Προς το περιεχόμενο

Το γέλιο χρειάζεται στην ζωή μας Νο 5. Γελάστε γιατί χανόμαστε........


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 325
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπορεί να έχει ήδη γραφτει το ανεκδοτο εγω δεν έχω χρονο να ψαξω και μου το είπαν σήμερα:

Black humor

Πως θα στείλει η ΝΔ την Ολυμπιακή φλόγα στο Πεκίνο;

Απο δενδρο σε δενδρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι ενα γρηγορο ..

ΕΓΓΟΝΟΣ : Ρε γιαγια, μπως ειδες τα χαπια μου? Γραφανε LSD απ'εξω

ΓΙΑΓΙΑ : Γαμ...σε τα τα χαπια ρε! Τους πρασινους δρακους στην κουζινα τους ειδες???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΩΣ ΚΑΤΑΦΕΡΑΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΣΕ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΧΩΡΙΣ ΠΤΥΧΙΟ?

alta_directiva.ZIP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντατικοποίηση φορολογικών ελέγχων μέσω του νέου συστήματος ElenxisΔημοσιεύθηκε τον Οκτώβριος 19, 2007

Εντατικοποίηση φορολογικών ελέγχων μέσω του νέου υστήματος Elenxis

Η εντατικοποίηση των ελέγχων για την περιστολή της φοροδιαφυγής είναι βασική προτεραιότητα του υπουργείου Οικονομίας και Οικονομικών, όπως τόνισε την Παρασκευή ο υφυπουργός Οικονομίας Αντώνης Μπέζας, κατά την ενημέρωση που έγινε για το ολοκληρωμένο πληροφοριακό σύστημα των ελεγκτικών υπηρεσιών που ονομάζεται Elenxis.

Στο πλαίσιο του νέου συστήματος προβλέπεται και η επάνδρωση 1.800 ελεγκτών με φορητούς ηλεκτρονικούς υπολογιστές μέσω των οποίων θα μπορούν να εξασφαλίζουν αυτοματοποιημένες και αποτελεσματικότερες διαδικασίες κατά την ενέργεια των φορολογικών ελέγχων.

Οι ελεγκτές σύμφωνα με τον κ. Μπέζα θα μπορούν να χρησιμοποιούν φορητούς υπολογιστές και να διασυνδέονται με τα κεντρικά συστήματα του Taxis και του Icis κατά τη διενέργεια των επιτόπιων ελέγχων στις επιχειρήσεις. Επιπλέον 337 ελεγκτικές υπηρεσίες θα εξοπλιστούν με 3.300 προσωπικούς υπολογιστές.

Παράλληλα, σύμφωνα με στοιχεία του υπουργείου Οικονομικών 90.000 επιχειρήσεις βρέθηκαν να μην έχουν υποβάλει περιοδικές δηλώσεις ΦΠΑ ή δήλωση φορολογίας εισοδήματος οικονομικού έτους 2007 και οι οποίες πρόκειται να ελεγχθούν άμεσα από τις κατά τόπους εφορίες και τα ελεγκτικά κέντρα.

Επίσης από διασταυρώσεις της Γενικής Γραμματείας Πληροφοριακών Συστημάτων προέκυψε ότι 420 ιδιοκτήτες σκαφών αναψυχής άνω των οκτώ μέτρων δεν έχουν δηλώσει τα σκάφη που απέκτησαν.

ΑΠΕ

Ωραία !

Οι άνθρωποι "επανδρώνονται" και οι υπηρεσίες "εξοπλίζονται".

Για λόγους ισότητας των δύο φύλων προτείνω το "επάνδρωση" να αλλάξει σε "στελέχωση".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

Είναι ένας άθεος μέσα στο αυτοκίνητο του σε ώρα αιχμής και προσπαθεί να βρει να παρκάρει στην Μητροπόλεως …

Έχει ένα πάρα πολύ σημαντικό επαγγελματικό ραντεβού στο οποίο έχει ήδη αργήσει δέκα λεπτά ….

