Προς το περιεχόμενο

Συνεργασία με νέο λογιστη στην περιοχή της Ρόδου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας.

Είμαι νέος οικονομολόγος πτυχιούχος του Πανεπιστημίου Μακεδονίας, κάτοχος Γ τάξης και ενδιαφέρομαι για συνεργασία με νέο Λογιστή για την δημιουργία Λογιστικού γραφείου στην περιοχή της Ρόδου. Εναλλακτικά με ενδιαφέρει η εργασία σαν βοηθός Λογιστής σε λογιστικό γραφείο για την απόκτηση εμπειρίας.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας.

Είμαι νέος οικονομολόγος πτυχιούχος του Πανεπιστημίου Μακεδονίας, κάτοχος Α τάξης και ενδιαφέρομαι για συνεργασία με νέο Λογιστή για την δημιουργία Λογιστικού γραφείου στην περιοχή της Ρόδου. Εναλλακτικά με ενδιαφέρει η εργασία σαν βοηθός Λογιστής σε λογιστικό γραφείο για την απόκτηση εμπειρίας.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

μήπως Γ τάξης? :)

πάντως εάν δηλώνεις στο μελλοντικό εργοδότη σου ότι θές να ανοίξεις δικο σου λογιστήριο δεν προκειται να σε προσλάβει κανεις και ποτε. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκ παραδρομής έγραψα λάθος την τάξη. Ήταν το πρώτο μου post στο Forum και δικαιολογούμε. Ευχαριστώ πάντως για την προσοή και την διευκρίνηση.

Όσο αφορά εάν με προσλάβει κάποιος έχω απογοητευθεί διότι κανείς από τους καταξιωμένους λογιστές και οικονομολόγους της Ρόδου όπου απευθύνθηκα δεν έδειξε την διάθεση να βοηθήσει έναν νέο συνάδελφο ακόμα και όταν ζήτησα μια εργασία στο γραφείο τους χωρίς οικονομικό αντάλλαγμα με την προοπτική να αποκτήσω την απαιτούμενη εμπειρια και κυρίως εξοικείωση με το αντικείμενο. Δεν μπορώ να καταλάβω του λόγους μιας τέτοιας " εχθρικής " στάσης απέναντι σε έναν νέο άνθρωπο που αναζητά εργασία σχετική με το αντικείμενο των σπουδών του ;):):(:(:(:(:(:(:(:( .Ή και αν μπορώ να τους καταλάβω δεν θέλω να τους αναφέρω για να μην κατηγορηθώ ότι κρίνω καταξιωμένους συναδέλφους........................................

Τέλος πάντων αυτό που σκέφτομαι όλο και περισσότερο είναι η δημιουργία του δικού μου λογιστικού γραφείου με όλα τα ρίσκα και τις δυσκολίες που μπορεί να έχει μια τέτοια κίνηση. Και σε αυτό το πλαίσιο θα με ενδιέφερε η συνεργασία με κάποιον νέο συνάδελφο που ενδεχομένως θα έχει περάσει τα ίδια με μένα.

Συγνώμη αν σας κούρασα και ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκ παραδρομής έγραψα λάθος την τάξη. Ήταν το πρώτο μου post στο Forum και δικαιολογούμε. Ευχαριστώ πάντως για την προσοή και την διευκρίνηση.

Όσο αφορά εάν με προσλάβει κάποιος έχω απογοητευθεί διότι κανείς από τους καταξιωμένους λογιστές και οικονομολόγους της Ρόδου όπου απευθύνθηκα δεν έδειξε την διάθεση να βοηθήσει έναν νέο συνάδελφο ακόμα και όταν ζήτησα μια εργασία στο γραφείο τους χωρίς οικονομικό αντάλλαγμα με την προοπτική να αποκτήσω την απαιτούμενη εμπειρια και κυρίως εξοικείωση με το αντικείμενο. Δεν μπορώ να καταλάβω του λόγους μιας τέτοιας " εχθρικής " στάσης απέναντι σε έναν νέο άνθρωπο που αναζητά εργασία σχετική με το αντικείμενο των σπουδών του ;):):(:(:(:(:(:(:(:( .Ή και αν μπορώ να τους καταλάβω δεν θέλω να τους αναφέρω για να μην κατηγορηθώ ότι κρίνω καταξιωμένους συναδέλφους........................................

Τέλος πάντων αυτό που σκέφτομαι όλο και περισσότερο είναι η δημιουργία του δικού μου λογιστικού γραφείου με όλα τα ρίσκα και τις δυσκολίες που μπορεί να έχει μια τέτοια κίνηση. Και σε αυτό το πλαίσιο θα με ενδιέφερε η συνεργασία με κάποιον νέο συνάδελφο που ενδεχομένως θα έχει περάσει τα ίδια με μένα.

Συγνώμη αν σας κούρασα και ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Σαββα, ο φόβος ότι θα τους πάρεις πελάτες είναι πολύ ισχυρός.

Τέλος πάντων γιατί δεν καθεσαι άλλο ένα-δύο χρόνια Θεσσαλονίκη να βρείς ενα λογιστικό γραφείο να αποκτήσεις εμπειρία. Όχι ότι εδω θα βρείς τις πόρτες διάπλατα ανοιχτές, άλλα έχεις περισσότερες πιθανότητες. Ποιό τμήμα τελείωσες στο Μακεδονίας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας.

Είμαι νέος οικονομολόγος πτυχιούχος του Πανεπιστημίου Μακεδονίας, κάτοχος Γ τάξης και ενδιαφέρομαι για συνεργασία με νέο Λογιστή για την δημιουργία Λογιστικού γραφείου στην περιοχή της Ρόδου. Εναλλακτικά με ενδιαφέρει η εργασία σαν βοηθός Λογιστής σε λογιστικό γραφείο για την απόκτηση εμπειρίας.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

ΣΑΒΒΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ , ΣΤΕΙΛΕ PM ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συ είπας Προμηθέα.

Εγώ δεν ήθελα να το πω παρ όλο που με τον έναν η τον άλλον τρόπο ξέρω ότι αυτός είναι ο κυριότερος λόγος.

Να μείνω Θεσσαλονίκη για πολλούς λόγους είναι ανέφικτο, άλλωστε έχω έναν χρόνο που κατέβηκα Ρόδο και απο τότε αναζητώ κάτι εδώ.

Τελείωσα το τμήμα ΔΕΟΠΣ. Ήτοι Διεθνών και Ευρωπαϊκών Οικονομικών και Πολιτικών Σπουδών. Βαρυσήμαντος τίτλος δεν λέω αλλά από πρακτική άποψη και σε ότι αφορά τα εφόδια που αποκτήσαμε για ένα ευκολότερο εργασιακό ξεκίνημα δεν είναι και τόσο βαρυσήυμαντος ;):):(:(:(:(:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...