Jump to content

Το γέλιο χρειάζεται στην ζωή μας Νο 5. Γελάστε γιατί χανόμαστε........

Recommended Posts

Φορολογούμενος με αρκετές …αμαρτίες καλείται στην εφορία για έλεγχο. Πριν να πάει και ξέροντας τι τον περιμένει ψάχνει να βρει τρόπο να πέσει στα μαλακά.

Εξηγεί σε ένα φίλο του το πρόβλημα και εκείνος του λέει να ντυθεί με ότι παλιόρουχα έχει και να το παίξει κακομοίρης.

Ρωτάει άλλο φίλο του και εκείνος του λέει να ντυθεί όσο πιο καλά μπορεί γιατί αν τον δουν φουκαρά θα τον πατήσουν από κάτω.

Φτάνοντας στο σπίτι συζητάει το ζήτημα και με τη γυναίκα του η οποία του λέει:

- Κάνε ότι θέλεις το ίδιο είναι. Εγώ που ρώτησα τη μάνα μου τι χρώμα βρακί να βάλω για την πρώτη νύχτα του γάμου μας μου είπε:

Ότι χρώμα και να βάλεις, και τίποτα να μη βάλεις, το ίδιο είναι. Το γ…σι αυτή τη νύχτα δεν το γλιτώνεις.

• Replies 325
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΛΙΣΤΑ.ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΝΕ 4 ΓΥΝΑΙΚΕΣ

Είναι τέσσερις φίλοι σ' ένα καφέ και συζητάνε. Κάποια

> στιγμή η συζήτηση φτάνει στο θέμα "ποίος τρώει το

> μεγαλύτερο κέρατο!"

> Λέει ο πρώτος "το μεγαλύτερο κέρατο το τρώνε οι

> στρατιωτικοί".

> "Γιατί το λες αυτό;" του λέει ο δεύτερος.

> "Γιατί", εξηγεί, "λείπουν συνέχεια από το σπίτι,

> τρέχουν από εδώ και από εκεί με ασκήσεις και ιστορίες

> τι να κάνει η γυναίκα μόνη τόσο ελεύθερο χρόνο έχει,

> να μην τον γεμίσει;"

> "Δεν συμφωνώ" λέει ο δεύτερος, "εγώ πιστεύω πως το

> χειρότερο κέρατο το τρώνε οι γιατροί".

> "Γιατί το λες αυτό;" του λένε οι άλλοι, και συνεχίζει

> εξηγώντας, "Εκεί που κάθονται όμορφα και ωραία με την

> οικογένεια χτυπάει το κινητό τους, επείγοντα

> περιστατικά από τη μία, εφημερίες από την άλλη, όλο

> ιστορίες με αποτέλεσμα ολημερίς και ολονυκτίς να

> λείπουν".

> "Όχι", πετάγεται ο τρίτος, "το χειρότερο κέρατο το

> τρώνε λέει οι ναυτικοί. Γιατί λείπουν κάνα 6μηνο, τι

> να σου κάνει γυναίκα μόνη τόσο καιρό;"

> Ο τέταρτος της παρέας δεν μιλούσε και άκουγε μόνο

> πικραμένος.

> "Τι έχεις ρε", του λένε οι άλλοι. "Εσύ γιατί δεν λες

> τίποτα;"

> Και απαντάει:

> "Tι να πω και εγώ που είμαι Στρατιωτικός Γιατρός του

> Πολεμικού Ναυτικού..."

Ήταν τρεις ισοβίτες και συζητούσαν τι θα κάνουν στη φυλακή για την υπόλοιπη ζωή τους:

Βγάζει ο πρώτος ένα γιο-γιο:

- Εγώ με αυτό το γιο-γιο θα παίζω συνέχεια.

Βγάζει ο δεύτερος μία τράπουλα:

- Εγώ θα παίζω με αυτήν εδώ την τράπουλα.

Βγάζει και ο τρίτος ένα κουτί ταμπόν!!!

- Εγώ πήρα αυτά.

- Μα, τι θα τα κάνεις αυτά; ρωτάνε οι άλλοι δύο.

- Στις οδηγίες χρήσης γράφει ότι με αυτά μπορώ να παίζω τένις, να τρέχω, να κολυμπάω, να κάνω ορειβασία...

Πως λέγονται τα Ζωνιανά στα ισπανικά;

VILLABAFO (Βιλαμπάφο)

Στα Ζωνιανά έχουν λέει την καλύτερη ομάδα πόλο

παίζουν όλοι ΦΟΥΝΤΑΡΙΣΤΟΙ

Πως λέγονται οι λύκοι που ζουν στα βουνά των Ζωνιανών;

ΤΣΙΓΑΡΙΛΥΚΟΙ....!!!!