Είναι ακριβώς έξω απ την Μητρόπολη όταν ξαφνικά ακούει έναν εκκωφαντικό θόρυβο !!!! Είναι το λεωφορείο που βρίσκεται πέντε αυτοκίνητα πιο κάτω και έχει πάθει λάστιχο !!!!!

Η απελπισία του έχει φτάσει σε τέτοια ύψη που ανοίγει το παράθυρο και κοιτώντας τον ουρανό λέει με Επιδαυρια φωνή

«Θεέ μου, κάνε ένα θαύμα να βρω θέση κι εγώ θα πάρω πίσω όλα τα γαμ@^%^&*δια που έχω ρίξει κατά καιρούς ,θα πηγαίνω στην εκκλησία ,θα μάθω να ψέλνω, θα βαφτίσω τον γιό μου, θα σβήσω τα blog μου που σε αμφισβητούν ,θα,θα…θα…»

Ξαφνικά, ως εκ θαύματος ένα αυτοκίνητο που είναι παρκαρισμένο σχεδόν δίπλα του ξεπαρκάρει και φεύγει…..

Τότε, ανοίγει βιαστικά ξανά το παράθυρο και λέει «Άσε Μεγάλε…Βρήκα !!!!»……

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παρακάτω ερώτηση τέθηκε σε υποψηφίους για να προσληφθούν σε μια επιχείρηση:

Είναι μια κρύα, χειμωνιάτικη νύχτα, φυσάει και έχει καταιγίδα. Καθώς οδηγείς το διθέσιο αυτοκίνητο σου κάπου στην ερημιά περνάς μπροστά από μια στάση. Περιμένουν το λεοφορείο 3 άνθρωποι: Μια ηλικιωμένη γυναίκα που φαίνεται να είναι ετοιμοθάνατη, ένας γιατρός που σου είχε σώσει τη ζωή παλιά και ο/η άντρας/γυναίκα των ονείρων σου. Το αυτοκίνητο σου είναι διθέσιο και πρέπει να επιλέξεις ποιόν θα πάρεις. Τι θα κάνεις;

Δεν εχει απαντηση αυτό?.....μαλλον την γυναικα των ονειρων μου.....για να υπαρχει γιατρος στην σταση ετσι και τα κακαρωσει η γρια......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παρακάτω ερώτηση τέθηκε σε υποψηφίους για να προσληφθούν σε μια επιχείρηση:

Είναι μια κρύα, χειμωνιάτικη νύχτα, φυσάει και έχει καταιγίδα. Καθώς οδηγείς το διθέσιο αυτοκίνητο σου κάπου στην ερημιά περνάς μπροστά από μια στάση. Περιμένουν το λεοφορείο 3 άνθρωποι: Μια ηλικιωμένη γυναίκα που φαίνεται να είναι ετοιμοθάνατη, ένας γιατρός που σου είχε σώσει τη ζωή παλιά και ο/η άντρας/γυναίκα των ονείρων σου. Το αυτοκίνητο σου είναι διθέσιο και πρέπει να επιλέξεις ποιόν θα πάρεις. Τι θα κάνεις;

Δεν εχει απαντηση αυτό?.....μαλλον την γυναικα των ονειρων μου.....για να υπαρχει γιατρος στην σταση ετσι και τα κακαρωσει η γρια......

Και όμως υπάρχει απάντηση στο "γρίφο" αυτό !! :D

Παραδίδεις τα κλειδιά του αυτοκινήτου στον Γιατρό να πάει την ηλικιωμένη στο πλησιέστερο Νοσοκομείο και εσύ μένεις με την γυναίκα/άντρα (ανάλογα το φύλο) μιάς και ως γνωστόν αν υπάρχει ο Έρως το τελευταίο που θα σε απασχολεί είναι η καταιγίδα . :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όμως υπάρχει απάντηση στο "γρίφο" αυτό !! :D

Παραδίδεις τα κλειδιά του αυτοκινήτου στον Γιατρό να πάει την ηλικιωμένη στο πλησιέστερο Νοσοκομείο και εσύ μένεις με την γυναίκα/άντρα (ανάλογα το φύλο) μιάς και ως γνωστόν αν υπάρχει ο Έρως το τελευταίο που θα σε απασχολεί είναι η καταιγίδα . :huh:

Σωστο .... αλλα οταν μου περασει ο ερως, το διθεσιο μου θα το ξαναβρω ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστο .... αλλα οταν μου περασει ο ερως, το διθεσιο μου θα το ξαναβρω ???

