Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΣΥΝΕΧΕΙΣ ΟΙΚΕΙΟΘΕΛΕΙΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟ !!!


DAAS

Ερώτηση

ΔΕΙΤΕ ΠΩΣ ΜΠΛΕΚΟΥΝ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ ΜΕ ΚΑΚΟΥΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΥ (ΕΞΑΙΡΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ) !!!

Ο ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΔΑΠΟΣ, ΕΓΓΑΜΟΣ ΜΕ 4 ΠΑΙΔΙΑ (ΚΑΛΟΣ-ΤΙΜΙΟΣ-ΔΟΥΛΕΥΤΑΡΑΣ)

Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑΣ ΚΑΙ ΤΙΜΙΟΣ !!!!

Ο ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΠΙΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟ 2001 ΑΜΟΙΒΕΤΑΙ ΜΕ ΜΙΣΘΟ ΚΑΤΩΤΕΡΟ ΤΟΥ ΝΟΜΙΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΛΩΣ.........

ΤΟ 2005 Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΣΙΑΤΙΚΗ ΧΩΡΑ ΓΕΝΝΑ ΔΙΔΥΜΑ. Ο ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΖΗΤΑ ΕΠΙΜΟΝΑ ΑΔΕΙΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΛΟΓΩ ΑΥΞΗΜΕΝΟΥ ΤΖΙΡΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙ. ΠΕΡΝΑΝΕ 6 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ Ο ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΖΗΤΑ ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΑΔΕΙΑ ΩΣΤΟΣΟ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙ. ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΕΥΘΗΝΕΤΑΙ ΣΕ ΔΙΚΗΓΟΡΟ, Ο ΟΠΟΙΟΣ ΤΟΝ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ ΟΤΙ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΓΟΝΙΚΗ ΑΔΕΙΑ ΑΝΑΤΡΟΦΗΣ !!!!!!!. ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΑΠΑΙΤΕΙ Ο ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ. ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΧΩΡΕΙ 25-12-2005 ΜΕ ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΜΕΤΑ 3 ΜΗΝΕΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΟΙΚΕΙΟΘΕΛΗ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ ΗΔΗ ΑΠΟ ΤΙΣ 26-12-2005.

Ο ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΝΑΠΟΔΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΕΥΓΕΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΑΠΑΙΤΩΝΤΑΣ ΤΡΕΛΛΑ ΠΟΣΑ ΓΙΑ ΥΠΕΡΩΡΙΑ-ΥΠΕΡΕΡΓΑΣΙΑ-ΕΠΙΔΟΜΑ ΓΑΜΟΥ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΝΤΑΕΤΙΑ.

ΣΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ ΟΤΙ Ο ΑΛΛΟΔΑΠΟΣ ΕΙΧΕ ΤΑΞΙΔΕΨΕΙ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΤΟΥ ΑΚΟΜΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ 2 ΟΙΚΕΙΟΘΕΛΕΙΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ (ΕΝ ΑΓΝΟΙΑ ΤΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΤΟΥ !!!).

ΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΕΠΙΦΥΛΑΣΣΕΤΑΙ ΝΑ ΑΠΟΦΑΝΘΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΙΚΕΙΟΘΕΛΕΙΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ- ΑΠΟΡΡΙΠΤΕΙ ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΓΙΑ ΥΠΕΡΩΡΙΑ-ΥΠΕΡΕΡΓΑΣΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟΔΕΚΤΟ ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΓΙΑ ΕΠΙΔΟΜΑ ΓΑΜΟΥ. ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ ΔΕ ΠΕΡΙΤΡΑΝΑ ΟΤΙ Η ΑΤΟΜΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΤΟΥ ΑΦΕΝΤΙΚΟΥ ΕΙΧΕ ΜΕΤΑΤΡΑΠΕΙ ΣΕ ΟΜΟΡΡΥΘΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΝ ΑΓΝΟΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ.

Ο ΑΛΛΟΔΑΠΟΣ ΠΡΟΣΦΕΥΓΕΙ ΣΤΗ ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΖΗΤΩΝΤΑΣ ΝΑ ΕΠΙΒΛΗΘΕΙ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΓΑΙ ΤΗΝ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ.

ΣΤΗΝ ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΕΙΧΕ ΑΓΝΩΣΤΟ ΠΩΣ ΕΠΑΝΑΠΡΟΣΛΑΒΕΙ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΒΑΛΛΕΙ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ ΑΠΟΛΥΣΗΣ (ΜΑΛΛΟΝ ΜΕ ΟΙΚΟΙΘΕΛΕΙΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ)- Η ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΕΠΙΦΥΛΑΧΘΗΚΕ ΝΑ ΕΠΙΒΑΛΕΙ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΑΦΟΥ ΕΙΣΑΚΟΥΣΤΕΙ Ο ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΣ ΕΝΤΟΣ 5 ΗΜΕΡΩΝ.

ΡΩΤΑΩ:

------- ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΣΤΟ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΔΕΚΤΟ ΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΟΤΙ ΟΙ 4 ΟΙΚΕΙΟΘΕΛΕΙΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟ ΕΝ ΑΓΝΟΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΡΕΣ ?????????????????????

------- ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΓΛΙΤΩΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΤΗΣ ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ????????????????????

Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΡΕΛΛΗ ΤΡΟΠΗ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ...................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 60
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters For This Question

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

ΣΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΠΡΟΣΚΟΜΜΙΣΕ ΛΗΞΙΑΡΧΙΚΕΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΓΑΜΟΥ ΚΑΙ ΛΗΞ. ΠΡΑΞΕΙΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΠΑΙΔΙΩΝ.

ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΣΤΑΘΗΚΕ ΣΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΓΝΩΡΙΖΕ ΓΕΝΙΚΑ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΑΛΛΟΔΑΠΟΥ. ΟΤΑΝ ΠΑΝΤΩΣ ΠΑΡΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΘΑ ΤΗ ΣΚΑΝΑΡΩ ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΕΔΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Αποκλείεται να έκρινε έτσι το δικαστήριο.

1.Οταν αναφέρουμε οικογένεια δεν είναι απαραίτητο να εννοεί ότι υπάρχει έγγαμη σχέση.

Εγώ πήγα το σαββατοκύριακο στην Κέρκυρα μόνος μου και είπα πάω να δω την οικογένεια μου.Την μάννα μου και τα αδέλφια μου.Αυτό συνεπάγεται ότι πήγα να δώ την γυναίκα μου?

2.Οι Ελληνες παρουσίασαν ληξιαρχικές πράξεις γάμου στην επιχειρηση,οι αλλοδαποί τι παρουσίασαν,ώστε να κριθούν έγγαμοι?

Αν το δικασήτριο έκρινε με αυτό το σκεφτικό,τότε υπάρχει κακοδικία.

Συμφωνώ απόλυτα με τον συνάδελφο Μήτσο και πρέπει να περιμένουμε τελεσιδικία για να εκφράσουμε άποψη επί των κατά τα άλλα "μη επιδεχομένων κριτική" δικαστικών αποφάσεων διότι και οι κρίνοντες κρίνονται.

Μην ξεχνάμε άλλωστε τον Κύριο Καλούση και τους συναδέλφους του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Eliask και ΔΗΜΗΤΡΗ, εχω την εξης ενσταση:

ΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΔΕΝ ΚΡΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΒΑΣΕΙ ΤΩΝ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΥΝΑΓΟΥΝ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΟΛΗ ΤΗ ΔΙΚΟΝΟΜΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ ΜΕΡΩΝ.

ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΔΙΚΑΣΤΗ:

ΕΧΕΤΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΑΣ ΤΟΝ ΚΑΚΟΜΟΙΡΟ ΑΛΛΟΔΑΠΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΕΧΩ 4 ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΙΟΤΙΜΕ ΕΔΙΩΞΕ Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ.

ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΧΕΤΕ ΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΣ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΦΕΡΕ ΚΑΝΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ΓΑΜΟΥ.

ΕΣΕΙΣ ΩΣ ΔΙΚΑΣΤΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΚΕΦΤΗΤΕ ΤΟ ΕΞΗΣ: ΚΑΛΑ ΕΡΓΑΖΟΤΑΝ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΜΙΑ ΑΤΟΜΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ (ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΚΑΝΩ-ΚΑΤΩ ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ) ΚΑΙ 5 ΧΡΟΝΙΑ Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΤΙΠΟΤΑ !!!.

ΑΣ ΣΗΜΕΙΩΘΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΑΠΕΡΡΙΨΕ ΤΙΣ ΥΠΗΡΩΡΙΕΣ-ΥΠΕΡΕΡΓΑΣΙΑ Κ.ΛΠ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΔΕΚΤΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΓΑΜΟΥ ΓΙΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ.

ΑΣ ΔΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΔΑΠΟΥ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΧΕΙ ΛΙΓΟ ΔΙΚΑΙΟ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μα γι αυτό το λόγο πρέπει να δούμε όλο το σκεπτικό και τα στοιχεία.

Αν είναι να λαμβάνεται μία απόφαση μόνο με συναισθηματικά κριτήρια τότε γιατί φυλακίζονται για χρέη σε ασφαλιστικά ταμεία άνθρωποι που η "κακούργα" οικονομία τους έφερε τα πάνω κάτω και δεν μπορούσαν να πληρώσουν το ΙΚΑ η το ΤΕΒΕ τους για να "θρέψουν" τα παιδιά τους;

Οπως έχεις διατυπώσει το όλο θέμα συνάδελφε και επειδή δεν έχεις ακόμα στα χέρια σου την απόφαση και το σκεπτικό της είμαστε όλοι υποχρεωμένοι απο συμφραζόμενα και υποθέσεις να μιλάμε.

Σίγουρα είναι περίπλοκη υπόθεση και κανένα απο τα αντίδικα μέρη δεν έχει μόνο δίκιο ή άδικο.

Ευχή μου είναι η ζυγαριά να ζυγίσει ακριβοδίκαια και να αποδώσει σε καθένα τις ευθύνες του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

quest_1ΕΠΕΙΔΗ ΕΘΙΞΕΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΠΛΗΡΩΜΗΣ = Η ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΣΤΟΥΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ΠΟΤΕ ΟΥΤΕ ΣΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΥΤΕ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΔΑΠΟΥΣ!!!

ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΕΠΟΝΤΑΙ ΔΟΙΗΚΗΤΙΚΕΣ ΚΥΡΩΣΕΙΣ !!!

