Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΑΕ


Επισκέπτης

Ερώτηση

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΑΕ

ΑΝΕΛΑΒΑ ΜΙΑ ΑΕ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ Ο ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΕΝΩ ΕΧΕ ΚΑΝΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΑΓΗ ΑΠΟ ΔΡΑΧΜΕΣ ΣΕ ΕΥΡΩ ΟΛΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΟΙ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΕΧΟΥΝ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΚΑΤΑ 8 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΕΓΩ ΝΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΣΤΗΝ ΔΕΥΘΥΝΣΗ ΕΜΠΟΡΙΟΥ

Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΤΑΝ Η ΔΕΥΘΥΝΣΗ ΕΜΠΟΡΙΟΥ ΔΕΙ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ

ΑΝ ΜΠΩΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΚΑΝΩ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΟΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
Νομίζεις ότι 8 λεπτά είναι σημαντική διαφορά ;

Το πρόβλημα είναι τι νομίζουν οι υπάλληλοι της Νομαρχίας.

Συγνώμη, σε ποιά Νομαρχία, ποιός υπάλληλος θα σταθεί μπροστά μου, θα με κοιτάξει στα μάτια, θα μου πεί : "Κοιτάξτε εδώ έχετε 8 λεπτά διαφορά" και δεν θα τον περιλούσω με ότι υβρεολόγιο θυμάμαι και μούρχεται πρόχειρο εκείνη την ώρα ;;;;;;;;;;;

Ο τρελός θέλει τρελότερο !!! Μην τρελαθούμε τελείως !!!!!!!!!!

Φταίμε και μείς που όλες οι δημόσιες μας έχουν του κλώτσου και του μπάτσου ! Άκου 8 λεπτά διαφορά είναι σημαντική για τον κ. υπάλληλο !!!!!!!

Κοιτάξτε παιδιά, έχουμε τόσα και τόσα σοβαρά προβλήματα κάθε μέρα και κάθε νύχτα και κάθε ώρα και στιγμή. Να κάνουμε μιά ιεράρχιση. ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΟΤΙ 8 ΛΕΠΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ !!!!!!!!!!!!!

Δεν θέλετε κ. παντοκράτωρ υπάλληλε της Νομαρχίας να το παραβλέψετε ; Δεν θέλετε να το διορθώσουμε εδώ και τώρα ;

Έ άει παράτα με κρετίνε, και εγώ ΘΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΩ ΜΕ ΜΙΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΜΟΥ !!!!

Και μη μου πείτε LandS (που σας εκτιμώ κατά τα άλλα),ότι θα έρθει ένας έλεγχος να μου βγάλει Λογιστικές διαφορές 8 ευρώ, ή να μου καταλογήσει την οποιαδήποτε παράβαση, διότι (όπως θά έλεγε και η χήρα Μήτση) : ΘΑ ΠΕΘΑΝΩΩΩ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Νέος Συνάδελφος

Σε αντίστοιχη περίπτωση ευρωποίησης κεφαλαίου η Νομαρχία ενημέρωσε για λάθος τριών (3) λεπτών και ο συνάδελφος είχε αλλάξει τον ισολογισμό. Μάλιστα ήταν και τυχερός γιατί είχε προλάβει τις εφημερίδες.

Προσωπικά συμφωνώ με τον επισκέπτη αλλά είναι σίγουρο πως μια τέτοια αντίδραση σε οποιονδήποτε Δημόσιο υπάλληλο μόνο διευκόλυνση δεν μας παρέχει. Συνήθως φέρνει τα αντίθετα αποτελέσματα (καθυστερήσεις, ξινισμένα μούτρα και αρνητική διάθεση κλπ.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Με μεγάλη έκπληξη διαβάζω αυτά που γράφουν συνάδελφοι.

Είναι δυνατόν"ο τρελός να θέλει τρελότερο";

Αυτά μόνο στην Ελλάδα συμβαίνουν.Εάν κάποιος δεν μπορεί να

καταλάβει την διαφορά των 8 ή ακόμη και του ενός λεπτού τότε

δεν μπορεί να καταλάβει και το τι σημαίνει λογιστική και οικονομικη

παρακολούθηση μιας μονάδας.

Λογιστές όμως

ακόμη δουλεύουν και εργάζονται με το "και τι έγινε,είναι μεγάλη η διαφορά"; -δεν θα πεθάνω και γιάυτό.

Κανείς φίλε δεν σου είπε να σκοτωθείς ή να αγχωθείς με αυτό,

κανένας μα κανένας δεν θα σου ζητήσει τα 8 λεπτά,αλλά όλοι θα

καταλάβουν πόσο πρόχειρα μπορεί να κάνει κάποιος την δουλέιά του όταν δεν έχει δεί την διαφορά αυτή του μετοχικού κεφαλαιου.

Ολα αυτά υποβαθμίζουν το επάγγελμα και όπως είναι φυσικό και

τις απαιτήσεις μας.Ο συγκεκεκριμένος λογιστής που θα έκανε αυτό το λάθος δεν νομίζω να κρατούσε παραπάνω απο 200 ευρω (όσο απίστευτο και εαν ακούγεται) μια Α.Ε.

Κύριοι ας δούμε κάποια πράγματα ποιο σοβαρά για το καλό μας.

Η Lands το έχει πιασει το νόημα και γι΄αυτό πιστεύω (απο τα κατα καιρούς γραφόμενα της) ότι ειναι από τους πολύ σοβαρους που βίσκονται σε αυτό το επάγγελμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΚΕΛΟΣ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗΣ ΤΗΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΡΙΑΣ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΤΑ ΕΞΗΣ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΝΤΩΣ ΠΟΛΛΟΙ ΣΥΝΑΔΕΡΦΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΤΗΡΟΥΝ ΒΙΒΛΙΑ Γ΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΜΕ ΤΙΜΕΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΕΞΕΥΤΕΛΙΣΤΙΚΕΣ.ΑΡΚΕΤΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ ΘΕΩΡΟΥΝ ΤΟ ΕΞΟΔΟ ΤΗΣ ΑΜΟΙΒΗΣ ΤΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΚΑΙ ΑΝΑΖΗΤΟΥΝ ΦΘΗΝΟΤΕΡΕΣ ΛΥΣΕΙΣ.ΧΩΡΙΣ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΕΞΕΤΑΖΟΥΝ ΤΗΝ "ΠΟΙΟΤΗΤΑ" ΤΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗ. Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΠΩΣ ΤΟ ΦΘΗΝΟ ΤΟ ΚΡΕΑΣ ΤΟ ΤΡΩΝΕ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ! ΕΠΙΣΗΣ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ ΜΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΧΑΜΗΛΕΣ ΤΙΜΕΣ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΩΣΤΕ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΜΑΣ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. ΝΑ ΜΗ ΛΕΣ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΜΕ ΜΙΣΟ ΜΑΤΙ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΟΥΝ ΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΥΧΟΔΙΩΚΤΕΣ ΠΟΥ ΛΥΜΑΙΝΟΝΤΑΙ ΤΟΝ ΧΩΡΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...