Προς το περιεχόμενο

Συγχαρητήρια για την ομάδα του TAXISNET και την δουλειά τους


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 51
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ένα μεγάλο μπράβο και για την φετινή εφαρμογή που υποστηρίζει την υποβολή των φορολογικών εντύπων, εντυπωσιασμένος ειδικά από την ποιότητα της εκτύπωσης, μπράβο και πάλι μπράβο. Μάλλον για πρώτη φορά όσα χρόνια δουλεύω, δεν θα φτιάχνω καλοκαιριάτικα δηλώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο στα παιδιά του Taxis-net

Αίτηση για κωδικούς και απάντηση σε 2 ώρες

Μπράβο και πάλι

ΑΛΕΚΟ μην "τρελλαίνεσαι". Ετυχε να πέσεις στη φάση που επεξεργάζονταν τις αιτήσεις.

Μία εως δύο ημέρες είναι ο χρόνος αναμονής.

Μπράβο για τις νέες δυνατότητες που μας παρέχουν (προιόν της συνεργασίας με τις εταιρίες που συνεργαζόμαστε).

Εύχομαι στο άμεσο μέλλον ΟΛΕΣ οι φορολογικές υποχρεώσεις να υποβάλλονται ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ μέσω διαδυκτίου.

Με τρελλαίνει ότι αύριο πρωι θα πρέπει να είμαι στην Β' ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ στις 7:00 να πάρω σειρά για να δώσω 10 δηλώσεις επιχειρήσεων (λόγω περαίωσης).

Αν πάω στις 8:00 μπορεί να φύγω το μεσημέρι.

Σήμερα βράδι χαλαρά έστειλα καμιά 25αριά δηλώσεις ιδιωτών (με τη μουσική μου, τα ποτά μου και με παντόφλες στα πόδια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τρελλαίνει ότι αύριο πρωι θα πρέπει να είμαι στην Β' ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ στις 7:00 να πάρω σειρά για να δώσω 10 δηλώσεις επιχειρήσεων (λόγω περαίωσης).

..λόγω περαίωσης τι ;.....αφού πάνε και μέσω internet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Ναι βέβαια συγχαρητήρια που καταντήσαμε να δίνουμε εύσημα σε δημόσιους υπαλλήλους του Υπουργείου Οικονομικών (με τις δυσθεώρητες για το μέσο ιδιωτικό υπάλληλο αμοιβές) επειδή έκαναν απλά τη δουλειά τους γρήγορα και χωρίς να τους παρακαλέσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο στα παιδιά του Taxis-net

Αίτηση για κωδικούς και απάντηση σε 2 ώρες

Μπράβο και πάλι

Εσείς Αλέκο μου εκεί στο Βόλο είστε τυχεροί.

Βλέπεις είσται δίπλα στην Αθήνα και φτάνουν αμέσως. :P

Εδώ στα Γιάννενα καθυστερούν λίγο γιατί είμαστε μακρυά.

Βάλε και λίγο το Ριο-Αντίριο (βλέπεις περνάνε ακόμη με το καράβι γιατί τα διόδια είναι στα ύψη). :rolleyes:

Τις ψιλοσυμπληρώνουμε τις δύο μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πω και γω ενα μπραβο γιατι ειναι πολυ εξυπηρετικοι και απο το τηλεφωνο πραγμα που σπανια συναντω.

Μια απορια ομως στις ΔΟΥ γιατι μας ζητανε αντιγραφα των δηλωσεων σε καθε ευκαιρια ? Εκει δεν μπορουν να μπουν στο συστημα και να τις δουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απορια ομως στις ΔΟΥ γιατι μας ζητανε αντιγραφα των δηλωσεων σε καθε ευκαιρια ? Εκει δεν μπορουν να μπουν στο συστημα και να τις δουν?

Είναι ο μοναδικός λόγος που, φέτος, δεν πρόκειται να στείλω ούτε μία μέσω taxis. :rolleyes::P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι αυτος λογος ομως για να πισωγυρναμε....

Ας μας εξηγησει καποιος γιατι δεν εχουμε γλυτωσει ακομα απο τη χαρτουρα αφου ολα τα εχουν απεθειας στο συστημα τους με την ηλεκτρονικη υποβολη.

Και κατι ακομα ... ειναι τοσο δυσκολο η εκκαθαριση της δηλωσης να γινεται πριν απο την οριστικη υποβολη της, για να αποφευγουμε λαθη και ταλαιπωρια ??