ΑΛΛΑ Η ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΤΩΝ ΑΛΛΟΔΑΠΩΝ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΤΟΙΜΑΖΕΙ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΛΕΣ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ Σ' ΑΥΤΟ ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
quest_1ΕΠΕΙΔΗ ΕΘΙΞΕΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΠΛΗΡΩΜΗΣ = Η ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΣΤΟΥΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ΠΟΤΕ ΟΥΤΕ ΣΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΥΤΕ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΔΑΠΟΥΣ!!!

ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΕΠΟΝΤΑΙ ΔΟΙΗΚΗΤΙΚΕΣ ΚΥΡΩΣΕΙΣ !!!

ΑΛΛΑ Η ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΤΩΝ ΑΛΛΟΔΑΠΩΝ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΤΟΙΜΑΖΕΙ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΛΕΣ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ Σ' ΑΥΤΟ ???

Απήντησες μόνος σου συνάδελφε.

Δικαστικώς αν κάποιοι εργαζόμενοι απαιτήσουν αποδοχές πιθανόν να δικαιωθεί με βάση αυτές τις καταστάσεις αλλά ΣΕΠΕ, ΙΚΑ, ΣΙΚΑ, ΜΙΚΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις έχουν βρεί πηγή και θα δροσίζονται γιά πολύ καιρό απο την επιχείρηση αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έχεις βάλει και τόσα πολλά θέματα που δεν βγαίνει άκρη . Πάρτα ένα ένα και ξεκίνα από το ότι ο λογιστής δεν φταίει . Φταίει ο εργοδότης . Για μένα είναι πολύ σημαντικό να δεις που είναι το λάθος και ποιος το έκανε και όχι σε ποιον το χρεώνουν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΙΜΑΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ.

ΦΡΟΝΤΙΖΩ ΤΑ ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΑ ΤΩΝ ΑΛΛΟΔΑΠΩΝ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΣΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΡΧΕΣ Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ.

ΓΙ' ΑΥΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ (ΑΛΛΟΔΑΠΟ + ΕΡΓΟΔΟΤΗ)

ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΧΕΙΡΙΣΤΗΚΑ ΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΜΠΛΑΚΩ ( ΣΕ ΟΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ (ΟΥΤΕ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟΣ ΣΤΟ ΕΡΓΑΤΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ).

ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΥΤΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΟΡΟΥΣΕ, ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΖΗΤΑΝΕ ΤΗΝ ΔΙΑΜΕΣΟΛΑΒΗΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΑ ΛΕΜΕ ΜΙΣΑ-ΜΙΣΑ, ΤΟΥΣ ΖΗΤΗΣΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΑΚΟΜΑ !!!

ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

CEL ΟΥΔΕΙΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΦΟΡΤΩΣΕΙ ΚΑΤΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ. Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΦΟΡΤΩΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΡΑ ΤΙΣ ΑΝΤΙΔΙΚΙΕΣ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΛΟΓΙΣΤΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΔΑΠΟ. ΑΠΛΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΤΑΡΑΞΕΙ ΣΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΖΗΤΩΝΤΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΣΟΛΑΒΗΣΩ ΔΙΟΤΙ Η ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΕΧΕΙ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΕΥΣΕΙ ΣΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΤΟΥ.

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΣΑΝ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕΣΟΛΑΒΗΣΩ ΔΙΟΤΙ ΞΑΝΑΛΕΩ ΟΤΙ ΑΝ ΘΕΣΩ ΘΕΜΑ ΣΥΜΒΙΒΑΣΜΟΥ ΘΑ ΞΕΣΗΚΩΘΟΥΝ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΑΛΛΟΔΑΠΟΙ ΖΗΤΩΝΤΑΣ ΕΠΙΔΟΜΑ ΓΑΜΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΜΠΛΕΞΕΙ Η ΥΠΟΘΕΣΗ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΜΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΑΝ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ dcorfu.

ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΕΧΘΡΟ ΣΑΣ.

ΟΥΤΕ ΒΕΒΑΙΑ ΧΡΕΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΩΡΑ.

ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΝΟΩ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΝΟΜΙΚΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΜΕΣΩ ΤΟΥ SITE AYTOY = ΔΩΡΕΑΝ !!!.

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ SITE ΣΑΣ ΘΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΘΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΣΕ ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ.

ΑΠΛΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟΣΩΡΙΣΜΑ...

ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΙΣΤΗ (ΟΥΤΕ ΤΟΥ FORUM ΟΥΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ).

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΦΑΝΩ ΧΡΗΣΙΜΟΣ ΣΕ ΟΣΑ ΜΕΛΗ (ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ) ΕΧΟΥΝ ΝΟΜΙΚΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ !!!

ΣΤΕΛΝΩ ΤΑ ΧΑΙΡΕΤιΣΜΑΤΑ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Διάβασα με ενδιαφέρον το θέμα σας, λυπάμαι αλλά δεν λυπάμαι και τόσο τον εργοδότη....δεν θεωρώ ότι είναι άμοιρος ευθυνών.Δεν είναι δυνατόν ο λογιστής να ενεργεί αυτοβούλως και ο επιχειρηματίας να μην γνωρίζει τίποτα. Άλλωστε μιλάμε για δέκα άτομα προσωπικό και όχι για πενήντα ή εκατό. Προφανώς ο λογιστής πρότεινε λύσεις και ο επιχειρηματίας τις δέχονταν γιατί τον βόλευαν. Άδεια ο εργαζόμενος αλλοδαπός επί έξι μήνες από ποιόν ζητούσε, από τον λογιστή;;;

Για το γεγονός της απουσίας ενός αλλοδαπού επί μακρύ χρονικό διάστημα, πιστεύω ότι υπάρχουν και οι ξεκάθαρες συμφωνίες μεταξύ του εργαζόμενου και του εργοδότη.

