Προς το περιεχόμενο

ΚΑΠΝΙΣΜΑ - Αυτά που πρέπει να δούμε , αλλά δεν θέλουμε...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επαναφέρω το θέμα μπας και συνετίσω κάποιον. Θα είμαι ικανοποιημένος αν έστω και ένας καπνιστής προβληματιστεί.

Οι καπνιστές λοιπόν λένε ότι είναι δικαίωμά τους, οτι αυτοί υφίστανται τις συνέπειες και οι περισσότεροι δεν δέχονται να μπουν περιορισμοί σ' αυτό τους το δικαίωμα.

Ας υποθέσουμε οτι είναι έτσι και τον μόνο που βλάπτουν είναι ο εαυτός τους. Δεν θα ασχοληθούμε με ασθένειες,νοσήλεια, κόστος φαρμάκων κλπ. Ας ασχοληθούμε με τις βλάβες που προκαλούν στους άλλους κατα την άσκηση του δικαιώματός τους.

Εχουμε λοιπόν και λέμε:

3 στα 4 παιδιά καπνιστών θα παρουσιάσουν αναπνευστικά προβλήματα (π.χ. άσθμα)

Τα παιδιά των καπνιστών είναι πιο νευρικά, έχουν προβλήματα συμπεριφοράς και δυσκολία συγκέντρωσης.

Κάθε χρόνο πεθαίνουν 20.000 καπνιστές πριν την ώρα τους. Αν αυτοί ήταν συγκεντρωμένοι σε μια πόλη, θα μιλούσαμε για αφανισμό. Σε πέντε χρόνια είναι ο πληθυσμός μιας πόλης σχεδόν σαν τη Λάρισα!

1.000 παθητικοί καπνιστές πεθαίνουν κάθε χρόνο επειδή αναπνέουν τον καπνό των άλλων στους χώρους εργασίας και διασκέδασης! Ποιού το δικαίωμα άραγε είναι πιο ισχυρό; Το δικαίωμα στην απόλαυση ή το δικαίωμα στη ζωή; Κι αν αυτό δεν λέγεται φόνος, πώς λέγεται;Παράπλευρες απώλειες;

Αυτά επιγραμματικά.

Η απόφαση είναι δική σας και πιστέψτε με πολύ πιο εύκολη απο ότι φαντάζεστε. Όλα είναι στο μυαλό !

Καλή σας μέρα χωρίς τσιγαρόβηχα και βρωμερά σταχτοδοχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, ειμαι καταπιεσμενη πρωην καπνιστρια απο τους νυν καπνιστες... :rolleyes:

Καθομουν χτες στην πλατεια να απολαυσω το ποτο μου και το αερακι που φυσουσε.... ποιο αερακι ομως, που ολος ο καπνος του διπλανου ερχοταν στη μουρη μου...

Πιο πολλα απο αυτον καπνισα... λετε να το ευχαριστιομουν κιολας, τωρα που το σκεφτομαι γιατι δεν αλλαζα θεση? :D

Ζητω συγνωμη απο αυτους που καταπιεζα τοσα χρονια ως καπνιστρια....

Ποσες φορες εχω σκεφτει: μα ετσι βρωμουσα και γω οταν καπνιζα ?

δεν μπορει καποιος που καπνιζει να καταλαβει ποση προσπαθεια χρειαζεται για να ανεχτει ο αλλος αυτη τη μυρωδια, που αφηνει το τσιγαρο πανω στα ρουχα στο δερμα στο χωρο , παντου ....

Κι αφου εκ των πραγματων μια μερα των ημερων θα το κοψετε το ρημαδι ....

καντε το εγκαιρα με προγραμμα και με βοηθεια επαγγελματικη, αν μπορειτε, για να αποφυγετε ολες τις δυσαρεστες παρενεργειες...και το κυριοτερο ξεκινηστε καποια σωματικη δραστηριοτητα, περπατημα, γυμναστικη κ.λ.π.

