Jump to content

Πρόβλημα με το πρόγραμμα της Singular Accountant Μισθοδοσία

Recommended Posts

Δέν ξέρω άν υπάρχει κανείς μέσα στο site που να χρησιμοποιεί το πρόγραμμα Μισθοδοσία του

Accountant γιατί ήθελα να καταχωρήσω σήμερα έναν οικόσιτα εργαζόμενο, αφού δε έδωσα στο

πρόγραμμα τα στοιχεία που ζητούσε και μου έβγαλε τα ποσοστά των εργοδοτικών εισφορών των

συνολικών και του ασφαλισμένου, ζητούσε να τον καταχωρήσει σε ασφαλιστική κλάση και με τις

ασφαλιστικές κλάσεις που είχε καταχωρημένες το πρόγραμμα δεν έβγαινε άκρη. Η οδηγία της

Singular λέει να τσεκάρουμε το πεδίο υπολογισμός μόνο με τεκμαρτά, αφού δε το τσέκαρα και

αυτό πάλι δεν έβγαινε τίποτα, προσπαθούσα δέ όλο το πρωί να επικοινωνήσω με την εταιρεία

και αυτοί με παρέπεμπαν στον dealer που έχω αγοράσει το πρόγραμμα ο οποίος φυσικά και δεν

έχει ιδέα απο την λειτουργία του προγράμματος γενικότερα και για το συγκεκριμένο πρόβλημα

ειδικότερα. Αυτά τα προγράμματα θα έπρεπε να τα τοποθετούν όλα αυτόματα αφού τους δώσουμε

εμείς τα δεδομένα και όχι να ψάχνουμε εμείς να βρούμε το τι γίνεται, ή τουλάχιστον η εταιρεία

να εκδόσει ένα φυλλάδιο οδηγιών που να εξηγεί την χρήση τους. Σημειωτέον ότι πήρα και τηλέ-

φωνο το 8011159011 ( ΤΗΛΈΦΩΝΟ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΓΙΑ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ) και ούτε αυτοί μπορούσαν να με

βοηθήσουν. εάν μπορεί κάποιος να βοηθείσει θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως ,γιατί ναι μεν μπορώ να

τα βγάλω όλα αυτά με το χέρι, αλλά δεν λέει να πληρώνουμε τα μαλιά της κεφαλής μας

σε πανάκριβα προγράμματα και να συνεχίσουμε να κάνουμε την δουλειά με το χέρι κρίμα δεν

είναι?

Καλημέρα κύριε Παναγιώτη.

Η οδηγία που σας δόθηκε ήταν συγκεκριμένη και δεν την ακολουθήσατε. Ορίστε την ασφαλιστική κλάση στην οποία ανήκει ο εργαζόμενος και ο υπολογισμός γίνεται κανονικά. Γνωρίζετε ποιά είναι η ασφαλιστική κλάση? Τι εννοείτε ότι δεν βγαίνει άκρη με τις ασφαλιστικές κλάσεις. Οι κλάσεις είναι συγκεκριμένες αυτές που δίνει το ΙΚΑ. Εφόσον γίνεται ο υπολογισμός του εργαζομένου με βάσει το τεκμαρτό ημερομίσθιο άρα είναι υποχρεωτικό και όλα τα υπόλοιπα που αναφέρεται είναι άσχετα.

Γνωρίζεται επίσης ότι μόνο το τμήμα των λογιστών εξυπηρετεί τους λογιστές. Επίσης γνωρίζεται ότι οι προγραμματιστές αλλά και οι υπεύθυνοι των εφαρμογών, οι υπεύθυνοι του τμήματος της ανάπτυξης των προγραμμάτων δεν υποστήριζουν τον τελικό πελάτη και ούτε γνωρίζουν ο κάθε εργαζόμενος σε ποιά ασφαλιστική κλάση ανήκει. Γνωρίζουν με ποιόν τρόπο θα γίνει ο υπολογισμός, αυτό είναι άλλο θέμα.

Καλημέρα κύριε Παναγιώτη.

Η οδηγία που σας δόθηκε ήταν συγκεκριμένη και δεν την ακολουθήσατε. Ορίστε την ασφαλιστική κλάση στην οποία ανήκει ο εργαζόμενος και ο υπολογισμός γίνεται κανονικά. Γνωρίζετε ποιά είναι η ασφαλιστική κλάση? Τι εννοείτε ότι δεν βγαίνει άκρη με τις ασφαλιστικές κλάσεις. Οι κλάσεις είναι συγκεκριμένες αυτές που δίνει το ΙΚΑ. Εφόσον γίνεται ο υπολογισμός του εργαζομένου με βάσει το τεκμαρτό ημερομίσθιο άρα είναι υποχρεωτικό και όλα τα υπόλοιπα που αναφέρεται είναι άσχετα.

Γνωρίζεται επίσης ότι μόνο το τμήμα των λογιστών εξυπηρετεί τους λογιστές. Επίσης γνωρίζεται ότι οι προγραμματιστές αλλά και οι υπεύθυνοι των εφαρμογών, οι υπεύθυνοι του τμήματος της ανάπτυξης των προγραμμάτων δεν υποστήριζουν τον τελικό πελάτη και ούτε γνωρίζουν ο κάθε εργαζόμενος σε ποιά ασφαλιστική κλάση ανήκει. Γνωρίζουν με ποιόν τρόπο θα γίνει ο υπολογισμός, αυτό είναι άλλο θέμα.

Εγώ πάντως συνομίλησα

με την PIM που υποστηρίζει το πρόγραμμα όσον αφορά τις συλογικές συμβάσεις, εκεί δε μου

είπαν ότι αυτοί οι εργαζόμενοι δεν ανήκουν σε καμία σύμβαση εργασίας. Το ΙΚΑ μου είπε ότι

αυτοί ασφαλίζονται στο ήμισυ της εκάστοτε αμοιβής του ανοιδείκευτου εργάτη την οποία ναι μέν

την ξέρω αλλά δεν μπορώ να την εντάξω σε κάποια κλάση για να δουλέψει το πρόγραμμα

πάντως με το που δηλώνεις οικόσιτο προσωπικό θα έπρεπε τις παραμέτρους να τις βάζει μόνο

του άλωστε γιαυτό πήραμε πρόγραμμα και δεν συνεχίζουμε να τα βγάζουμε όπως τα βγάζαμε

με το χέρι έως τώρα.

Τελικά και μετά απο 3 μέρες βρέθηκε ένας Χριστιανός και έδωσε λύση στο πρόβλημα. Απο την

Singular βέβαια και τελικά το πρόγραμμα ήθελε να βάλουμε εικονική ασφαλιστική κλάση με το

ποσό που θέλαμε να δηλώσουμε σαν τεκμαρτό ημερομίσθιο να προσθέσουμε με το χέρι το ημε-

ρομίσθιο στον τελικό μισθό και μετά δούλευε μια χαρά, αλλά φαίνεται ότι έπεσα στην περίπτωση

της περίπτωσης και ταλαιπωρήθηκα ολίγον. δεν πειράζει νέοι είμαστε κι άμαθοι θα μάθοπυμε σιγά

σιγά. :P:D;)

Τελικά και μετά απο 3 μέρες βρέθηκε ένας Χριστιανός και έδωσε λύση στο πρόβλημα. Απο την

Singular βέβαια και τελικά το πρόγραμμα ήθελε να βάλουμε εικονική ασφαλιστική κλάση με το

ποσό που θέλαμε να δηλώσουμε σαν τεκμαρτό ημερομίσθιο να προσθέσουμε με το χέρι το ημε-

ρομίσθιο στον τελικό μισθό και μετά δούλευε μια χαρά, αλλά φαίνεται ότι έπεσα στην περίπτωση

της περίπτωσης και ταλαιπωρήθηκα ολίγον. δεν πειράζει νέοι είμαστε κι άμαθοι θα μάθουμε σιγά

σιγά. :P:D:lol:

Δεν είναι αυτό φίλε μου, έχω βάλει και εγώ τη μισθοδοσία της singular και κάθε φορά που πάω να βγάλω μισθοδοσία με πιάνει κρύος ιδρώτας.... Η Singular είναι απαράδεκτη για αυτό το πρόγραμμα (το λέω και ας στεναχωρηθεί η Μαρία, την οποία την αγαπώ και την εκτιμώ ως άνθρωπο και ως υπάλληλο). Θα έπρεπε να ντρέπεται με τόσα χρόνια εμπειρίας στην αγορά να βγάλει ένα τόσο πρόχειρο πρόγραμμα όχι για λογιστές, αλλά για προγραμματιστές.

Αντί να το κάνουν όσο πιο εύκολο γίνεται, έχουν βάλει κωδικούς των κωδικών τα οποία τα καταλαβαίνουν μόνο αυτοί που τα έγραψαν. Και αν θες να τα καταλάβεις πρέπει να διαβάσεις ένα manual 300 σελίδων, άντε να τα θυμάσαι μετά... Κάθε φορά που βγάζω μισθοδοσία, ενώ φαινομενικά φαίνεται απλό, κάτι συμβαίνει, μα πάντα! Να μη μιλήσω για την ταχύτητα του προγράμματος, που αν τα τηρούσα σε excel πιο γρήγορα θα τα έβγαζα. Ούτε και για τα σφάλματα που παρουσιάζει κάθε λίγο και λιγάκι. Πειραματόζωα έχουμε καταντήσει, ανακαλύπτουμε τα λάθη και βγαίνουν καινούριες version και updates για τα διορθώσουν. Αν δηλαδή δεν χαλάσουν κάτι άλλο. Αυτά τα λάθη όμως πιστεύω ότι θα τα πληρώσει......

Μαρία μου συγνώμη, αλλά από τη μισθοδοσία δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος. Εσένα σε αγαπώ και σε εκτιμώ, αλλά τη singular ....... ΟΧΙ!!!! :angry::angry::angry:

Δεν είναι αυτό φίλε μου, έχω βάλει και εγώ τη μισθοδοσία της singular και κάθε φορά που πάω να βγάλω μισθοδοσία με πιάνει κρύος ιδρώτας.... Η Singular είναι απαράδεκτη για αυτό το πρόγραμμα (το λέω και ας στεναχωρηθεί η Μαρία, την οποία την αγαπώ και την εκτιμώ ως άνθρωπο και ως υπάλληλο). Θα έπρεπε να ντρέπεται με τόσα χρόνια εμπειρίας στην αγορά να βγάλει ένα τόσο πρόχειρο πρόγραμμα όχι για λογιστές, αλλά για προγραμματιστές.

Αντί να το κάνουν όσο πιο εύκολο γίνεται, έχουν βάλει κωδικούς των κωδικών τα οποία τα καταλαβαίνουν μόνο αυτοί που τα έγραψαν. Και αν θες να τα καταλάβεις πρέπει να διαβάσεις ένα manual 300 σελίδων, άντε να τα θυμάσαι μετά... Κάθε φορά που βγάζω μισθοδοσία, ενώ φαινομενικά φαίνεται απλό, κάτι συμβαίνει, μα πάντα! Να μη μιλήσω για την ταχύτητα του προγράμματος, που αν τα τηρούσα σε excel πιο γρήγορα θα τα έβγαζα. Ούτε και για τα σφάλματα που παρουσιάζει κάθε λίγο και λιγάκι. Πειραματόζωα έχουμε καταντήσει, ανακαλύπτουμε τα λάθη και βγαίνουν καινούριες version και updates για τα διορθώσουν. Αν δηλαδή δεν χαλάσουν κάτι άλλο. Αυτά τα λάθη όμως πιστεύω ότι θα τα πληρώσει......

Μαρία μου συγνώμη, αλλά από τη μισθοδοσία δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος. Εσένα σε αγαπώ και σε εκτιμώ, αλλά τη singular ....... ΟΧΙ!!!! :angry::angry::angry:

Επιτέλους βρέθηκε κι ένας χριστιανός που συμπάσχει μαζί μου. τώρα εμένα μου κάνει την άλλη

ιστορία. Ενώ έχω βγάλει Α.Π.Δ. και όλα καλά, όταν πάω να βγάλλω την Α.Π.Δ. σε αρχείο ή σε

δισκέτα για να καταθέσω την Α.Π.Δ. μου αρνείται την πρόσβαση και δεν ξέρω κι εγώ τι συμβαίνει.

Άστα και φασκελοκουκούλοστα όπως λές προηγουμένως κι εσύ. Έχουν κάνει προγραμματισμό με

κωδικούς που μόνο αυτοί καταλαβαίνουν,τέλος πάντων.

Μην ξεχνάμε τον παράγοντα συνήθεια και το γεγονός ότι κανένας μας δεν διαβάζει τις οδηγίες χρήσης ( εγώ προσωπικά δεν τις διαβάζω ποτέ ), δεν μπορεί το πρόγραμμα να είναι τόσο πολύπλοκο όσο λέτε. Η μετάβαση από Dos σε Windows πάντα είναι δύσκολη.

Εγώ πάλι θεωρώ ότι η καινούργια μισθοδοσία είναι ότι καλύτερο έχει βγάλει η singular μέχρι σήμερα ( ένα κλικ για να για να βγάλεις τη μισθοδοσία του μήνα για όλους τους εργαζόμενους ΟΛΩΝ των εταιριών ) .

Το εγχειρίδιο 300ων σελίδων , μάλλον είναι στα θετικά και όχι στα αρνητικά του προγράμματος .

Γενικά η singular κατάντησε ένα μεγάλο πρόβλημα μετά την εξάγορα και συγχωνευσή της .

Δεν νοείται για απλές ερωτήσεις να σου απαντάνε 2 ημέρες μετά ...

(Τόσο τουλάχιστον χρειάστηκε να περιμένω εγώ)...

Εγώ πάλι θεωρώ ότι η καινούργια μισθοδοσία είναι ότι καλύτερο έχει βγάλει η singular μέχρι σήμερα ( ένα κλικ για να για να βγάλεις τη μισθοδοσία του μήνα για όλους τους εργαζόμενους ΟΛΩΝ των εταιριών ) .

Το εγχειρίδιο 300ων σελίδων , μάλλον είναι στα θετικά και όχι στα αρνητικά του προγράμματος .

Χρήστο συγνώμη για τη μ.λ...α που έκανα :angry:

Χρήστο συγνώμη για τη μ.λ...α που έκανα :angry:

Σε συγχωρω , αλλα αλλη φορα να προσεχεις και να διαβασεις τις οδηγιες χρησεως του φορουμ μια σελιδα ειναι μονο .

Έχω το πρόγραμμα από τη αρχή του 2006.

Στην αρχή, ούτε ΦΜΥ δεν έβγαζε.

Ζήταγες βεβαίωση εργοδότη και σου έβγαζε διπλές εγγραφές του εργαζομένου.

Στην πρόσληψη δεν εμφάνιζε το ΑΦΜ.

Στην εκτύπωση του πίνακα προσωπικού τα ποσά ήταν απέξω.

Δοκίμασε να κάνεις απόλυση ενός εργαζομένου και πρόσληψη τον ίδιο μήνα (πρέπει να ανοίξεις καινούρια καρτέλα, επομένως τη βεβαίωση αποδοχών χειρόγραφη στο τέλος του χρόνου).

Δεν έβγαζε καρτέλα εργαζομένου για να κάνεις ένα έλεγχο τι του έχεις υπολογίσει.

Όταν κάνεις αποχώρηση, δεν σου δίνει δυνατότητα αν τα έχει υπολογίσει λάθος να τα τροποποιήσεις, αλλά πρέπει να κάνεις πρώτα την εκκαθάριση, να κάνεις εκτύπωση, αναίρεση της αποχώρησης και ξανά αποχώρηση για να βάλεις τη διαφορά.

Δοκίμασε να βγάλεις "Δήλωση Εργοδότη για Συμβάσεις ορισμένου χρόνου - έργου" που δουλεύουμε πάρα πολύ σε ξενοδοχεία εδώ στη Κρήτη (δεν τη βγάζει).

Μπλοκάρει αδικαιολόγητα στο κλείσιμο της περιόδου.

Δημιουργεί ΤΑ προβλήματα όταν κάνεις αυτόματη καταχώρηση και εκκαθάριση.

ΑΡΓΕΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ!!!! :angry::angry::angry:

Όλα αυτά και πολλά άλλα τα λέω προχειρότητες από τη μεριά της Singular. Όσο για το manual, και εγώ το δέχομαι ότι οι 300 σελίδες είναι μάλλον καλό παρά κακό (παρά να μην υπήρχε δηλαδή καθόλου ή να ήταν 1 σελίδα). Ωστόσο, δεν ξέρω πόσο εύχρηστο γίνεται το πρόγραμμα όταν σου λέει ABCD234 είναι ο αθροιστής ημερών αδείας, EAZHT398 είναι ο αθροιστής ημερομισθίων κτλ. Οπότε άμα κάποια ρύθμιση δεν σε βολεύει, πήγαινε να τα αλλάξεις (οι κωδικοί είναι παράδειγμα, αλλά τόσο άσχετοι με τη μισθοδοσία είναι).....

Δέχομαι ότι έχει ξεκινήσει με καλό σκοπό. Αλλά ούτε έχει φτάσει, αλλά ούτε και χρησιμοποιεί τα κατάλληλα εργαλεία για να το πετύχει. Όταν όμως πήραμε την απόφαση να το εγκαταστήσουμε, ΚΑΝΕΙΣ δεν μας είπε ότι το πρόγραμμα είναι υπό κατασκευή και ότι είχε τόσα προβλήματα!!!!!! Εγώ όμως θέλω να κάνω τη δουλειά μου γρήγορα και χωρίς λάθη. Δεν ζήτησα να γίνω πειραματόζωο.....

Δεν φτάνει που έφαγα χρόνο να το εγκαταστήσω, να περάσω τις εταιρείες και τους εργαζομένους, με καθυστερεί κάθε μήνα στον υπολογισμό, κάθε τρίμηνο στην υποβολή, κάθε που θέλω να ελέγξω την ασφαλιστική ιστορία του εργαζομένου, και δεν ξέρω ακόμα τι θα μου εμφανίσει στο τέλος της χρήσης. :lol::P:D

Και το κερασάκι στην τούρτα, όταν μια από τις πολλές φορές που είχα πρόβλημα, πήρα τηλ στο 801...., τους εξήγησα το πρόβλημα, μου είπαν να τους στείλω το backup να το δουν, αν είχε πρόβλημα το πρόγραμμα, θα το διόρθωναν, αλλά εάν ήταν πρόβλημα ρυθμίσεων (από εμένα δηλ.) θα με χρέωναν..... Από τότε έπαψα να ασχολούμαι, και από 1/1 γύρισα στο παλιό πρόγραμμα μισθοδοσίας.

Μπορεί σε κάμποσα χρόνια να γίνει πρόγραμμα μισθοδοσίας για λογιστές, αλλά σήμερα είναι πολύ μακρυά από αυτό......

Ρέ παιδιά έχω χάσει κανένα επεισόδιο? Το manual αυτό των 300 σελίδων εγώ δεν το έχω γιατί?

Μάλλον θα το θεωρήσανε περιτό να μου το στείλουνε φαίνεται. :):o:D

Πάντως εγώ το παλεύω στην τύχη. Στην αρχή πριν πρωτολειτουργήσει το πρόγραμμα με καλέσανε

στην Singular να το δώ ( κάθησα μια ολόκληρη μέρα εκεί και μου έκαναν κανονικά επίδειξη ).

Κατόπιν απο τότε που μου ήρθε το πρόγραμμα ( το οποίο σημειωτέον το παρέλαβα σε αντικατάσταση

του manpower ) το οποίο το είχα αγοράσει 1 χρόνο και δεν το είχα ποτέ χρησιμοποιήσει, ήταν μιά

κοπέλα απο την Singular η οποία με βοηθούσε κάθε φορά που είχα πρόβλημα και η οποία εδώ και

κανα 4 μήνες απεχώρησε απο την Singular, έ απο τότε ψαχνόμαστε γενικώς και μάλλον θα ζητήσω

να μου στείλουν και μένα το manual των 300 σελίδων μήπως και βγάλω άκρη :D:o:)

να μου στείλουν και μένα το manual των 300 σελίδων μήπως και βγάλω άκρη :blink::unsure::rolleyes:

==================

Καλημέρα κ.Παναγιώτη.

Στο cd εγκατάστασης εκτός από τις οδηγίες εγκατάτάστασης, αναβάθμισης κλπ θα δείτε ότι υπάρχει και το εγχειρίδιο. Είναι το ηλεκτρονικό εγχειρίδιο. Μπείτε να το δείτε.