Εν πάσει περιπτώσει ας περίμενε ο εργοδότης να περάσουν 22 -25 μέρες της αδείας του εργαζόμενου και αν δεν επέστρεφε στην εργασία του, τότε να προχωρούσε στην οικειοθελή αποχώρηση.

Οι περισσότερες εργοδότριες εταιρίες, το γνωρίζουμε πολύ καλά, εκμεταλλεύονται το "δικαίωμα" που τους δίνει ο νόμος να προχωρούν σε οικειοθελείς αποχωρήσεις χωρίς την υπογραφή του εργοδότη.

Και μιλώ με βεβαιότητα λέγοντας ότι αν γινόταν έλεγχος σε πολλές εταιρίες όπου υπάλληλοι συνεχίζουν να υφίστανται , θα εκπλήσσονταν με το γεγονός ότι, έχουν αποχωρήσει κάποιες φορές εν αγνοία τους.

Την καλημέρα μου σε όλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ logineri !!!

ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
ΕΙΜΑΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ.

ΦΡΟΝΤΙΖΩ ΤΑ ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΑ ΤΩΝ ΑΛΛΟΔΑΠΩΝ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΣΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΡΧΕΣ Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ.

ΓΙ' ΑΥΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ (ΑΛΛΟΔΑΠΟ + ΕΡΓΟΔΟΤΗ)

ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΧΕΙΡΙΣΤΗΚΑ ΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΜΠΛΑΚΩ ( ΣΕ ΟΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ (ΟΥΤΕ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟΣ ΣΤΟ ΕΡΓΑΤΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ).

ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΥΤΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΟΡΟΥΣΕ, ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΖΗΤΑΝΕ ΤΗΝ ΔΙΑΜΕΣΟΛΑΒΗΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΑ ΛΕΜΕ ΜΙΣΑ-ΜΙΣΑ, ΤΟΥΣ ΖΗΤΗΣΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΑΚΟΜΑ !!!

ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ?????

Αγαπητέ μου μάλλον δεν σας έχουν εξηγήσει την κατάσταση ως έχει.

Νομίζω ότι δεν έχετε πλήρη εικόνα, μάλλον με ευθύνη του εργοδότη.

Όσον αφορά την υπογραφή στις μισθοδοτικές καταστάσεις, αυτή σε καμία περίπτωση δεν υποκαθιστά την απόδειξη πληρωμής, η έκδοση της οποίας είναι υποχρεωτική και μάλιστα με πλήρη ανάλυση των αποδοχών.

doctor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑ ΤΩΡΑ Η ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΞΕΔΙΔΕ ΑΝΑΛΥΤΙΚΕΣ ΕΞΟΦΛΗΤΙΚΕΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ !!!

....ΘΑ ΤΡΕΛΛΑΘΩ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑ ΤΩΡΑ Η ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΞΕΔΙΔΕ ΑΝΑΛΥΤΙΚΕΣ ΕΞΟΦΛΗΤΙΚΕΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ !!!

....ΘΑ ΤΡΕΛΛΑΘΩ.....

Φυσικά και θα το κάνει και πρέπει να το κάνει.

Είναι παράβαση και όπως ανέφερα και σε άλλη μου απάντηση "βρήκαν πηγή και θα δροσίζονται γιά καιρό"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αγαπητοί συνάδελφοι και λοιποί συμετέχοντες στις αγαπημένες σελίδες μας,καλημέρα.

Μετά από μία δυσάρεστη περιπέτεια που είχα με το μάτι μου,θα ήθελα να σας επιστήσω

την προσοχή,κυρίως στους μύωπες,ότι σε κάθε περίπτωση που εμφανιστούν περίεργα

συμπτώματα στα μάτια σας και κυρίως "μυγάκια" να τρέξετε όσο πιο γρήγορα γίνεται,

στον οφθαλμίατρό σας.

Στο θέμα μας τώρα.

Οι αγαπήτοι Δημήτρηδες καθώς και ο Χρήστος,από ότι αρκετά θολά,μπόρεσα να δια-

βάσω,απάντησαν σωστά,στο φίλο μας τον DAAS.

Θα μου επιτρέψετε λοιπόν να ανακεφαλαιώσω και να πω και 'γω την άποψή μου.

1. Η απόδειξη,ότι ένας αλλοδαπός είναι παντρεμένος,δεν είναι τόσο απλή περίπτωση

και μάλιστα όταν ο εργαζόμενος προέρχεται από καθεστώτα,από τα οποία μπορεί να

πάρει χωρίς κανένα κόπο οποιοδήποτε "πιστοποιητικό" θέλει.

Γνωρίζω από πρώτο χέρι και δεν είναι επί του παρόντος η απόδειξή του.

2. Η απόδειξη του γάμου και γενικά όλων των πιστοποιητικών που προσαυξάνουν τον

μισθό,γίνονται από την ημερομηνία κατάθεσης στην εταιρεία.