Αληθεια ειναι πολυ ευκολο και αξιζει !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, ειμαι καταπιεσμενη πρωην καπνιστρια απο τους νυν καπνιστες... :rolleyes:

Καθομουν χτες στην πλατεια να απολαυσω το ποτο μου και το αερακι που φυσουσε.... ποιο αερακι ομως, που ολος ο καπνος του διπλανου ερχοταν στη μουρη μου...

Πιο πολλα απο αυτον καπνισα... λετε να το ευχαριστιομουν κιολας, τωρα που το σκεφτομαι γιατι δεν αλλαζα θεση? :D

Ζητω συγνωμη απο αυτους που καταπιεζα τοσα χρονια ως καπνιστρια....

Ποσες φορες εχω σκεφτει: μα ετσι βρωμουσα και γω οταν καπνιζα ?

δεν μπορει καποιος που καπνιζει να καταλαβει ποση προσπαθεια χρειαζεται για να ανεχτει ο αλλος αυτη τη μυρωδια, που αφηνει το τσιγαρο πανω στα ρουχα στο δερμα στο χωρο , παντου ....

Κι αφου εκ των πραγματων μια μερα των ημερων θα το κοψετε το ρημαδι ....

καντε το εγκαιρα με προγραμμα και με βοηθεια επαγγελματικη, αν μπορειτε, για να αποφυγετε ολες τις δυσαρεστες παρενεργειες...και το κυριοτερο ξεκινηστε καποια σωματικη δραστηριοτητα, περπατημα, γυμναστικη κ.λ.π.

Αληθεια ειναι πολυ ευκολο και αξιζει !!!!!

Καλημέρα και καλό Καλοκαίρι!

Εγω σίγουρα είμαι απο αυτούς που λένε οτι πρέπει να το κόψω το ρημάδι!

Το εύκολο όμως βρε Χρύσα μου που το βλέπεις? Βέβαια σαν πρώην καπνίστρια εκ του αποτελέσματος κρινεις οτι ειναί εύκολο γιατί όση δυσκολία και να εχει μια επιτυχημένη προσπάθεια, η διαφορά ειναί τόσο μεγάλη που λές άξιζε το κόπο!

Μπράβο που το εχεις καταφέρει, θέλω και εγω, αλλα φοβάμαι πως δε θα μπορέσω! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο μηνα και καλο καλοκαιρι σε ολους !!!!

Υπαρχουν και παρασκευασματα που βοηθανε (δεν ξερω αν πρεπει να τα πω φαρμακα) .

Εγω δεν χρειαστηκε να παρω τιποτε, εκτος απο καποιες απαισιες τσιχλες για λιγες μερες...και ενα κομπολοι για καμποσους μηνες :D (γεια σου Αποστολε, μεγαλε )

Ομως ξερω ανθρωπους που βοηθηθηκαν παρα πολυ

Υπαρχουν και τα κεντρα διακοπης καπνισματος στα νοσοκομεια ...

Το βασικο ομως, ειναι να πιστεψεις, οτι πρεπει να το κοψεις και να θελησεις να το κοψεις...

Και κατι αλλο ....

Καντε την προσπαθεια μαζι με ενα αγαπημενο προσωπο ή για ενα αγαπημενο προσωπο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρσυ πήγαμε σε ένα club στην Στοκχόλμη.

Η ατμόσφαιρα μέσα ήταν πεντακάθαρη.

Σε λίγο κατάλαβα γιατί.

Απαγορευόταν το κάπνισμα.

Όλοι όσοι καπνίζανε, ακόμη και οι σερβιτόροι, ο μπάρμαν κ.λπ έβγαιναν έξω στο κρύο για να ικανοποιήσουν το ..χόμπυ τους.

Τους έβλεπα από το τζάμι να καπνίζουν και να τουρτουρίζουν. Ε... ένιωσα μια ...ηδονή!

doctor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο μηνα και καλο καλοκαιρι σε ολους !!!!

Υπαρχουν και παρασκευασματα που βοηθανε (δεν ξερω αν πρεπει να τα πω φαρμακα) .

