Προς το περιεχόμενο

ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΑΠΟ 22/06/07 Η ΝΕΑ ΕΚΔΟΣΗ (3.03) ΣΕ ACCOUNTANT


επισκέπτη adpan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας ενημερωνω οτι κυκλοφορησε η νεα εκδοση 3.03 του Accountant

Οι αλλαγες στην εκδοση αυτη ειναι παρα πολλες και τις οποιες μπορειτε να διαβασετε αναλυτικα στην διευθυνση http://adpan.blogspot.com .

Λογω του οτι κυκλοφορει μονο σε CD (μια που ειναι πληρης εκδοση λογω των αλλαγων) οσοι ειστε στην Κρητη μπορειτε να παιρνετε την νεα εκδοση απο την INFO AE (φυσικα εαν εχετε ενεργο συμβολαιο με την εταιρεια μας) η απο τους κατα τοπους αντιπροσωπους και προμηθευτες σας .

Ενδεικτικα αναφερω οτι η νεα εκδοση

1) καλυπτει (με νεο module) το βιβλιο κοστολογιου οικοδομων

2) καλυπτει ολες τις αλλαγες των συγκεντρωτικων καταστασεων ΚΕΠΥΟ

[email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...
επισκέπτη Επισκέπτης
Σας ενημερωνω οτι κυκλοφορησε η νεα εκδοση 3.03 του Accountant

Οι αλλαγες στην εκδοση αυτη ειναι παρα πολλες και τις οποιες μπορειτε να διαβασετε αναλυτικα στην διευθυνση http://adpan.blogspot.com .

Λογω του οτι κυκλοφορει μονο σε CD (μια που ειναι πληρης εκδοση λογω των αλλαγων) οσοι ειστε στην Κρητη μπορειτε να παιρνετε την νεα εκδοση απο την INFO AE (φυσικα εαν εχετε ενεργο συμβολαιο με την εταιρεια μας) η απο τους κατα τοπους αντιπροσωπους και προμηθευτες σας .

Ενδεικτικα αναφερω οτι η νεα εκδοση

1) καλυπτει (με νεο module) το βιβλιο κοστολογιου οικοδομων

2) καλυπτει ολες τις αλλαγες των συγκεντρωτικων καταστασεων ΚΕΠΥΟ

[email protected]

Ναι, μονο που το αρχειο που βγαζει για το ΚΕΠΥΟ δεν διαβαζεται απο το προγραμμα του υπ. Οικονομικων. Δηλαδή τα ελληνικα δεν διαβαζονται οπως τα προηγουμενα χρονια. Αυτο μαλλον το γνωριζει η Σιγκιουλαρ και δεν το διόρθωσε , αφου γνωριζει οτι το υπουργειο εβαλε οδηγια <<Σημείωση 1: για σωστή απεικόνιση των ελληνικών χαρακτήρων στην εφαρμογή, ο υπολογιστής μας θα πρέπει να έχει ελληνικές τοπικές ρυθμίσεις (Regional Settings).>>. Αυτο το ειχε φτιαξει η σιγκιουλαρ τα προηγουμενα χρονια. Τωρα ομως μας προσθεσε ενα προβλημα , μεσα στα αλλα που εχουμε η Σιγιουλαρ. Θα να μου πειτε. Η σιγκιουλαρ φταιει ή εμεις;

Βασιλακης Αντωνης

Ηρακλειο Κρητης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, μονο που το αρχειο που βγαζει για το ΚΕΠΥΟ δεν διαβαζεται απο το προγραμμα του υπ. Οικονομικων. Δηλαδή τα ελληνικα δεν διαβαζονται οπως τα προηγουμενα χρονια. Αυτο μαλλον το γνωριζει η Σιγκιουλαρ και δεν το διόρθωσε , αφου γνωριζει οτι το υπουργειο εβαλε οδηγια <<Σημείωση 1: για σωστή απεικόνιση των ελληνικών χαρακτήρων στην εφαρμογή, ο υπολογιστής μας θα πρέπει να έχει ελληνικές τοπικές ρυθμίσεις (Regional Settings).>>. Αυτο το ειχε φτιαξει η σιγκιουλαρ τα προηγουμενα χρονια. Τωρα ομως μας προσθεσε ενα προβλημα , μεσα στα αλλα που εχουμε η Σιγιουλαρ. Θα να μου πειτε. Η σιγκιουλαρ φταιει ή εμεις;

Βασιλακης Αντωνης

Ηρακλειο Κρητης

======================================

Κ. Αντώνη καλημέρα.

Υπάρχει ειδικό εργαλείο το οποίο κάνει μετατροπή του συγκεκριμένου αρχείου (IL01 & IL01.PIS) σε ANSI, μετατρέπει δηλαδή το αρχείο έτσι ώστε να μπορεί να "ανοιχτεί" να το διαβάσει το πρόγραμμα του ΚΕΠΥΟ.

Ζητήστε το από τον συνεργάτη σας να σας το δώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Μαρια οπως παντα μας προλαβαινει ολους (επ'ευκαιρια Μαρια χαιρετισματα)

Θα ηθελα να συμπληρωσω στα λεγομενα της Μαριας οτι εαν ανατρεξετε στο http://adpan.blogspot.com και κανετε λιγο scroll προς τα κατω θα δειτε οτι υπαρχει αντιστοιχη ενημερωση για την κυκλοφορια αυτου του utility με ημερομηνια 20/06/2007.

το utility ειναι ηδη διαθεσιμο στους πελατες μας που ειναι εντος συμβολαιου συντηρησης. Ειμαι σιγουρος κ. Βασιλακη οτι αν το αναζητησετε απο τον δικο σας dealer θα σας το δωσει αμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης
======================================

Κ. Αντώνη καλημέρα.