Ας εχουμε μια απαντηση απο τους κ.κ. που εχουν προσβαση στα ενδοτερα της Γ.Γ.Π.Σ. <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι βέβαια συγχαρητήρια που καταντήσαμε να δίνουμε εύσημα σε δημόσιους υπαλλήλους του Υπουργείου Οικονομικών (με τις δυσθεώρητες για το μέσο ιδιωτικό υπάλληλο αμοιβές) επειδή έκαναν απλά τη δουλειά τους γρήγορα και χωρίς να τους παρακαλέσουμε.

Δεν ξέρω για τις αμοιβές σου και την ειδικότητά σου, αλλά αν νομίζεις δυσθεώρητες τις αμοιβές των μηχανογράφων του ΚΕΠΥΟ σε σύγκριση με τις αμοιβές ομολόγων τους στην ελεύθερη αγορά, είσαι βαθειά νυχτωμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παιδία στο TAXISNET ΑΞΙΖΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΤΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΜΑΣ!!!

Είναι οι μόνοι που σε εξυπηρετούν και νομίζεις ότι συνεργάζεσαι με κάποιον φίλο συνάδελφο και όχι με δημόσιο υπάλληλο.

Σε ΔΟΥ πάς, σε στραβοκοιτάνε, στο Υπουργείο πέρνεις τηλέφωνο και αν πιάσεις γράμμη προσπαθείς να συνεννοηθείς όσο το δυνατόν πιο σύντομα γιατί πάντα σου δίνουν την εντύπωση ότι ενοχλείς!!!

Τώρα κατά πόσο εξυπηρετεί να στέλνεις δηλώσεις μέσω Διαδυκτίου είναι μιά άλλη ιστορία. Καλά είναι όταν τις στέλνεις τώρα αλλά όταν σου έρθουν οι ειδοποιήσεις για έλεγχο μαζικά και μετά απο χρόνια όπως μου ήρθαν εμένα για δηλώσεις πελατών μου που είχα κάνει στο ΟΙΚ.2004 τι κάνεις και σε ποια ΔΟΥ πρωτοπάς?

Και καλά όταν οι πελάτες έχουν κρατήσει τα δικαιολογητικά που εσύ με τόση ευλάβια τους έχεις ξεχωρίσει και του έχει γράψει με μεγάλα γράμματα ότι δεν πρέπει να τα πετάξουν. Οταν όμως αυτοί οι πελάτες είναι οκτακοσίων πενήντα ετών και δεν θυμούνται τι τους λες και πετάνε μέχρι και τα αντίγραφα των δηλώσεων θα κρατήσουν τα δικαιολογητικά? Τότε τι παρουσιάζεις για έλεγχο?

Επίσης γιατί να κάνω δήλωση ηλεκτρονικά αφού για κάθε τροποποιητική θα πρέπει πρώτα να πάω την αρχική δήλωση για έλεγχο και μετά να την καταθέσω?

Άσε που για να πάρεις οποιαδήποτε βεβαίωση απο το τμήμα ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ πρέπει πρώτα να σου ελέγξουν την αρχική....

...........ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ............

Σ Υ Μ Φ Ω Ν Ω Ο Υ Τ Ε Μ Ι Α Μ Ε Τ Ο Δ Ι Α Δ Ι Κ Τ Υ Ο ! ! !

ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φέτος, μέχρι τώρα, όλες έχουν πάει ηλεκτρονικά.

και θα πάνε ηλεκτρονικά μέχρι να κλέισει το site

μετά πακέτο στις ΔΟΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 70% των δηλώσεων μου ήταν μέχρι πέρυσι ηλεκτρονικά. Το 30% ήταν χειρόγραφα.

Φέτος το έκανα-θα το κάνω σε 12% - 88% ..

Εκτός των ανωτέρω ακούστε και τα ... κατωτέρω..

Σε δύο πελάτες μου είχε κάνει το γραφείο μου δύο λάθη απροσεξίας σε δηλώσεις που είχε στήλει ηλεκτρονικά.

Στον πρώτο είχα μια ασφάλεια πυρός 70 ευρώ η οποία όπως ξέρεται πρέπει να είναι ασφάλεια ζωής για αν εκπίπτει

Στον δεύτερο είχα 0,5 στρέμματα ελιές λιγότερα στο Ε1 στον τεκμαρτό υπολογισμό του πιν Β...(όχι στο Ε9).

Στέλνουν επιστολές στους πελάτες μου για έλεγχο..

"Ρε συ Κωστή κάποιο λαθος έχεις κάνει στη δήλωση και με καλούν για έλεγχο"

μου λέει ο πελάτης που δεν ξέρει το σύστημα...

