Προς το περιεχόμενο

Οι τραπεζες ιδρυουν λογιστικες εταιρειες?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οχι σοβαρά Γιάννη με ενδιαφέρει τρομερά αυτό και ίσως να κάνω λάθος εκτίμηση.

Εξήγησε μου λοιπόν.

Αυτοί που είπες αποφασίζουν;

Οι υπόλοιποι μέχρι τους 15 τι κάνουν;

Δηλαδή από τους 200 στην ΣτΑ αποφασίζουν μόνο οι 15 της Κεντρικής Διοίκησης.

Και από τους 15 της Κεντρικής Διοίκησης αποφασίζουν οι 5 που είπες;

Πως στο καλό γίνεται αυτό;

Απάντησέ μου αυτό να γνωρίζω ώστε να προχωρήσω στην επόμενη ερώτηση.

Υ.Γ. Προβοκάρω συχνά και εμάς τους ίδιους. Αρα μην κολλάς !!! :lol:

Πάλι παιζεις με αριθμούς.

Στους 15 οι 8 μας κάνουν την πλειοψηφία. Αυτο δεν αμφισβητείται.

Το τι θα συζητηθεί στη ΣτΑ το αποφασίζει η Κεντρική Διοίκηση. Αυτή αποφασίζει ποια θέματα θα μπουν στην ημερήσια διαταξη και ποια οχι.

Οι συσχετισμοί ειναι δεδομένοι.

Πληοψηφία η ΔΗΚΙΟ μαζί με την ΑΚΙΟΕ και την ΕΠΟ και αντιπολιτευση η ΠΑΣΚΟ, η ΣΕΠΟ και η ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ.

Υ.Γ. Κι εγω προβοκατορας ειμαι. :rolleyes::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 207
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κωστή λες .. και συμφωνώ..

Μα σας λέω πως δεν έχουν άδεια. Δεν έχουν άδεια.

Δεν έχουν άδεια.

γι'αυτό αναρωτήθηκα το παρακάτω που κολάει..

Έπρεπε ήδη να είχατε παρέμβει και να επιβάλλετε πρόστιμα και να ανακαλέσετε άδειες λειτουργίας και των θυγατρικών επιχειρήσεων των Τραπεζών που ασκούν το επάγγελμα του Λ/Φ και των consulting εταιρειών που λυμαίνονται τον χώρο μας.

Επίσης λες ..

Μα σοβαρά τώρα δεν το έχεις υπόψιν σου;

.........

Ξέρω μια τράπεζα και μία με ορκωτούς.

Σοβαρά δεν με έχει απασχολήσει.. στον δικό μου "χώρο" δεν έχουν φανεί..

Αυτά γιατί τα ανακάτεψες? δεν είδες την διαχωριστική? :rolleyes:

Από επαγγέλματα άστα να πάνε.. εκτός Αλεβιζάκη το χάος..

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Πηγή της φοροδιαφυγής .. κ.λ.π...

τα υπόλοιπα είναι για άλλα θέματα ..

τα μεν συνδικαλιστικά στο θέμα για τις εκλογές..

τα δε περί φοροδιαφυγής σε θέμα που πρέπει να ανοίξουμε κάποια στιγμή..

Υ.Γ.1 και μια αιρετική άποψη για ξεκάρφωμα..

παραπάνω παρέθεσα τον σκοπό του Ο.Ε.Ε. από τον ιδρυτικό Νόμο..

από εκεί μπορούμε να δούμε ότι το Ο.Ε.Ε. έχει πολύ ευρύτερο πεδίο από τα καθαρά δικά μας ζητήματα..

μ'αυτή την έννοια δεν με παραξενεύει η μικρή συμμετοχή αντιπροσώπων του λογιστικού χώρου..

θα ήθελα βέβαια περισσότερους..

και με μπερδεύει αυτό το ανακάτεμα της "τράπουλας"..

ΟΕΕ, ΣΥΛΛΟΓΟΙ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΩΝ, ΣΥΛΛΟΓΟΙ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ, ΣΥΛΛΟΓΟΙ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ...ζαλίστηκα λίγο..