Τι κοινό έχουν τα Ζωνιανά με την εκκλησία;

Και στα δύο όταν μπαίνεις κάνεις το Σταυρό σου.

Και πιο είναι το αγαπημένο άθλημα των Ζωνιανών;

Το μπάφκετ.

Ανεκδοτάκι:

Κάποτε ο Θεός εμφανίστηκε σε έναν άνθρωπο και του είπε πως επειδή ήταν καλός άνθρωπος θα του εκπλήρωνε μια επιθυμία.

Σκέφθηκε ο άνθρωπός μας και του είπε: "Ξέρεις Θεούλη μου εγώ μένω στην Αθήνα, αλλά επειδή είμαι απο τη Σάμο και πάω συχνά, κουράστηκα τόσα χρόνια με αεροπλάνα και βαπόρια. Θα ήθελα λοιπόν να φτιάξεις μια γέφυρα Αθήνα-Σάμο να πηγαίνω με το αυτοκίνητο όποτε θέλω."

Προβληματίστηκε ο Θεός και μετά απο λίγο στενοχωρημένος του λέει: "Ξέρεις τέκνο μου, ο προϋπολογισμός δεν βγαίνει, τα έσοδα έπεσαν, δεν μας αφήνουν κι αυτοί οι γκρινιάρηδες στην κόλαση να αυξήσουμε το ΦΠΑ, είναι αδύνατον, ζήτα κάτι άλλο, αν θες."

Ξανασκέφθηκε ο δικός μας και αποφάσισε να ζητήσει κάτι που δεν θα επιβάρυνε τον ελλειματικό προϋπολογισμό. "Θεούλη μου, του λέει, απο νέος είχα την εξής επιθυμία. Θα ήθελα να μάθω πώς σκέφτονται οι γυναίκες. Θα ήθελα να τις καταλαβαίνω και να ξέρω τί εννοούν όταν λένε ναι και τί όταν λένε όχι"

Μετά απο αρκετή ώρα σιωπής ακούγεται η φωνή του Θεού να λέει: "Εκείνη τη γέφυρα με 2 ή με 4 ρεύματα την προτιμάς;"

Και για όσους πιστεύουν οτι το γέλιο είναι μεταδοτικό:

http://www.youtube.com/watch?v=pxdODffMnPs...feature=related

....................

Και για όσους πιστεύουν οτι το γέλιο είναι μεταδοτικό:

....................

Παρόμοιο !!!!!

Παρότι βγήκε τρίτο στις προτιμησείς το θεωρώ κορυφαίο !! :angry::)

Το γέλιο κάνει καλό !!!

Και εδώ έχουμε την απονομή !!!!!

Τα τρία καλύτερα !!!

Κάποιος, που ανέκαθεν ήταν καλός χριστιανός, βρίσκεται στο Νοσοκομείο, είναι στα τελευταία του, και οι συγγενείς του καλούν ένα παπά να τον μεταλάβει. Έρχεται ο παπάς τον μεταλαμβάνει, λέει και διάφορες προσευχές. Την ώρα που ο παπάς ψάλλει, ο άρρωστος δείχνει κάποια αχνά σημεία κινητικότητας, προσπαθεί να ψελλίσει κάτι, δεν μπορεί και με τις τελευταίες εναπομείνασες δυνάμεις του κάνει νόημα στο παπά να του δώσει ένα μολύβι και χαρτί να γράψει κάτι. Ο ιερέας του δίνει χαρτί και μολύβι, γράφει ο ασθενής κάτι και ο παπάς παίρνει το χαρτί και το βάζει στη τσέπη του για να το διαβάσει αργότερα. Δευτερόλεπτα μετά ο άρρωστος βγάζει την τελευταία του πνοή και πεθαίνει.

Ο παπάς ξεχνάει το χαρτί στη τσέπη και την επόμενη ημέρα γίνεται η κηδεία του εκλιπόντος και ο ίδιος παπάς είναι αυτός που κάνει και την σχετική επιμνημόσυνη δέηση στην εκκλησία. Μετά το τέλος της δέησης, ο παπάς θυμάται το σημείωμα που του έγραψε ο εκλιπών, θέλει να βγάλει κι ένα μικρό κήρυγμα και βγάζει το χαρτί από την τσέπη απευθυνόμενος στους συγγενείς και φίλους του εκλιπόντος.