ΥΓ. Δεν έχω πρόβλημα για αυτό, διότι του εξηγώ περι δειγματοληπτικού ελέγχου κ.τ.λ. και καταλαβαίνει.

Πάω για έλεγχο...

Βρίσκουν το πρόβλημα που είπα...

Στέλνουν επιστολή προς τον πελάτη πάλι !!!! "Παρακαλούμε όπως έρθεται για να διορθώσεται την δήλωση σας..."

Ερχεται ξανά ο πελάτης στο γραφείο και μου λέει: "Κωστή τσικουδιές έπεινες οντε μου τηνε έσιαχνες μωρε τη δήλωση; "

Ιντα να πω και γώ.... γυρίζω και του λέω " Ειχα μρε Σήφη μια κουμπαριά και εκοπάνησα ντα..."

Πηγάινω στην ΔΟΥ

Βλέπουν ότι δεν υπάρχει καμμια αλλαγή στο εκκαθαριστικό (Δεν επηρεάζειτο αποτέλεσμα)

Με βάζουν να τροποποιήσω την δήλωση

Με βάζουν και πληρώνω 50 +50 για κάθε δήλωση

(σας θυμίζω είναι 2 περιπτώσεις)

Εκεί βέβαια - λόγω και της οικειώτητος - τους είπα " Βρε παιδιά αφού δεν υπάρχει ουσιαστική αλλαγή τι στο καλό να πληρώνω πρόστιμα....

ΠΡΟΣΟΧΗ:

α) ΔΕΝ ΒΑΣΙΣΤΗΚΑ ΣΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ : Οτι δεν έκανα λάθος και οτί για το μη ουσιώδες να πληρώσω... Αφού ήταν λα΄θος .. πάει και τελείωσε...

Β) ΒΑΣΙΣΤΗΚΑ ΣΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΑΝ ΤΗΝ ΠΗΓΑΙΝΑ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΑ ΘΑ ΤΗΝ ΕΒΓΑΖΕ Ο ΕΛΕΓΚΤΗς ΧΩΡΙς ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΥΠΕΒΑΛΛΑ

Στην συζήτηση μου με τους αρμόδιους

προσπάθησα να τους εξηγήσω ότι λόγω του β) ήταν άνιση μεταχείρηση και όταν συνδιάζεται με 1)μη ουσιώδες και 2) με λογστή (=άρα συνεργάτη...) ο οποίος θα στηρίξει το σύστημα της ηλεκτρονικής υποβολής.... με απέφυγαν λέγοντας ότι θα βρουν μπελά από πάνω διότι τους έστειλαν για έλεγχο τις δηλώσεις, κάνουν τροποποιητικές άρα δεν μπορούν να αποφύγουν το πρόστιμο...

Σωστή η απάντησή τους.

Λάθος η σκέψη τους ..

Μιλούσα πάνω από μισή ώρα και δεν μπορύσαν να καταλάβουν τι εννούσα.. Ολο μου έλεγαν "μα είναι δικό σου το λάθος .. μα είναι δικό σου το λάθος ... Ενώ εγώ τους έλεγα βελτιώστε το σύστημα ...βελτιώστε το σύστημα...... Αυτοί μα είναι δικό σου το λάθος... Βελτιώστε το σύστημα εγώ...

-100 ευρώ...

ο δε πελάτες ήρθαν φέτος και με ρωτίξανε πρώτα...

Κωστή είχες καμμιά γιορτή εψές;

Από 70% σε 12%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 70% των δηλώσεων μου ήταν μέχρι πέρυσι ηλεκτρονικά. Το 30% ήταν χειρόγραφα.

Φέτος το έκανα-θα το κάνω σε 12% - 88% ..

Από 70% σε 12%.

ΚΩΣΤΑ λάθη γίνονταν στην πληκτρολόγηση της δήλωσης απ' όλους μας.

πχ. Κατά λάθος πληκτρολόγησα σε έναν παπά, παιδιά 2 αντί 1 και απορρούσα γιατί έχει μεγαλύτερη επιστροφή από αυτό που υπολογίζει το πρόγραμμα μου.

Φέτος όμως υπάρχει η δυνατότητα αποστολής της δήλωσης απευθείας από το φοροτεχνικό πρόγραμμα στην ΓΠΣΣ χωρίς πληκτρολόγηση.

Οπότε μην γυρίζεις πίσω. Δουλεύουμε τέτοιον καιρό σε συνθήκες "τρέλλας" και μεγάλης έντασης.

