Προς το περιεχόμενο

ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΛΟΓ. ΓΡΑΦΕΙΑ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγώ πάλι γιατί πιστεύω ότι το υπόγειο είναι η καλύτερη λύση ?

Υπόγεια με αυλή και κήπο είναι Γιάννη μου αυτά.

Οχι απλά υπόγεια .

Ετσι και αλλιώς στα υπόγεια είναι η θέα. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι θεωρουμε ακριβως κατοχικο συνδρομο ως προς την επιλογη του γραφειου και τη μη?προφανως ειναι και θεμα οικονομικης ανεσης του καθενα φανταζομαι ε? στο χωριο μου παντως (οι πελατες) λενε αμα δουνε δερματινο καναπε : ωχ! απο μας θα τον ξεπληρωσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι θεωρουμε ακριβως κατοχικο συνδρομο ως προς την επιλογη του γραφειου και τη μη?προφανως ειναι και θεμα οικονομικης ανεσης του καθενα φανταζομαι ε? στο χωριο μου παντως (οι πελατες) λενε αμα δουνε δερματινο καναπε : ωχ! απο μας θα τον ξεπληρωσει!

Ενταξει μην τα παιρνεις και ολα τοις μετρητοις , οσα λεμε, πριν δεις ποιος γραφει, για ποιον το γραφει, τι μερα και ωρα το γραφει......

Οσο για τον εξοπλισμο του γραφειου, απο τους πελατες θα ξεπληρωθει, απο που θα επρεπε δηλαδη ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάλι γιατί πιστεύω ότι το υπόγειο είναι η καλύτερη λύση ?

Τέτοιο υπόγειο, Γιάννη μου, πολλοί θα ζηλεύανε. Όπως λέει και ο Κίμωνας, με αυλή και λουλουδάκια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σωστό λογιστικό γραφείο έχει τρία μανουλομάνουλα υπαλλήλους και έναν παπαγάλο στο κλουβί. :P

ΥΓ. σόρι για το σπαμ, δε θα ξανασυμβεί...

Εσένα ποιος σου είπε για τον παπαγάλο μου, ε?? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι απλά τα πράγματα , αν είσαι νέος καλό θα είναι ένα ισογειάκι σε ψιλοκεντρικό δρόμο και αργότερα ανεβαίνεις σε όροφο για να έχεις ησυχία .

Εμείς είμαστε ισογειάκι αλλά μας αρέσει γιάτι δεν μένουμε χωρίς μπλα μπλα καθόλου .

Και σημασία έχει και το χρηματικό έτσι .

Βέβαια κάθε γνώμη είναι υποκειμενική (απλώς λέμε το μακρύ και το κοντό μας , τουλάχιστον εμείς ε , για να μην παρεξηγηθούμε) , εσύ θα δείς τι σε βολεύει και από χρήματα και από γούστο και εσύ τελικά θα αποφασίσεις τι θές , που το θές , πως το θές και σημαντίκο πως θα αίσθανεσαι στο γραφείο που θα επιλέξεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α πολύ συντηρητικούρα έχει πέσει :P . Λοιπών φίλε μου ένα σύγχρονο Λογ.Γρφ. πρέπει να έχει την εξής δυνατότητα πλέον: πρέπει ανά πάσα στιγμής να μετατρέπετε από γραφείο σε μπαράκι, σε ένα φιλοσοφικό καφενεία ας πούμε , ώστε να παρέχεις στους αργόστροφους τη δυνατότητα να κάθονται και να πλακώνονται μεταξύ τους και απ’την άλλη εσύ να κανείς τη δαυλιά σου. Μόνο έτσι θα έχεις και την πίτα ολάκερη και το σκύλο χορτάτο. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν Χρύσα

Το υπόγειο μόνο κατοχικό σύνδρομο δεν είναι.

Μιλάω φυσικά για το δικό μου υπόγειο.

Ρώτα αυτούς που τόχουν επισκεφτεί (Χριστίνα, Μάρκα, Μαρίνα , Απόστολος, Κίμωνας, Νίκος b , κλπ κλπ κλπ )

Διαθέτει όλα τα κομφόρ .