3. Σχεδόν όλοι οι αλλοδαποί,εκτός Ευρώπης,όταν φεύγουν για την πατρίδα τους,είναι

δυνατόν να λήψουν από ένα μήνα εως και να μην επιστρέψουν ΠΟΤΕ,οπότε για καλό

και για κακό,όλοι οι σώφρονες λογιστές,μόλις ΛΗΞΕΙ η τελευταία ημέρα της άδειας,υπο-

βάλλουν οικειοθελή αποχώρηση για να μην έχουν προβλήματα με το ΙΚΑ.(Όλοι όταν

τους χρειαστείς δεν απαντούν ούτε στο τηλέφωνο και μπορεί μιά ή δυό φορές να επι-

στρέψουν,αλλά κάποτε δεν θα το κάνουν και τότε όλοι θα τα "βάλουν" με τον "ασχετο"

τον λογιστή.)

Αυτό είναι σαφώς σε γνώση του "ιδιοκτήτη" και δεν δέχομαι ότι δεν ενημερώθηκε.

4. Η πρωτόδικη απόφαση στο δικαστήριο για το επίδομα γάμου είναι λανθασμένη και θα

ακυρωθεί σε δεύτερο βαθμό,διότι το να ισχυρίζεται ο αλλοδαπός ότι πάει να δει την οικο-

γένειά του στην πατρίδα,δεν λέει τίποτα,όπως λέει και ο Κερκυραίος,ακόμα και το ότι

τάχα μου γνώριζε ο ιδιοκτήτης πως ο αλλοδαπός μιλάει για τα παιδιά του και την γυναίκα

του.

5. Ο ιδιοκτήτης δεν έχει και ΤΟ πρόβλημα όπως διάβασα από κάποιους,ακόμα και αν όλη

η επιθεώρηση εργασίας του κάνει άνω-κάτω τα βιβλία,πράγμα που δεν το πιστεύω,διότι η

επιθεώρηση δεν λειτουργεί κατ' αυτόν τον τρόπο.

6. Ο φίλος-επισκέπτης δικηγόρος από τα γραφόμενά του εκτός από την απειρία του περί

τα εργατικά-ασφαλιστικά,είναι μάλλον πολύ νέος,για να έχει "τρομοκρατηθεί" σε τόσο

μεγάλο βαθμό,χωρίς να υπάρχει ουσιαστικά τόσο μεγάλο πρόβλημα.

Τελειώνοντας και στηριζόμενος στην αρκετά μεγάλη εμπειρία μου στο όλο κύκλωμα των

οικονομολογιστικοεργατικοασφαλιστικών,έρχομαι να σας παρακαλέσω να μην πυροβολεί-

ται τον λογιστή.

ΜΗΔΕΝΙ ΔΙΚΗΝ ΔΙΚΑΣΕΙΣ ΠΡΙΝ ΑΜΦΙΝ ΜΥΘΟΝ ΑΚΟΥΣΕΙΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Βαγγέλη σιδερένιος!

Τι μπορώ να γράψω μετά από αυτά που έγραψες;

Υποκλίνομαι!

Καλά τέτοια έμπνευση; Βλέπεις τον κόσμο με άλλο μάτι τώρα. :)

doctor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

φιλε FAFOUTIS σου ευχομαι περαστικα καθωσ και γρηγορη αναρρωση !!!

ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ:

1. ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ο εργαζομενος που προέρχεται από καθεστώτα,από τα οποία μπορεί να πάρει χωρίς κανένα κόπο οποιοδήποτε "πιστοποιητικό" θέλει ΔΕΝ ΠΑΡΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΟ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΝΑ ΤΑ ΑΓΝΟΕΙ (ΑΦΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΦΕΡΟΥΝ ΣΦΡΑΓΙΔΑ ΕΝΟΣ ΚΡΑΤΟΥΣ ΔΙΕΘΝΩΣ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΜΕΝΟΥ).

2. ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ 3 ΦΟΡΕΣ ΠΗΓΕ ΚΑΙ ΗΡΘΕ ΔΗΛΩΝΕΙ ΟΤΙ Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΓΝΩΡΙΖΕ ΟΤΙ ΠΗΓΑΙΝΟΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ. ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΙΚ. ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΗΜΕΡΑ =ΕΔΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕ Ο ΛΟΓΙΤΗΣ ΤΟΥ.

3. ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΠΕΣΤΡΕΦΕ ΚΑΙ ΠΑΤΑΓΕ ΤΟ ΠΟΔΙ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΦΑΙΡΑ ΣΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΚΑΙ ΕΠΙΝΕ ΔΟΥΛΕΙΑ= ΚΑΤΑ ΤΗ ΚΡΙΣΗ ΜΟΥ ΔΗΛΩΝΕΙ ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΕΡΓΟΔΟΤΗ+ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥ ΓΙΑ ΑΔΕΙΑ ΑΝΕΥ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΟΙΚ. ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ. ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ 3 ΦΟΡΕΣ !!!

2. Η απόδειξη του γάμου και γενικά όλων των πιστοποιητικών που προσαυξάνουν τον

μισθό, ΝΑΙ ΜΕΝ γίνονται από την ημερομηνία κατάθεσης στην εταιρεία ΑΛΛΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΤΑΝ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΑΝΑΛΥΤΙΚΕΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ Ο ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΑΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΓΑΜΟΥ.

3. ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΘΕΜΑ 'Σχεδόν όλοι οι αλλοδαποί,εκτός Ευρώπης,όταν φεύγουν για την πατρίδα τους,είναι δυνατόν να λήψουν από ένα μήνα εως και να μην επιστρέψουν ΠΟΤΕ,οπότε για καλό

και για κακό,όλοι οι σώφρονες λογιστές,μόλις ΛΗΞΕΙ η τελευταία ημέρα της άδειας,υπο-

βάλλουν οικειοθελή αποχώρηση για να μην έχουν προβλήματα με το ΙΚΑ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ ΕΦΟΣΟΝ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΙ 1-2 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΙΟΤΙ ΤΟΤΕ ΜΑΡΤΥΡΑ ΜΙΑ ΚΑΤΑΧΡΗΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΔΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΔΑΠΟΥ ΠΟΥ ΠΟΘΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ.

4 ΣΥΦΩΝΩ ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΟ ΟΤΙ ''Αυτό είναι σαφώς σε γνώση του "ιδιοκτήτη" και δεν δέχομαι ότι δεν ενημερώθηκε'' ΑΠΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΕ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΒΛΕΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΥΔΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΛΑ ΦΑΝΤΑΣΤΗΚΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΜΟ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΣΕ....

4. Η πρωτόδικη απόφαση στο δικαστήριο για το επίδομα γάμου είναι ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ λανθασμένη και ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ θα ακυρωθεί σε δεύτερο βαθμό,διότι το να ισχυρίζεται ο αλλοδαπός ότι πάει να δει την οικογένειά του στην πατρίδα,δεν λέει τίποτα,όπως λέει και ο Κερκυραίος,ακόμα και το ότι τάχα μου γνώριζε ο ιδιοκτήτης πως ο αλλοδαπός μιλάει για τα παιδιά του και την γυναίκα του ΔΙΟΤΙ Ο ΑΛΛΟΔΑΠΟΣ ΙΣΧΥΡΙΣΤΗΚΕ ΟΤΙ ΝΟΜΙΖΕ ΟΤΙ ΕΠΑΙΡΝΕ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΓΑΜΟΥ (ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΔΙΝΑΝ ΑΝΑΛΥΤΙΚΕΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ) ΕΝΩ Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΤΟ ΑΡΝΗΘΗΚΕ ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΑ.

5. ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Ο ιδιοκτήτης ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ επιθεώρηση εργασίας ΔΙΟΤΙ Ο ΑΛΛΟΔΑΠΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ ΕΚΕΙ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΚΟΙΝΟΠΟΙΕΙ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΟΥ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ Η ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟ ΑΥΣΤΗΡΟ ΤΗΣ ΠΡΟΣΩΠΟ.

6. ΕΞ ΑΡΧΗΣ ΔΗΛΩΣΑ ΚΑΙ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΩ ΝΑ ΔΗΛΩΝΩ απειρία περί τα εργατικά-ασφαλιστικά, ΚΑΘΩΣ είμαι μάλλον πολύ νέος ΑΠΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΚΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΝ ΜΕΣΟΛΑΒΗΣΩ.

7. ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΛΟΓΙΣΤΗ ΤΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ πυροβολείσα, ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΗ ΠΟΥ ΘΑ ΚΛΗΘΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
φιλε FAFOUTIS σου ευχομαι περαστικα καθωσ και γρηγορη αναρρωση !!!

ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ:

1. ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ο εργαζομενος που προέρχεται από καθεστώτα,από τα οποία μπορεί να πάρει χωρίς κανένα κόπο οποιοδήποτε "πιστοποιητικό" θέλει ΔΕΝ ΠΑΡΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΟ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΝΑ ΤΑ ΑΓΝΟΕΙ (ΑΦΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΦΕΡΟΥΝ ΣΦΡΑΓΙΔΑ ΕΝΟΣ ΚΡΑΤΟΥΣ ΔΙΕΘΝΩΣ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΜΕΝΟΥ).

2. ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ 3 ΦΟΡΕΣ ΠΗΓΕ ΚΑΙ ΗΡΘΕ ΔΗΛΩΝΕΙ ΟΤΙ Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΓΝΩΡΙΖΕ ΟΤΙ ΠΗΓΑΙΝΟΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ. ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΙΚ. ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΗΜΕΡΑ =ΕΔΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕ Ο ΛΟΓΙΤΗΣ ΤΟΥ.

3. ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΠΕΣΤΡΕΦΕ ΚΑΙ ΠΑΤΑΓΕ ΤΟ ΠΟΔΙ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΦΑΙΡΑ ΣΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΚΑΙ ΕΠΙΝΕ ΔΟΥΛΕΙΑ= ΚΑΤΑ ΤΗ ΚΡΙΣΗ ΜΟΥ ΔΗΛΩΝΕΙ ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΕΡΓΟΔΟΤΗ+ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥ ΓΙΑ ΑΔΕΙΑ ΑΝΕΥ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΟΙΚ. ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ. ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ 3 ΦΟΡΕΣ !!!

2. Η απόδειξη του γάμου και γενικά όλων των πιστοποιητικών που προσαυξάνουν τον

μισθό, ΝΑΙ ΜΕΝ γίνονται από την ημερομηνία κατάθεσης στην εταιρεία ΑΛΛΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΤΑΝ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΑΝΑΛΥΤΙΚΕΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ Ο ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΑΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΓΑΜΟΥ.

3. ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΘΕΜΑ 'Σχεδόν όλοι οι αλλοδαποί,εκτός Ευρώπης,όταν φεύγουν για την πατρίδα τους,είναι δυνατόν να λήψουν από ένα μήνα εως και να μην επιστρέψουν ΠΟΤΕ,οπότε για καλό

και για κακό,όλοι οι σώφρονες λογιστές,μόλις ΛΗΞΕΙ η τελευταία ημέρα της άδειας,υπο-

βάλλουν οικειοθελή αποχώρηση για να μην έχουν προβλήματα με το ΙΚΑ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ ΕΦΟΣΟΝ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΙ 1-2 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΙΟΤΙ ΤΟΤΕ ΜΑΡΤΥΡΑ ΜΙΑ ΚΑΤΑΧΡΗΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΔΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΔΑΠΟΥ ΠΟΥ ΠΟΘΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ.

4 ΣΥΦΩΝΩ ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΟ ΟΤΙ ''Αυτό είναι σαφώς σε γνώση του "ιδιοκτήτη" και δεν δέχομαι ότι δεν ενημερώθηκε'' ΑΠΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΕ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΒΛΕΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΥΔΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΛΑ ΦΑΝΤΑΣΤΗΚΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΜΟ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΣΕ....

4. Η πρωτόδικη απόφαση στο δικαστήριο για το επίδομα γάμου είναι ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ λανθασμένη και ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ θα ακυρωθεί σε δεύτερο βαθμό,διότι το να ισχυρίζεται ο αλλοδαπός ότι πάει να δει την οικογένειά του στην πατρίδα,δεν λέει τίποτα,όπως λέει και ο Κερκυραίος,ακόμα και το ότι τάχα μου γνώριζε ο ιδιοκτήτης πως ο αλλοδαπός μιλάει για τα παιδιά του και την γυναίκα του ΔΙΟΤΙ Ο ΑΛΛΟΔΑΠΟΣ ΙΣΧΥΡΙΣΤΗΚΕ ΟΤΙ ΝΟΜΙΖΕ ΟΤΙ ΕΠΑΙΡΝΕ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΓΑΜΟΥ (ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΔΙΝΑΝ ΑΝΑΛΥΤΙΚΕΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ) ΕΝΩ Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΤΟ ΑΡΝΗΘΗΚΕ ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΑ.

5. ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Ο ιδιοκτήτης ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ επιθεώρηση εργασίας ΔΙΟΤΙ Ο ΑΛΛΟΔΑΠΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ ΕΚΕΙ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΚΟΙΝΟΠΟΙΕΙ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΟΥ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ Η ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟ ΑΥΣΤΗΡΟ ΤΗΣ ΠΡΟΣΩΠΟ.

6. ΕΞ ΑΡΧΗΣ ΔΗΛΩΣΑ ΚΑΙ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΩ ΝΑ ΔΗΛΩΝΩ απειρία περί τα εργατικά-ασφαλιστικά, ΚΑΘΩΣ είμαι μάλλον πολύ νέος ΑΠΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΚΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΝ ΜΕΣΟΛΑΒΗΣΩ.

7. ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΛΟΓΙΣΤΗ ΤΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ πυροβολείσα, ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΗ ΠΟΥ ΘΑ ΚΛΗΘΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ.

Αγαπητέ φίλε,

Επί του πρώτου Θέματος,

Τα πιστοποιητικά,συνήθως,δεν φέρουν σφραγίδες του επίσημου κράτους,αλλά του επίσημου

παρακράτους,και σε βεβαιώνω ότι γνωρίζω από πρώτο χέρι τι γράφω.Δεν μας έγραψες όμως

από πότε ο ιδιοκτήτης έγινε ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ γνώστης του γάμου.

Επί του δευτέρου θέματος,

Το ότι επέστρεψε δύο-τρεις φορές δεν σημαίνει ότι θα επιστρέψει και την τέταρτη,και σε βε-

βαιώνω από προσωπική πείρα και επ' αυτού.

Επί του τρίτου θέματος,

Δες την παραπάνω απάντηση.

Επί των δύο επόμενων τετάρτων θεμάτων,

Ο λογιστής έκανε καλά την δουλειά του και "έδεσε τον γαιδαρό του",διότι "κάλλιο γαιδουρό-

δενε παρά γαιδουρογύρευε".

Ότι τάχα ο αλλοδαπός δεν γνώριζε επειδή τάχα δεν έπαιρνε αποδείξεις μισθοδοσίας,είναι για

μικρά παιδιά,διότι οι αλλοδαποί γνωρίζουν "καλλίτερα" από το καθένα ότι αφορά στην μισθο-

δοσία τους,ακόμα και αν δεν παίρνουν αποδείξεις.

Επί του πέμπτου θέματος,

Η επιθεώρηση εργασίας μου θυμίζει το έργο,"ήταν σκληρός και τον λέγαν πλαστελίνη"

Επί του έκτου θέματος,

Καλό είναι ο ιδιοκτήτης να απευθυνθεί σε κάποιον έμπειρο γνώστη αυτών των θεμάτων,για να

μη πάθει καμμία νίλα.

Τέλος επί του εβδόμου θέματος καλό θα ήταν να ακούγαμε την γνώμη του λογιστή,διότι κάτι

δεν πάει καλά στο όλο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

φιλε FAFOUTIS

ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΠΟΤΕ γνώστης του γάμου.

ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟΔΑΠΟ Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΕΓΙΝΕ ΓΝΩΣΤΗΣ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ ΗΔΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΛΗΨΗ !!! (= ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΟΥ ΚΑΛΩΣ η ΚΑΚΩΣ ΑΠΟΔΕΧΘΗΚΕ ΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ = ΓΙ' ΑΥΤΟ ΕΠΙΔΙΚΑΣΕ ΕΠΙΔΟΜΑ ΓΑΜΟΥ)

Το ΓΕΓΟΝΟΣ ότι επέστρεψε δύο-τρεις φορές ΑΣΦΑΛΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ σημαίνει ότι θα επιστρέψει και την τέταρτη, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ .

ΑΝ Ο λογιστής έκανε καλά την δουλειά του και "έδεσε τον γαιδαρό του",διότι "κάλλιο γαιδουρό-

δενε παρά γαιδουρογύρευε" ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΔΙΚΑΙΩΣΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟΔΑΠΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ

ΣΥΜΦΩΝΩ Ότι τάχα ο αλλοδαπός δεν γνώριζε επειδή τάχα δεν έπαιρνε αποδείξεις μισθοδοσίας,είναι για μικρά παιδιά,διότι οι αλλοδαποί γνωρίζουν "καλλίτερα" από το καθένα ότι αφορά στην μισθοδοσία τους,ακόμα και αν δεν παίρνουν αποδείξεις ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΑΜΦΕΒΑΛΛΕ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΓΑΜΟΥ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ 2001

Η επιθεώρηση εργασίας ΝΑΙ ΜΕΝ θυμίζει το έργο,"ήταν σκληρός και τον λέγαν πλαστελίνη" ΔΕΝ ΠΑΥΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ ΠΡΟΣΤΙΜΑ ΠΟΥ ΤΣΟΥΖΟΥΝ

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΠΑ ΣΤΟΝ ιδιοκτήτης να απευθυνθεί σε κάποιον έμπειρο γνώστη αυτών των θεμάτων,για να μη πάθει καμμία νίλα ΟΜΩΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΕΣΟΛΑΒΗΣΩ ΕΓΩ ΔΙΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΛΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥ ΑΛΛΟΔΑΠΟΥΣ ΤΟΥ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟΥ ΤΟΥ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ. ΥΠΟΨΙΝ ΟΤΙ ΑΠΕΥΘΥΝΘΗΚΕ ΣΕ ΕΜΠΕΙΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΔΙΚΑΙΩΣΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟΔΑΠΟ.

ΑΣΦΑΛΩΣ ΚΑΙ καλό θα ήταν να ακούγαμε την γνώμη του λογιστή, διότι κάτι δεν πάει καλά στο όλο θέμα ΟΜΩΣ ΣΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΙΣΧΥΡΙΣΤΗΚΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΗΘΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ.

ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΥΧΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΛΗΞΕΙ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΔΥΝΑΤΕΣ ΑΠΩΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΙΘΟΥΣΕΣ ΤΩΝ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΩΝ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αγαπητέ φίλε μας,

Με όλα όσα λες θα συμφωνήσω.

Διαφωνώ απόλυτα σε ένα.

Το δικαστήριο ακόμα δεν δικαίωσε κανένα.

Η τελική και πραγματική δικαίωση έρχεται με την απόφαση του Εφετείου και αν θες

με τιν απόφαση του Άρειου Πάγου ή του ΣτΕ ανάλογα.

Συνήθως οι πρωτόδικες αποφάσεις,όπως θα διαπιστώσεις και συ με το καλό,είναι

λίγο ως πολύ βεβιασμένες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Να ρωτήσω κάτι; Οι προσλήψεις δε χρειάζονται υπογραφή του εργαζομένου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΑΣΦΑΛΩΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΤΥΧΟΝ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΕΦΕΤΕΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΡΕΙΟΥ ΠΑΓΟΥ ΟΜΩΣ ΕΓΩ ΠΑΩ ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΛΕΩ.......

ΑΝ Η ΥΠΟΘΕΣΗ ΚΛΕΙΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΣΥΜΒΙΒΑΣΤΟΥΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ Α' ΠΟΣΟ (ΓΕΓΟΝΟΣ ΣΦΟΔΡΑ ΠΙΘΑΝΟ) ΤΟΤΕ ΟΥΔΕΙΣ ΘΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΛΕΙ ΜΕ ΕΦΕΣΗ Ή ΑΝΑΙΡΕΣΗ ΤΗΝ ΗΔΗ ΕΚΔΟΘΗΣΑ ΑΠΟΦΑΣΗ. ΑΡΑ ΑΦΟΥ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΑΠΡΑΚΤΕΣ ΟΙ ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ ΓΙΑ ΕΦΕΣΗ ΚΑΙ ΑΝΑΙΡΕΣΗ ΤΟΤΕ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΕΚΔΟΘΕΙ ΑΜΕΤΑΚΛΗΤΑ (ΑΦΟΥ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΟΙ ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ) ΘΑ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟΥ ΔΕΔΙΚΑΣΜΕΝΟΥ. ΟΠΟΥ ΔΕΔΙΚΑΣΜΕΝΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΞΑΦΑΝΙΣΕΙ ΟΥΤΕ Ο ΑΡΕΙΟΣ ΠΑΓΟΣ ΟΥΤΕ ΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΤΗΣ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ !!! ΚΑΙ ΕΠΟΜΕΝΩΣ Η "...ΒΙΑΣΤΙΚΗ..." ΑΥΤΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΘΑ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΕΛΕΚΙΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΛΟΓΙΣΤΗ ΠΟΥ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ ΣΥΝΤΑΓΕΣ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...