Προς το περιεχόμενο

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗΣ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟΥ Κ.Τ.Λ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΕΤΕ ΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ ΜΕ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΤΕΙ Ο ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΑΕ ΣΕ ΦΕΚ,ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ, ΝΟΜΑΡΧΙΑ, ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΔΣ ΚΑΙ ΓΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΕΤΕ ΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ ΜΕ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΤΕΙ Ο ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΑΕ ΣΕ ΦΕΚ,ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ, ΝΟΜΑΡΧΙΑ, ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΔΣ ΚΑΙ ΓΣ

ΜΕΧΡΙ 20 ΗΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με την περίπτωση β του άρθρου 7β του Ν.2190/20, οι αρχικές και οι τροποποιημένες από την γενική συνέλευση των μετόχων ετήσιες οικονομικές καταστάσεις, εκτός από το προσάρτημα,δημοσιεύονται στο σύνολό τους είκοσι ημέρες τουλάχιστον πριν από τη συνεδρίαση της συνέλευσης και σε περίπτωση τροποποίησης τους, μέσα σε είκοσι ημέρες από αυτήν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 years later...
επισκέπτη ΑΘΗΝΑ

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΤΟΥ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟΥ ΣΤΟ ΦΕΚ?

ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΑΣΧΕΤΗ.

ΤΟΝ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟ ΤΟΝ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΑ ΣΕ ΤΟΠΙΚΗ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ, ΣΕ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑΣ ΕΜΒΕΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΣΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ (ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ) ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΕΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΤΟΥ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟΥ ΣΤΟ ΦΕΚ?

ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΑΣΧΕΤΗ.

ΤΟΝ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟ ΤΟΝ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΑ ΣΕ ΤΟΠΙΚΗ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ, ΣΕ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑΣ ΕΜΒΕΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΣΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ (ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ) ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΕΚ.

Στο ΦΕΚ τον δημοσιεύει η Διεύθυνση εμπορίου, μετά από έλεγχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ΦΕΚ τον δημοσιεύει η Διεύθυνση εμπορίου, μετά από έλεγχο.

Γιατί την μπερδεύεις; :)

Υποβάλλεις στην δ/νση εμπορίου.

1.Ισολογισμό

2.Προσάρτημα

3.Πρακτικό Δ.Σ.

4.Διπλότυπο της ΔΟΥ με την πληρωμή των τελών δημοσίευσης

και ναι μετά η Δ/νση εμπορίου τον στέλνει στο ΦΕΚ.

Μπορείς να υποβάλλεις μόνο τον Ισολογισμό και το παράβολο και τα άλλα με την Γ.Σ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί την μπερδεύεις; :)

.........................

Γιατί βρε τη μπερδεύω...???? smile.gif

Η διεύθυνση εμπορίου δημοσιεύει, ψέματα είναι..?? Θα ελέγξει τα χαρτιά που θα της πάει, τυχόν παρατυπίες επί του ισολογισμού, και θα τα στείλει για δημοσίευση.

Αυτό ρώτησε, επ' αυτού απάντησα. Αν ήθελε τη χαρτούρα που υποβάλλουμε για ΔΣ & ΓΣ, αυτό είναι άλλη ερώτηση... τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ..... smile.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να κατατεθούν στη Νομαρχία τουλάχιστον 20 μέρες πριν την Γ.Σ. των μετόχων (Γ.Σ. 30/06):

1. Αντίγραφο του Πρακτικού Συνεδριάσεως του Διοικητικού Συμβουλίου νομίμως επικυρωμένα

2. Ισολογισμός της χρήσεως 1/1/2009 – 31/12/2009 σε τρία αντίγραφα νομίμως επικυρωμένα

3. Προσάρτημα του Ισολογισμού της χρήσης 01/01/2009-31/12/2009

4. Έκθεση ελεγκτών για την χρήση 01/1/2009-31/12/2009

5. Διπλότυπο είσπραξης από τη ΔΟΥ για την Δημοσίευση του Ισολογισμού (αξίας 544,67 ευρώ)