Υπάρχει ειδικό εργαλείο το οποίο κάνει μετατροπή του συγκεκριμένου αρχείου (IL01 & IL01.PIS) σε ANSI, μετατρέπει δηλαδή το αρχείο έτσι ώστε να μπορεί να "ανοιχτεί" να το διαβάσει το πρόγραμμα του ΚΕΠΥΟ.

Ζητήστε το από τον συνεργάτη σας να σας το δώσει.

Μαρια , πεστε στην παραγωγή να φτιαξει το ακαουνταντ οπως γραφω παραπανω. Το προγραμματακι που λες κανει αλλη δουλεια και συγχωνευει πελατες-προμηθευτες. Ουδεμια σχεση με το αρχειο που εχει βγαλει το υπ. οικονομικων το 2007. Το αρχειακι μου το εδωσε η Ασπασια την Δευτερα 2/7/2007 το βραδυ. Αποτελεμα μηδεν. Και για να το πουμε πιο λιανα. Οταν ο Ακαουνταντ βγαζει το αρχειακι για το ΚΕΠΥΟ, και παμε να το διαβασουμε με το αρχειο του υπουργειου , τα ελληνικα δεν λειτουργουν, οπως λειτουργουσαν τα προηγουμενα χρονια πανω στο εκαστοτε προγραμμα του υπουργειου. Μεσα από το προγραμα του υπουργειου μπορουμε να κανουμε εκτυπωση χωριστα πελατες και χωριστα προμηθευτες , αλλα και να τα φυλαξουμε σαν αρχεια. Με το προγραμμα που λες γινεται συγχωνευση πελατων - προμηθετων , διαβαζει σε ελληνικα και δεν μπορουμε να εχουμε χωριστα τους πελατες από τους προμηθευτες. Μην τρωμε λοιπον την ωρα μας με συζητήσεις ασκοπες για καταναλωση μονο απο αυτους που δεν γνωριζουν τι προγραμματακι ειναι αυτο. Και λεμε για το προγραμματακι wmrg2003 .Η παραγωγή πρεπει να στειλει επειγοντως νεα βερσιον. Αν βαριεστe σαν συγκιουλαρ , φυσικά δεν θα κατσουμε να σας περιμενουμε. Θα πρεπει να χρησιμοποιησουμε αλλα προγραμματα για να κανομε σωστα τη δουλεια μας, εστω και με χρονοβορα διαδικασια. Ακομα και αν χρτειαστει να αντιγραψουμε τις καταστασεις του ακαουνταντ στο προγραμματακι του υπουργειου, και μαλλον αυτο θα γινει. Εγω συστίνω , για να μην εχουμε παρατραγουδα να το κανουμε ετσι , ολοι οσοι δουλευομε (μαλλον μας δουλευετε) το ακαουνταντ. Ρωτησε την Ασπασια με την οποια μελετησαμε αυτο το θεμα, να σου μεταφερει τι βλεπαμε. Της εστειλα ιμειλ για το θεμα αυτο αλλα και για καποιο αλλο, μετα την χρηση του <<ειδικου εργαλειου>> που λες. Δεν γνωριζω ομως αν το παραλαβε. Το μονο που γνωριζω ειναι, με την τροπη που παιρνει το θεμα, οτι θα βγαλουμε καταστασεις χωρις την ουσιαστική βοηθεια της σιγκιουλαρ, οπως παντα. Κριμα ρε γαμωτο, οταν σας χρειαζομαστε μας λετε αλλα αντι αλλων, και οταν δεν εχουμε ζορι μας λετε ορισμενα σωστα. Αμεις ομως εχουμε αναγκη την ουσιαστικη βοηθεια σας, σε απλα πραγματα.

Αντωνης Βασιλακης

Ηρακλειο Κρητης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που ναι που ναι η 3,03 ψάξε ψάξε δεν θα την βρεις.... B)

Επίτελους πότε θα μπούμε να την κατεβάσουμε από το ιντερνετ? :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαρια , πεστε στην παραγωγή να φτιαξει το ακαουνταντ οπως γραφω παραπανω. Το προγραμματακι που λες κανει αλλη δουλεια και συγχωνευει πελατες-προμηθευτες. . Και λεμε για το προγραμματακι wmrg2003 .Η παραγωγή πρεπει να στειλει επειγοντως νεα βερσιον. Αν βαριεστe σαν συγκιουλαρ , φυσικά δεν θα κατσουμε να σας περιμενουμε.Το μονο που γνωριζω ειναι, με την τροπη που παιρνει το θεμα, οτι θα βγαλουμε καταστασεις χωρις την ουσιαστική βοηθεια της σιγκιουλαρ, οπως παντα. Κριμα ρε γαμωτο, οταν σας χρειαζομαστε μας λετε αλλα αντι αλλων, και οταν δεν εχουμε ζορι μας λετε ορισμενα σωστα. Αμεις ομως εχουμε αναγκη την ουσιαστικη βοηθεια σας, σε απλα πραγματα.

Αντωνης Βασιλακης

Ηρακλειο Κρητης

=============================

Καλημέρα κ. Αντώνη.

Όλα αυτά που αναφέρεται δεν ΙΣΧΥΟΥΝ.

Το "ταμπάκι" "ANSI CONVERT" κάνει αυτή την διαδικασία μετατρέπει το IL01 ακριβώς όπως το διαβάζει το προγραμματάκι του taxis. To εργαλείο ναι μεν έχει βγει για να κάνει συνένωση αρχείων, αλλά έχει και αυτή την δυνατότητα να μετατρέπει το αρχείο. Ακολουθήσατε τα βήματα και είχατε πρόβλημα????

Μπορείτε να μου πείτε πιός είναι λόγος που κάνετε αυτήν την διαδικασία και ταλαιπωρείστε???