Ίσως όχι(καλού κακού βάλτον να σου υπογράψει και ένα χαρτί ότι πήρε το αμάξι!!) αλλά ...................

Η παρακάτω ερώτηση τέθηκε σε υποψηφίους για να προσληφθούν σε μια επιχείρηση:

..................

................. την δουλειά την έχεις σίγουρα !!!! :D:huh::):)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως όχι(καλού κακού βάλτον να σου υπογράψει και ένα χαρτί ότι πήρε το αμάξι!!) αλλά ...................

................. την δουλειά την έχεις σίγουρα !!!! :lol::lol::D:D

Αποστολε μου, μετα την κρισιμη ημερομηνια και συ ετσι θα σκεφτεσαι.... :)

Καταλαβαινεις τωρα πως δεν σκεφτηκα επαγγελματικα .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα από τα καλύτερα ανέκδοτα που διάβασα .....

"Σε επέμβαση με θωρακισμένα οχήματα και ελικόπτερα για τη σύλληψη των δραστών της αιματηρής ενέδρας στα Ζωνιανά προχώρησε την Τετάρτη η ΕΛ.ΑΣ.

Από τις 7.15 το πρωί της Τετάρτης περίπου 400 άντρες της Ασφάλειας και των ΕΚΑΜ, παρουσία δικαστικών και εισαγγελικών λειτουργών και με τη συνδρομή από αέρος ενός ελικοπτέρου, μπήκαν στο χωριό και ξεκίνησαν να πραγματοποιούν ελέγχους σε σπίτια και οικοδομές, αλλά και περιμετρικά, σε ποιμνιοστάσια και αγροικίες, προκειμένου να εντοπίσουν όπλα και ναρκωτικά.

Στις έρευνες αυτές βρέθηκαν μία φυτεία χασίς στην άκρη του χωριού, υπολείμματα φυτείας σε γλάστρες πάνω σε ταράτσα, λίγες σφαίρες και παλιές ξιφολόγχες, ενώ έγιναν και 13 προσαγωγές." :rolleyes::rolleyes::rolleyes:B)

πηγή in.gr

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntit...mp;lngDtrID=244

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άλλο με τον Τοτό...??????

Η επιχείρηση της ΕΛ.ΑΣ. την Τετάρτη στα Ζωνιανά, με τη συμμετοχή 200 ανδρών της Ασφάλειας και 75 των ΕΚΑΜ, παρουσία εισαγγελέα, ολοκληρώθηκε με τη σύλληψη εννέα ατόμων για παραβάσεις της νομοθεσίας περί όπλων και ναρκωτικών, ενός ατόμου για παράβαση του ΚΟΚ, ενώ προσήχθησαν άλλα τρία. Πιθανολογείται νέα επιχείρηση την Πέμπτη.

Τον πιάσανε τελικά........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίρνει συνάδελφος ένα ξάδερφο Μιχάλη να του πει τα χρόνια πολλά χθες....

-Έλα Μιχάλη, χρόνια πολλά βρε, πολύχρονος...

-Να'σαι καλά...

-Τι θα κάνεις σήμερα, θα κάνεις τραπέζι????

-Ναι αμέ, πάρε τα παιδιά, το σύζυγο, τους γείτονες, όποιον θες και ελάτε.....Θα έχουμε τα χίλια καλά, τυροπιτάκια, ψητό, οφτό, μακαρόνια, γλυκά.....

-Ναι?? Ωραία, θα έρθουμε, που θα το κάνεις το τραπέζι????

- Στη πλατεία των Ζωνιανών......... <_<:D:P :P :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...