Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΠΕΡΑΙΩΣΗΣ ΦΠΑ ΕΜΠΟΡΙΚΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ


επισκέπτη RILEF

Ερώτηση

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ Η ΟΠΟΙΑ ΚΑΝΕΙ ΠΕΡΑΙΩΣΗ ΑΛΛΑ ΤΑ ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΑ ΕΣΟΔΑ ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ

ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΥΠΟΒΑΛΛΕΤΑΙ ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΠΕΡΑΙΩΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΦΠΑ Ή ΟΧΙ?

ΔΙΑΦΩΝΙΑ ΜΕΤΑΞΥ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΓΡΑΠΤΑ ΑΜ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΟΝ ΝΟΜΟ?

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Το ειδικό σημείωμα ΦΠΑ το υποβάλουμε μόνο εαν υπάρχουν διαφορές στις δηλωμένες βάσει βιβλίων και στοιχείων εκρόες με τις εκροές που προσδιορίζονται βάσει των άρθρων 13-17 του Ν.3296/2004 .

http://www.taxheaven.gr/cat.php?cat1=4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΣΟΥ

Ο ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΙΣΧΥΡΙΖΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ....

ΒΕΒΑΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΙΣΧΥΡΙΖΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΑΚΟΥΣΕ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αφού λοιπόν πρόκειται για "διαφωνία συναδέλφων" αντί να μπεις στο φόρουμ, να ψάχνεις να βρεις το νόμο, να ψάχνει ο broster να σου δώσει το λινκ και γενικά να ψάχνονται πολλοί, γιατί πολύ απλά δεν λες στον συνάδελφο σου να σου δείξει εκείνος την νέα απόφαση?

Α.. ξέχασα, το άκουσε και δεν το έχει γραπτώς.

Με ωραίο τρόπο δουλεύει πάντως.... ακουστικώς !

Τι άλλο θ'ακούσουμε...

ΥΓ.Αν αύριο-μεθαύριο "ακούσει" και για καμιά παράταση στις δηλώσεις, να μας το πει κι εμάς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Α.. ξέχασα, το άκουσε και δεν το έχει γραπτώς.

Με ωραίο τρόπο δουλεύει πάντως.... ακουστικώς !

ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΝΝΟΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΑΥΤΟ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΕΠΑΛΗΘΕΥΟΝΤΑΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΓΝΩΜΕΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ. ΤΟ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΟΣ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ (ΛΟΓΩ ΧΡΟΝΩΝ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΝΕΟΣ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ) ΜΟΥ ΕΞΕΦΡΑΣΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΤΟ ΨΑΧΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΑΩ ΣΤΟ FORUM ΑΤΟΜΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΕΩΡΩ ΠΙΟ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΟΥ ΕΝΟΧΛΕΙ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Α.. ξέχασα, το άκουσε και δεν το έχει γραπτώς.

Με ωραίο τρόπο δουλεύει πάντως.... ακουστικώς !

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΑΥΤΟ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΕΠΑΛΗΘΕΥΟΝΤΑΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΓΝΩΜΕΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ. ΤΟ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΟΣ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ (ΛΟΓΩ ΧΡΟΝΩΝ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΝΕΟΣ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ) ΜΟΥ ΕΞΕΦΡΑΣΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΤΟ ΨΑΧΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΑΩ ΣΤΟ FORUM ΑΤΟΜΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΕΩΡΩ ΠΙΟ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΟΥ ΕΝΟΧΛΕΙ...

Μόνος σου τα λες RILEF.

Η επαλήθευση έρχεται μόνο στηριζόμενοι σε γραπτά (Νόμους,Εγκυκλίους, ΠΟΛ. κλπ).

Η διαφωνία συναδέλφων μπορεί να προέρχεται μόνο από διαφορετική ερμηνεία των νόμων, ΠΟΛ κλπ

Τις περισσότερες φορές επειδή περιέχουν ασάφειες ή δεν μπορούν να προβλέψουν όλες τις περιπτώσεις.

Ομως και ο ίδιος ο συνάδελφος δεν σου είπε τη γνώμη του στηριζόμενος σε κάποια ΠΟΛ ή κάτι "χειροπιαστό" αλλά ότι και ο ίδιος "κάπου το άκουσε από κάποιον"

Να με συγχωρείς δηλαδή αλλά έτσι δεν γίνεται δουλειά... οποιαδήποτε σοβαρή δουλειά και όχι μόνο η λογιστική.

Ασε που σαν πιο έμπειρος στο χώρο θα έπρεπε να το διασταυρώσει εκείνος πρώτα.

ΥΓ.Εκτός κι αν είναι τόσο τσακάλι που έχει πληροφορίες για κάποια αλλαγή που θα γίνει στο προσεχές μέλλον οπότε θα του βγάλουμε όλοι το καπέλο (εγώ πρώτος απ'όλους)

Φιλικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ

ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΔΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΡΑΠΤΩΣ ΕΨΑΞΑ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ.ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ BROSTER .ΑΠΛΑ ΣΑΝ ΝΕΟΤΕΡΟΣ ΟΤΑΝ ΣΤΟ ΛΕΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΘΕΩΡΕΙΣ ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΟ ΟΦΕΙΛΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΙΓΟΥΡΟΣ (ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΩΣΤΟΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ) .

ΤΟ ΠΙΟ ΣΩΣΤΟ ΒΕΒΑΙΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΕΙ , ΝΑ ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΕΨΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΟ ΕΚΦΡΑΣΕΙ.

Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΔΩΣΑ ΠΡΙΝ ΗΤΑΝ ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΑ ΤΟ ΥΦΟΣ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΔΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΠΑΝΤΑΝΕ ΜΕ ΛΙΓΟ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΑΛΛΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟ FORUM ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΞΥΠΝΟΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΝΗΡΟΣ.

ΦΙΛΙΚΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...