Μήπως τελικά υπάρχει πιό απλός τρόπος διαχείρισης και εσείς δεν τον γνωρίζεται??

Γνωρίζεται επίσης κ. Αντώνη ότι όσες φορές μας χρειαστήκατε πάντα είμασταν στην διάθεσή σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που ναι που ναι η 3,03 ψάξε ψάξε δεν θα την βρεις.... B)

Επίτελους πότε θα μπούμε να την κατεβάσουμε από το ιντερνετ? :unsure:

============

Γρηγόρη καλημέρα.

Ζήτησες την έκδοση από τον συνεργάτη σου και δεν σου έδωσε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

============

Γρηγόρη καλημέρα.

Ζήτησες την έκδοση από τον συνεργάτη σου και δεν σου έδωσε?

Καλημέρα Μαρία, φυσικά και δεν τίθεται τέτοιο θέμα, άλλο πράγμα θέλω. Να έχω την πρόσβαση να την κατεβάζω μόνος μου, δεν ζητώ κάτι το παράλογο αλλά κάτι το αυτονόητο για τα σημερινά δεδομένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα Μαρία, φυσικά και δεν τίθεται τέτοιο θέμα, άλλο πράγμα θέλω. Να έχω την πρόσβαση να την κατεβάζω μόνος μου, δεν ζητώ κάτι το παράλογο αλλά κάτι το αυτονόητο για τα σημερινά δεδομένα.

====================

Γρηγόρη το γνωρίζω, ήδη είμαστε σε διαδικασίες αναβάθμισης για το συγκεκριμένο θέμα, θα σας ενημερώσουμε άμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

====================

Γρηγόρη το γνωρίζω, ήδη είμαστε σε διαδικασίες αναβάθμισης για το συγκεκριμένο θέμα, θα σας ενημερώσουμε άμεσα.

Και εγώ θέλω κάθε φορά που βγαίνει νέα έκδοση το update να γίνεται αυτόματα μέσω ιντερνετ σε όλους τους σταθμούς εργασίας και να μην πάιζω κάθε φορά το παιχνίδι γύρω γύρω όλοι που και χρονοβόρο είναι και σπαστικό συνάμα, θέλω κάθε φορά που κάνω αναβάθμιση να μην βγαίνουν μηνύματα το αρχείο είναι ...... και δεν θα αναβαθμισθεί και ακόμη θέλω Μαρία να φτιάξετε επιτέλους το Μητρώο Παγίων για τα Γ κατηγορίας το οποίο είναι απαράδεκτο και δεν δίνει ούτε τις βασικές εκτυπώσεις υπολείπεται δε παρασάγκας του μητρώου παγίων του Eurofasma.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης
=============================

Καλημέρα κ. Αντώνη.

Όλα αυτά που αναφέρεται δεν ΙΣΧΥΟΥΝ.

Το "ταμπάκι" "ANSI CONVERT" κάνει αυτή την διαδικασία μετατρέπει το IL01 ακριβώς όπως το διαβάζει το προγραμματάκι του taxis. To εργαλείο ναι μεν έχει βγει για να κάνει συνένωση αρχείων, αλλά έχει και αυτή την δυνατότητα να μετατρέπει το αρχείο. Ακολουθήσατε τα βήματα και είχατε πρόβλημα????

Μπορείτε να μου πείτε πιός είναι λόγος που κάνετε αυτήν την διαδικασία και ταλαιπωρείστε???

Μήπως τελικά υπάρχει πιό απλός τρόπος διαχείρισης και εσείς δεν τον γνωρίζεται??

Γνωρίζεται επίσης κ. Αντώνη ότι όσες φορές μας χρειαστήκατε πάντα είμασταν στην διάθεσή σας.

Μαρια σε παρακαλώ μην κανεις τετοιο παιγνιδι σε αυτη τη δυσκολη για μας περιπτωση, μονον για να ψευτοκαλειψεις την σιγκιουλαρ. Μην κανεις οτι δεν καταλαβαινεις αυτα που εγραψα. Ρωτησε την Μαυρή Ασπασια που το δουλεψαμε μαζι. Δεν συκωνει τετοιο παιγνιδι σε αυτην την περιπτωση Μαρια γιατι θα καψετε ολους τους συναδελφους μας, με την ανευ σκοπου , αδικαιολογιτη εγωϊστική αντιμετωπιση που βγαζετε προς τα εξω . Ισως για λογους εντιπωσιασμου. Αν οντως δεν καταλαβες τι εγραψα , ρωτησε την Ασπασια να σου πει αυτο που και η ιδια ειδε. Της εγραψα, αλλα απαντηση δεν εχω παρει. Γιατι ισως και αυτην δεν προσεξε οτι εχομε ενα ανακατεμα πελατων και προμηθευτων και οχι χωριστη παρουσιαση πελατων από προμηθευτες. Ανοιξε και το προγραμματακι του υπουργειου για να δεις οτι αλλα βγαζει απο αυτα που λες. Ενα μικρο παιδι το βλεπει.

Με πειραζει ομως αυτο, το ειμαστε στη διαθεση σας. Από θεληση φουλ.΄Για να φτιαχτει ομως κατι από την παντα αδιαφορη παραγωγή σας τίποτα. Την πατησαμε φετος με τις συγκεντωτικες μεσω σιγκιουλαρ. Οταν θα αρχισουν να στελνουν οι συναδελφοι καταστασεις και οσοι το ψαξουν λιγο θα δουν οτι ολα ειναι κουλουβάγατα. Οχι δηλαδή ετσι που τα θελουμε εμεις οι λογιστες και οι ΔΟΥ, αλλα ειναι οπως τα γουσταρουν οι ξεροκεφαλοι στην παραγωγή της σιγκιουλαρ. Τια γραφω όμως; Χανω τα λογια μου, αφου το θεμα εχει παρει τετοια δρομο.

