Προς το περιεχόμενο

Το γέλιο χρειάζεται στην ζωή μας Νο 5. Γελάστε γιατί χανόμαστε........


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πως λέγεται εκείνος ο μάγκας που μυρίστηκε κορόιδα και τους πούλησε εισιτήρια διαρκείας για 3 χρόνια!!!! με υποσχέσεις για μεγάλη ευρωπαϊκή καριέρα της ομάδας τους? :):(:D

3 Χρόνια????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 325
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευχομαι το παραπάνω να εχει λάβει και η ΠΑΕ Ολυμπιακός .

Ρε τι πάθαμε παλι , ρε τι πάθαμε :):(

Αστα συνάδελφε...άστα. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως λέγεται εκείνος ο μάγκας που μυρίστηκε κορόιδα και τους πούλησε εισιτήρια διαρκείας για 3 χρόνια!!!! με υποσχέσεις για μεγάλη ευρωπαϊκή καριέρα της ομάδας τους? :):D:D

3 Χρόνια????

Τα διαρκείας αφορούν και του αγώνες πρωταθκήματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάζω το παρακάτω στο θέμα αυτό διότι είναι για γέλια.

Την ώρα που η αγροτιά αργοπεθαίνει, οι ηλίθιοι που μας κυβερνάνε, καταφέρανε -διότι περί κατορθώματος πρόκειται- να μην μπορέσουν να απορροφήσουν 235.600.000 ευρώ και τώρα πρέπει να τα επιστρέψουν στην Ε.Ε.

Φυσικά το "κατόρθωμα" το διέπραξε η προηγούμενη κυβέρνηση αφού τα κονδύλια χάθηκαν την περίοδο 1994-2004.

Παρατυπίες στις επιδοτήσεις

Επιστροφές 235,6 εκατ. ευρώ θα καταβάλει η Ελλάδα στο Ευρωπαϊκό Γεωργικό Ταμείο

Icon

Έλλειψη ελέγχων καταλογίζει στις ελληνικές αρχές η Κομισιόν

Αθήνα

Επιστροφές συνολικού ύψους 235,6 εκατ. ευρώ καλείται να καταβάλει η Ελλάδα στο Ευρωπαϊκό Γεωργικό Ταμείο για παρατυπίες που διαπιστώθηκαν στο καθεστώς των επιδοτήσεων (γεωργικές δαπάνες) κατά την περίοδο 1994-2004.

Αυτό ανακοίνωσε την Πέμπτη η Ευρωπαϊκή Επιτροπή έπειτα από ελέγχους που πραγματοποίησε για το ύψος της παραγωγής και τις δηλώσεις παραγωγής που υπέβαλαν οι ελληνικές αρχές.

Oι παρατυπίες αφορούν εκτός από την Ελλάδα και σε άλλες έξι χώρες-μέλη της ΕΕ (Ισπανία, Oλλανδία, Γαλλία, Φινλανδία, Γερμανία και Πορτογαλία), οι οποίες, όλες μαζί, πρέπει να επιστρέψουν στα κοινοτικά ταμεία 263,5 εκατ. ευρώ, τα οποία δεν καταβλήθηκαν σύμφωνα με τις κοινοτικές προδιαγραφές που ορίζει η Κοινή Αγροτική Πολιτική.

Η Ελλάδα καλείται να καταβάλει το 90% των επιστροφών. Ειδικά για την Ελλάδα οι επιστροφές αφορούν:

Τα 163,7 εκατ. ευρώ το ελαιόλαδο, καθώς δεν είχε ακόμη δημιουργηθεί το ελαιοκομικό μητρώο, δεν ήταν αποτελεσματικοί οι έλεγχοι των δηλώσεων καλλιέργειας και δεν διενεργήθηκαν ορθά οι επιτόπιοι έλεγχοι.

Τα 37,4 εκατ. ευρώ το βαμβάκι, διότι δεν υπάρχει σύστημα που να διενεργεί ελέγχους μεταξύ του καθεστώτος ενίσχυσης στην παραγωγή βαμβακιού και του ολοκληρωμένου συστήματος διαχείρισης και ελέγχου.

Τα 30,9 εκατ. ευρώ τα οπωροκηπευτικά, λόγω υπερεκτίμησης της έκτασης για την οποία χορηγήθηκε ενίσχυση στην παραγωγή σταφυλιών προς αποξήρανση. Επίσης, κατά τον έλεγχο διαπιστώθηκε ότι η βάση δεδομένων καταγραφής των αμπελοτεμαχίων ήταν ανεπαρκής, ενώ δεν είχαν γίνει οι κατάλληλες ενέργειες προκειμένου να αποφευχθεί η αλλαγή προορισμού ενός μέρους των νωπών σταφυλιών πριν από την αποξήρανση.

Τα 3,6 εκατ. ευρώ για ανεπαρκείς λογιστικούς ελέγχους στις οργανώσεις παραγωγών και στους μεταποιητές οπωροκηπευτικών.

news.in.gr

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntit...mp;lngDtrID=244

:angry:

Υ.Γ. Κλαυσίγελως... Άραγε υπάρχει αντίστοιχο εικονίδιο στο διαδίκτυο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως και τα δύο παιχνιδάκια που ανέβασαν οι συνάδελφοι έχουν κάνει θραύση !!!