βασικά είμαι της άποψης " έκαστος στο είδος του και ο Λουμίδης στους καφέδες "..

Υ.Γ.2 λες μετά την επίσκεψη Αλαβάνου να ανέβει το ποσοστό της αριστεράς στα ζωνιανά? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ.1 και μια αιρετική άποψη για ξεκάρφωμα..

παραπάνω παρέθεσα τον σκοπό του Ο.Ε.Ε. από τον ιδρυτικό Νόμο..

από εκεί μπορούμε να δούμε ότι το Ο.Ε.Ε. έχει πολύ ευρύτερο πεδίο από τα καθαρά δικά μας ζητήματα..

μ'αυτή την έννοια δεν με παραξενεύει η μικρή συμμετοχή αντιπροσώπων του λογιστικού χώρου..

θα ήθελα βέβαια περισσότερους..

Συμφωνώ απόλυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ.2 λες μετά την επίσκεψη Αλαβάνου να ανέβει το ποσοστό της αριστεράς στα ζωνιανά? :lol:

Βρε συ γιατί τον υποδέχτηκαν με ζητοκραυγές; :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι παιζεις με αριθμούς.

Στους 15 οι 8 μας κάνουν την πλειοψηφία. Αυτο δεν αμφισβητείται.

Το τι θα συζητηθεί στη ΣτΑ το αποφασίζει η Κεντρική Διοίκηση. Αυτή αποφασίζει ποια θέματα θα μπουν στην ημερήσια διαταξη και ποια οχι.

Οι συσχετισμοί ειναι δεδομένοι.

Πληοψηφία η ΔΗΚΙΟ μαζί με την ΑΚΙΟΕ και την ΕΠΟ και αντιπολιτευση η ΠΑΣΚΟ, η ΣΕΠΟ και η ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ.

Υ.Γ. Κι εγω προβοκατορας ειμαι. :rolleyes::lol:

Ωπα φίλε.

Κάτι δεν πάει καλά...

Εστω ότι ισχύει η ανισότητά σου : 8>7.

Οταν όμως βγαίνει η πρόταση "Κατάργηση του άρθρου 38" δεν πρέπει να έχουμε 15 ψήφους έναντι μηδέν; Τι είναι αυτό το 8>7; Ισχύει τότε;

Οταν όμως βγαίνει η πρόταση "Τάδε διαδικασία κατοχύρωσης του επαγγέλματος Φορ.Λογιστή" δεν πρέπει να έχουμε 15 ψήφους έναντι μηδέν; Τι είναι αυτό το 8>7; Ισχύει τότε;

Οταν όμως βγαίνει η πρόταση "Υποχρεωτική ηλεκτρονική υπογραφή από Φ/Λ" δεν πρέπει να έχουμε 15 ψήφους έναντι μηδέν; Τι είναι αυτό το 8>7; Ισχύει τότε;

Πως στο καλό διαφωνούν για θέματα που είναι καταφανέστατα υπέρ των μελών που εκπροσωπούν.

Πως στο καλό ισχύει αυτή η ανισότητα 8>7 ;

Πως;

Εκεί κάπου - λίγο πριν την στροφή - βρίσκεται η γύμνια της κομματικής μηχανής Γιάννη...

Υ.Γ. Δεν το λέω υπέρ μη κομματικών παρατάξεων. Αυτές έχουν προβλήματα προσωποκεντρικού χαρακτήρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπα φίλε.

Κάτι δεν πάει καλά...

Εστω ότι ισχύει η ανισότητά σου : 8>7.

