Προς το περιεχόμενο

Εκτύπωση της Μηνιαίας Κατάστασης σε Accountant


επισκέπτη Bakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν κάποιος καλός συνάδελφος μπορεί να μου πει τις ρυθμίσεις για 9-pin dot-matrix εκτυπωτή στον Accountant προκειμένου να εκτυπώσω κανονικά χωρίς αναδίπλωση τόσο τη μηνιαία κατάσταση του βιβλίου εσόδων-εξόδων, αλλά όσο και το ισοζύγιο γεν. & αναλ. καθ. θα του ήμουν εξαιρετικά ευγνώμων γιατί μου έχουν σπάσει τα νεύρα καλοκαιριάτικα και αυτή παυλίτσα στο σύνολα σε μεταφορά που κατεβαίνει συνεχώς από κάτω και το ισοζύγιο αναδιπλώνει στην αμέσως παρακάτω σειρά αφού δε χωράει όλο στο φάρδος εκτύπωσης.

Παρακαλώ για βοήθεια.

Υ.Γ. Πρίν απαντήσετε λάβετε υπόψη σας ότι έχω δοκιμάσει ένα σωρό συνδιασμούς σε αυτά τα νουμεράκια των παραμέτρων του Dot-Matrix εκτυπωτή και χίλια δυό άλλα κόλπα περί μεγεθών χαρτιού κ.τ.λ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου μεταφέρω τις ρυθμίσεις που έχω εγώ για τον δικό μου dotmatrix, και εκτυπώνω χωρίς πρόβλημα (σε Α4 χαρτί, εννοείται)

Καταρχάς, ονόμασέ τον ''Generic/text only'', γιατί σε εμένα αυτό δημιουργούσε το μεγάλο πρόβλημα στις εκτυπώσεις, αλλά δεν ξέρω αν σου εξηγήσω, τεχνικά, γιατί συνέβαινε αυτό.

Πλάτη εκτύπωσης :

Αρχικές συνθήκες

Κανονική

Elite

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης
Αν κάποιος καλός συνάδελφος μπορεί να μου πει τις ρυθμίσεις για 9-pin dot-matrix εκτυπωτή στον Accountant προκειμένου να εκτυπώσω κανονικά χωρίς αναδίπλωση τόσο τη μηνιαία κατάσταση του βιβλίου εσόδων-εξόδων, αλλά όσο και το ισοζύγιο γεν. & αναλ. καθ. θα του ήμουν εξαιρετικά ευγνώμων γιατί μου έχουν σπάσει τα νεύρα καλοκαιριάτικα και αυτή παυλίτσα στο σύνολα σε μεταφορά που κατεβαίνει συνεχώς από κάτω και το ισοζύγιο αναδιπλώνει στην αμέσως παρακάτω σειρά αφού δε χωράει όλο στο φάρδος εκτύπωσης.

Παρακαλώ για βοήθεια.

Υ.Γ. Πρίν απαντήσετε λάβετε υπόψη σας ότι έχω δοκιμάσει ένα σωρό συνδιασμούς σε αυτά τα νουμεράκια των παραμέτρων του Dot-Matrix εκτυπωτή και χίλια δυό άλλα κόλπα περί μεγεθών χαρτιού κ.τ.λ.

Εκτυπωτής μονον Generic και χαρτί μονον Α3.

Αυτο κανω 3 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Χίλια ευχαριστώ παιδιά, αλλά τίποτα.

Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω. οι εκτυπωτές είναι 3 dot matrix και στους τρεις το ίδιο (2 oki ml33220 9pin και 1 lexmark 2480 forms printer)

Στην <27><77> μου μεγαλώνει τα γράμματα και η αναδίπλωση φθάνει μέχρι το μισό της παρακάτω γραμμής, ενώ πρίν χάνω μόνο την τελευταία παύλα.

Πάντως χίλια ευχαριστώ. Εν αναμονή της Singular

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Χίλια ευχαριστώ παιδιά. Οκ Η επίσημη Singular έδωσε λύση μέσω dealer και το πρόβλημα ήταν η emulation που γινόταν σε Epson ενώ εγώ είχα παντού IBM.

Σας ευχαριστώ πάντως για όλα. Να στε καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...