- Αγαπητοί, λέει ο ιερεύς, ο εκλιπών ήταν ένα υπόδειγμα πιστού χριστιανού, καλού πατέρα, φίλου και ανθρώπου. Πριν αποδημήσει εις Κύριον μου έγραψε αυτό το σημείωμα που είμαι βέβαιος ότι θα έχει τα καλύτερα λόγια για εμάς τους φίλους του. Σας το διαβάζω λοιπόν...

"ΡΕ ΚΟΠΑΝΕ ΠΗΓΑΙΝΕ ΠΙΟ ΠΕΡΑ! ΠΑΤΑΣ ΤΟΝ ΣΩΛΗΝΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΟΞΥΓΟΝΟ!!!!!!!"

--------------------------------------------------------------------------------

Ο Μήτσος εκνεύριζε συνέχεια τους φίλους του με την άπειρη αισιοδοξία του. Όσο άσχημη και αν ήταν η κατάσταση, πάντα θα έλεγε "Ε, λοιπόν, θα μπορούσε να είναι χειρότερα".

Για να του δώσουν να καταλάβει ότι είναι ενοχλητικό, οι φίλοι του αποφάσισαν να επινοήσουν μια κατάσταση τόσο μαύρη, τόσο καταθλιπτική, στην οποία ούτε ο Μήτσος θα έβρισκε ελπίδα.

Τον πλησιάζουν ένα βράδυ στο μπαρ, και ένας από αυτούς του λέει:

- "Μήτσο! Άκουσες τι συνέβη στον Γιώργο; Όταν γύρισε χθες το βράδυ σπίτι του, βρήκε τη γυναίκα του στο κρεβάτι με άλλον άντρα, τους πυροβόλησε και τους δύο, και μετά αυτοκτόνησε!"

- "Πολύ άσχημο", είπε ο Μήτσος, "αλλά θα μπορούσε να είναι χειρότερα..."

- "Μα πώς;!" αναρωτήθηκε ο εκνευρισμένος φίλος του. "Πώς θα μπορούσε να είναι χειρότερα;;;;"

- "Αν είχε γίνει προχτές", απάντησε ο Μήτσος, "θα ήμουν νεκρός τώρα..."

Μια μέρα ένας ξυλοκόπος εκεί που πελεκούσε ένα κορμό δίπλα σ' ένα ποτάμι, του φεύγει το τσεκούρι και πέφτει μέσα στο θολό νερό. Μεγάλη η ζημιά και τον είχαν πάρει σχεδόν τα κλάματα, όταν εμφανίζεται ο Κύριος και τον ρωτάει:

- Γιατί κλαις;

Ο ξυλοκόπος του λέει για το τσεκούρι, ο Κύριος βυθίζεται στο ποτάμι και,

όταν ξαναεμφανίζεται, κρατάει ένα χρυσό τσεκούρι:

- Αυτό είναι το τσεκούρι σου; τον ρωτάει.

Ο ξυλοκόπος απαντάει:

- Όχι!

Ο Κύριος ξαναβυθίζεται και εμφανίζεται με ένα ασημένιο τσεκούρι:

- Αυτό είναι το τσεκούρι σου; ρωτάει.

Ο ξυλοκόπος:

- Όχι!

Τρίτη βουτιά ο Κύριος και βγαίνει με ένα σιδερένιο τσεκούρι:

- Μήπως, αυτό είναι το τσεκούρι σου;

- Ναι!

Ο Κύριος χάρηκε για την τιμιότητα του ξυλοκόπου και του χάρισε ΚΑΙ τα άλλα δυο πολύτιμα τσεκούρια. Ο ξυλοκόπος γύρισε σπίτι του πασιχαρέστατος...

Μετά από καιρό, καθώς έκαναν βόλτα με τη γυναίκα του άκρη - άκρη στο ποτάμι, τρώει αυτή μια γλίστρα και παρ' την μέσα. Ο ξυλοκόπος, που δεν ήξερε μπάνιο, το 'ριξε στο κλάμα, οπότε να σου πάλι ο Κύριος:

- Γιατί κλαις;

- Κύριε, η γυναίκα μου έπεσε μέσα στο ποτάμι!

Ο Κύριος ρίχνει μια βουτιά και βγαίνει με την Κλώντια Σίφερ:

- Αυτή είναι η γυναίκα σου;

- Ναι! φώναξε ο ξυλοκόπος.

Ο Κύριος έγινε έξαλλος:

- Τι λες, ρε ψεύτη του κερατά!

