Προς το περιεχόμενο

μπορει να υπαρξει συμβατοτητα στο eurofasma με εκτυπωτη panasonic και Oki ταυτοχρονα ή χρειαζεται η δημιουργια 2 φορμών??


επισκέπτη Λένα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα, μηπως κανεις θα μπορουσε να με ενημερωσει αν και κατα ποσο οι εκτυπωτες Oki είναι συμβατοί με το eurofasma?

εργαζομαι σε μια εταιρια και έχω σύνδεση on line.. και οι τιμολογησεις γινονται απο το προγραμμα που υπαρχει στην εδρα και οχι στο γραφειο που δουλευω εγω.. αγορασα εκτυπωτη Oki αλλα επειδη η υπαρχουσα φορμα για εκτυπωση τιμολογιων ειναι βασισμένο πάνω σε panasonic δεν υπαρχει συμβατοτητα μεταξυ τους με αποτελεσμα να μην τυπωνονται σωστα τα τιμολογια απο τον δικο μου εκτυπωτη ( σε διαφορετικα πεδια).. υπαρχει τροπος δημιουργιας 2 φορμων τιμολογιων του eurofasmatos??

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το Eurofasma ειναι συμβατο με ΟΚΙ dot matrix αρκει να ειναι σε Epson emulation. Σου προτεινω πριν κανεις οτιδηποτε αλλο να πας στο menu "S" και στην επιλογη "Παραμετροι εκτυπωτων" να δεις εαν ειναι ορισμενο στον αντιστοιχο εκτυπωτη στο καθετο βημα στο "ελαχιστο¨1/180 και στο "συνηθες" 30 (αν δεν δουλευει αυτος ο συνδυασμος δες τον συνδυασμο 1/216 και 36)

Αν ο εκτυπωτης ειναι σε Epson emulation και οι συνδυασμοι που αναφερω δεν φερουν το επιθυμητο αποτελεσμα μπορεις να σκεφτεις την λυση αλλης φορμας κατι που δεν ειναι και οτι καλυτερο γιατι καθε παραστατικο συνδεεται μονο με μια φορμα, αρα για ολα τα παραστατικα που χρησιμοποιειειτε θα πρεπει να δημιουργησεις αντιγραφα για το δικο σου καταστημα.

http://adpan.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζουν πάρα πολλά.

Πρώτα ο driver των windows να είναι o σωστός.

Δεύτερον το menu του εκτυπωτή (πάνω στο μηχάνημα) να είναι σωστά ρυθμισμένο.

Τρίτον το Eurofasma να τον βλέπει σωστά από την εγκατάστασή του, όπως είπε ο adpan.

Τέταρτον επίσης, στο S να έχει τις σωστές παραμέτρους.

Σου ανεβάζω σε exel τις ρυθμίσεις που έχω στο eurofasma για τον 521.

oki.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχήν σας ευχαριστώ για τον ενδιαφέρον και την άμεση απαντησή σας, θα δοκιμάσω και τα δυο και ελπίζω να δουλεψει κατι..

να ειστε παντα καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...