Εγω δεν χρειαστηκε να παρω τιποτε, εκτος απο καποιες απαισιες τσιχλες για λιγες μερες...και ενα κομπολοι για καμποσους μηνες :D (γεια σου Αποστολε, μεγαλε )

Ομως ξερω ανθρωπους που βοηθηθηκαν παρα πολυ

Υπαρχουν και τα κεντρα διακοπης καπνισματος στα νοσοκομεια ...

Το βασικο ομως, ειναι να πιστεψεις, οτι πρεπει να το κοψεις και να θελησεις να το κοψεις...

Και κατι αλλο ....

Καντε την προσπαθεια μαζι με ενα αγαπημενο προσωπο ή για ενα αγαπημενο προσωπο...

Κι εγώ θέλω να το κόψω

Το πιο δύσκολο είναι όταν είμαι στο γραφείο.....που περνάω και τις περισσότερες ώρες της ημέρας....

Μετά είναι δύσκολό επίσης όταν πας κάπου να φας και να χαλαρώσεις........

.....γενικά μου είναι λίγο...αρκετά....εώς πολύ δύσκολο.

Σκεφτόμουν να πάρω αυτές τις τσίχλες.

Σε βοήθησαν καθόλου?

Αν ναι πώς?

Μείωσαν την ανάγκη για νικοτίνη ή η λόγω κάποιον ουσιών σε κάνουν να αποστρέφεσαι την μυρωδιά του τσιγάρου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιατρικες συμβουλες δεν μπορω να δωσω....

Ουτε την εξυπνη θελω να κανω, γιατι οσο αφορα τα θεματα του μυαλου ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα...

ειναι και γω που παλευω και με αλλα και δεν ξερω αν θα τα καταφερω ποτε...

την εμπειρια μου, ομως και τα μικρα μυστικα μου, μπορω να τα πω αν βοηθανε...

Υπαρχει και η περιπτωση να μην ημουν βαρεια εξαρτημενη απο τη νικοτινη ή να ειχε ωριμασει παρα πολυ η ιδεα μεσα μου ή απλα ενα γεγονος ή μια κινηση να εντυπωθηκε τοσο πολυ στο μυαλο μου, που ακομα με κρατα δυνατη στο θεμα του τσιγαρου.

Μονος σου θα βρεις το κινητρο και τους λογους ....

Ολα τα αλλα βοηθανε απο ελαχιστα ως παρα πολυ.... δεν εχεις παρα να δοκιμασεις...

Κλεισε και ενα ραντεβου σε ενα αντικαπνιστικο κεντρο σε καποιο νοσοκομειο και κανε τα τεστ .... βοηθανε επισης να συνειδητοποιησεις την κατασταση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν έχω καπνίσει ποτέ στη ζωή μου.

Θεωρώ όμως ότι οι καπνιστές βρίσκονται σε παρόμοια θέση με τους ανθρώπους που είναι εξαρτημένοι από ουσίες όπως τα ναρκωτικά.

Στην ουσία ούτε αυτοί δεν έχουν τη δύναμη να το σταματήσουν εύκολα,όταν καπνίζουν πολύ και όταν καπνίζουν για πολλά χρόνια.

Οταν ήμουν έγγυος έζησα μία συμπεριφορά από γυναίκα καπνίστρια που τη θυμάμαι ακόμα.

Συγκεκριμένα στο χώρο εργασίας μου σε ένα πολύ μικρό λογιστήριο ήμαστε 4 άτομα.

Οι τρεις κάπνιζαν κι εγώ όχι.Παρακάλεσα λοιπόν αν όχι να το κόψουν τουλάχιστον να το ελλάτωναν.

Η απάντηση από τη μία συνάδελφό μου ήταν αποστομοτική:

"Δεν φτάνει που θα λείπεις 4 μήνες από τη δουλειά,μας ζητάς να μην καπνίζουμε κιόλας?"

Τα σχόλια δικά σας. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν έχω καπνίσει ποτέ στη ζωή μου.

Θεωρώ όμως ότι οι καπνιστές βρίσκονται σε παρόμοια θέση με τους ανθρώπους που είναι εξαρτημένοι από ουσίες όπως τα ναρκωτικά.