Αντωνης Βασιλακης

Ηρακλειο Κρητης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαρια σε παρακαλώ μην κανεις τετοιο παιγνιδι σε αυτη τη δυσκολη για μας περιπτωση, μονον για να ψευτοκαλειψεις την σιγκιουλαρ. Ανοιξε και το προγραμματακι του υπουργειου για να δεις οτι αλλα βγαζει απο αυτα που λες. Ενα μικρο παιδι το βλεπει.

Με πειραζει ομως αυτο, το ειμαστε στη διαθεση σας. Από θεληση φουλ.΄Για να φτιαχτει ομως κατι από την παντα αδιαφορη παραγωγή σας τίποτα. Την πατησαμε φετος με τις συγκεντωτικες μεσω σιγκιουλαρ. Οταν θα αρχισουν να στελνουν οι συναδελφοι καταστασεις και οσοι το ψαξουν λιγο θα δουν οτι ολα ειναι κουλουβάγατα. Οχι δηλαδή ετσι που τα θελουμε εμεις οι λογιστες και οι ΔΟΥ, αλλα ειναι οπως τα γουσταρουν οι ξεροκεφαλοι στην παραγωγή της σιγκιουλαρ. Τια γραφω όμως; Χανω τα λογια μου, αφου το θεμα εχει παρει τετοια δρομο.

Αντωνης Βασιλακης

Ηρακλειο Κρητης

Καλημέρα κ. Αντώνη.

Η διαδιακασία αποστολής των καταστάσεων ΚΕΠΥΟ είναι η παρακάτω

Ειδικές εργασίες-> Παραγωγή αρχείων για ΚΕΠΥΟ-> επιλέγεται την κατάσταση που θέλετε (ελέγχεται πάντα τα κριτήρια) και κλικάρεται το ταμπάκι "Δημιουργία αποστολή στο TAXISNET" (κατά την δημιουργία και αποστολή του αρχείου η γλώσσα να είναι αγγλικά).

Εαν θέλετε να κάνετε έλεγχο στις καταστάσεις ή διορθώσεις ακολουθείται τα παρακάτω βήματα

Καταστάσεις-> Εφορίας-> Συγκεντρωτική κατάσταση Πελατών/Προμηθευτών κλπ

ΧΘΕΣ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΑ ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΤΑΧΙΣ ????

ΓΙΑΤΙ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΝΩ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!!!!!!!

ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ

Κ. Αντώνη γνωρίζετε ότι είμαστε στην διάθεσή σας στο 8011159011 καλέστε σε τελική ανάλυση να σας βοήθησω και να λύσουμε και το πρόβλημά σας.

ΜΑΡΙΑ ΔΑΓΚΛΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως κε Αντώνη και εγώ δεν έχω καταλάβει που είναι το πρόβλημά σας γιατί στην αποστολή των συγκεντρωτικών πραγματικά δεν υπάρχει πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη η ζεστη και το καλοκαιρακι.............

παρακολουθουμε μαι συζητηση χωρις αντικειμενο τωρα εδω

ειλικρινα δεν εχω καταλαβει τι θελει να κανει ο φιλος ο Αντωνης

βγαζει το αρχειο ΚΕΠΥΟ απο τον ACCOUNTANT και προσπαθει να το διαβασει με το προγραμμα του ΚΕΠΥΟ ?

αν ναι για ποιο λογο ?

ασε που και αυτο γινεται

και μετα το στελνει απο το προγραμμα του ΚΕΠΥΟ και οχι απο τον ACCOUNTANT ?

γιατι δεν το στελνει κατευθειαν ?

δεν εχω καταλαβει τι προσπαθει να κανει ειλικρινα

αυτα που λενε και ο δημητρης και ο γρηγορης εχουν δικιο τα εχουμε πει οτι δηλαδη υπαρχουν πολλες βελτιωσεις που μπορουν να γινουν και ορισμενες μαλιστα αμεσα αλλα αυτο δεν εχει καμια σχεση με το ΚΕΠΥΟ φυσικα

το ΚΕΠΥΟ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ

αλωστε κυριε Αντωνη το εχουμε ξαναπει πρεπει να δινουμε και ευκαιριες σε νεα παιδια που και καλυτερα ξερουν και μπορουν δυστυχως η ευτυχως να χειριζονται τα προγραμματα με μεγαλυτερη ευκολια ας μην τα θελουμε ολα δικα μας αν κατι δεν ξερουμε να κανουμε η δεν μπορουμε να καλαβουμε πως γινεται δεν παει να πει οτι μας φταιει καποιος αλλος στην συγκεκριμενη περιπτωση το προγραμμα ενταξει δεν λεω οτι ειναι τελειο αλλα στο συγκεκριμενο που λες δεν εχω καταλαβει τι θελεις να κανεις

ενα αλλο ειναι να μιλας με καποιον που ξερει θελει και μπορει να σε βοηθησει

επισης ειναι το λιγοτερο αδικο να τα φορτωνουμε ολα στην MARIΑ οτι κανει εδω μεσα για εμας το κανει

καλημερα και καλη συνεχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης ειναι το λιγοτερο αδικο να τα φορτωνουμε ολα στην MARIΑ οτι κανει εδω μεσα για εμας το κανει

καλημερα και καλη συνεχεια

Ακριβώς και ευτυχώς που ασχολείται μαζί μας η Μαρία, η βοήθεια της είναι σημαντική, αλήθεια δεν μπορεί να βγει ένας άνθρωπος από το τμήμα παραγωγής ή των πωλήσεων να μας πεί 2-3 πραγματάκια και να του απαντήσουμε και εμείς με άνεση?

Υ.Γ.

