Προς το περιεχόμενο

ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΟΥ ΓΙΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΕΛΕΓΧΟΥ


επισκέπτη gengeor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισκέπτη gengeor

ΘΑ ΘΕΛΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΤΟΥ ΣΧΕΔΙΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΜΙΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΕΛΕΓΧΟΥ.ΠΕΡΙΛΑΜΑΒΑΝΕΙ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΜΕ ΚΑΜΕΡΕΣ-ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΨΗΦΙΑΚΟ ΕΓΓΡΑΦΕΑ.Ο ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΚΟΣΤΟΣ.Η ΕΡΓΑΣΙΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΤΟΥΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστέυω οτι σε εναν τριτοβάθμιο του 14.09 'Επιπλα και λοιπός εξοπλισμός' θα ήταν ο πιο κατάληλος λογαριασμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΘΑ ΘΕΛΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΤΟΥ ΣΧΕΔΙΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΜΙΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΕΛΕΓΧΟΥ.ΠΕΡΙΛΑΜΑΒΑΝΕΙ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΜΕ ΚΑΜΕΡΕΣ-ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΨΗΦΙΑΚΟ ΕΓΓΡΑΦΕΑ.Ο ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΚΟΣΤΟΣ.Η ΕΡΓΑΣΙΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΤΟΥΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Κάμερες - ψηφιακός εγγραφέας ;

Είναι ελέγχου ο εξοπλισμός αυτός ή ασφαλείας.

Δεν είναι και τα δύο νόμιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση πως με κάποιο νόμο εάν αναγράφεται σε εμφανείς πινακίδες η ύπαρξη του κυκλώματος το γνωρίζουν δηλαδή οι παρευρισκόμενοι είναι νόμιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση πως με κάποιο νόμο εάν αναγράφεται σε εμφανείς πινακίδες η ύπαρξη του κυκλώματος το γνωρίζουν δηλαδή οι παρευρισκόμενοι είναι νόμιμο.

Πρέπει να μετατρέψεις την "εντύπωση" ύπαρξης "κάποιου νόμου" σε βεβαιότητα. Η ύπαρξη βιντεοκάμερας και άλλων μέσων επιτήρησης σε χώρο εργασίας εμπίπτει στην Ευρωπαϊκή και Εθνική νομοθεσία "περί προστασίας προσωπικών δεδομένων", και γενικά απαγορεύται Εκτός αν έχουν ληφθεί μέτρα σαφώς περισσότερο πολύπλοκα από την αναγραφή σε "εμφανείς πινακίδες"

apd.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να μετατρέψεις την "εντύπωση" ύπαρξης "κάποιου νόμου" σε βεβαιότητα. Η ύπαρξη βιντεοκάμερας και άλλων μέσων επιτήρησης σε χώρο εργασίας εμπίπτει στην Ευρωπαϊκή και Εθνική νομοθεσία "περί προστασίας προσωπικών δεδομένων", και γενικά απαγορεύται Εκτός αν έχουν ληφθεί μέτρα σαφώς περισσότερο πολύπλοκα από την αναγραφή σε "εμφανείς πινακίδες"

Αν θες σε παρακαλώ, διόρθωσε το συνημμένο που είναι άδειο, και δώσε περισσότερες πληροφορίες γιατί με ενδιαφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες σε παρακαλώ, διόρθωσε το συνημμένο που είναι άδειο, και δώσε περισσότερες πληροφορίες γιατί με ενδιαφέρει.

Ooooops!

Κυρίως η οδηγία που ανέβασε ο georges αλλά και μια απάντηση σε κα΄ποιον που ήθελε να βάλει κλειστό κύκλωμα στο σπίτι του να παρακολουθεί τη νταντά των παιδιώνε

appdedomenon.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία αν είχανε αυτοί όμως παιδί και πάθενε αυτά που πολλές φορές βλέπουμε στα κανάλια από νταντάδες θα αλλάζαν άποψη ναι η όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία αν είχανε αυτοί όμως παιδί και πάθενε αυτά που πολλές φορές βλέπουμε στα κανάλια από νταντάδες θα αλλάζαν άποψη ναι η όχι?

Πιθανότατα και να άλλαζαν άποψη. Ίσως η προσωπική τους άποψη να μη χρειάζονταν καν να αλλάξει.

Όμως δεν κρίνουν βάσει προσωπικών εμπειριών και απόψεων, αλλά βάσει αρχών και κανόνων δικαίου.

Ως άτομα έχουν ότι αποψη έχεις εσύ και γω. Ως Αρχή Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων έχουν θέση υπαγορευόμενη από την επιστήμη τους.

Εγώ θα σου πρότεινα, όταν ψάξεις για νταντά, να τις κάνεις interview μαζί με παιδοψυχολόγο, και σε καμία περίπτωση να μη προσλάβης, χωρίς συστατικές επιστολές από τρείς, τουλάχιστον, γνωστές καλές οικογένειες των Αθηνών ή της Θεσσαλονίκης (Βόλος, Πάτρα, Λάρισα, και προπαντός Καρδίτσα αποκλείονται - ούτε να διανοηθείς για Κρήτη) απαραίτητα σε μια εκ των οποίων να ηγείται εν ενεργεία (άντε να συνταξιοδοτείται τον άλλο μήνα) Πρόεδρος του Αρείου Πάγου.