Στην ουσία ούτε αυτοί δεν έχουν τη δύναμη να το σταματήσουν εύκολα,όταν καπνίζουν πολύ και όταν καπνίζουν για πολλά χρόνια.

Οταν ήμουν έγγυος έζησα μία συμπεριφορά από γυναίκα καπνίστρια που τη θυμάμαι ακόμα.

Συγκεκριμένα στο χώρο εργασίας μου σε ένα πολύ μικρό λογιστήριο ήμαστε 4 άτομα.

Οι τρεις κάπνιζαν κι εγώ όχι.Παρακάλεσα λοιπόν αν όχι να το κόψουν τουλάχιστον να το ελλάτωναν.

Η απάντηση από τη μία συνάδελφό μου ήταν αποστομοτική:

"Δεν φτάνει που θα λείπεις 4 μήνες από τη δουλειά,μας ζητάς να μην καπνίζουμε κιόλας?"

Τα σχόλια δικά σας. :mellow:

Τι σχόλιο να κάνεις.

Απο κει και πέρα δεν έχει να κάνει με το οτι είσαι καπνιστής αλλά με την ήθος την παιδεία και τον χαρακτήρα του καθε ανθρώπου.........

Ηταν και γυναίκα αν κατάλαβα καλά.

Δεν ξέρω πως αντέδρασες αλλά εμένα με ενοχλούνμ πολύ τέτοιου είδους συμπεριφορές :blink::angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σχόλιο να κάνεις.

Απο κει και πέρα δεν έχει να κάνει με το οτι είσαι καπνιστής αλλά με την ήθος την παιδεία και τον χαρακτήρα του καθε ανθρώπου.........

Ηταν και γυναίκα αν κατάλαβα καλά.

Δεν ξέρω πως αντέδρασες αλλά εμένα με ενοχλούνμ πολύ τέτοιου είδους συμπεριφορές :angry::mellow:

Δεν ειναι λιγο αντιφατικο αυτο?

Οταν δεν ειναι ευκολο να το κοψεις για τον εαυτο σου, τους δικους ανθρωπους και το δικο σου περιβαλλον, πως να το κανεις απο ηθος και ευγενεια μονο?

Καποιες γυναικες καπνιζουν και οταν κουβαλουν τα δικα τους παιδια ....να σεβαστουν τα ξενα ?

Ισως ο τροπος που θα πεις ή θα κανεις κατι διαφερει, μπορει να ειναι αγενης, αλλα δεν ειμαι απολυτη, οτι μονο οι αντικαπνιστες εχουν δικαιωματα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο μηνα και καλο καλοκαιρι σε ολους !!!!

Υπαρχουν και παρασκευασματα που βοηθανε (δεν ξερω αν πρεπει να τα πω φαρμακα) .

Εγω δεν χρειαστηκε να παρω τιποτε, εκτος απο καποιες απαισιες τσιχλες για λιγες μερες...και ενα κομπολοι για καμποσους μηνες :angry: (γεια σου Αποστολε, μεγαλε )

Ομως ξερω ανθρωπους που βοηθηθηκαν παρα πολυ

Υπαρχουν και τα κεντρα διακοπης καπνισματος στα νοσοκομεια ...

Το βασικο ομως, ειναι να πιστεψεις, οτι πρεπει να το κοψεις και να θελησεις να το κοψεις...

Και κατι αλλο ....

Καντε την προσπαθεια μαζι με ενα αγαπημενο προσωπο ή --για--- ενα αγαπημενο προσωπο...

Σε αυτό θα συμφωνήσω!

γενικά πιστεύω οτι για να κανεις μια επιτυχημένη προσπάθεια διακοπής του καπνίσματος θα πρέπει να βρισκεσαι σε μια καταλληλη 'φαση'. Γενικα να μην εχεις πόλλα προβληματα αυτη την περιοδο και αν είναι δυνατόν να εισαι ΕΡΩΤΕΥΜΈΝΟΣ!!! :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και το έχω κάνει άπειρες φορές για πέντε , οκτώ , δέκα ημέρες θα ξαναπροσπαθήσω .