Κάτι που δεν ήθελα να το αναφέρω προχθές λόγω της Μαρίας γιατί ΔΕΝ είναι δική της "ευθύνη" να ακούει παράπονα και γκρίνιες που δεν είναι στην αρμοδιότητα της.

Αληθεύει ότι τις νέες εκδόσεις οι ντήλερ τις κατεβάζουν μέσω ίντερνετ και στην συνέχεια για να γίνει η διανομή προς τους πελάτες πρέπει πρώτα να τις κάψουν στα cd? Αν ναι τα θερμά μου συγχαρητήρια γιατί τελικά οι νέες εκδόσεις κατεβαίνουν μέσω ιντερνετ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ θέλω κάθε φορά που βγαίνει νέα έκδοση το update να γίνεται αυτόματα μέσω ιντερνετ σε όλους τους σταθμούς εργασίας και να μην πάιζω κάθε φορά το παιχνίδι γύρω γύρω όλοι που και χρονοβόρο είναι και σπαστικό συνάμα, θέλω κάθε φορά που κάνω αναβάθμιση να μην βγαίνουν μηνύματα το αρχείο είναι ...... και δεν θα αναβαθμισθεί και ακόμη θέλω Μαρία να φτιάξετε επιτέλους το Μητρώο Παγίων για τα Γ κατηγορίας το οποίο είναι απαράδεκτο και δεν δίνει ούτε τις βασικές εκτυπώσεις υπολείπεται δε παρασάγκας του μητρώου παγίων του Eurofasma.

================================

Καλησπέρα Δημήτρη.

Θα μπορούσες να μου στείλεις με e-mail τι αλλαγές θα ήθελες για το Μητρώο Παγίων.

Πάντως εγώ θα διαφωνίσω μαζί σου, γιατί το αρχείο παγίων στο Eurofasma υστερεί κατά πολύ από τον Accountant.

Στο Εurofasma ήταν ένα κοινό απλό αρχείο (λειτουργούσε σαν ένας απλός αθροιστής), στον Accountant τα πάγια είναι ξεχωριστά ανά χρήση, έχουμε κινήσεις ανά χρήση, άρα μπορούμε να έχουμε καρτέλλα παγίου, zoom στις εγγραφές, αυτόματη αναπροσαρμογή παγίων, αυτόματα άρθρα πώλησης παγίου, καθώς και αποσβέσεων και άρθρο εγγραφής κέρδους ή ζημιάς.

Δες λίγο τις βελτιώσεις της έκδοση 3.03 θα δεις ότι έχουν γίνει αρκετές αλλαγές για τα πάγια.

Περιμένω όμως να μου στείλεις τις προτάσεις σου στο [email protected].

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...., αλήθεια δεν μπορεί να βγει ένας άνθρωπος από το τμήμα παραγωγής ή των πωλήσεων να μας πεί 2-3 πραγματάκια και να του απαντήσουμε και εμείς με άνεση?

...

τι εννοείς Γρηγόρη? έχεις "ξεσηκώσει" τίποτε καινούργια ή τα γνωστά? (μπιπ ..μπιπ..μπιπ..).. :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που ναι που ναι η 3,03 ψάξε ψάξε δεν θα την βρεις.... :)

Επίτελους πότε θα μπούμε να την κατεβάσουμε από το ιντερνετ? :D

επειδη αρχισα εγω το θεμα αλλα και επειδη βλεπω μια αντιμετωπιση που δεν ειναι σωστη ειδικα απεναντι σε ανθρωπους που υποστηριζουν τωρα στην SingularLogic , επειδη επισης θεωρω οτι μπορω να εχω μια μικρη αποψη μετα απο 20 χρονια συνεργασιας με την SingularLogic αλλα και επειδη καταλαβαινω την αγωνια σας λογω καποιων παλαιοτερων λαθων της SingularLogic θα ηθελα να σας ενημερωσω οτι μπορειτε να κατεβασετε την 3.03 του Accountantr απο το rapidshare και συγκεκριμενα απο τις διευθυνσεις

http://rapidshare.com/files/38904023/ACC_3.03_INFO.z01

http://rapidshare.com/files/38910818/ACC_3.03_INFO.zip

Οσοι εχετε premium account εκει μπορειτε να την κατεβασετε χωρις προβλημα. Οσοι δεν εχετε θα πρεπει να διαλεξετε την free υπηρεσια και να περιμενετε μεταξυ δυο downloads (μια που δυο ειναι τα αρχεια που πρεπει να κατεβασετε μια που το rapidshare βαζει οριο 100 ΜΒ ανα αρχειο) που συνηθως ειναι μια ωρα

πρεπει επισης να προσεξετε τα εξης

  1. η καθε σελιδα που δινω παραπανω περιεχει ενα αρχειο και πρεπει να κατεβασετε και τα δυο αρχεια
  2. αφου κατεβουν και τα δυο αρχεια και τα βαλετε σε ενα φακελο μαζι , ξεζιπαρετε αυτο που εχει την καταληξη zip. Αυτο αυτοματα θα ανοιξει και το αλλο αρχειο και θα δημιουργησει ενα φακελο που θα εχει μεσα ολα τα αρχεια που χρειαζεσαι για να εγκαταστησετε την νεα εκδοση στο PC σου τρεχοντας το αρχειο install.exe
  3. Κατα την αποσυμπιεση θα ζητησει κωδικο που ειναι η λεξη info

τελειωνοντας να τονισω οτι η SingularLogic ηδη σε εμας τους dealers εχει δωσει την δυνατοτητα αμεσου download μεσω internet κατι που προβλεπεται να γινει και για τους χρηστες μεχρι τελους του χρονου

[email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης
Πάντως κε Αντώνη και εγώ δεν έχω καταλάβει που είναι το πρόβλημά σας γιατί στην αποστολή των συγκεντρωτικών πραγματικά δεν υπάρχει πρόβλημα.

