Προς το περιεχόμενο

Προειδοποιητικό μήνυμα Accountant κατά την ανάπτυξη λογαριασμού 70.00.19


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν μια βδομάδα έκανα εγκατάσταση και έχω μια εταιρία με κινήσεις και είναι του ίδιου γραφείου.

Δημιούργησα και δεύτερη εταιρία και πήγα να αναπτύξω των λογαριασμό 70.00.19.001,

Δημιουργώντας των λογαριασμό παίρνω το παρακάτω προειδοποιητικό μήνυμα

--------------

Η διαδικασία που επιλέξατε ολοκληρώθηκε επιτυχώς.

Παρατηρήσεις :

[ Λογαριασμοί Εσόδων ]

- Ο πρόγονος έχει συνδεθεί σε είδος/υπηρεσία/πάγιο (εταιρία "x"). H κίνησή του θα είναι αδύνατη.

-------------

Έχει συμβεί σε κανέναν, τι πρέπει να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό σημαίνει ότι έχει κινηθεί ο ανωτεροβάθμιος και δεν σου επιτρέπει να ανοίξεις τεταρτοβάθμιο. Το έχω αντιμετωπίσει και εγώ και άνοιξα 70.01.19 και ύστερα όσους 4βαθμιους επιθυμείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω κανει ουτε μια εγγραφη στα εσοδα ακομα. Μονο εξοδα εχω σε 2 εταιριες ολο και ολο.

Τωρα ξεκίνησα το προγραμμα.

Δεν νομίζω να είναι αυτο που λες φιλε toyli

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν μια βδομάδα έκανα εγκατάσταση και έχω μια εταιρία με κινήσεις και είναι του ίδιου γραφείου.

Δημιούργησα και δεύτερη εταιρία και πήγα να αναπτύξω των λογαριασμό 70.00.19.001,

Δημιουργώντας των λογαριασμό παίρνω το παρακάτω προειδοποιητικό μήνυμα

--------------

Η διαδικασία που επιλέξατε ολοκληρώθηκε επιτυχώς.

Παρατηρήσεις :

[ Λογαριασμοί Εσόδων ]

- Ο πρόγονος έχει συνδεθεί σε είδος/υπηρεσία/πάγιο (εταιρία "x"). H κίνησή του θα είναι αδύνατη.

-------------

Έχει συμβεί σε κανέναν, τι πρέπει να κάνω?

========================

Είναι ψευδομήνυμα και δεν χρειάζεται να κάνετε κάτι, θα ενημερωθεί το τμήμα ανάπτυξης για να μην το ξαναβγάλει.

Εγώ θα σταθώ σε κάτι άλλο που αναφέρατε "του ίδιου γραφείου". Στην διαχείριση λογιστικού γραφείου, δημιουργείται κι άλλη εταιρία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

========================

Είναι ψευδομήνυμα και δεν χρειάζεται να κάνετε κάτι, θα ενημερωθεί το τμήμα ανάπτυξης για να μην το ξαναβγάλει.

Εγώ θα σταθώ σε κάτι άλλο που αναφέρατε "του ίδιου γραφείου". Στην διαχείριση λογιστικού γραφείου, δημιουργείται κι άλλη εταιρία?

Δεν κατάλαβα ακριβος την ερώτηση. Απλά η μια εταιρία ειναι η δικιά μου, του λογιστικού γραφείου οπου ειναι ενεργοποιημένο και επιπλεον δυνατότητες για διαχείρηση γραφείου. Και η άλλη εταιρία ειναι του πελάτη του λογιστικού γραφείου. Στην ιδια περιοχή εργασίας. Αναφέρομαι σε Β κατηγορίας βιβλία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβα ακριβος την ερώτηση. Απλά η μια εταιρία ειναι η δικιά μου, του λογιστικού γραφείου οπου ειναι ενεργοποιημένο και επιπλεον δυνατότητες για διαχείρηση γραφείου. Και η άλλη εταιρία ειναι του πελάτη του λογιστικού γραφείου. Στην ιδια περιοχή εργασίας. Αναφέρομαι σε Β κατηγορίας βιβλία.

==============================

Σε μία ΠΕΡΙΟΧΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ δημιουργούμε την Διαχείριση Λογιστικού Γραφείου και σε άλλη ΠΕΡΙΟΧΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ τις εταιρίες με κοινή δραστηριότητα, ίδιο αντικείμενο εργασίας.

Εαν έστειλες μήνυμα στον accountant ξαναστείλτο γιατί δεν ήρθε ολοκληρωμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι στην ίδια περιοχή εργασίας να ανοίγεις εταιρίες με ομοειδή αντικείμενο δραστηριότητας ή κοινούς πελάτες-προμηθευτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

========================

Είναι ψευδομήνυμα και δεν χρειάζεται να κάνετε κάτι, θα ενημερωθεί το τμήμα ανάπτυξης για να μην το ξαναβγάλει.

Εγώ θα σταθώ σε κάτι άλλο που αναφέρατε "του ίδιου γραφείου". Στην διαχείριση λογιστικού γραφείου, δημιουργείται κι άλλη εταιρία?

Μαράκι μπορείς να μου πείς ή οποιοσδήποτε άλλος άν ξέρει σε πιά version του accountant

βρισκόμαστε και σε ποιά της μισθοδοσίας γιατί έχω χάσει επεισόδια? :D:P:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαράκι μπορείς να μου πείς ή οποιοσδήποτε άλλος άν ξέρει σε πιά version του accountant

βρισκόμαστε και σε ποιά της μισθοδοσίας γιατί έχω χάσει επεισόδια? :D:P:D

=================================================

Στον accountant είναι η 3,01d και στην μισθοδοσία η 1.30.01

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

=================================================

Στον accountant είναι η 3,01d και στην μισθοδοσία η 1.30.01

Ευχαριστούμε Μαρία για την πληροφόρηση, ευτυχώς υπάρχεις και εσύ είσαι σκέτη όαση.

Από την άλλη κάπου πήρε το μάτι μου την κυκλοφορία της έκδοσης 3.02 ισχύει κάτι τέτοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστούμε Μαρία για την πληροφόρηση, ευτυχώς υπάρχεις και εσύ είσαι σκέτη όαση.

Από την άλλη κάπου πήρε το μάτι μου την κυκλοφορία της έκδοσης 3.02 ισχύει κάτι τέτοιο?

Απο ότι μου είπαν Γρηγόρη πρέπει να έχει κυκλοφορήσει κιόλας αλλά δεν έχει διανεμηθεί.

Μου το είπαν τα παιδιά της Singular στο 8011159011 που είναι η βοήθεια για Λογιστές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

==============================

Σε μία ΠΕΡΙΟΧΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ δημιουργούμε την Διαχείριση Λογιστικού Γραφείου και σε άλλη ΠΕΡΙΟΧΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ τις εταιρίες με κοινή δραστηριότητα, ίδιο αντικείμενο εργασίας.

Εάν έστειλες μήνυμα στον accountant ξαναστείλτο γιατί δεν ήρθε ολοκληρωμένο.

Είχα στείλει mail για το μήνυμα λάθους που ανέφερα και παραπάνω αλλά αφού πήρα απάντηση δεν χρειάζεται πια.

Όσο για περιοχές εργασίας βρίσκομαι σε μικρή περιοχή και οι περισσότερες επιχειρήσεις έχουν περίπου ίδιους προμηθευτές που στο σύνολο τους δεν είναι τόσο πολύ ώστε να βαραίνουν την εφαρμογή. Επίσης σαν νέο γραφείο στα επόμενα 2 χρόνια δεν περιμένω ο συνολικός αριθμός των εταιριών που παρακολουθώ να ξεπεράσουν τα 50. Γιαυτό θεώρησα σκόπιμο να μην έχω πολλές περιοχές και χώρισα μόνο Α κατ., Β. Κατ. και Μικτά. Απλά θα έχω πολλούς λογαριασμούς στην ανάπτυξη του 70. και παραπάνω συναλλασσόμενους απ'οτι θα είχα αν δημιουργούσα περιοχές με αντικείμενο εργασίας. Θα μπορούσε να γίνει και Εμπορικές – Ελευθ. Επαγ – Μικτα ΑΒ ή κατι παρόμοιο.

Μπορεί να υπάρχει κάποιο λειτουργικό πρόβλημα στην εφαρμογή με τέτοια κατηγοριοποίηση?

Μου διαφεύγει τίποτα μήπως?

Όσο για την διαχείριση λογιστικού γραφείου θα προκύψει κάποιο πρόβλημα που είναι στην ίδια περιοχή εργασίας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην διαχείριση λογιστικού γραφείου θα έχεις μόνο το γραφείο σου τίποτα άλλο, τις άλλες σε περιοχές εργασίας σύμφωνα με τις κατηγορίες που γράφεις μια χαρά είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει καποιος λόγος που θα ειναι σε ξεχωριστή περιοχή εργασίας?

Εγω το ειχα βάλει στην ιδια με το σκεπτικό να εκμεταλλευτω και το μενου Μαζικές Εργασίες. Μπορεί να κανω και εργασίες για αλλες περιοχές εργασίας εκτος αυτου που εργαζομαι οπως εκτυπωση περιοδικών?

Ευχαριστω για καθε βοήθεια σ'άυτά τα δυσκολα πρωτα βήματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει καποιος λόγος που θα ειναι σε ξεχωριστή περιοχή εργασίας?

Εγω το ειχα βάλει στην ιδια με το σκεπτικό να εκμεταλλευτω και το μενου Μαζικές Εργασίες. Μπορεί να κανω και εργασίες για αλλες περιοχές εργασίας εκτος αυτου που εργαζομαι οπως εκτυπωση περιοδικών?

Ευχαριστω για καθε βοήθεια σ'άυτά τα δυσκολα πρωτα βήματα

==================================================

Εαν συνδέσω τον πελάτη της διαχείρισης λογιστικού γραφείου με την κάθε περιοχή εργασίας και εταιρία, τότε έχουμε την δυνατότητα των μαζικών εκτυπώσεων είτε ΦΠΑ, είτε τις πληροφοριακές καταστάσεις, Αριθμός εγγραφών ανά πελάτη, Κατάσταση Χρεωστικών και πιστωτικών υπολοίπων, είτε να κάνω μέσα από την διαχείριση του Λογ. Γραφ. δημιουργία εταιρίας ή μετάβαση στην αντίστοιχη εταιρία.

Υπάρχει ήδη ειδικό εργαλείο το οποίο συνδέει τον πελάτη του λογιστικού γραφείου με την αντίστοιχη εταιρία.

Στην διάθεσή σας για κάθε διευκρίνιση στο 8011159011

Μαρία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...