Λοιπόν .........

αρχίζω απο σήμερα την προσπάθεια ,

θα σας ενημερώνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....

ειναι και γω που παλευω και με αλλα και δεν ξερω αν θα τα καταφερω ποτε...

εντάξει βρε Χρύσα είπαμε να κόψουμε το τσιγάρο.. όχι και το τσιγαριλίκι.. :mellow:

καλημέρα είμαι ο Θανάσης και είμαι καλά..ακόμη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι λιγο αντιφατικο αυτο?

Οταν δεν ειναι ευκολο να το κοψεις για τον εαυτο σου, τους δικους ανθρωπους και το δικο σου περιβαλλον, πως να το κανεις απο ηθος και ευγενεια μονο?

Καποιες γυναικες καπνιζουν και οταν κουβαλουν τα δικα τους παιδια ....να σεβαστουν τα ξενα ?

Ισως ο τροπος που θα πεις ή θα κανεις κατι διαφερει, μπορει να ειναι αγενης, αλλα δεν ειμαι απολυτη, οτι μονο οι αντικαπνιστες εχουν δικαιωματα....

Δεν είναι αντιφατικό.

Επειδή δεν καπνίζω τσιγάρα αλλά πουράκια που ο καπνός τους είναι πολύ ενοχλήτικός, το γνωρίζω, προσέχω πάρα πολύ σε δημόσιους χώρους να μήν ενοχλώ τους γύρω μου, δέν καπνίζω και φωνάζω σε όσους το κάνουν, στο χώρο που παίζουν τα ανήψια μου, έχω φίλη που είναι έγγυος και όταν έρχεται σπίτι μάζι με όλη την παρέα (καπνίζουν όλοι), μέσα δεν καπνίζει κανείς.Μόνο στην βεράντα.....

Δέν θα κόψωτο κάπνισμα απο ευγένια, αλλά θεωρώ σέβομαι τους γύρω μου.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλη μερα και καλο μηνα !!!!!!

θα ηθελα σαν πρωην καπνιστρια να πω κ εγω δυο λογια μηπως βοηθησω!!!

α. οταν το εκοψα εκανα την 'μαγκια' να μην παρω βοηθεια.. και το σωμα μου επαθε σοκ..

{μου εμφανιστηκαν ολες οι αλλεργιες του κοσμου την περασμενη ανοιξη}

πιστευω τωρα,οτι δεν υπαρχει λογος να βασανιζουμε τον εαυτο μας με την οποια αποφαση μας..

β. την θεληση μου βοηθησε ενα βιβλιο που επεσε τοτε στα χερια μου

''ΓΝΩΡΙΣΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ'' του ΡΟΥΝΤΟΛΦ ΝΤΡΑ'Ι'ΚΟΡ [ψυχολογος] ειναι λιγο" παλιο αλλα καλο"

[δεν σου αφηνει περιθωριο να πεις ψεματα στον εαυτο σου, γιατι παντα κανουμε αυτο που θελουμε κ καλα ειναι τουλαχιστον να το λεμε κ στον εαυτο μας]πχ θελω να κοψω το τσιγαρο, ειναι μια κατασταση αοριστου χρονου, που μας γεμιζει μονο τυψεις.. οι πραξεις γινονται μονο στο παρον..ρωτησετε τον εαυτο σας τι κανω τωρα??? ΤΟ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ πιστεψτε με

ευχομαι ολοψυχα να βοηθησει κ εσας :mellow::angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει βρε Χρύσα είπαμε να κόψουμε το τσιγάρο.. όχι και το τσιγαριλίκι.. :(

καλημέρα είμαι ο Θανάσης και είμαι καλά..ακόμη..

Ερωτευμένος είσαι .???????

:mellow::angry::blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και το έχω κάνει άπειρες φορές για πέντε , οκτώ , δέκα ημέρες θα ξαναπροσπαθήσω .

Λοιπόν .........

αρχίζω απο σήμερα την προσπάθεια ,

θα σας ενημερώνω.