Φαινομενικα δεν υπαρχει προβλημα. Κατεβασε απο το υπουργειο το προγραμματακι για τις συγκεντρωτικες. Φυλαξε και από το ακαουνταντ το αρχειακι που ειναι να σταλει. Πηγαινε απο το προγραμματακι του υπουργειου και δωσε του εντολη να το διαβασει , τοτε τα ελληνικα δεν διαβαζονται. Εαν χρησιμοποιησουμε το προγραμματακι μετατροπης της σιγκιουλαρ , αυτο μας ανακατευει πελατες και προμηθευτες, και επιπλεον δεν μπορεις να φυλαξεις αυτο που μετετρεψες. Το μονο σιγουρο φυλαγμα αρχειων για να εχει καποιος στο μελλον ειναι απο το αρχειακι του υπουργειου. Αυτα ολα γινονταν μεχρι περισυ, χωρις κανενα προβλημα. Φετος η σιγκιουλαρ δεν ακολουθησε τον ιδιο δρομο που βαδιζε περισυ. Μην βιαστεις να εκφερεις γνωμη, γιατι ολα ειναι φαινομενικα σωστα. Μας βαζει η σιγκουλαρ παλι σε μια γραμμη δική της , και κουβεντιαζουν μαζι μας ανθρωποι ασχετοι με φοροτεχνικα και λογιστικα. Αλλα και ασχετοι με το τι θελει να κανει ενας λογιστής για να ειναι οχι μονο σωστος, αλλα και να κανει την δουλεια του οπως πρεπει να την κανει. Αν ειναι δυνατον να μου υποδειξει τωρα εμενα ο αλφα υπαλληλος της σιγκιουλαρ πως θα πρεπει να παρουσιασω τη δουλεια μου στον εαυτο μου πρωτα-πρωτα και μετα στις υπηρεσιες ή να με βαλει στο καλουπι που θελει αυτος , επειδη ετσι του ειπαν. Δεν ζητω τιποτα καινουργιο. Ζητω να εχω τη δυνατοτητα να κανω αυτο που εκανα περισυ και φετος η συγκιουλαρ δεν μου το επιτρεπει. Εχω ομως μια απορια. Το προγραμματακι του υπουργειου , αλλα και η δουλεια που εκανε η σιγκιουλαρ, επρεπε να φτιαχτουν φετος ή μετα από ενα χρονο και βαλε. Απορια οχι μονο δική μου. Εγω απλα, αντε και καποιος αλλος μιλαμε και δεν σκιβομε το κεφαλι στην κοροϊδια της σιγκιουλαρ. Και θα το ξαναπώ η σιγκιουλαρ ειναι ο μονοφθαλμος , μπροστα στη τυφλωση που εχου οι αλλοι. Αλλα επειδη το γνωριζει μας κοροροϊδευει ο καθε ασχετος με το επαγγελμα μας εκει μεσα. Και δεν υπαρχει δυστυχώς ουτε ενας που να σχετιζεται. Γιατι ομως δεν μπορεσα χτες , αν και προσπαθησα 5 φορες να απαντισω στην Μαρια. Τεχνικα κατι δεν με αφινε εδω. Δεν πειραζει ομως. Εγω ξεκινησα να κανω τη δουλεια μου ετσι οπως θελω με αλλο τροπο. Οι αλλοι που δεν λενε τιποτα θα τα δουν σε λιγο καιρο. Δεν θα ξαναασχοληθώ με αυτο το θεμα εδω, γιατι μαλλον οι συναδελφοι θα ασχοληθουν μετα το καλοκαιρι και ετσι δεν μπορουν να δουν τωρα τιποτα.

Αντωνης Βασιλακης

Ηρακλειο Κρητης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης
αυτη η ζεστη και το καλοκαιρακι.............

παρακολουθουμε μαι συζητηση χωρις αντικειμενο τωρα εδω

ειλικρινα δεν εχω καταλαβει τι θελει να κανει ο φιλος ο Αντωνης

βγαζει το αρχειο ΚΕΠΥΟ απο τον ACCOUNTANT και προσπαθει να το διαβασει με το προγραμμα του ΚΕΠΥΟ ?

αν ναι για ποιο λογο ?

ασε που και αυτο γινεται

και μετα το στελνει απο το προγραμμα του ΚΕΠΥΟ και οχι απο τον ACCOUNTANT ?

γιατι δεν το στελνει κατευθειαν ?

δεν εχω καταλαβει τι προσπαθει να κανει ειλικρινα

αυτα που λενε και ο δημητρης και ο γρηγορης εχουν δικιο τα εχουμε πει οτι δηλαδη υπαρχουν πολλες βελτιωσεις που μπορουν να γινουν και ορισμενες μαλιστα αμεσα αλλα αυτο δεν εχει καμια σχεση με το ΚΕΠΥΟ φυσικα

το ΚΕΠΥΟ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ

αλωστε κυριε Αντωνη το εχουμε ξαναπει πρεπει να δινουμε και ευκαιριες σε νεα παιδια που και καλυτερα ξερουν και μπορουν δυστυχως η ευτυχως να χειριζονται τα προγραμματα με μεγαλυτερη ευκολια ας μην τα θελουμε ολα δικα μας αν κατι δεν ξερουμε να κανουμε η δεν μπορουμε να καλαβουμε πως γινεται δεν παει να πει οτι μας φταιει καποιος αλλος στην συγκεκριμενη περιπτωση το προγραμμα ενταξει δεν λεω οτι ειναι τελειο αλλα στο συγκεκριμενο που λες δεν εχω καταλαβει τι θελεις να κανεις

ενα αλλο ειναι να μιλας με καποιον που ξερει θελει και μπορει να σε βοηθησει

επισης ειναι το λιγοτερο αδικο να τα φορτωνουμε ολα στην MARIΑ οτι κανει εδω μεσα για εμας το κανει

καλημερα και καλη συνεχεια

Τωρα εσυ φιλαρακο γιατι εγραψες αυτα χωρις να δεις οτι οντως συμβαινουν οπως τα λες δεν μπορω να καταλαβω. Βρε ανθρωποι της σιγκιουλαρ τα ειδαν οτι ειναι ετσι που τα λεω. Μονο η Μαρια βγηκε και λεει αλλα αντι αλλων χωρις να ρωτησει τη Μαυρή Ασπασια της σιγκουλαρ , απο την Αθηνα που ηταν 4/7/2007 εδω στο Ηρακλειο και το βλεπαμε μαζι μεσα στο γραφειο του αντιπροσωπου Παπαχριστοπουλου Ιωαννη.