Οταν όμως βγαίνει η πρόταση "Κατάργηση του άρθρου 38" δεν πρέπει να έχουμε 15 ψήφους έναντι μηδέν; Τι είναι αυτό το 8>7; Ισχύει τότε;

Οταν όμως βγαίνει η πρόταση "Τάδε διαδικασία κατοχύρωσης του επαγγέλματος Φορ.Λογιστή" δεν πρέπει να έχουμε 15 ψήφους έναντι μηδέν; Τι είναι αυτό το 8>7; Ισχύει τότε;

Οταν όμως βγαίνει η πρόταση "Υποχρεωτική ηλεκτρονική υπογραφή από Φ/Λ" δεν πρέπει να έχουμε 15 ψήφους έναντι μηδέν; Τι είναι αυτό το 8>7; Ισχύει τότε;

Πως στο καλό διαφωνούν για θέματα που είναι καταφανέστατα υπέρ των μελών που εκπροσωπούν.

Πως στο καλό ισχύει αυτή η ανισότητα 8>7 ;

Πως;

Εκεί κάπου - λίγο πριν την στροφή - βρίσκεται η γύμνια της κομματικής μηχανής Γιάννη...

Υ.Γ. Δεν το λέω υπέρ μη κομματικών παρατάξεων. Αυτές έχουν προβλήματα προσωποκεντρικού χαρακτήρα.

Κώστα, σε τέτοια θέματα ολοι συμφωνούν.

Το ζήτημα ειναι: πως θα επιτευχθούν ολα αυτά? εκει η Διοίκηση αποφασίζει. Εκεί η Διοίκηση κάνει τις κινήσεις. (για αυτο ειναι διοίκηση). Αν λοιπόν η Διοίκηση αποφασίσει να στειλει 'επιστολές', θα στείλει επιστολές. Αν αποφασίσει να κάνει παράσταση, θα γίνει .. κλπ κλπ.

Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ λοιπόν ΣΥΝΟΛΙΚΑ (8 ατομα), δεν πέτυχε τιποτε απο οσα ελεγε.

Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ λοιπόν ΣΥΝΟΛΙΚΑ (8 μέλη), πέτυχε την υποβάθμιση των Οικονομολόγων (Ελεγχοι ΑΕ, Υπογραφές Αν. Εταιρειών κλπ)

Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ λοιπον ΣΥΝΟΛΙΚΑ (8 μέλη), πέτυχε την υποβάθμιση του ΟΕΕ (ΑΠένταξή του απο βασικές επιτροπές, θεσμοθετημένες για Οικονομικά θέματα, οπως αυτη της Λογιστικής Τυποποίησης.

ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΕΝΕΡΓΕΙΩΝ ΠΟΥ ΒΑΖΕΙ Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ, απλα, ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ ΣΕ ΑΥΤΗΝ. Ο Αλεβιζάκης, συνεχώς ελεγε "Ο πρόεδρος κάνει οτι μπορει" και μετά εκαμνε επίθεση σε πρόσωπα της ΠΑΣΚΟ.

Εγω δεν διαφώνησα οτι 'εκαμνε οτι μπορεί'. Τοσο μπορεί, τόσο κάνει.

Αν η ΑΚΙΟΕ πίστευε οτι δεν εκαμε οτι επρεπε η ΔΗΚΙΟ, τοτε επρεπε να αποχωρήσει.

Για να μην λέμε ομως μόνο για την Κεντρική Διοίκηση. Η Πολιτική αυτή της ΑΚΙΟΕ ηταν συνολική.

πχ. Στα Χανιά. Πρώτη η ΠΑΣΚΟ, για 3 ψήφους δεν ειχε αυτοδυναμία, ομως πρόεδρος βγήκε απο την ΑΚΙΟΕ σε συνεργασία με την ΔΗΚΙΟ.

πχ. στην ΗΠΕΙΡΟ. Πρώτη η ΠΑΣΚΟ, για 8 ψήφους δεν ειχε αυτοδυναμία, πρόεδρος όμως βγήκε απο την ΔΗΚΙΟ με την στήριξη της ΑΚΙΟΕ.

Για να μήν λέμε οτι η συνεργασία τηαν μόνο για την Κεντρική Διοίκηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε βαρεθει να ακουμε λογια προεκλογικα για αγρα ψηφων

Μας ενδιαφερει τι κανετε μετεκλογικα .