Αυτό το μεγάλο βήμα που έγινε φέτος μας προστατεύει από τα λάθη της πληκτρολόγησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι στην μιζέρια και στην γκρίνια

ΝΑΙ ΜΠΡΑΒΟ στα παιδιά του TAXISNET

Μόνο που πρέπει, εμείς οι χρήστες του διαδικτύου με την καθολική (το δυνατόν) ηλεκτρονική υποβολή, να ΜΗΝ τιμωρούμαστε με "περίεργα" πρόστιμα και δυσκαμψίες και να βγαίνουν μάγκες συνάδελφοι που δίνουν πίσω απ' την πλάτη δηλώσεις στις ΔΟΥ.

Αν θέλεις να προχωράς μπροστά (δηλ.ηλεκτρονικά) δεν τιμωρείς τους υποστηρικτές του συστήματος αλλά τους ανταμοίβεις (φυσικά αυτό αφορά αυτούς που παίρνουν αποφάσεις)

και πάλι ΜΠΡΑΒΟ στα παιδιά του TAXISNET

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κώατα, τα λάθη αυτά ήταν δικά σου.

Δεν ήταν του συστήματος.

Τα ίδια λάθη μπορούσαν να έχουν γίνει και με το στυλό.

Προσωπικά, από το 2002, επιδιώκω να στέλνω τις δηλώσεις μέσω TAXISNET.

Όχι μόνο δεν το έχω μετανοιώσει, αλλά κοιτώντας το συνολικά, πρέπει να είμαι πολύ ικονοποιημένος.

Και, έχουν γίνει και λάθη, και έλεγχοι, και γκρίνια ότι τούρθε το εκκαθαριστικό νωρίς, και θα πληρώσει νωρίς, και ότι τούρθε αργά, και θα πάρει την επιστροφή αργά. Σε μερικές περιπτώσεις (σε μερικές όχι σε μια) αντιμετώπισα το:

"Δεν θέλω να ξέρουν τι γράφω στη δήλωση"

"Ποιοί ; "

"Ο κάθε υπάλληλος"

"Της Εφορίας; "

" ......."

"Λοιπόν; "

"Εκεί που τις παραλαμβάνουν"

"Μα όταν είναι ηλεκτρονικά δεν τη βλέπει κανείς, ενώ άμα είναι χειρόγραφη τη βλέπει αυτός που τη πληκτρολογεί στο σύστημα"

"Ναι, στο σύστημα, όχι στο TAXIS"

"Το σύστημα είναι το ΤΑΧΙSNET"

"....."

"Κοίτα να δεις, ο τελευταίος άνθρωπος που θέλεις να βλέπει το εισόδημά σου, είναι ο έφορος, και το χειρότερο πράγμα που μπορεί να σου συμβεί είναι να φορολογηθείς, για αυτό και δεν γουστάρεις να ξέρει η εφορία το εισόδημά σου. Ε! αυτό θα το πάθεις ούτως ή άλλως κάνοντας δήλωση"

"....."

"Τι να κάνω; Να τη στείλω ηλεκτρονικά ή να έρθεις μέχρι μεθαύριο να στη δώσω γραμμένη να τη πας"

"[γλυκά] Δεν μπορείτε, να τη πάτε εσείς; "

"[κοφτά] ΟΧΙ"

"[γλυκά] Δεν μπορείτε, να τη στείλετε με το ταχυδρομείο; "

" [ήρεμα] Και σεις μπορείτε. Πουλάνε εκεί ειδικούς φακέλους και έχουνε και τις διευθύνσεις όλων των ΔΟΥ"

"[ξαφνιασμένα] Μα εκεί έχει μεγαλύτερη ουρά από την εφορία"

"[τσαντισμένα]Γιαυτό έχουμε βάλει internet, για να αποφεύγουμε τις ουρές, να σου γίνει και έκπτωση, να μαθαίνουμε το εκκαθαριστικό αμέσως, να στο τυπώνουμε και να έχεις ενημερότητα, να το δείξεις στη Τράπεζα, ..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι στην μιζέρια και στην γκρίνια

ΝΑΙ ΜΠΡΑΒΟ στα παιδιά του TAXISNET

Μόνο που πρέπει, εμείς οι χρήστες του διαδικτύου με την καθολική (το δυνατόν) ηλεκτρονική υποβολή, να ΜΗΝ τιμωρούμαστε με "περίεργα" πρόστιμα και δυσκαμψίες και να βγαίνουν μάγκες συνάδελφοι που δίνουν πίσω απ' την πλάτη δηλώσεις στις ΔΟΥ.