Κίμωνα δεν είναι τίποτα... Να φανταστείς εγώ το έχω κόψει ...χιλιάδες φορές !

Πέρα από την πλάκα όμως, η συνέντευξη του κ. Στεφανή ήταν συγκλονιστική και νομίζω

ότι τελικά είναι θέμα θέλησης δυνατής και μόνο.

Λοιπόν ....αρχίζω και εγώ την προσπάθεια.Τώρα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό μήνα κι από μένα.Το παν είναι να έχεις μέτρο.Εγώ δεν καπνίζω στο

γραφείο ούτε μέσα στο σπίτι.Το χειμώνα είμαι δίπλα στο τζάκι.

Όταν όμως πίνω καφέ ή βγαίνω βόλτα το απολαμβάνω.Κι ενώ

καπνίζω 20 χρόνια (με διάλλειμα στις εγκυμοσύνες) αν πω ότι

τώρα δεν θα καπνίσω για 1 ή 2 ημέρες το κάνω.Αλλά ρε παιδιά

περιμένω όλο λαχτάρα το βράδυ μόλις κλείσω το γραφείο να

κάτσω στη βεράντα, να πιω καφέ και να καπνίσω.Έτσι χαλαρώνω

και συνεχίζω το τρέξιμο (μαγείρεμα,δουλειές) ως τα μεσάνυχτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θανάση ΔΕΝ είσαι καλά, αλλά ΑΚΟΜΗ εχεις ελπίδες. Μην κοροϊδεύεις τον εαυτό σου.

Χαίρομαι που δυο φίλοι, θα αρχίσουν την προσπάθεια.

Οι στόχοι που μπορούν να μπουν είναι, τουλάχιστον για τους γονείς:

Το κάνω για τα παιδιά μου. Κάνετε τόσες θυσίες και πολύ μεγαλύτερες γι' αυτά, σ' αυτό θα κολλήσετε;

Κάντε το για την υγεία τους, σκεφθείτε την ανησυχία σας όταν αρρωσταίνουν.

Κάντε το για να μην σας βλέπουν μ' ένα τσιγάρο στο χέρι κι αύριο κάνουν κι αυτά το ίδιο.

Κάντε το για να σας έχουν μαζί τους υγιείς.

Μια απόφαση είναι.

Μια πρόταση: Οσοι αποφασίσουν να το κόψουν ας πάρουν ένα (μεγάλο) κουμπαρά κι ας ρίχνουν μέσα όσα λεφτά θα ξόδευαν για τσιγάρα. Οταν μεγαλώσουν τα παιδιά τους , να τον ανοίξουν και να τους κάνουν ένα μεγάλο δώρο ή να χρηματοδοτήσουν τις σπουδές τους. Δεν θα είναι και λίγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει βρε Χρύσα είπαμε να κόψουμε το τσιγάρο.. όχι και το τσιγαριλίκι.. :(

καλημέρα είμαι ο Θανάσης και είμαι καλά..ακόμη..

Παιδεύω το μυαλό μου τόση ώρα να βρω αν υπάρχει διαφορά, δεν αντέχω άλλο οπότε θα ρωτήσω, Θανάση το τσιγαριλίκι τι είναι? Έχει καμία σχέση με τα μπισκότα? :mellow::angry::blink:

Καλημέρα σας είμαι ο Γρηγόρης και είμαι πάντα καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κίμωνα δεν είναι τίποτα... Να φανταστείς εγώ το έχω κόψει ...χιλιάδες φορές !

Πέρα από την πλάκα όμως, η συνέντευξη του κ. Στεφανή ήταν συγκλονιστική και νομίζω

ότι τελικά είναι θέμα θέλησης δυνατής και μόνο.

Λοιπόν ....αρχίζω και εγώ την προσπάθεια.Τώρα !

Κράτα γερά φίλε ,

πάρε τσιχλίτσες , καραμελίτσες . κλπ κλπ .

Τελικά μιά χαρά ειναι ο καφές και χωρίς τσιγάρο ,

μια χαρά πάει και με μαστίχα χιώτικη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...