Κάθε βράδυ μετά τις 9 διοργανώνονται στον δώθε μαχαλά βραδιές ντίελ και σούπερ ντίελ , μαζεύονται τα γειτονικά μαγαζιά και πέφτει το γέλιο της αρκούδας !!!!!

(Ειδικά χθές που δεν κυκλοφορόυσε ψυχή στην αγορά ......)

Στο ρόλο του Φερεντινού ο υπογραφόμενος !!!!!!!!!!

Δημήτρη νομίζω κάπου έχω βρεί τον μιλιονέρ στο διαδίκτυο !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΡΟΛΛΟ ΤΟΥ ΤΡΑΠΕΖΙΤΗ?

Η ster αλλά ας μείνει μεταξύ μας γιατί ήδη μας ζητούν να υπογράψουμε επιταγές για τα κέρδη !!! :):D

ΥΓ Και επίσης επείδη λέει να δουλεύουμε και λίγο και μας ψιλοξενερώνει !!! B)B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΑΙΓΝΙΔΙ "ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΟΥΧΟΣ" ΝΑ ΤΟ ΑΝΕΒΑΣΕΙ?

ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑΙ Η ΩΡΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΙ.

http://www.e-go.gr/millionaire/atg/gamepage.html

και εδώ

http://www.greekgeeks.com/ConDows/games/mi...ire/million.swf

:):angry:

καλή δύναμη Δημήτρη.... εύχομαι να πάνε όλα καλά..... :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή τα παιδιά ρωτάνε πάντα λογικά πράγματα και μιλάνε αλήθειες, παραθέτω ενδεικτικά μερικά αποσπάσματα από γράμματα παιδιών στον μικρό Ιησού γραμμένα από μαθητές του δημοτικού στην γειτονική Ιταλία από την Corriere Della Sera.

Είναι χαρακτηριστικό σε πολλές περιπτώσεις πως χαράσεται η "πίστη" από μικρή ηλικία.

- Αγαπητέ μικρέ Ιησού όλοι οι συμμαθητές μου γράφουν γράμματα στον Άγιο Βασίλη αλλά εγώ δεν τον εμπιστεύομαι αυτόν. Προτιμώ καλύτερα εσένα. (Σάρα)

- Αγαπητέ Ιησού, είσαι πράγματι αόρατος ή είναι απλώς κόλπο; (Τζοβάνι)

- Αγαπητέ Ιησού ο πάτερ Μάριο είναι πράγματι φίλος σου ή απλά γνωρίζεστε από τη δουλειά; (Αντόνιο)

_ Αγαπητέ Ιησού, πώς και δεν δημιούργησες καινούρια ζώα τελευταία; Ακόμα έχουμε τα συνηθισμένα. (Λάουρα)

- Αγαπητέ Ιησού θα ντυθώ διάβολος στο καρναβάλι. Μήπως έχεις καμία ένσταση; (Μικέλα)

- Αγαπητέ Ιησού, μάθαμε ότι ο Θωμάς Έντισον ανακάλυψε το "φώς" αλλά στο μάθημα των θρησκευτικών μας είπαν ότι ήσουν εσύ. Νομίζω ότι ο Έντισον σου έκλεψε την ιδέα. (Ντάρια)

- Αγαπητέ Ιησού σ'ευχαριστώ για τον μικρό μου αδερφό (τη γέννησή του) αλλά για να είμαι ειλικρινής είχα προσευχηθεί για ένα σκυλάκι. (Τζιανλούκα)

- Αγαπητέ Ιησού αντί να αφήνεις τους ανθρώπους να πεθαίνουν και να δημιουργείς συνεχώς καινούριους γιατί δεν κρατάς αυτούς που έχεις ήδη; (Μαρτσέλλο)

- Αγαπητέ Ιησού εάν δεν είχες αφήσει τους δεινόσαυρους να εξαφανιστούν, δε θα είχαμε καθόλου χώρο σήμερα. Έκανες το σωστό (Μαουρίτσιο)

- Αγαπητέ Ιησού, ίσως ο Κάϊν και Άβελ δεν μαλώναν τόσο πολύ εάν ο καθένας είχε το δικό του δωμάτιο. Δουλεύει με εμένα και τον αδερφό μου. (Λορέντζο)

-Αγαπητέ Ιησού μην αγοράζεις δώρα από το κατάστημα κάτω από το σπίτι μας . Η μαμά μου λέει ότι είναι κλέφτες. Στο σούπερ μάρκετ είναι αρκετά καλύτερα. (Λουτσία)

-Αγαπητέ Ιησού , θέλω να ξέρεις ότι μου αρέσει πολύ όπως έφτιαξες την φιλενάδα μου Σιμονέττα. (Ματτέο)

http://www.corriere.it/appsSondaggi/pages/corriere/d_381.jsp

doctor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

ΒΡΕΣ ΤΗΝ ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΤΟΥ ΔΕΝΤΡΟΥ ΚΑΙ ΚΕΡΔΙΣΕ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΡΙΖΕΣ ΤΟΥ ΣΕ ΟΠΟΙΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΣΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΕΙ

post-4883-1168587816_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...