Ο ξυλοκόπος:

- Συγχώρεσέ με, Κύριε... πρόκειται για παρανόηση... Αν έλεγα "όχι" στην

Κλώντια Σίφερ, μετά θα μου έβγαζες τη Σάρον Στόουν... και αν έλεγα "όχι" και σ' αυτήν, μετά θα μου έβγαζες τη γυναίκα μου... εγώ θα έλεγα ναι... και θα

μου τις έδινες και τις τρεις... αλλά, Κύριε, εγώ είμαι ένας φτωχός ξυλοκόπος, πώς να τις συντηρώ ΤΡΕΙΣ γυναίκες;..... γι' αυτό είπα "ναι"!

Το ηθικό δίδαγμα της ιστορίας είναι ότι όποτε ένας άντρας λέει ψέματα, το κάνει για κάποιο αξιοπρεπή και συνετό λόγo

Ο δεκάλογος λοιπόν, που απευθύνεται σε όσους επιθυμούν να γίνουν «καλοί μαφιόζοι», περιλαμβάνει τις εξής εντολές:

1. Κανένα νέο μέλος δεν μπορεί να γνωρίσει απευθείας ένα άλλο μέλος. Επιβάλλεται η ύπαρξη ενός τρίτου, ο οποίος θα τους φέρει σε επαφή

2. Ποτέ μην «κοιτάξεις» γυναίκα φίλου

3. Να μην σε δουν ποτέ με αστυνομικό

4. Να μην συχνάζεις σε μπαρ και σε κλαμπ

5. Να είσαι πάντα διαθέσιμος για τη μαφία ακόμα και αν η γυναίκα σου ετοιμάζεται να γεννήσει

6. Τα ραντεβού πρέπει να τηρούνται

7. Πρέπει να σεβόμαστε τη σύζυγο

8. Πρέπει να απαντούμε πάντα ειλικρινά όταν άλλα μέλη ζητούν πληροφορίες

9. Δεν μας αναλογεί μερίδιο από χρήματα που ανήκουν σε άλλα μέλη και στις οικογένειές τους

10. Ανήθικα άτομα και άτομα με αστυνομικό στην οικογένειά τους δεν μπορούν να αποτελέσουν μέλη της σικελικής μαφίας.

smart.zip

ΕΝΑΣ ΔΙΑΛΟΓΟΣ ΜΕΤΑΞΥ ΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ ΠΕΛΑΤΗ

λογ. - Βαγγέλη πρεπει να μου φερεις τις μηνιαίες καταστάσεις για να πάρω εκτυπώσεις.

Βαγ.- Τι είναι αυτό;

Λογ.- Είναι 24 σελιδες Α4 και πάνω αριστερά γράφουν τα στοιχεία σου.

Βαγ.-Δεν τα έχω.

Λογ.-Βαγγέλη τα έχεις ψάξε καλά δεν είναι αστεία αυτά το πρόστιμο είναι μεγάλο.

ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΣΕ ΤΗΛ.ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

Λογ.-Βαγγέλη ακόμα δεν μου έφερες τις καταστάσεις.

Βαγ.-Θα ψάξω και αν τα βρω θα τα φέρω.

Σε λίγο ο Βαγγέλης πηγαίνει στο γραφείο του Λογιστή

Λογ.-Τα έφερες Βαγγέλη;

Βαγ.-Ναι τα βρήκα.Ορίστε.

Λογ.-Γιατί Βαγγέλη μου έφερες μόνο τις 21 σελίδες που είναι οι άλλες 3;

Βαγ.-Τις κράτησα για να έχω και εγώ μερικές.

ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΚΔΟΤΟ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΓΕΓΟΝΟΣ.

-- Για τα Χριστούγεννα πρέπει να επιλέξουμε τις φετινές μας διακοπές:

ΓΥΡΟΣ ΙΤΑΛΙΑΣ: 790 Euro

2067843333_9571676708_s.jpg

ΓΥΡΟΣ ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ: 1.190 Euro

2068638206_a6b2fbdc54_s.jpg

ΓΥΡΟΣ ΧΟΙΡΙΝΟΣ: 5 Euro

2068638276_8a27915f20_s.jpg

Αύξηση πήρατε;;; Όχι εεε;;; Καλή όρεξη τότε...

123333.bmp

123334.bmp

123335.bmp

Τι ειναι αυτο Παντελή? (Σταυροί πλακιδίων?)

Eντάξει πως κάνεις έτσι. Τακτοποιήθηκε το ζήτημα και ανέβηκε το αρχείο. Μικρός είμαι ακόμα θα μάθω.

ΌΠως θα δεις και στο βίντεο, χρειάζετε ιδιέτερη προσοχή, γιατί μπορεί να προκύψει σταυρός και μάλιστα μεγάλος. :rolleyes: