Προς το περιεχόμενο

ΚΑΤΑΣΚΕΑΥΣΤΕΣ ΟΙΚΟΔΟΜΩΝ (Α.Ε.) ΤΗΡΟΥΝ & ΒΙΒΛΙΟ ΚΟΣΤΟΛΟΓΙΟΥ & ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ;


foro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνάδελφοι καλημέρα !

Νεοιδρυόμενη Α.Ε.Τ.Ε. με αντικείμενο τις κατασκευές οικοδομών είναι υποχρεωμένη να τηρεί ΒΙΒΛΙΟ ΚΟΣΤΟΛΟΓΙΟΥ.

Το ερώτημά μου είναι το εξής:

Οταν συντρέξουν οι δύο από τις τρεις γνωστές προυποθέσεις θα τηρήσει ταυτόχρονα και ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ; ( Αν ναι από ποιά χρήση και μετά ; )

Είμαι σε αναζήτηση σχετικού SOFTWARE, μπορεί να μου προτείνει κάποιος ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ κατάλληλο που να το χρησιμοποιεί ;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το βιβλιο κοστολογιου οικοδομων δεν εχει σχεση με το βιβλιο κοστολογιου και τεχνικων προδιαγραφων του κωδικα

αρα αλλο το ενα αλλο το αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ερώτημά μου αναφέρομαι-αποκλειστικά- στο π ΒΙΒΛΙΟ ΚΟΣΤΟΛΟΓΙΟΥ που προβλέπεται από την ΠΟΛ.1067/2006 (που τηρείται αποκλειστικά από τον επιτηδευματία που κατασκευάζει οικοδομή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΝΤΩΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΝΑ ΤΗΡΕΙΤΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΚΟΣΤΟΛΟΓΙΟΥ ΟΙΚΟΔΟΜΗΣ ΚΑΙ ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ - ΚΟΣΤΟΛΟΓΗΣΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΝΤΩΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΝΑ ΤΗΡΕΙΤΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΚΟΣΤΟΛΟΓΙΟΥ ΟΙΚΟΔΟΜΗΣ ΚΑΙ ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ - ΚΟΣΤΟΛΟΓΗΣΗ

το βιβλίο κοστολογίου και τεχνικων προδιαγραφων ειναι βιβλίο του αρθρου 8 του ΚΒΣ

το βιβλίο κοστολογίου οικοδομων εινια ειδικο βιβλίο (βλ. προσθετο βιβλίο)

ο νομος αναφερει οτι απαλλασεται μια εταιρια που έχει υποχρέωση αναλυτικής λογιστικής απο το βιβλίο του αρθρου 8 και οχι απο το πρόσθετο βιβλίο

εκει ειναι και οι διαφορα και ας εχον παραπλήσιο ονομα

το βιβλίο κοστολογίου οικοδομης αφορα θέματα φπα και ΄όχι κοστολογησης του οικοδομικού έργου (ασχετα αν θα χρησιμοποίηθει στο τέλος- ελεγχο -και γι αυτο το σκοπό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...