Jump to content
Sign in to follow this  
THEOTOKOPOYLOS

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΟ

Recommended Posts

καλημερα σε ολους του φιλους-συναδελφους.

χθες βραδυ στο γραφειο μου ανελαβα την δημιουργια , και παρακολουθηση επιχειρησης εκμεταλλευσης πρατηριου βενζινης.θα δημιουργηθει πλυντηριο επιβατηγων αυτ/ων αλλα και φορτηγων, καθως και διανομη κατ οικον πετρελαιο θερμανσης.

θα παρακαλουσα τους συναδελφους που δραστηριοποιουνται στο αντικειμενο , να μου προτεινουν προγραμμα παρακολουθησης της επιχ/σης.ηδη σημερα το πρωι εστειλα απο το γραφειο μου FAX στις συνεργαζομενες με το γραφειου μου εταιρειες λογισμικου ( 3) να μου αποστειλουν προσφορες και demo προγραμματων.

θα ηθελα ομως την "πρακτικη βοηθεια" των συναδελφων μου.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Guest Επισκέπτης

Καλημέρα σε όλους σας.

Συνάδελφε πιο πολύ να δώσεις σημασία στο άτομο που θα χειρίζεται αυτό το πρόγραμμα παρά ποιό θα είναι αυτό. Τα πιο πολλά βενζινάδικα έχουν χειρόγραφα βιβλία. Εάν θα έχεις μηχανογραφημένο να δώσεις σημασία στήν γέφυρα μεταφοράς των παραστατικών πωλήσεων απο την εμπορική διαχείρηση στο πρόγραμμα του γραφείου στο οποίο θα διενεργείς τις εγγραφές.

συμφωνω μαζισου,αλλωστε γιαυτο ζητησα πληροφορηση ,

διοτι ειναι εξειδικευμενα προγραμματα για το αντικειμενο της εργασιας.

το προγραμμα θα εγκατασταθει στην επιχιερηση,θα υπαρξουν 2 ατομα που θα το χειριζονται και φυσικα θα εκπαιδευτουν σε αυτο,οπως αλλωστε κ εγω διοτι σιγουρα θα ειναι και για μενα κατι το καινουργιο.οπως καταλαβαινεις το λογιστηριο θα βρισκεται στην εδρα της επιχ/σης και εγω θα κανω την εποπτεια.

θα διαφωνησω μαζισου στην παρατηρηση για τα χειρογραφα.

επειδη γυριζω ολη την ελλαδα με το αυτ/το μου-εχω και ενα...χομπυ-θα πω με μεγαλη σιγουρια οτι πλεον τα μεγαλα και οργανωμενα πρατηρια , εχουν απλα μηχανογραφηση,αλλα καλη μηχανογραφηση.

Guest Επισκέπτης-alex-

Φίλε μου το καλύτερο και φθηνότερο πρόγραμμα για διαχείρηση βενζινάδικου είναι το PEGASUS OIL της ΤΕΣΑΕ.Έχει εκτός από την διαχείρηση του βενζινάδικου (αντλίες-εκτύπωση κατάστασης πετρελαίου θέρμανσης κλπ) και λογιστικό πρόγραμμα (Έσοδα Έξοδα & γενική λογιστική ) καθώς επίσης και απεριόριστους χρήστες (Multi users) με 1.100€.

Guest Επισκέπτης
συμφωνω μαζισου,αλλωστε γιαυτο ζητησα πληροφορηση ,

διοτι ειναι εξειδικευμενα προγραμματα για το αντικειμενο της εργασιας.

το προγραμμα θα εγκατασταθει στην επιχιερηση,θα υπαρξουν 2 ατομα που θα το χειριζονται και φυσικα θα εκπαιδευτουν σε αυτο,οπως αλλωστε κ εγω διοτι σιγουρα θα ειναι και για μενα κατι το καινουργιο.οπως καταλαβαινεις το λογιστηριο θα βρισκεται στην εδρα της επιχ/σης και εγω θα κανω την εποπτεια.

θα διαφωνησω μαζισου στην παρατηρηση για τα χειρογραφα.

επειδη γυριζω ολη την ελλαδα με το αυτ/το μου-εχω και ενα...χομπυ-θα πω με μεγαλη σιγουρια οτι πλεον τα μεγαλα και οργανωμενα πρατηρια , εχουν απλα μηχανογραφηση,αλλα καλη μηχανογραφηση.

Μηχανογράφηση ως πρός τι? Για έκδοση παραστατικών? Αν ναι συμφωνώ. Άλλα για τα βιβλία μάλλον δεν έχετε την δυνατότητα να ξέρετε αφού επισκέπτεσται αυτά τα πρατήρια σαν πελάτης. Τα μεγάλα οργανωμένα πρατήρια έχουν απο πίσω και ολόκληρη SHELL που αυτή κάνει την διαχείρηση. Στο μεγαλύτερο ποσοστό όμως των πρατηρίων που ανήκουν σε "ιδιώτες" τα πράγματα είναι κάπως πιο περίπλοκα. Θα με θυμηθείτε όταν αρχίσεται να τον "δουλεύεται". Τέλος πάντων όπως και νάχει αυτή είναι η μοίρα μας. Να ανεχόμαστε και να τρέχουμε.

Καλή συνέχεια.

Guest Επισκέπτης

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΤΟ MANAGER TΗΣ SINGULAR LOGIC.ΚΑΝΕΙΣ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΩΝ ΑΠΟΘΗΚΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΒΓΑΖΕΙ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΗ ΓΙΑ Ε.Φ.Κ. ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ.ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ. ΣΤΗ ΛΑΡΙΣΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΕΙΣ ΣΤΟ 2410531014 ΓΙΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ.

Guest GEORGE

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΕΥΧΡΗΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ PEGASUS OIL ΤΗΣ ΤΕΣΑΕ... ΚΑΝΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟΜΙΑ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΟΘΟΝΗ RECEPTION,,ΚΑΛΥΠΤΟΝΤΑΣ ΚΑΘΕ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΗ ΑΝΑΓΚΗ,ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ MINI MARKET... ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕ ΣΤΟ 210 4003706 ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ WWW.ANAPTIXI.GR

ΠΑΡΑΜΕΝΩ ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ Ή ΣΤΕΙΛΕ MAIL ΣΤΟ [email protected]