Αραγε εσεις που ζητατε την ψηφο των οικονομολογων χρειαζεστε ενα ΖΩΝΤΑΝΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ GUS για να διαμορφωσεται αποψεις ?

Αν ειναι ετσι τοτε γιατι ζητατε την ψηφο τους , δεν εχεται διαμορφωμενο προγραμμα ?

Εγω ξερω οτι καποιος διεκδικει μια θεση σε ενα ποστο οταν εχει κατι να πει και οχι για να μεταφερει αποψεις αλλων

Αν ειναι ευκολο , θα θελαμε να μας ενημερωσετε εαν υπαρχει διαφορα μεταξυ των προγραμματων των διαφορων παραταξεων σε φλεγοντα θεματα που απασχολουν τον κλαδο .Τι διαφορετικο προτεινει η ΠΑΣΚΟ , ΔΙΚΗΟ ΑΚΙΟΕ κλπ κλπ ?

Και αλλη μια παρακληση:Ειναι ευκολο να μας ενημερωσει καποιος υπευθυνα για τα πεπραγμενα των διοικησεων του Ο.Ε.Ε. την τελευταια δεκαετια ?

Τι εχει κερδισει η τι εχει χασει ο κλαδος ολα αυτα τα χρονια ?

(εκτος την χορηγια των μελων και ΜΗ ΜΕΛΩΝ για τις αδειες του λογιστη φοροτεχνη)

Ε... ΣΙΓΑ .. COOL..

Αν περίμενα εδω μέσα να μαζέψω (εγώ ειδικά) ψηφους, τότε μάλλον δεν θα ηξερα τι μου γίνεται.

Εχεις αδικο φίλε μου.

΄Μίλησα για 'λεπτομέρειες' και οχι για γενικές κατευθύνσεις. Αυτες τις λεπτομέρειες που πολές φορές διαστρεβλώνουν μια απόφαση, θα ήθελα να συζητηθούν με εσάς.

Εγώ εδώ στην Καβάλα, το κάνω συχνά. Συζητάω με επαγγελματικές ομάδες, για να διαμορφώσουμε αποψη.

Οχι φυσικά οτι θα μεταφέρω ολες τις απόψεις που ακούω εδω. ΘΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ. Αν δεν συμφωνείτε, να το πάρω πίσω ως ιδέα.

Τις γενικές κατευθύνσεις νομίζω οτι τις εχω πεί. Περισσότερα μπορείς να βρείς στο www.pasko.gr

για το τι εκανε η ΠΑΣΚΟ σε επίπεδο περιφερειακού (οπου ημουν στην διοίκηση), μπορείς να δείς στο www.oeeam.gr

Τι εχει κανει το ΟΕΕ τα 10 χρονια?

Εγω θα σου πώ τι εγινε μεχρι το 2004.

-Συμμάζεψε το επάγγελμα. ΄Ξέρω οτι πολοί (οι μη οικονομολόγοι, οι εφοριακοί κλπ) ηθελαν να ειναι ως εχει. Τις λεπτομέρειες τις ξέρετε εσεις. Δεν θα μπώ στην ιδια συζήτηση.

-Δημιούργησε κατηγορία ΠΕ Οικονομολόγων στους νέους οργανισμούς του Δημοσίου.

-Δημιούργησε κατηγορία Λογιστών (Α' Τάξης) στους ΟΤΑ.

-Ετοίμασε το ΠΔ που ειχε υιοθετηθεί απο τον Υπ. Εσωτερικών στο τέλος του 2003, για την δημιουργία ΠΕ Οικονομολόγων στο υπάρχον Δημόσιο.

-Εβαλε τάξη στους ελέγχους των ΑΕ. (Αν διάφοροι ΟΙκονομολόγοι βάζουν υπογραφή ΄χωρίς να ξέρουν που την βάζουν, ειναι δικό τους θέμα). Εβαλε αμοιβές. ΕΒγαλε απο το παιγνίδι τους Δημοσίους και Τρεπεζικούς Υπαλλήλους. (Μην νομίζεις οτι δεν ειχαν διαμαρτυρηθεί εντονα).

