Προς το περιεχόμενο
  • 0

Προθεσμία υποβολής διορθωτικού πίνακα VIES .


SAVVAS P

Ερώτηση

Καλησπέρα σε όλους.

Θέλω να ρωτήσω ποια είναι η προθεσμία υποβολής του διορθωτικού πίνακα VIES, για το τρίτο τρίμηνο του 2006, λόγω παράλειψης εγγραφής τιμολογίου της 29/09/2006. Επίσης σε περίπτωση παρέλευσης της προθεσμίας υποβολής του διορθωτικού πίνακα, είναι δυνατή η εκπρόθεσμη υποβολή, και πιο το σχετικό πρόστιμο.

Ευχαριστώ πολύ όσους μου απαντήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
Καλησπέρα σε όλους.

Θέλω να ρωτήσω ποια είναι η προθεσμία υποβολής του διορθωτικού πίνακα VIES, για το τρίτο τρίμηνο του 2006, λόγω παράλειψης εγγραφής τιμολογίου της 29/09/2006. Επίσης σε περίπτωση παρέλευσης της προθεσμίας υποβολής του διορθωτικού πίνακα, είναι δυνατή η εκπρόθεσμη υποβολή, και πιο το σχετικό πρόστιμο.

Ευχαριστώ πολύ όσους μου απαντήσουν.

συμπληρωματικό ή τροποποιτικό πίνακα VIES υποβάλεις χωρίς προστιμο και δεν υπάρχει χρονικο περιθόριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Ελπίζω να μιλάμε για το ίδιο πράγμα, γιατί εγώ αναφέρθηκα σε διορθωτικό πίνακα,

( Συμπλήρωση του κωδικού 007), και όχι τροποιητικό ή συμπληρωματικό. Επίσης θέλω να επισημάνω ότι τα περί προθεσμιών αναφέρονται στην παράγραφο 3 των γενικών πληροφοριών του Εντύπου Φ5, εκδόσεως 2002, στην πίσω σελίδα του πίνακα. Μήπως έχω παλιά έντυπα;;;;

ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΚΟΜΑ ΦΙΛΟΣ ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ελα φίλος..

δεν υπάρχει προστιμο. και 2 χρονια να είναι δεν παιζει προβλημα.

το ίδιο λέτε.

σημ. θα γράψεις την ορθή καταχώρηση και όχι όλο ξανα απο την αρχή διορθωμενο.

αλλα βάλτο στο επόμενο. έβγαλες φπα, πήρες θεωρημένα, έκανες ιντραστατ, λίστινγκ..... νταλαβέρια. ξανα μανα τροποποιητικές ?

λες και τα κοιτάει κανένας... ένα τριμηνο πάνω, ένα κάτω

και μη βιαστείτε συνάδελφοι να με κατακρίνετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
και μη βιαστείτε συνάδελφοι να με κατακρίνετε.

Έλα, το καθυστέρησα όσο μπορούσα... B)

Να σημειώσω μόνο ότι στον τελευταίο τακτικό, βάσει οδηγιών, μου τους ξετινάξανε στον έλεγχο τους ανακεφαλαιωτικούς. Βέβαια, δεν έπεσε πρόστιμο ( για αυτό) , μόνο μια ευγενική ανοχή για την κατάθεση των τροποποιητικών. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το εκτίμησα ιδαίτερα. B)

10.15 και δεν έβλεπες champons league

σε καποιον είχε δηλωθει με λιστινγκ και ιντραστατ ενδοκοινοτικη η οποια δεν έγινε ποτέ. και περασαν 2 χρονια εκ'τοτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Ελα φίλος..

δεν υπάρχει προστιμο. και 2 χρονια να είναι δεν παιζει προβλημα.

το ίδιο λέτε.

σημ. θα γράψεις την ορθή καταχώρηση και όχι όλο ξανα απο την αρχή διορθωμενο.

αλλα βάλτο στο επόμενο. έβγαλες φπα, πήρες θεωρημένα, έκανες ιντραστατ, λίστινγκ..... νταλαβέρια. ξανα μανα τροποποιητικές ?

λες και τα κοιτάει κανένας... ένα τριμηνο πάνω, ένα κάτω

και μη βιαστείτε συνάδελφοι να με κατακρίνετε.

Vats στον διορθωτικό πίνακα γράφουμε μόνο την παραληφθείσα εγγραφή και όχι όλο από την αρχή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Vats στον διορθωτικό πίνακα γράφουμε μόνο την παραληφθείσα εγγραφή και όχι όλο από την αρχή;

Μιλώντας για Listing ναι μόνο την ορθή καταχώρηση.

δλδ εάν σε ένα Listing εχεις 5 προμηθευτες πχ

σε έναν έκανες λάθος, αντι για 800 ευρώ που έβαλες έπρεπε να έχει 500,

θα γράψεις μονο το αφμ φπα του εν λόγω προμηθευτη με το 500

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα, έχω περίπτωση που πρέπει να υποβάλλω συμπληρωματικό πίνακα ενδοκοινοτικών αποκτήσεων αρχική υποβολλή (5000€). Στην εφαρμογή μου ανοίγει Υποβολή Διορθωτικής , εγώ τι υποβάλλω μόνο το συμπληρωματικό τιμολόγιο (1000€) ή όλο τον πίνακα από την αρχή συμπεριλαμβανομένου και του αρχικού τιμολογιου δηλαδη 6000€?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα, έχω περίπτωση που πρέπει να υποβάλλω συμπληρωματικό πίνακα ενδοκοινοτικών αποκτήσεων αρχική υποβολλή (5000€). Στην εφαρμογή μου ανοίγει Υποβολή Διορθωτικής , εγώ τι υποβάλλω μόνο το συμπληρωματικό τιμολόγιο (1000€) ή όλο τον πίνακα από την αρχή συμπεριλαμβανομένου και του αρχικού τιμολογιου δηλαδη 6000€?

Kαλημέρα,

 

Για το ίδιο αφμ είναι τα 1000?Αν ναι στο αφμ βάζετε το σύνολο 6000,00.Αν είναι τιμολόγιο άλλου προμηθευτή βάζετε μόνο τα 1000 με το αφμ που δεν έχει δηλωθεί στον αρχικό πίνακα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Kαλημέρα,

 

Για το ίδιο αφμ είναι τα 1000?Αν ναι στο αφμ βάζετε το σύνολο 6000,00.Αν είναι τιμολόγιο άλλου προμηθευτή βάζετε μόνο τα 1000 με το αφμ που δεν έχει δηλωθεί στον αρχικό πίνακα.

ναι στο ιδιο ΑΦΜ , οπότε μια νεα εγγραφή με σύνολο 6000.....σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ναι στο ιδιο ΑΦΜ , οπότε μια νεα εγγραφή με σύνολο 6000.....σωστά?

Αφού είναι στο ίδιο αφμ στον συμπληρωματικό πίνακα θα βάλετε το σύνολο 6000,00 ευρώ.Απλά να πω ότι θα διορθώσετε μόνο αυτό αν τυχόν έχετε και άλλες εγραφές στον πίνακα.

 

Καλησπέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...