατί????.... α, πρέπει να μπεις σε κάθε εταιρεία ξεχωριστά να το τρέξεις αυτή τη λειτουργία... ρε παιδιά, 100 επιχειρήσεις, σε κάθε μια ξεχωριστά?????......

Βγαίνει μια αναβάθμιση, πρέπει να πάρουμε χαμπάρι ότι βγήκε η καινούρια έκδοση, πρέπει να πάρουμε τον dealer για να έρθει, να περιμένουμε κάμποσες ημέρες, να έρθει και να πάρει 2 ώρες για την αναβάθμιση και να μας χρεώσει με καμιά 30αριά Ευρώ την ώρα. Δηλαδή πληρώνουμε την αναβάθμιση κάθε έτος, πρέπει να πληρώνουμε και τον dealer(αλήθεια, γιατί σε άλλες εταιρείες του χώρου τα βγάζουν στο ιντερνετ, τα κατεβάζουμε σε 1 λεπτό, τα τρέχουμε και αυτό ήταν?????? Τόσο δύσκολο είναι τέλος πάντων????? )

Και πολλά άλλα παραδείγματα τέτοια.. Κρίμα πάντως, γιατί η singular ΗΤΑΝ πολύ καλή στα λογιστικά προγράμματα, κρίμα....

Το μόνο σίγουρο είναι ότι η αξιαγάπητη - αξιολάτρευτη - εξυπηρετικότατη Μαρία (φτου να μη σε ματιάσω) δεν φταίει πουθενά, αλλά πολλές φορές τη πληρώνει αυτή, γιατί πιστεύω (και εγώ) κάποιοι άλλοι κρύβονται πίσω της....... Γιατί δεν βγαίνουν προς τα έξω στα ανοιχτά να τους πούμε δυο κουβεντούλες (πιθανόν με πολλά μπιπ)... Να μας πουν τι ακριβώς έχουν στο μυαλό τους όταν κάνουν σχεδιασμό στην επιχείρηση τους.....

Μαρία μου, όσα σου δίνουνε, λίγα είναι πάντως.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης
Πιστεύω ότι η singular θα έπρεπε να σκέφτεται περισσότερο ότι έχει πελάτες λογιστές, γιατί ώρες ώρες νομίζω ότι απευθύνεται σε πελάτες πληροφορικάριους.....

Δεν γίνεται να έχεις στο μυαλό σου προθεσμίες, υποχρεώσεις, χίλια δυο πράγματα σε χίλιες δυο υπηρεσίες και επιπρόσθετα να ψάχνεσαι για να δουλέψει το πρόγραμμα... Να βρεις που δεν δουλεύει καλά, να ψαχτείς πως μπορείς να το διορθώσεις, να ψαχτείς για να βρεις το αρχείο - διαδικασία και να κάτσεις να το διορθώσεις.....

Μα γιατί δεν βγήκε το αρχείο καλά, ...... α, έπρεπε να είναι γυρισμένο σε αγγλικά (όντως έχει κάτι η singular με τα ελληνικά????).....

Έγινε αναβάθμιση του accountant, πρέπει να αλλάξεις τις μεταβλητές.... πως, πάρε ένα utility fpaupd και τρέξε το.... ξανά αναβάθμιση, ξανατρέξε το fpaupd... ωπ, δεν δουλεύει, γιατί????.... α, πρέπει να μπεις σε κάθε εταιρεία ξεχωριστά να το τρέξεις αυτή τη λειτουργία... ρε παιδιά, 100 επιχειρήσεις, σε κάθε μια ξεχωριστά?????......

Βγαίνει μια αναβάθμιση, πρέπει να πάρουμε χαμπάρι ότι βγήκε η καινούρια έκδοση, πρέπει να πάρουμε τον dealer για να έρθει, να περιμένουμε κάμποσες ημέρες, να έρθει και να πάρει 2 ώρες για την αναβάθμιση και να μας χρεώσει με καμιά 30αριά Ευρώ την ώρα. Δηλαδή πληρώνουμε την αναβάθμιση κάθε έτος, πρέπει να πληρώνουμε και τον dealer(αλήθεια, γιατί σε άλλες εταιρείες του χώρου τα βγάζουν στο ιντερνετ, τα κατεβάζουμε σε 1 λεπτό, τα τρέχουμε και αυτό ήταν?????? Τόσο δύσκολο είναι τέλος πάντων????? )

Και πολλά άλλα παραδείγματα τέτοια.. Κρίμα πάντως, γιατί η singular ΗΤΑΝ πολύ καλή στα λογιστικά προγράμματα, κρίμα....

Το μόνο σίγουρο είναι ότι η αξιαγάπητη - αξιολάτρευτη - εξυπηρετικότατη Μαρία (φτου να μη σε ματιάσω) δεν φταίει πουθενά, αλλά πολλές φορές τη πληρώνει αυτή, γιατί πιστεύω (και εγώ) κάποιοι άλλοι κρύβονται πίσω της....... Γιατί δεν βγαίνουν προς τα έξω στα ανοιχτά να τους πούμε δυο κουβεντούλες (πιθανόν με πολλά μπιπ)... Να μας πουν τι ακριβώς έχουν στο μυαλό τους όταν κάνουν σχεδιασμό στην επιχείρηση τους.....

Μαρία μου, όσα σου δίνουνε, λίγα είναι πάντως.......

Πιστευω βρε Στεφανε οτι γνωριζω ποιος εισαι. Αυτά που λες μπορει και να σου πουν απο την σιγκιουλαρ οτι ονειρευεσαι. Για τον dealer , που δεν φταιει (μαλλον εχουμε τον ιδιο) θα σου πω οτι και αυτος εχει παθει την πλακα του. 15 Οκτωβριου μου λεει : Να σου δωσω την 3.03 εκδοση; το ξερεις οτι βγήκε; Του λεω οτι , τωρα και πολλες μερες δουλευω την 3.03α. Ποτε βγηκε μου λεει. Αυτη η συνεργασία γινεται και με αυτους. Η Μαρια ξερει την πραγματικοτητα της αγορας. Επιμενει ομως στα τρελλα της σιγκιουλαρ γιατι δεν μπορει να κανει αλλιώς. Πουλανε αγούρια , ενω τους ζητανε ντοματες. Και το κακό ειναι , οτι και τα αγγούρια αυτά εχουν περονοσπορο, και το γνωρίζουν.

ΑΝΤΩΝΗΣ ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ

ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...