Βασικά Κήπο με λουλούδια (και τριανταφυλλίτσες μινιόν κατακόκκινες ), λεμονιά , αναρριχόμενα και ένα σωρό πρασινάδες. (πέρυσι είχα βάλει ντοματούλες σαντορινιές και αγγουράκια)

Να πιεις τον καφέ σου το πρωί και το ποτάκι σου το βράδυ.

Και που και που κάποιος θα βάλει ένα μεζέ (συνήθως κανά σπληνάντερο, κανα μουνούχι με μελιτζάνες) και θα πιούμε το κρασάκι μας κάτω από την μπουκαμβίλια .

Α ναι , για να μην ξεχνιόμαστε, το γραφείο διαθέτει ΚΑΙ δερμάτινο καναπέ πολλαπλών χρήσεων.

Επίσης διαθέτει μπαράκι με για όλα σχεδόν τα γούστα, βότκα στην κατάψυξη και ψημένη ρακή (ρώτα αυτούς που έχουν δοκιμάσει)

Τελευταίο απόκτημα μια δίμετρη βοηθός

……………………………………………………………

Τι άλλο να θελήσει κανείς απ το γραφείο του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορουμε να προσδιορισουμε για ποσα Τ.Μ. μιλαμε περιπου? ειδικα για τους φιλους που πιστευουν οτι πρεπει το γραφειο να εχει τουλαχιστον 2 αυτονομους χωρους.Κατι που δεν το σχολιασαμε πολυ : για το φωτισμο .Δινετε ιδιαιτερη σημασια? ή οτι προβλεπεται για ενα συνηθισμενο γραφειο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΑΝΙΚΟ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ.

Αυτό είναι το ΔΙΚΟ ΜΟΥ γραφείο .

( Α ναι , παρεμπιπτόντως , είναι και 120 τμ )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ενα διαμερισμα γυρω στα 80 τ.μ. φαινεται η καλυτερη λυση.Το σαλόνι (του αρχικού διαμερισματος) για κύριο χώρο γραφειου ιδιοκτητη λογιστή, τα μικροτερα δωματια για τους υπαλληλους, το χωλ για υποδοχη, κουζινακι αξιοπρεπή.Όλα στη θεση τους με ανεση και προφανως σε αυγκριτη τιμη απ οτι ενα αντιστοιχο ισογειο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν Χρύσα

Μιλάω φυσικά για το δικό μου υπόγειο.

Ρώτα αυτούς που τόχουν επισκεφτεί (Χριστίνα, Μάρκα, Μαρίνα , Απόστολος, Κίμωνας, Νίκος b , κλπ κλπ κλπ )

Γραφει πουθενα εκει ΧΡΥΣΑ και δεν το βλεπω? Οχι βεβαια ...και ουτε καν στα κ.λ.π.κ.λ.π δεν περιλαμβανεται ...... :angry:

Εμ τα μαθαμε και χωρις να ρωτησουμε κ. Χαλκιδεε (αφου δεν μας καλεσατε)....

Απο τοτε ξεκινησα να κανω κηπο στον πισω ακαλυπτο του γραφειου....

Στο μπροστινο πεζοδρομιο εξακολουθει να λειτουργει ζωολογικος κηπος με πασης φυσεως φτερωτα, παπαγαλοι , κοτες και πετινοι, γαλοπουλες κ.λ.π.

γατες σκυλοι κουνελια ινγκουανα και ψαρια διαφορα ........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 months later...

Δυο μικρές προσθήκες απο εμένα:

α) εάν το γραφειο ειναι σε όροφο πρέπει να βρίσκεται σε σχετικά φαρδύ δρόμο ώστε η φωτεινή επιγραφή που θα τοποθετηθεί, να ειναι εύκολα ορατή απο τους πεζούς χωρίς να χρειάζεται να κοιτάξουν πολύ ψηλά για την δουν (την επιγραφή, όχι την καταρτισμένη λογιστικά γραμματέα)!

β) οι πελάτες πρέπει να εχουν την δυνατότητα τουλαχιστον να διπλοπαρκάρουν.

Το δίλλημα ισόγειο ή όροφος με απασχολεί και μένα δεδομένου ότι προσφάτως μου έχει μπεί η ιδέα αναζήτησης νέου εργασιάκου χώρου. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...