Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΕΞΑΓΟΡΑ ΕΝΣΗΜΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ Ή ΣΕ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΟ ΦΟΡΕΑ


επισκέπτη Επισκέπτης-TASOS-

Ερώτηση

επισκέπτη Επισκέπτης-TASOS-

ΑΣΦΑΛΙΣΤΗΚΑ ΣΤΟ ΙΚΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ 1976. ΟΜΩΣ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΤΟ 1973, ΝΟΣΗΛΕΥΤΗΚΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ. ΑΥΤΟΣ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΞΑΓΟΡΑΣΤΕΙ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΣΤΟ ΙΚΑ Ή ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΟ ΦΟΡΕΑ; ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Αν και οι γνώσεις μου στα συνταξιοδοτικά (γιατί μάλλον αυτό σε καίει) δεν είναι πολλές, το βρίσκω λίγο απίθανο (αλλά και παράλογο).

Κι εγώ γεννήθηκα σε δημόσιο νοσοκομείο, καμιά 20αριά χρόνια πριν τα πρώτα μου ένσημα.

Λες να πάω να τα εξαγοράσω ;

(απ' ότι μου είπε η μάνα μου, είχα προβλήματα και είχα μείνει σαν μωρό κανά μήνα)

Υ.Γ. Δεν σε ειρωνεύομαι... απλώς προβληματίζομαι !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης-TASOS-

ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΝΟΜΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟΣ, ΤΟΤΕ ΗΜΟΥΝ ΦΟΙΤΗΤΗΣ ΠΟΥ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΤΗΚΑ.ΚΑΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΔΙΝΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΕΞΑΓΟΡΑΣ ΜΕΧΡΙ 300 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟΝ ΕΡΓΑΣΙΑΚΟ ΒΙΟ. ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΟ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν μετρησα καλα τα ενσημα μου και μου λειπουν 60 ενσημα για να συμπληρωσω τα 7500 με ταμειο ΤΑΥΣΟ υπαρχει δυνατοτητα να κανω εξαγορα η καποιος αλλος τροπος να καλυψω τα ενσημα.Υποψιν οτι η 25ετια εληξε 1/12/2010 κι εγω σταματησα απο την δουλεια τον Μαιο.Ενημερωστεμαι σας παρακαλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ

ΑΣΦΑΛΙΣΤΗΚΑ ΣΤΟ ΙΚΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ 1976. ΟΜΩΣ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΤΟ 1973, ΝΟΣΗΛΕΥΤΗΚΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ. ΑΥΤΟΣ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΞΑΓΟΡΑΣΤΕΙ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΣΤΟ ΙΚΑ Ή ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΟ ΦΟΡΕΑ; ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Πανος

SOS Είμαι 52,5 χρόνων και έχω περίπου 30 χρόνια ασφάλισης!!!! Έχω 9500 ένσημα, μπορώ να πάρω μειωμένη σύνταξη;;;; Και αν όχι μπορώ να εξαγορασω μερικά χρόνια;;;; Παρακαλώ ενημερώστε με.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη ολα καλά;

SOS Είμαι 52,5 χρόνων και έχω περίπου 30 χρόνια ασφάλισης!!!! Έχω 9500 ένσημα, μπορώ να πάρω μειωμένη σύνταξη;;;; Και αν όχι μπορώ να εξαγορασω μερικά χρόνια;;;; Παρακαλώ ενημερώστε με.

Ευχαριστώ.

Μα εσύ εισαι ακόμα παιδί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...