Οποιος και να εισαι , καταλαβε, ξερω τι λεω και ασε τις εξυπναδες γιατι λογιστής δεν εισαι. Η αν εισαι , προσπαθεις να πεις τι;

Αληθεια γιατι εγραψες οτι διαβαζεται το αρχειο αφου δεν το δοκιμασες; Ολοι το εχουν δει οτι δεν διαβαζεται εσυ βλεπεις τα κινεζικα οτι ειναι ελληνικα. Φαινομενο σπανιο.

Αντωνης Βασιλακης

Ηρακλειο Κρητης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαινομενικα δεν υπαρχει προβλημα. Κατεβασε απο το υπουργειο το προγραμματακι για τις συγκεντρωτικες. Φυλαξε και από το ακαουνταντ το αρχειακι που ειναι να σταλει. Πηγαινε απο το προγραμματακι του υπουργειου και δωσε του εντολη να το διαβασει , τοτε τα ελληνικα δεν διαβαζονται. Εαν χρησιμοποιησουμε το προγραμματακι μετατροπης της σιγκιουλαρ , αυτο μας ανακατευει πελατες και προμηθευτες, και επιπλεον δεν μπορεις να φυλαξεις αυτο που μετετρεψες. Το μονο σιγουρο φυλαγμα αρχειων για να εχει καποιος στο μελλον ειναι απο το αρχειακι του υπουργειου. Αυτα ολα γινονταν μεχρι περισυ, χωρις κανενα προβλημα. Φετος η σιγκιουλαρ δεν ακολουθησε τον ιδιο δρομο που βαδιζε περισυ. Μην βιαστεις να εκφερεις γνωμη, γιατι ολα ειναι φαινομενικα σωστα. Μας βαζει η σιγκουλαρ παλι σε μια γραμμη δική της , και κουβεντιαζουν μαζι μας ανθρωποι ασχετοι με φοροτεχνικα και λογιστικα. Αλλα και ασχετοι με το τι θελει να κανει ενας λογιστής για να ειναι οχι μονο σωστος, αλλα και να κανει την δουλεια του οπως πρεπει να την κανει. Αν ειναι δυνατον να μου υποδειξει τωρα εμενα ο αλφα υπαλληλος της σιγκιουλαρ πως θα πρεπει να παρουσιασω τη δουλεια μου στον εαυτο μου πρωτα-πρωτα και μετα στις υπηρεσιες ή να με βαλει στο καλουπι που θελει αυτος , επειδη ετσι του ειπαν. Δεν ζητω τιποτα καινουργιο. Ζητω να εχω τη δυνατοτητα να κανω αυτο που εκανα περισυ και φετος η συγκιουλαρ δεν μου το επιτρεπει. Εχω ομως μια απορια. Το προγραμματακι του υπουργειου , αλλα και η δουλεια που εκανε η σιγκιουλαρ, επρεπε να φτιαχτουν φετος ή μετα από ενα χρονο και βαλε. Απορια οχι μονο δική μου. Εγω απλα, αντε και καποιος αλλος μιλαμε και δεν σκιβομε το κεφαλι στην κοροϊδια της σιγκιουλαρ. Και θα το ξαναπώ η σιγκιουλαρ ειναι ο μονοφθαλμος , μπροστα στη τυφλωση που εχου οι αλλοι. Αλλα επειδη το γνωριζει μας κοροροϊδευει ο καθε ασχετος με το επαγγελμα μας εκει μεσα. Και δεν υπαρχει δυστυχώς ουτε ενας που να σχετιζεται. Γιατι ομως δεν μπορεσα χτες , αν και προσπαθησα 5 φορες να απαντισω στην Μαρια. Τεχνικα κατι δεν με αφινε εδω. Δεν πειραζει ομως. Εγω ξεκινησα να κανω τη δουλεια μου ετσι οπως θελω με αλλο τροπο. Οι αλλοι που δεν λενε τιποτα θα τα δουν σε λιγο καιρο. Δεν θα ξαναασχοληθώ με αυτο το θεμα εδω, γιατι μαλλον οι συναδελφοι θα ασχοληθουν μετα το καλοκαιρι και ετσι δεν μπορουν να δουν τωρα τιποτα.

Αντωνης Βασιλακης

Ηρακλειο Κρητης

=============================================================================

Καλημέρα κ. Αντώνη.

Θα ήθελα να ευχαριστήσω καταρχήν τα μέλη του forum για τα καλά τους λόγια.

Προβληματίστηκα πάρα πολύ αν θα έπρεπε να σας απαντήσω ή όχι, τελικά σας απαντώ για δύο λόγους.

Ο πρώτος είναι γιατί με προσβάλλεται μ' όλα αυτά που γράφεται. Πρώτη φορά στα 16 χρόνια που κάνω υποστήριξη μου μιλάει και μ' αμφισβητεί κάποιος έτσι. Η δουλειά μου είναι να υποστηρίζω τους πελάτες με τον καλύτερο δυνατόν τρόπο και αυτό γίνεται.

