Προς το περιεχόμενο

ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΗΛΩΣΗΣ ΜΕΣΩ TAXISNET


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει δοκιμάσει κανείς να υποβάλει εκπροθεσμη δήλωση Φορ.Εισοδήματος μέσω taxisnet. Διαπιστώνω ότι το σύστημα με αφήνει να στείλω σήμερα δήλωση με ΑΦΜ που κανονικά έχει λήξει. Γνωρίζιε κανείς αν τελικά μπαίνει πρόστιμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει δοκιμάσει κανείς να υποβάλει εκπροθεσμη δήλωση Φορ.Εισοδήματος μέσω taxisnet. Διαπιστώνω ότι το σύστημα με αφήνει να στείλω σήμερα δήλωση με ΑΦΜ που κανονικά έχει λήξει. Γνωρίζιε κανείς αν τελικά μπαίνει πρόστιμο?

Δεν υπάρχει πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΙΣ ΔΕΧΕΤΑΙ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΑΝ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ. ΔΙΟΤΙ ΩΣ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΗ ΠΑΡΑΓΡΑΦΕΤΑΙ ΣΤΑ 15 ΧΡΟΝΙΑ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΚΠΡΟΘΕΜΕΣ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΙΣΘΩΤΟΥΣ -ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΥΣ ΑΦΟΡΟΛΟΓΗΤΟΥΣ ΠΕΡΥΣΙ. ΔΕΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-LOGIANNIS-

Με ανακουφίσατε μόλις ήρθαν οι κωδικοι για τον ξαδερφό μου του οποίου η προθεσμία μεσω ιντερνετ λήγει αυριο το πρωι. το σύστημα δεν με αφηνει να τους χρησιμοποιήσω ακόμη. Αλήθεια γιατί δεν ενεργοποιούνται αμέσως?

Sorry που δεν εκανα Login

logiannis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ανακουφίσατε μόλις ήρθαν οι κωδικοι για τον ξαδερφό μου του οποίου η προθεσμία μεσω ιντερνετ λήγει αυριο το πρωι. το σύστημα δεν με αφηνει να τους χρησιμοποιήσω ακόμη. Αλήθεια γιατί δεν ενεργοποιούνται αμέσως?

Sorry που δεν εκανα Login

logiannis

ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΗΣ ΕΠΟΜΕΝΗΣ ΕΡΓΑΣΙΜΗΣ ΗΜΕΡΑΣ . ΑΝ ΜΙΑ ΔΗΛΩΣΗ ΛΗΓΕΙ ΠΧ ΣΤΙΣ 10 /6 Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΣ 12 Μ.Μ. ΠΟΥ ΑΛΛΑΖΕΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΣ 7 Π.Μ. ΤΗΣ ΠΡΩΤΗΣ ΕΡΓΑΣΙΜΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΓΙΑ ΤΗΣ ΔΟΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως μερικές φορές είμαστε υπερβολικοί ?

Όταν στις οδηγίες για την απόκτηση των κωδικών διαβάζουμε

Τα στοιχεία που έχετε υποβάλει ελέγχονται και, εφόσον πιστοποιηθεί η ορθότητά τους, εκδίδεται ένας κωδικός χρήστη (user name) και μια συνθηματική λέξη (password) τα οποία και αποστέλλονται σε εσάς στην ηλεκτρονική διεύθυνση (email) που έχετε συμπληρώσει στην αίτηση (η διαδικασία πιστοποίησης διαρκεί το αργότερο 5 εργάσιμες ημέρες). Με τους κωδικούς αυτούς έχετε πρόσβαση σε όλες τις ηλεκτρονικές υπηρεσίες της Γ.Γ.Π.Σ.

Και τελικά έρχονται σε μία μέρα και άντε άλλη μία για να ενεργοποιηθούν. Και μεις λέμε για την ‘Ελλάδα που ζούμε’

Μα φίλε logiannis αν καιγόσουνα όπως λες ας έκανες την αίτηση για τους κωδικούς έγκαιρα.

Να λέμε και να γράφουμε τα στραβά του ελληνικού δημοσίου, αλλά να βλέπουμε και τις δικές μας ευθύνες , και δω , συγχώρεσέ με , μόνο δική σου είναι η ευθύνη.

Φιλικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιος παλίος συναδελφος, θα συνεστηνε τελικά μια εκπρόθεσμη δήλωση, να καταχωρηθεί μεσω TAXISNET ή καλύτερα στην αρμόδια ΔΟΥ, μπάς και την περάσουν χωρίς πρόστιμο με παλαιότερη ημερομηνία?

Ρωτάω γιατι αντιμετωπίζω παρόμοια περίπτωση και η ΔΟΥ απέχει απο το γραφείο μου 50 χιλιόμετρα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι δυο λύσεις είναι σίγουρες, με περιθώριο στατιστικού λάθους. Στο νετ είσαι πιο εξασφαλισμένος, κατά κάποιο τρόπο από τη στιγμή που έχεις στα χέρια σου επίσημο χαρτί ότι η δήλωση σου έγινε αποδεκτή. Αν εξαρτάται από κάπου, κατά τη γνώμη μου, έιναι από το ποσό του πληρωτέου που προκύπτει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν λεμε τετοια πραγματα

εκπροθεσμο στο taxis ειναι οταν δεν μπορεις να δωσεις δηλωση

ηρεμια λοιπον

οι κωδικοι ενεργοποιουνται μια με τρεις μερες μετα την αποστολη τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα προτιμω να επιβαρυνθω μια πιθανη προσαυξηση παρα να παρακαλαω να με εξυπηρετησουν....