Θα σου στοιχίσει κάτι, αλλά για τα παιδιά, χαλάλι. Ας ψωνίσουμε το κάμπριο του χρόνου βρε αδερφέ (αν δεν την έχουμε "ψωνίσει" χειρότερα μέχρι τότε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ οτι ενεργούν με το γράμα του νόμου αλλά είναι πιο σημαντικό η τοποθέτηση σε τράπεζες ΔΟΥ σουπερ μαρκετ δρόμους για τα πρόστιμα κλπ.παρά η ψυχούλα ενός μωρού?Θα έπρεπε πιστέυω οσον αφορά τα σπίτια ο νόμος να είναι διαφορετικος.Εγώ προσωπικά θα το έβαζα και δεν έπαιρνα την άδεια κανενός ανεγγέφαλου νόμου. για τα μελοντικά παιδιά μου και τωρινά παιδιά πολλών ρε γ.....το που ελεγε και η αθλήτρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ενεργούν με το γράμμα του νόμου. Δεν είναι δικαστές. Είναι Ανεξάρτητη Αρχή. "Ενεργούν" με βάση τις αρχές που είναι αποδεκτές από την κοινωνία μας.

Παραπάνω υπαινίχτικα ότι αν έχεις λεφτά να εγκαταστήσεις στο σπίτι σου τέτοια συστήματα, έχεις και λεφτά να βρεις τον παιδαγωγό που δεν θα χρειάζεται παρακολούθηση.

Κάποιος πρέπει να προστατεύσει και εσένα από τον "ματάκια", έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς Σταύρο,

έχω συναντήσει σε αρκετές εταιρείες συστήματα παρακολούθησης ειδικά των εργαζομένων.

Εχω αναφερθεί σε αυτό, αλλά όταν οι ίδιοι οι εργαζόμενοι δεν αντιδρούν, βρίσκεσαι εσύ να είσαι ο "αριστερός συνδικαλιστής"....

Απλά τώρα πιά το αναφέρω και από κει και ύστερα δεν δεν ασχολούμαι παραπέρα, τα καταχωρώ σαν συστήματα παρακολούθησης, και ας έρθει η αρμόδια αρχή να επιβάλλει τις κυρώσεις που πρέπει.

Δεν γίνεται "νάχουμε και την πίττα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο".

Οι εργαζόμενοι είναι αυτοί που θίγονται άμεσα, και δεν μπορρούν να ζητάνε χωρίς να κάνουν κάτι.

Στο κάτω - κάτω της γραφής και εγώ πληρώνομαι από την επιχείρηση, γιατί θα πρέπει να βγάζω εγώ το φίδι από την τρύπα, όταν αυτοί που πραγματικά θίγονται δεν ασχολούνται,αλλά αντιθέτως πηδάνε στο χορό που τους επιβάλλεται, και αν τους δοθεί η ευκαιρία θα ρίξουν στο γκρεμό αυτόν που θα τους υποδείξει το αφεντικό τους;

Χωρίς κόπο δεν κερδίζεται τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς Σταύρο,

έχω συναντήσει σε αρκετές εταιρείες συστήματα παρακολούθησης ειδικά των εργαζομένων.

Εχω αναφερθεί σε αυτό, αλλά όταν οι ίδιοι οι εργαζόμενοι δεν αντιδρούν, βρίσκεσαι εσύ να είσαι ο "αριστερός συνδικαλιστής"....

Απλά τώρα πιά το αναφέρω και από κει και ύστερα δεν δεν ασχολούμαι παραπέρα, τα καταχωρώ σαν συστήματα παρακολούθησης, και ας έρθει η αρμόδια αρχή να επιβάλλει τις κυρώσεις που πρέπει.

Δεν γίνεται "νάχουμε και την πίττα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο".

Οι εργαζόμενοι είναι αυτοί που θίγονται άμεσα, και δεν μπορρούν να ζητάνε χωρίς να κάνουν κάτι.

Στο κάτω - κάτω της γραφής και εγώ πληρώνομαι από την επιχείρηση, γιατί θα πρέπει να βγάζω εγώ το φίδι από την τρύπα, όταν αυτοί που πραγματικά θίγονται δεν ασχολούνται,αλλά αντιθέτως πηδάνε στο χορό που τους επιβάλλεται, και αν τους δοθεί η ευκαιρία θα ρίξουν στο γκρεμό αυτόν που θα τους υποδείξει το αφεντικό τους;

Χωρίς κόπο δεν κερδίζεται τίποτα.

Αν αρχίσουμε να λέμε τι έχουν δει τα μάτια μας....

Σε μια επιχείρηση, που απασχολούσε ανασφάλιστους και αδήλωτους μετανάστες, σε ποιό πράγμα και πώς να διαμαρτυρηθούν οι άνθρωποι που τους "έβλεπε" η κάμερα από πάνω;

Να πω το άλλο; Ότι στην ίδια επιχείρηση "έβγαζε" την μισθοδοσία δημόσιος υπάλληλος περιφερειακού οργανισμού του ΥΑΚΠ, μετά το ωράριό υπηρεσίας; (Το "παιδί" σπούδαζε στο εξωτερικό, και είχε ανάγκη τα χρήματα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...