Ο δεύτερος είναι να σας απαντήσω στο ερώτημά σας, για να μην αφήνουμε υποψίες και υπόνοιες ότι η εφαρμογή του Accountant ή το εργαλείο WMRG2003 (αυτό που κυκλοφόρησε στις 18/06/07) έχει κάποιο πρόβλημα (κανείς δεν σας απάντησε ούτε η συνάδελφος, ούτε ο συνεργάτης ότι δεν γίνετε). Και σε τελική ανάλυση να σας βοηθήσω για να μην παιδευόσαστε χωρίς λόγο, να μετατρέψετε το αρχείο.

Η σωστή διαδικασία είναι να κάνουμε αποστολή του αρχείου απευθείας από την εφαρμογή, πατώντας το "ταμπάκι" "Δημιουργία αποστολή στο TaxisNet"

Εάν εσείς για τον οποιοδήποτε λόγο θέλετε να κάνετε αυτήν την διαδικασία, ακολουθείται τα παρακάτω βήματα. Εξάγεται το IL01 από τον Accountant (το αποθηκεύεται σε κάποιο σημείο του δίσκου σας), από το εργαλείο WMRG2003 κάνετε "Μετατροπή σε ANSI" και στην συνέχεια από το πρόγραμμα του ΚΕΠΥΟ κάνετε άνοιγμα του αρχείου εκεί υπάρχουν δύο "ταμπάκια" των Πελατών και των Προμηθευτών. Αντίστοιχα δηλαδή σας εμφανίζει τα στοιχεία των Πελατών ή των Προμηθευτών.

Είμαι στην διάθεσή σας για κάθε διευκρίνηση στο 8011159011.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη αρχισα εγω το θεμα αλλα και επειδη βλεπω μια αντιμετωπιση που δεν ειναι σωστη ειδικα απεναντι σε ανθρωπους που υποστηριζουν τωρα στην SingularLogic , επειδη επισης θεωρω οτι μπορω να εχω μια μικρη αποψη μετα απο 20 χρονια συνεργασιας με την SingularLogic αλλα και επειδη καταλαβαινω την αγωνια σας λογω καποιων παλαιοτερων λαθων της SingularLogic θα ηθελα να σας ενημερωσω οτι μπορειτε να κατεβασετε την 3.03 του Accountantr απο το rapidshare και συγκεκριμενα απο τις διευθυνσεις

http://rapidshare.com/files/38904023/ACC_3.03_INFO.z01

http://rapidshare.com/files/38910818/ACC_3.03_INFO.zip

Οσοι εχετε premium account εκει μπορειτε να την κατεβασετε χωρις προβλημα. Οσοι δεν εχετε θα πρεπει να διαλεξετε την free υπηρεσια και να περιμενετε μεταξυ δυο downloads (μια που δυο ειναι τα αρχεια που πρεπει να κατεβασετε μια που το rapidshare βαζει οριο 100 ΜΒ ανα αρχειο) που συνηθως ειναι μια ωρα

πρεπει επισης να προσεξετε τα εξης

  1. η καθε σελιδα που δινω παραπανω περιεχει ενα αρχειο και πρεπει να κατεβασετε και τα δυο αρχεια
  2. αφου κατεβουν και τα δυο αρχεια και τα βαλετε σε ενα φακελο μαζι , ξεζιπαρετε αυτο που εχει την καταληξη zip. Αυτο αυτοματα θα ανοιξει και το αλλο αρχειο και θα δημιουργησει ενα φακελο που θα εχει μεσα ολα τα αρχεια που χρειαζεσαι για να εγκαταστησετε την νεα εκδοση στο PC σου τρεχοντας το αρχειο install.exe
  3. Κατα την αποσυμπιεση θα ζητησει κωδικο που ειναι η λεξη info

τελειωνοντας να τονισω οτι η SingularLogic ηδη σε εμας τους dealers εχει δωσει την δυνατοτητα αμεσου download μεσω internet κατι που προβλεπεται να γινει και για τους χρηστες μεχρι τελους του χρονου

[email protected]

Θα ηθελα να ενημερωσω οτι τα links για να κατεβασετε την 3.03 δεν ειναι πλεον ενεργα λογω καποιων προβληματων που προεκυψαν.

Ολοι σας σιγουρα μπορειτε να παραλαβετε τις εκδοσεις σας εφόσον εισαστε σε συμβολαιο συντηρησης απο τους κατα τοπους αντιπροσωπους σας. Για τους δικους μας πελατες ηδη εχει αποσταλει με CD η με link (εφ'οσον το δικαιουνται) για να το κατεβασουν

Ζητω συγγνωμη για την ταλαιπωρια

[email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηθελα να ενημερωσω οτι τα links για να κατεβασετε την 3.03 δεν ειναι πλεον ενεργα λογω καποιων προβληματων που προεκυψαν.

Ολοι σας σιγουρα μπορειτε να παραλαβετε τις εκδοσεις σας εφόσον εισαστε σε συμβολαιο συντηρησης απο τους κατα τοπους αντιπροσωπους σας. Για τους δικους μας πελατες ηδη εχει αποσταλει με CD η με link (εφ'οσον το δικαιουνται) για να το κατεβασουν

Ζητω συγγνωμη για την ταλαιπωρια

[email protected]

Ελπίζω ειλικρινά, στα προβλήματα που προέκυψαν να μην είναι αναμεμειγμένη η διεύθυνση marketing της SingularLogic...

Εμ ποιός άλλος λες να ειναί από πίσω Δημήτρη μου? Το εφόσον το δικαιούνται τα λέει όλα.....

Υ.Γ.

Μπράβο στον adpan για την κίνηση του να ανεβάσει τα αρχεία στο rapidshare.

Αχ ρε singularparalogic... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...