Επιπρόσθετα χρειάζονται αντίγραφα των εφημερίδων που δημοσιέυτηκε ο ισολογισμός και αντίγραφο του τιμολογίου της πολιτικής εφημερίδας.(Συνολικά κάνεις δυο δημοσιεύσεις, μια σε οικονομική και μια σε πολιτική. Η δημοσίευση στο ΦΕΚ πραγματοποιείται από τη Νομαρχία)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να κατατεθούν στη Νομαρχία τουλάχιστον 20 μέρες πριν την Γ.Σ. των μετόχων (Γ.Σ. 30/06):

1. Αντίγραφο του Πρακτικού Συνεδριάσεως του Διοικητικού Συμβουλίου νομίμως επικυρωμένα

2. Ισολογισμός της χρήσεως 1/1/2009 – 31/12/2009 σε τρία δύο αντίγραφα νομίμως επικυρωμένα

3. Προσάρτημα του Ισολογισμού της χρήσης 01/01/2009-31/12/2009

4. Έκθεση ελεγκτών για την χρήση 01/1/2009-31/12/2009

5. Διπλότυπο είσπραξης από τη ΔΟΥ για την Δημοσίευση του Ισολογισμού (αξίας 544,67 ευρώ)

Επιπρόσθετα χρειάζονται αντίγραφα των εφημερίδων που δημοσιέυτηκε ο ισολογισμός (για τη δημοσίευση της Τακτικής Γενικής Συνέλευσης)και αντίγραφο του τιμολογίου της πολιτικής εφημερίδας.(Συνολικά κάνεις δυο δημοσιεύσεις, μια σε οικονομική και μια σε πολιτική.και μία τοπική Η δημοσίευση στο ΦΕΚ πραγματοποιείται από τη Νομαρχία)

6.Πρόσκληση των μετόχων σε Τακτική Γενική Συνέλευση

7.Έκθεση διαχείρισης του Διοικητικού Συμβουλίου προς την Τακτική Γενική Συνέλευση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6.Πρόσκληση των μετόχων σε Τακτική Γενική Συνέλευση

7.Έκθεση διαχείρισης του Διοικητικού Συμβουλίου προς την Τακτική Γενική Συνέλευση

Aυτά μπορεί να περιέχονται στο πρακτικό συνεδριάσεως του διοικητικού συμβουλίου.

Σχετικά με τις εφημερίδες στις οποίες δημοσιεύσαμε τον Ισολογισμό κλπ, εμείς εδώ πάνω τα προσκομίζουμε αργότερα (από την 10/6 αν έχουμε ΓΣ στις 30/6).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτά μπορεί να περιέχονται στο πρακτικό συνεδριάσεως του διοικητικού συμβουλίου. Είμαι απόλυτα σύμφωνος.

Σχετικά με τις εφημερίδες στις οποίες δημοσιεύσαμε τον Ισολογισμό κλπ, εμείς εδώ πάνω τα προσκομίζουμε αργότερα (από την 10/6 αν έχουμε ΓΣ στις 30/6). Αυτό ενοούσα και εγώ.

Συμπερασματικά λοιπόν εμείς εδώ πάνω συμφωνούμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΑΘΗΝΑ

ΔΗΛΑΔΗ ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΣΤΗ ΝΟΜΑΡΧΙΑ?

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΑ ΤΟΝ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟ ΣΕ ΤΟΠΙΚΗ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑΣ ΕΝΒΕΛΕΙΑΣ.

ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΩ ΚΑΙ ΣΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΜΕ ΑΥΡΙΑΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ.

ΕΤΟΙΜΑΣΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΤΩΝ ΜΕΤΟΧΩΝ, ΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΔΣ ΕΓΚΡΙΣΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΔΕΝ ΕΒΑΛΑΝ ΘΕΜΑ "ΟΡΙΣΜΩΝ ΕΛΕΚΤΩΝ" ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΑ ΧΡΗΣΗ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΗΛΑΔΗ ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΣΤΗ ΝΟΜΑΡΧΙΑ?

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΑ ΤΟΝ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟ ΣΕ ΤΟΠΙΚΗ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑΣ ΕΝΒΕΛΕΙΑΣ.

ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΩ ΚΑΙ ΣΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΜΕ ΑΥΡΙΑΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ.

ΕΤΟΙΜΑΣΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΤΩΝ ΜΕΤΟΧΩΝ, ΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΔΣ ΕΓΚΡΙΣΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΔΕΝ ΕΒΑΛΑΝ ΘΕΜΑ "ΟΡΙΣΜΩΝ ΕΛΕΚΤΩΝ" ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΑ ΧΡΗΣΗ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

Αν έχεις σύγκληση τακτικής γενικής συνελεύσεως στις 30/06 , τα καταθέτεις (ή τακτοποιείς τις δημοσιεύσεις στον τύπο) έως 10/06 και είσαι εμπρόθεσμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o 2190 αναφέρει την υποχρέωση δημοσίευσης 20 πλήρεις ημέρες πρίν την ΓΣ.

Κατά πολλούς η λέξη "πλήρεις" σημαίνει ότι μη λαμβάνοντας υπ΄ όψιν την ημέρα της συνέλευσης και της δημοσίευσης πρέπει η διαδικασία δημοσιότητας να έχει ολοκληρωθεί 22 μέρες πριν την ΓΣ. Άρα την 08/06 αν η συνέλευση είναι 30/6 (η τελευταία δυνατή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 months later...

για τισ ΕΠΕ ισχυει το ίδιο?

20 μερεσ πριν τη γενικη συνελευση?

11/3/2011 δηλαδη?

και αν δεν εγινε ακόμα η δημοσιευση? εχουμε προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 months later...

Συνάδελφοι απο εταιρία δημοσιεύσεων, για μια δημοσίευση ισολογισμού ΑΕ και ΓΣ θέλουν 1800€ .

Τι τιμές συνήθως παίζουν ?

Εμένα μου φάνηκε υπερβολικό το ποσό !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται από τι περιλαμβάνει η τιμή.. και τα εκατοστά του ισολογισμού.

δλδ δημοσίευση μόνο σε εφημερίδες ή και ΦΕΚ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται από τι περιλαμβάνει η τιμή.. και τα εκατοστά του ισολογισμού.

δλδ δημοσίευση μόνο σε εφημερίδες ή και ΦΕΚ?

περιλαμβάνει δημοσίευση σε ΦΕΚ και 3 εφημερίδες (πολιτική-οικονομική-τοπική) ενος ισολογισμού συνοπτικού όπως μου είπαν καθώς και τη Γ.Σ. με μόνο θέμα την έγκριση.

Όλο το πακέτο 1800€ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το ΦΠΑ?

Μόνο η Νομαρχία είναι 544,67+289,72 = 834,39

Μέσα στα πλαίσια είναι η προσφορά νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το ΦΠΑ?

Μόνο η Νομαρχία είναι 544,67+289,72 = 834,39

Μέσα στα πλαίσια είναι η προσφορά νομίζω.

μαζί με ΦΠΑ .

οκ soulis ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 months later...

Μπορει καποιος να μου εξηγησει τι ειναι το προσαρτημα και ποτε το καταθετουμε στην νομαρχια???πριν η μετα τον ισολογισμο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 month later...

καλημερα! στη 1η γ.σ. εκλεχτηκε το δ.σ. τώρα πρεπει να φτιαξω πρακτικο δσ για εκλογη προεδρου και μελών; ειναι οι ιδιοι

με πριν τη γσ!.

και δημοσιευεται; αν ναι ποια ειναι η προθεσμία;

ευχαριστω εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

καλημερα! στη 1η γ.σ. εκλεχτηκε το δ.σ. τώρα πρεπει να φτιαξω πρακτικο δσ για εκλογη προεδρου και μελών; ειναι οι ιδιοι

με πριν τη γσ!.

και δημοσιευεται; αν ναι ποια ειναι η προθεσμία;

ευχαριστω εκ των προτέρων!

η εκλογη νεου Δ.Σ δημοσιευεται εντος 20 ημερων στην νομαρχια

Το .Δ.Σ συγκροτείται σε σώμα με εκλογή πρόεδρου αντιπρόεδρου κλπ και εκπροσωπήσεις της ΑΕ

δεν εχει σημασια αν ειναι η ιδιοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

αν εχει ληξει η θητεια του προηγουμενου Δ.Σ.

θα πρεπει να τα κανεις ολα ταυτοχρονα

εκλογη νεου δ.σ.

και συγκοτηση σε σωμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...