Αν θέλεις να προχωράς μπροστά (δηλ.ηλεκτρονικά) δεν τιμωρείς τους υποστηρικτές του συστήματος αλλά τους ανταμοίβεις (φυσικά αυτό αφορά αυτούς που παίρνουν αποφάσεις)

και πάλι ΜΠΡΑΒΟ στα παιδιά του TAXISNET

Για τους "μάγκες συνάδελφους που δίνουν πίσω απ' την πλάτη δηλώσεις στις ΔΟΥ", έχουμε ξαναμιλήσει, και βγήκαν να είναι σε αυτούς από τους συμπαθέστερους συναδέλφους του φόρουμ αυτού. Ειδικά στην επαρχία. Το κατάλαβα

Για τις "δυσκαμψίες" το αντιλαμβάνομαι

Για τα "περίεργα πρόστιμα" υπάρχει κάτι συγκεκριμένο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχνάτε και ένα σημαντικό πράγμα ......

Την ύπογραφή του φορολογούμενου πάνω στο έντυπο .

Θα φάω όλο το ΣαββατοΚύριακο περιμένοτας να έρθουν για υπογραφή στις δηλώσεις που έχουμε έτοιμες .

Εμείς θα τις πάμε όλες χειρόγραφες παρόλο που τις έχουμε περασμένες και στο πρόγραμμα , όπου μας δίνεται η εξαιρετική δυνατότητα με το πάτημα ενός πλήλτρου να φεύγει και η δήλωση .

Οι λόγοι και άλλοι πολλοί προαναφέρθηκαν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε κι εγώ έχω μετανιώσει που τις στέλνω ηλεκτρονικά (σχεδόν) όλες τις δηλώσεις μου.

Σε μερικές περιπτώσεις που ήρθε εντολή για έλεγχο (μεγάλη επιστροφή) τους εκτύπωσα το Ε1, κουβάλησα και τα παραστατικά και όλα ΟΚ.

Το μόνο μου παράπονο είναι ότι μας βάζουν και εκτυπώνουμε το Ε1 και δεν έχουν τη δυνατότητα να το δουν οι ίδιοι μέσα από το σύστημα.Αν φτιάξουν κι αυτό....

Ο βασικότερος λόγος που προτιμώ το taxisnet είναι γιατί δεν θέλω να είμαι "εξαρτημένος" (καταλαβαίνετε νομίζω) από κανέναν υπάλληλο της ΔΟΥ ακόμα κι αν έχω τη δυνατότητα αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κώατα, τα λάθη αυτά ήταν δικά σου.

Μα είπα Σταύρο πως ναι.

Δεν ήταν του συστήματος.

Είναι του συστήματος (όχι του συστήματος του ηλεκτρονικού αλλά του συστήματος της λογικής, της οργάνωσης και προώθησης της ηλεκτρονικής υποβολής αφού:

Τα ίδια λάθη μπορούσαν να έχουν γίνει και με το στυλό.

Αν είχαν γίνει έτσι (με στυλό ) στο παράδειγμα μου ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑ ΠΡΟΣΤΙΜΑ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε κι εγώ έχω μετανιώσει που τις στέλνω ηλεκτρονικά (σχεδόν) όλες τις δηλώσεις μου.

Βλέπω δύσκολο να υποχωρήσω και εγώ..

Απλά μιλάω με παράπονο για το σύστημα...

όχι το σύστημα το ηλεκτρονικό...

το άλλο σύστημα εννοώ...

Allousystem :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγο μου ήρθε ένας "χειρόγραφος" και μου έδειξε ότι, ενώ είχαμε συμπληρώσει τους 659-660, δεν είχαμε συμπληρώσει τους 433-434, δείχνοντας τις βεβαιώσεις μερισμάτων της ΕΤΕ (νομίζω).

"Αν" είχε υποβληθεί ηλεκτρονικά, θα είχε "πετάξει μήνυμα" και δεν θα είχε γίνει το 'λάθος' .

Τώρα Κώστα, δεν ξέρω τι γίνεται εκεί κάτου, αλλά αν ο ελεγκτής σου έβγαζε χωρίς πρόστιμο τις δηλώσεις που λες, θα στις έβγαζε χωρίς πρόστιμο όπου και να είχαν υποβληθεί, είτε στη ΔΟΥ, είτε στο TAXISNET.

Εδώ πάνω πάντως, τα πρόστιμα τα βάζει η οικεία ΔΟΥ, και όχι το TAXISNET.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...