Προς το περιεχόμενο

ΣΧΟΛΙΑ ΑΠΟ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗ (KYRIAKI) ΓΙΑ TO ΦΟΡΟΥΜ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΑΠΟ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗ (ΕΑΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΔΩ ΟΝΟΜΑ kYRIAKI) ΜΕ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ? ΜΗΠΩΣ "ΕΛΕΓΕ" ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ? ΜΗΠΩΣ ΗΤΑΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δημοσιευση διαγραφηκε απο μενα.

Ποιες αληθειες "ελεγε";

Δηλαδη και απανταμε και μας κραζουν;

ΜΕ ΛΥΠΗ ΜΟΥ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΩ ΟΤΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ , ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΛΟΓΙΣΤΩΝ, ΟΠΟΥ ΤΗΝ

ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΝΤΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΛΥΣΗ ΣΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΚΥΠΤΟΥΝ

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ, ΑΠΑΝΤΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΛΑΖΟΝΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΑ.

ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΠΑΝΤΟΥΝ ΩΣ ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΕΣ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΕΙΡΩΝΙΑ.

ΑΛΛΟΙ ΠΑΛΙ ΑΠΑΝΤΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΦΡΑΣΗ" ΒΡΕΣ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΛΟΓΙΣΤΗ".

ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΦΥΓΟΥΜΕ. ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΘΕΩΡΩ ΑΝΟΗΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΝΩ

ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΜΑΙ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΑΥΤΗ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΕ

ΑΝΑΓΚΑΖΟΥΝ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΩ ΑΛΛΕΣ.

ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΩ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΨΑΧΝΟΥΝ ΚΑΙ ΔΙΝΟΥΝ ΣΩΣΤΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

ΚΑΙ ΜΑΣ ΒΟΗΘΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, για να είμαι ειλικρινής, και εγώ προβληματίζομαι μερικές φορές, με την απάντηση "βρες Λογιστή" , σε νέους συναδέλφους, η σε συναδέλφους που δεν έχουν εξειδικευθεί σε ζητήματα που θεωρούνται "του συρμού".

Άσχημη εντύπωση μου έκανε πρόσφατα το κράξιμο που έφαγε οικονομολόγος λογιστής, επειδή δεν ήξερε πως γίνεται η έναρξη επιχείρησης. Και τι πιο φυσικό από το να μπει σε ένα φόρουμ λογιστών και να ρωτήσει... Λες και η διαδικασία έναρξης μιας επιχείρησης είναι η πεμπτουσία της Λογιστικής!

Το θέμα κατά τη γνώμη μου κακώς σβήστηκε, δε νομίζω ότι προσέβαλλε το φόρουμ, μάλλον σαν αγνή εκδήλωση συναισθημάτων μου φάνηκε, και ίσως θα έπρεπε να μείνει για να προβληματίσει τουλάχιστον όσους έχουν χώρο στο θυμικό τους για μια αντίθετη άποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΕΩΡΕΙ ΓΕΛΟΙΑ (Η΄ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ) ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΣ ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΠΟΥΛΗΣΕΙ "ΠΝΕΥΜΑ". ΠΟΛΛΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ (ΣΟΒΑΡΑ Η΄ΟΧΙ) ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΕ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ ΚΑΙ ΧΛΕΥΑΣΜΟ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΑΡΕΕΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΓΑΠΗΤΕ ΔΗΜΗΤΡΗ. ΕΓΩ ΣΧΟΛΙΑΣΑ ΤΗΝ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΤΗΣ KYRIAKI Η ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΑΡΑΜΠΟΜΠΗ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ, ΑΠΑΝΤΗΣΗ, Η΄ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ. ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΤΡΑΓΙΚΟ ΣΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΠΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΙΡΑΞΕ ΑΠΕΝΑΝΤΙΑΣ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ Η ΦΡΑΣΗ ΑΝΟΗΤΟΥΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ Η ΙΔΙΑ. ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΕΝΩ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ. ΚΑΠΟΙΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΑΣ ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΗΘΟΥΝ, ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΑΣ ΔΙΑΓΡΑΦΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ, ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΘΟΥΝ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΕΡΩΤΩΝ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον ένα ερώτημα εκτίθεται σε δημόσια συζήτηση, είναι εύλογο το γεγονός ότι θα δεχθεί ποικίλες απαντήσεις.

Η ορθότητα των απαντήσεων κρίνεται αντικειμενικά.

Το ύφος όμως των απαντήσεων, είναι καθαρά υποκειμενικό.

Θα συμφωνήσω με τον quest_1σ' αυτό:

Και εγώ ένα απλό μέλος του φόρουμ είμαι όπως όλοι μας και εκφράζω μόνο τον εαυτό μου.

Το πως θα απαντάω η πως θα δημοσιεύω είναι θέμα αυστηρά δικό μου και δεν το διαπραγματεύομαι με κανέναν.Επομένως ο τρόπος των δημοσιεύσεων μου αφορά μόνο εμένα και δεν εκπροσωπεί το φόρουμ.

Σε εκείνο που μπορώ να κριθώ είναι να σέβομαι τους όρους χρήσης του φόρουμ.Που πιστεύω ότι το κάνω,διαφορετικά οι διαχειριστές και συντονιστές του έχουν δικαίωμα να διαγράφουν δημοσιεύσεις μου,που παραβαίνουν τους κανόνες.

Και με τον DimitrisK σ' αυτό:

Το θέμα κατά τη γνώμη μου κακώς σβήστηκε, δε νομίζω ότι προσέβαλλε το φόρουμ, μάλλον σαν αγνή εκδήλωση συναισθημάτων μου φάνηκε, και ίσως θα έπρεπε να μείνει για να προβληματίσει τουλάχιστον όσους έχουν χώρο στο θυμικό τους για μια αντίθετη άποψη.

ΥΓ. Δεν πετάς στα σκουπίδια το καλάθι με τα φρούτα επειδή ένα ή δύο σου βγήκαν ξινά :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη σεβομαι τις αποψεις και του Δημητρη (Dimitris K.) και του Γιαννη (hdjoe) θα προσπαθησω να επαναφερω το θεμα της ΚYRIAKI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη σεβομαι τις αποψεις και του Δημητρη (Dimitris K.) και του Γιαννη (hdjoe) θα προσπαθησω να επαναφερω το θεμα της ΚYRIAKI.

Τάσο το επανέφερες με την παράθεση σου.

Τα σχόλια έτσι κι αλλιώς, μπορούν να γίνουν κι εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά την προσωπική μου ταπεινή άποψη καλά έκανε και σβήστηκε το θέμα γιατί απλά έπρεπε.

Σχετικά με το ύφος των απαντήσεων ορισμένων συναδέλφων τι να πω... ψυχραιμία, ο καθένας μας κρίνεται.

Υ.Γ.

Συνάδερφε adel θα σε παρακαλούσα να μην γράφεις με κεφαλαία ειναι πολύ κουραστικό, ευχαριστώ

Φιλικά

Γρηγόρης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΓΑΠΗΤΕ ΔΗΜΗΤΡΗ. ΕΓΩ ΣΧΟΛΙΑΣΑ ΤΗΝ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΤΗΣ KYRIAKI Η ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΑΡΑΜΠΟΜΠΗ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ, ΑΠΑΝΤΗΣΗ, Η΄ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ. ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΤΡΑΓΙΚΟ ΣΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΠΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΙΡΑΞΕ ΑΠΕΝΑΝΤΙΑΣ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ Η ΦΡΑΣΗ ΑΝΟΗΤΟΥΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ Η ΙΔΙΑ. ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΕΝΩ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ. ΚΑΠΟΙΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΑΣ ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΗΘΟΥΝ, ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΑΣ ΔΙΑΓΡΑΦΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ, ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΘΟΥΝ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΕΡΩΤΩΝ.

άρα λοιπόν....συμφωνείται κι εσείς ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΓΡΑΦΗ... ως μία από τα ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ :D .....

και καλό θα ήταν να αφήσουμε τους διαχειριστές και συντονιστές να φροντίσουν αυτό το φόρουμ κατά πώς ξέρουν εκείνοι καλύτερα.... κι ας μη γινόμαστε εριστικοί γιατί δε μας άρεσε μία απάντηση….. δε χάλασε κι ο κόσμος…. Πάμε παρακάτω…. :)

Προσωπικά, ΝΟΙΩΘΩ την ανάγκη με την πρώτη ευκαιρία να λέω ένα ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε όλους τους υπεύθυνους εδώ, (τους αποκαλώ «ΟΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ» :D ) για τον ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΟ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ που μου προσφέρουν και μάλιστα ΔΩΡΕΑΝ …….. ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ στις προσπάθειες σας…..

Με εκτίμηση

Αγορούλα.

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ερώτηση-απορία της Κυριακής απάντησαν δύο από τα πιο καταρτισμένα και "δραστήρια" μέλη του φόρουμ (χωρίς να θέλω να θίξω τα υπόλοιπα μέλη :) )

Με τις απαντήσεις τους (σε ποιότητα, τεκμηρίωση και αριθμό) έχουν βοηθήσει εκατοντάδες επισκέπτες αλλά και άλλα μέλη.

Αν η Κυριακή είχε πρόβλημα με το ύφος των απαντήσεων θα μπορούσε να το κάνει στο ίδιο θέμα αφού ευχαριστούσε και τους δύο πρώτα.

Δεν έκανε τίποτα απ'αυτά όμως και απεναντίας άνοιξε νέο θέμα για να κάνει συνολική κριτική για αλαζόνες και παντογνώστες.

Ο Γρηγόρης-grzokas γράφει...

Σχετικά με το ύφος των απαντήσεων ορισμένων συναδέλφων τι να πω... ψυχραιμία, ο καθένας μας κρίνεται.
, στο οποίο με βρίσκει σύμφωνο.

Αλλά κι ο Τάσος-anast γράφει...

Δηλαδη και απανταμε και μας κραζουν;
, το οποίο είναι επίσης αλήθεια.

Κάποτε πρέπει ν' αναλάβουν όλοι τις ευθύνες τους.Και αυτοί που απαντούν (για το ύφος) αλλά και αυτοί που ρωτούν.(για ένα ευχαριστώ ρε γμτ)

Γιατί τελικά είχε δίκιο ο συνάδελφος "Κωστής" όταν είχε μιλήσει για λογιστικές εργασίες-φασόν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...