Δεν θα διακινδυνευα ομως να χασω μια περαιωση, και κολοτουμπες να χρειαζοταν θα τις εκανα.... :rolleyes:

Με την ευκαιρια πελατης μου πηρε ειδοποιηση για εκπροθεσμο Ε3 οικον.ετους 2006....

Το Ε1 με αποδοχη της περαιωσης υποβληθηκε εμπροθεσμα με ιντερνετ.... ο φορος που αναλογουσε στην περαιωση, πληρωθηκε κανονικα....

Δεν θυμαμαι γιατι το Ε3 το ειχα καταθεσει χειρογραφο με συμπληρωματικη δηλωση τον Νοεμβριο....να ειχα προβλημα στην ηλεκτρονικη του υποβολη ή να ξεχαστηκε .... θα σας γελασω....

Χανω την περαιωση ? Να ετοιμαστω για τις κολοτουμπες που ελεγα παραπανω, θα σωσω κατι????? :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.................

Και τελικά έρχονται σε μία μέρα και άντε άλλη μία για να ενεργοποιηθούν. Και μεις λέμε για την ‘Ελλάδα που ζούμε’

Μα φίλε logiannis αν καιγόσουνα όπως λες ας έκανες την αίτηση για τους κωδικούς έγκαιρα.

Να λέμε και να γράφουμε τα στραβά του ελληνικού δημοσίου, αλλά να βλέπουμε και τις δικές μας ευθύνες , και δω , συγχώρεσέ με , μόνο δική σου είναι η ευθύνη.

Φιλικά

Γιάννη, ουτε κάν μια μέρα!!

Στις 11,30 σημερα το πρωι έκανα το αίτημα......και η απάντηση ειναι ηδη στο μαιλ μου!!

Ας αποδώσουμε ....τα του Καίσαρος ....τω Καισαρι......τα παιδιά στο taxisnet ειναι άξια συγχαρητηρίων!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αύριο το σύστημα κλειδώνει.

Και του χρόνου να είμαστε καλά. :)

Sorry αν πιάνομαι αδιάβαστος, αλλά, τι εννοείς κλειδώνει??? Τέρμα? Αυτό ήταν για φέτος???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-tasos-
Πάντως αύριο το σύστημα κλειδώνει.

Και του χρόνου να είμαστε καλά. :)

Αν θυμαμαι καλα , περυσι ειχαν δωσει κανα δυο μερες ατυπη διορια, φετος δεν θα δωσουν τ

τουλαχιστον για το σαβ/κο ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλικάρια, μην περιμένετε και μην ελπίζετε σε παράταση, γιατί θα σας μείνουν "στο χέρι" οι δηλώσεις.

Κατ'αρχήν πέρσι η προθεσμία ήταν 31/5

Οπότε καλά μας ήρθε η φετινή μέχρι 15/6

Πέρσι, όχι μόνο δεν δόθηκε παράταση, αλλά την τελευταία ημέρα ο server "γκρεμοτσακίστηκε" και αρκετοί επισκέφθηκαν τις επόμενες ημέρες, την αγαπημένη τους ΔΟΥ με τις τελευταίες δηλώσεις που τους έμειναν αμανάτι.

Ανάμεσα τους κι εγώ.

Δείτε τι πανηγύρι έγινε πέρσι, την τελευταία ημέρα προθεσμίας....

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?...=29513&st=0

Γι'αυτό.... κουράγιο και βιαστείτε !!

Αντε και του χρόνου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως φετος ο server δεν μας πρόδοσε.(μέχρι στιγμής).Εγώ μόλις έστειλα τις τελευταιες χωρίς πρόβλημα.Αντε και του χρόνου παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-komvas-

Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΗΔΗ ΕΚΔΟΘΗΚΕ, ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 29 ΙΟΥΝΙΟΥ. ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΟΤΙ ΟΙ ΚΥΡΙΕΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΙ ΤΟΥ ΤΑΧΙΣΝΕΤ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΔΙΝΟΥΝ ΛΥΣΕΙΣ (ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ!), ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΟΙ ΤΗΣ HELP LINE. ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ Η ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΣΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συμπληρώνεις κανέναν "άσσο" σε κανένα κουτάκι.

Το πρόγραμμα σε "ρωτάει" (κατά την υποβολή) αν τα ποσά-κέρδη στους κωδ.401-402, 501-502 προέρχονται από τον πίν.Ι του Ε3.Με λίγα λόγια αν κάνεις περαίωση ή όχι.

Επιλέγεις ανάλογα ΝΑΙ ή ΟΧΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει δωθη παραταση εως και τελος ιουνιου οσο για προστιμο δεν μου εχει τυχη σε καμεμα απο τα προηγουμενα χρονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...