-Ετοίμασε το Νομοσχέδιο για τους Οικονομολόγους Μελετητές.

-Υπήρχε υποχρεωτική υπογραφή μόνο Οικονομολόγου-μέλους του ΟΕΕ, στις μελέτες του Αναπτυξιακού Νόμου.

Μερικά που μου έρχονται στον νού.

Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν όνομα.

Ποιο είναι αυτό Κωστή???

Εαν δεν μπορείτε εσείς να βρείτε το όνομα τότε ποιος θα το κάνει .???

Εμείς που είμαστε απ' έξω ??

της ΑΚΙΟΕ θες να πεις.

Τωρα δεν ξέρω να σου απαντήσω, εγω διάβασα αυτό :

Ανακοίνωση

Του Παναγιώτη Αλεβιζάκη

Γενικού Γραμματέα του Οικονομικού Επιμελητηρίου Ελλάδας

Προς:

Υφυπουργό Οικονομίας & Οικονομικών

κ. Αντώνιο Μπέζα

Εάν η ιδιότητα παιζει τόσο μεγάλο ρόλο , τότε να συμφωνήσω μαζί σου ,

είναι της ΑΚΙΟΕ η ανακοίνωση και όχι του ΟΕΕ.

Πιστεύεις ότι θα ήταν διαφορετική εάν ήταν ώς ΟΕΕ ,

ανεξάρτητα του ότι θα υπέγραφε το ίδιο πρόσωπο ????

Εγώ είμαι περίφανος που έβγαλε αυτήν την επιστολή.

Εγώ φίλε μου δεν έχω λόγω να είμαι περήφανος , απλά λέω πως τον τιμά τον Κ. Αλεβιζάκη μία ανακοινωση σε τετοιο ύφος .

Είναι λογικό να γνωρίζεις την διαφθορά στον χώρο σου και να την καταγγέλεις , είναι λογικό να γνωρίζεις πως το ΥΟ είναι δέσμιο κλειστού καρτέλ που λυμαίνεται τον επαγγελματικό σου χώρο και να το καταγγέλεις, είναι λογικό το να γνωρίζεις ότι οι εφορίες λειτουργούν μεροληπτικά υπέρ των θυγατρικών επιχειρήσεων των τραπεζών και των consulting εταιρειών και να το καταγγέλεις , είναι λογικά όλα αυτά .

Απλά εγώ έχω άλλη άποψη για το τρόπο που το καταγγέλεις .

Απο την στιγμή που γνωρίζει κάποιος όλα αυτα τα τρομερά και φοβερά , δεν νομίζω οτι αρκέι μία ανακοίνωση κάθε ένα χρόνο ή τέλος πάντων ανα κάποια χρονικά διαστήματα .

Δίνεις εντολή στον νομικό σύμβουλο του ΟΕΕ της ΑΚΙΟΕ της ΠΟΦΕΕ της ΠΑΣΚΟ της ΔΙΚΗΟ της ΣΕΠΟ ή δεν ξέρω και εγώ ποιανου αλλουνού πηγαίνει στις ΔΟΥ που έχουν γίνει οι ενάρξεις , συγκεντρώνει όλα τα σχετικά έγγραφα που έχουν χρησιμοποιηθεί για τις παράνομες ενάρξεις , βρίσκεις τους υπεύθυνους που έχουν υπογράψει ή που έχουν δώσει την εντολή και πάει ντουγρού στον εισαγγελέα.

Για εμένα αυτός είναι ο τρόπος για να μπεί το μαχαίρι στο κόκκαλο , τόν άλλο τρόπο τον θεωρώ επιφανειακό ξύσιμο πληγής ανα τακτά ή μη διαστήματα .

Προσωπικά ξέρω ότι αυτό το θέμα το αναγείρει συνέχεια η ΑΚΙΟΕ.