Στην διάθεσή σας για κάθε διευκρίνηση στο 8011159011 ή στην ηλεκτρονική διεύθυνση [email protected]

Guest Επισκέπτης
Πάντως εγώ το παλεύω στην τύχη. Στην αρχή πριν πρωτολειτουργήσει το πρόγραμμα με καλέσανε

στην Singular να το δώ ( κάθησα μια ολόκληρη μέρα εκεί και μου έκαναν κανονικά επίδειξη ).

Κατόπιν απο τότε που μου ήρθε το πρόγραμμα ( το οποίο σημειωτέον το παρέλαβα σε αντικατάσταση

του manpower ) το οποίο το είχα αγοράσει 1 χρόνο και δεν το είχα ποτέ χρησιμοποιήσει, ήταν μιά

κοπέλα απο την Singular η οποία με βοηθούσε κάθε φορά που είχα πρόβλημα και η οποία εδώ και

κανα 4 μήνες απεχώρησε απο την Singular, έ απο τότε ψαχνόμαστε γενικώς και μάλλον θα ζητήσω

να μου στείλουν και μένα το manual των 300 σελίδων μήπως και βγάλω άκρη :blink::unsure::rolleyes:

Ρε πανφόρο , γιατι τρωγεσαι; Δεν εχεις καταλαβει ακόμα οτι το προγραμμα αυτό της σιγκιουλαρ, ειναι οπως τη ρουλετα στο καζίνο. Πατάς στο πληκτρολόγιο και οτι θελει αυτό βγάζει. Ε!!!! μην θελεις να πεφτει παντα μεσα. Η επιτυχια παντως ειναι 2%. Καμια ρουλετα δεν δινει τοσο μεγαλες πιθανοτητες. Μπραβο στη σιγκιουλαρ. Πρωτη στη ρουλέτα.

Αντωνης Βασιλακης

Ηρακλειο Κρητης

• 5 weeks later...

ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ....ΛΙΓΑΚΙ ΤΡΟΜΑΖΩ. ΕΧΩ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΗΣ LOGICDIS (OIKOGENEIA PROFESSIONAL) ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΘΕΙ ΠΑΝΕ ΠΡΟΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΟΥ ACCOUNTANT. Η ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΤΕΙΛΕΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΕΙ. .............ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΛΟΓΙΣΤΩΝ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΟΝ DEALER POY SYNERGAZETAI ME THN SINGULAR ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟΣ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ. ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑΣ ,ΑΓΧΟΥΣ. ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΠΕΒΑΙΝΕ ΑΚΑΡΠΗ .

• 5 years later...

καλησπερα και απο εμενα εχω μια εταιρεια οπου ειναι στο προγραμμα διατηρησης θεσεων απασχολησης με εμερομηνια ενταξης 16/8 εχω δηλωσει μεσα στον accountant την ημ/νια της ενταξης και τρεχοντας την μισθοδοσια του αυγουστου υπολογιζει την επιδοτηση για ολο τον μηνα...τι πρεπει να κανω για να την υπολογιζει εως 15/8 ??

γνωριζει καποιο??

καλησπερα και απο εμενα εχω μια εταιρεια οπου ειναι στο προγραμμα διατηρησης θεσεων απασχολησης με εμερομηνια ενταξης 16/8/2011 εχω δηλωσει μεσα στον accountant την ημ/νια της ενταξης και τρεχοντας την μισθοδοσια του αυγουστου υπολογιζει την επιδοτηση για ολο τον μηνα...τι πρεπει να κανω για να την υπολογιζει εως 15/8/2012 ??

γνωριζει καποιος??

Υπολογίζοντας την μισθοδοσία του μηνός Αυγούστου, στο σημείο καταχώρηση κίνησης περιόδου/καταχώρηση κίνησης περιόδου με βάση τον εργαζόμενο, θα πρέπει να πληκτρολογήσεις, τις υπόλοιπες ημέρες επιδότησης (έχει έναν σύνδεσμο με έντονο μπλε χρώμα "Ημερες Προγρ. Επιδότησης"), που απομένουν για την ολοκλήρωση του προγράμματος επιδότησης. Δεν υπολογίζει η εφαρμογή τις υπολοεπόμενες ημέρες ολοκλήρωσης, από μόνη της.