Συμφωνω , αλλά όπως σου έγραψα και πρίν δεν συμφωνω με τον τρόπο ανέγερσης το θέματος .

Προσωπικά δεν ξέρω εάν το αναγείρει για άλλους λόγους.

Ομως αυτό μου θυμίζει την αλλόκοτη ΄θέση έναντι τον φιλανθρωπικών οργανώσεων:

"Εγώ σου λέω ότι δεν τα πάνε τα χρήματα στους δικαιούχους αλλά τα τρώνε τα λαμόγια"

Διαφωνώ.

Αφου δεν το ξέρεις εσύ , πού να το ξέρω εγώ .

Απλά εμένα μου θυμίζει το : Σκύλος που γαυγίζει δεν δαγκώνει .

Οτι είναι σωστό το στηρίζουμε.

Τι κρύβετε πίσω είναι άλλο σενάριο κι ας το πάρει ο δια..λος...

Εγώ στηρίζω κάτι επειδή απλά είναι σωστό.

Ετσι..

στηρίζω κάτι επειδή απλά είναι σωστό.

...

Εδώ διαφωνώ κάθετα ,

πώς είναι δυνατόν να στηρίζουμε το σωστό , χωρίς να ξέρουμε το τί κρύβετε πίσω απο αυτό ??

Και εάν πίσω απο το σωστό κρύβετε ένα τεράστιο λάθος , τί κάνουμε ???

Καλέ μου φίλε να σου πώ και κάτι ακόμα ,

να μην ξεχνάς πως θέματα σαν και αυτό , επαγγελματικά δεν με αφορούν και γενικότερα δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο επαγγελματικό λόγο για αντιδράσεις και κόντρες .

Απλά δεν μπορώ να δεχτώ , πώς ένα τόσο σοβαρό θέμα ,

πως μιά τέτοια καταγγελία ,

έχει ώς μέτρο άμυνας απλά και μόνο μία ανακοίνωση .

Και για να σου θυμίσω τα ανακοινωθέντα..........

Κύριε υφυπουργέ,

Δεν επιθυμείτε να «χτυπήσετε» την παραοικονομία στο χώρο μας όχι γιατί δεν μπορείτε, αλλά γιατί θέλετε να εξυπηρετείτε μια μικρή ομάδα που σας κρατά ομήρους και λυμαίνεται το χώρο του επαγγέλματος μας.

.................................

Λυπούμαστε πραγματικά αλλά δεν μπορεί να καταβάλλετε προσπάθεια όπως λέτε να «χτυπήσετε» την παραοικονομία και να αποδέχεστε κάποιοι να λειτουργούν σε βάρος της πλειοψηφίας των συναδέλφων μας. Όσο οι εφορίες λειτουργούν μεροληπτικά υπέρ των θυγατρικών επιχειρήσεων των τραπεζών και των consulting εταιρειών, και πιστευτοί δεν γίνεστε για την πρόθεση σας να «χτυπήσετε» την παραοικονομία και συμμάχους στον αγώνα αυτό δεν αποκτάτε και υποθηκεύετε το μέλλον του τόπου και τα έσοδα του Ελληνικού Δημοσίου.

Ανεξάρτητα από όσα λέμε και γράφουμε , εάν είχα δυνατότητα ψήφου ,

προσωπικά θα ψηφιζα και εγώ .

Με την ελπίδα πως τα άτομα που γνωρίζω και σέβομαι θα καταφέρουν με τις προσπαθειές τους να αλλάξουν το τοπίο .

Ελάχιστες βεβαια οι πιθανότητες αλλά τουλάχιστον θα έμενε η προσπάθεια .

Και μέσα σε όλα αυτά , ώς συνήθως μου ήρθε πάλι .....

Εβγαλε βρώμα η ιστορία ότι ξωφλήσαμε

είμαστε λεει τo παρατραγουδο στα ωραία άσματα

και επιτέλους σκασμός οι ρήτορες πολύ μιλήσανε

στο εξής θα παίζουμε σε αυτό το θίασο

μόνο ως φαντάσματα ..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...