Προς το περιεχόμενο

ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΥΜΒΑΣΕΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισκέπτη ΕΥΗΚΑΡ

ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΜΕ ΜΠΛΟΚ ΠΑΡΟΧΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΠΟΥ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙ ΣΥΜΒΑΣΗ ΕΡΓΟΥ ΜΕ ΝΠΙΔ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΤΗΣ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΤΙ ΧΡΟΝΙΚΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΙΣΧΥΟΥΝ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΜΕ ΜΠΛΟΚ ΠΑΡΟΧΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΠΟΥ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙ ΣΥΜΒΑΣΗ ΕΡΓΟΥ ΜΕ ΝΠΙΔ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΤΗΣ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΤΙ ΧΡΟΝΙΚΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΙΣΧΥΟΥΝ?

ΤΑ ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΑ ΑΝΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΡΙΜΗΝΑ.ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑ ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΑ ΠΟΥ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣΑΝ ΜΕΤΑΞΥ 1/4 ΕΩς 30/6 ΥΠΟΒΑΛΛΕΤΑΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΩΝ ΕΩΣ 20/7 ΣΤΗΝ ΔΟΥ ΤΟΥ ΥΠΟΧΡΕΟΥ. (ΔΕΝ ΥΠΟΒΑΛΛΟΝΤΑΙ ΑΝΤΙΓΡΦΑ ΤΩΝ ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΩΝ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ). ΕΞΑΙΡΟΥΝΤΑΙ ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙ ΜΕ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ Ή ΜΕ ΤΟ ΕΥΡΥΤΕΡΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΤΟΜΕΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνητικά που καταρτίζονται μεταξύ επιτηδευματιών ή τρίτων για οποιανδήποτε συναλλαγή θεωρούνται μέσα σε δέκα (10) ημέρες από της ημερομηνίας καταρτίσεως και υπογραφής τους από την αρμόδια ΔΟΥ άλλως είναι ανίσχυρα και δεν έχουν κανένα έννομο αποτέλεσμα.

κώδικας φορολογικών βιβλίων και στοιχείων Δ.Σταματόπουλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνητικά που καταρτίζονται μεταξύ επιτηδευματιών ή τρίτων για οποιανδήποτε συναλλαγή θεωρούνται μέσα σε δέκα (10) ημέρες από της ημερομηνίας καταρτίσεως και υπογραφής τους από την αρμόδια ΔΟΥ άλλως είναι ανίσχυρα και δεν έχουν κανένα έννομο αποτέλεσμα.

κώδικας φορολογικών βιβλίων και στοιχείων Δ.Σταματόπουλου

αυτο αγαπητη σουζαν εχει αλλαξει

ισχυουν οσα εχουν πει οι συναδελφοι παραπανω

εχουν ισχυ ακομη και αν ενας απο τους δυο το εχει καταθεση (αυτο στην πραξη και οχι με καμια ΠΟΛ, απο εμπειρια ελεγχων)

αυτα που κατατηθεντε πλεον στην ΔΟΥ ειναι

α) τα μισθωτηρια 30 μερες απο την συνταξη τους

β) τα εργολαβικα συμβολαια και οτι εχει σχεση με τεχνικες εργασιες στις οικοδομες, πριν την εναρξη των εργασιων.

και βεβαια οτι εχει σχεση με υπεραξια - μεταβιβασεις - παρακρατουμενους φορους (του αρθρου 13 του ΚΦΕ κ.λ.π.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-ilias-

Έχω την εντύπωση ότι τα εργολαβικά συμφωνιτικά αν είναι μέχρι 6.000,00€ υποβάλλονται στις τριμηνιαίες καταστασεις και όχι πριν την έναρξη των εργασιών. Δεν μπορώ να βρω όμως που το έχω δει αυτό. Κάνω λάθος? Μήπως κάποιος συνάδελφος έχει εύκαιρη τη σχετική διάταξη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης
Έχω την εντύπωση ότι τα εργολαβικά συμφωνιτικά αν είναι μέχρι 6.000,00€ υποβάλλονται στις τριμηνιαίες καταστασεις και όχι πριν την έναρξη των εργασιών. Δεν μπορώ να βρω όμως που το έχω δει αυτό. Κάνω λάθος? Μήπως κάποιος συνάδελφος έχει εύκαιρη τη σχετική διάταξη?

Ναι κάνεις λάθος

Τα εργολαβικά συμφωνητικά υπάγονται στην υποχρέωση που προκύπτει απο τον 820/78 και όχι απο τον 1882/1990

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?...view=getnewpost

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεχρι 6000 δεν υποβαλονται στην ΔΟΥ

αν τα υποβαλεις με τις τριμηνιεες απλα δεν υπαρει προβλημα

δεν υπαρχει ομς υποχρεωση για υποβολη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 weeks later...

ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ (ΟΠΟΙΟΝ ΤΥΧΟΝ....ΑΤΥΧΟ ΕΧΕΙ ΑΠΟΜΕΙΝΕΙ ΚΑΙ ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΠΟΧΗ). ΠΟΙΕΣ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ ΚΑΤΑΤΙΘΕΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΚΑΙ ΠΟΙΕΣ ΣΤΗΝ ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ (ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΘΕΩΡΗΘΕΙ ΟΤΙ ΥΠΟΚΡΥΠΤΟΥΝ ΣΥΜΒΑΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ)? Π.Χ. ΣΥΜΒΑΣΗ ΕΡΓΟΥ ΝΠΙΔ ΜΕ ΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ ΣΥΜΒΑΣΗ ΕΡΓΟΥ ΝΠΙΔ ΜΕ ΑΡΧΕΙΟΝΟΜΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΤΕΘΟΥΝ? ΚΑΙ ΕΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΡΩΤΗΜΑ (ΙΣΩΣ ΛΙΓΟ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ): ΜΠΟΡΕΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΣΥΜΒΑΣΗ ΕΡΓΟΥ ΝΑ ΟΡΙΖΕΤΑΙ ΩΡΑΡΙΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ Ή ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ (ΟΠΟΙΟΝ ΤΥΧΟΝ....ΑΤΥΧΟ ΕΧΕΙ ΑΠΟΜΕΙΝΕΙ ΚΑΙ ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΠΟΧΗ). ΠΟΙΕΣ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ ΚΑΤΑΤΙΘΕΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΚΑΙ ΠΟΙΕΣ ΣΤΗΝ ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ (ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΘΕΩΡΗΘΕΙ ΟΤΙ ΥΠΟΚΡΥΠΤΟΥΝ ΣΥΜΒΑΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ)? Π.Χ. ΣΥΜΒΑΣΗ ΕΡΓΟΥ ΝΠΙΔ ΜΕ ΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ ΣΥΜΒΑΣΗ ΕΡΓΟΥ ΝΠΙΔ ΜΕ ΑΡΧΕΙΟΝΟΜΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΤΕΘΟΥΝ? ΚΑΙ ΕΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΡΩΤΗΜΑ (ΙΣΩΣ ΛΙΓΟ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ): ΜΠΟΡΕΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΣΥΜΒΑΣΗ ΕΡΓΟΥ ΝΑ ΟΡΙΖΕΤΑΙ ΩΡΑΡΙΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ Ή ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ?

Για να μην ψάχνεσαι πολύ,καλό είναι να το καταθέσεις,εντός 15 ημερών

από την ημερομηνία που γράφεται πάνω στο συμφωνητικό,στην Ε.Ε και

είσαι τυπικά εν τάξει.

Όλες οι συμβάσεις μεταξύ επιτηδευματιών,"κατατίθενται" στις ΔΟΥ και των

δύο μερών.

Δεν επιτρέπεται στην σύμβαση έργου να υπάρχει ωράριο εργασίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνητικά που καταρτίζονται μεταξύ επιτηδευματιών ή τρίτων για οποιανδήποτε συναλλαγή θεωρούνται μέσα σε δέκα (10) ημέρες από της ημερομηνίας καταρτίσεως και υπογραφής τους από την αρμόδια ΔΟΥ άλλως είναι ανίσχυρα και δεν έχουν κανένα έννομο αποτέλεσμα.

κώδικας φορολογικών βιβλίων και στοιχείων Δ.Σταματόπουλου

Αγαπητή Σούζαν,

"Ο Σταματόπουλος" είναι ένα (πολύτιμο) βοήθημα, αλλά δεν είναι ο νόμος. Οι νόμοι, οι αποφάσεις (σαν και αυτή που δημοσίευσε ο prtian) είναι "νόμος". Να έχεις πάντα υπόψη σου το γεγονός αυτό.

Επίσης, πρέπει να έχεις αντιληφθεί ότι τη τελεταία εικοσαετία (και βάλε) έχουμε ετησίως 3-5 νόμους και 80-200 (ίσως και περισσότερες) εγκυκλίους. Αυτό καθιστά το όποιο βιβλίο αναφοράς ανεπίκειρο εντός μηνών από την έκδοσή του. (Για αυτό το λόγο τα βιβλία αυτά έχουν περισσότερες από μία εκδόσεις το χρόνο)

Ο συνάδελφος ptrian δημοσίευσε μια εγκύκλιο του 2000. Η έκδοση του Σταματόπουλου που έχεις ποιανού έτους είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ψάχνεσαι πολύ,καλό είναι να το καταθέσεις,εντός 15 ημερών

από την ημερομηνία που γράφεται πάνω στο συμφωνητικό,στην Ε.Ε και

είσαι τυπικά εν τάξει.

Όλες οι συμβάσεις μεταξύ επιτηδευματιών,"κατατίθενται" στις ΔΟΥ και των

δύο μερών.

Δεν επιτρέπεται στην σύμβαση έργου να υπάρχει ωράριο εργασίας.

ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ-ΜΑΛΛΟΝ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΑ-ΠΩΣ Ο,ΤΙ ΚΑΤΑΘΕΤΕΙΣ ΣΤΗ ΔΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΘΕΤΕΙΣ ΣΤΗΝ Ε.Ε. ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΟ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

Συναδελφοι ειμαι καινουριος στο επαγγελμα, μολις ανοιξα γραφειο και μου εκανε εντυπωση το θεμα μια που το ακουω πρωτη φορα.

Η συμβαση αυτή ειναι υποχρετική μεταξυ λογιστη και επιχειρησης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 year later...
ΤΑ ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΑ ΑΝΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΡΙΜΗΝΑ.ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑ ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΑ ΠΟΥ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣΑΝ ΜΕΤΑΞΥ 1/4 ΕΩς 30/6 ΥΠΟΒΑΛΛΕΤΑΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΩΝ ΕΩΣ 20/7 ΣΤΗΝ ΔΟΥ ΤΟΥ ΥΠΟΧΡΕΟΥ. (ΔΕΝ ΥΠΟΒΑΛΛΟΝΤΑΙ ΑΝΤΙΓΡΦΑ ΤΩΝ ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΩΝ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ). ΕΞΑΙΡΟΥΝΤΑΙ ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙ ΜΕ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ Ή ΜΕ ΤΟ ΕΥΡΥΤΕΡΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΤΟΜΕΑ

"ΔΕΝ ΥΠΟΒΑΛΛΟΝΤΑΙ ΑΝΤΙΓΡΦΑ ΤΩΝ ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΩΝ "

ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΩΤΕΡΩ ΘΕΜΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΟΒΑΛΛΟΝΤΑΙ ΤΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΆ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΣΤΗ ΔΟΥ; ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝΩ ΚΑΥΓΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΠΑΡΑΛΑΒΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟΝ ΑΥΤΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναδελφοι ειμαι καινουριος στο επαγγελμα, μολις ανοιξα γραφειο και μου εκανε εντυπωση το θεμα μια που το ακουω πρωτη φορα.

Η συμβαση αυτή ειναι υποχρετική μεταξυ λογιστη και επιχειρησης?

Σε αυτην την περιπτωση για να εισπραξεις τα λεφτα σου κανεις πρωτα συμβαση με τον θεο και μετα με την επιχειρηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Νομίζω ότι στην Επιθώρηση Εργασίας πρέπει να κατατεθούν οι Συμβάσεις Μίσθωσης Εργου και όχι οι Συμβάσεις (ανάθεσης) Εργου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 year later...
επισκέπτη Επισκέπτης

ΕΑΝ ΓΙΝΕΙ ΣΥΜΒΑΣΗ ΜΕ ΜΟΝΟ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΧΡΟΝΟΥ ΣΕ ΣΥΜΒΑΣΗ ΕΡΓΟΥ ΧΩΡΙΣ ΠΟΣΟ ΣΕ ΝΠΙΔ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΚΟΜΗ Η ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΓΙΑ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 years later...

καλησπερα

γνωριζει κανεις εαν τα συμφωνητικα των δικηγορων κατατιθενται και αυτα ανα τριμηνο?

διοτι ο δσα λεει οτι δεν κατατεθενται πλην των εργολαβικων

ισχυει μονο η ετησια καταθεση η οποια βεβαια για το 2011 α;ανακληθηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

γνωριζει κανεις εαν τα συμφωνητικα των δικηγορων κατατιθενται και αυτα ανα τριμηνο?

διοτι ο δσα λεει οτι δεν κατατεθενται πλην των εργολαβικων

ισχυει μονο η ετησια καταθεση η οποια βεβαια για το 2011 α;ανακληθηκε

Καλησπέρα

Απο το άρθρο 52 του ΚΦΕ, παρ. 5 (με βάση τον ν.3943/11)

...

ε) Μέχρι την 20ή ημέρα του μηνός Φεβρουαρίου κάθε έτους ο δικηγόρος υποχρεούται να υποβάλλει στη Δημόσια Οικονομική Υπηρεσία της περιφέρειας όπου βρίσκεται η επαγγελματική του έδρα, κατάσταση των έγγραφων συμφωνιών που έχει συνάψει με τους εντολείς του, κατά την προηγούμενη διαχειριστική περίοδο, στην οποία αναγράφονται το ονοματεπώνυμο, η διεύθυνση, ο Α.Φ.Μ. του κάθε εντολέα του, η δικηγορική υπηρεσία που παρασχέθηκε και η συμφωνηθείσα αμοιβή.

...

Με την ΠΟΛ 1043/2012 η παραπάνω υποχρέωση παρατάθηκε έως τις 28/9/12 μέσω διαδικτύου.

Με την ΠΟΛ 1186/2012 η παραπάνω υποχρέωση αναστάλθηκε για την χρήση του 2011.

Καλό βράδυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

Μία απορία αν γνωρίζετε: Είμαι ελεύθερος επαγγελματίας και έχω μία σύμβαση αορίστου χρόνου με μιά εταιρεία εκτός ΕΕ. Μέχρι τώρα έκοβα τιμολόγιο ανάλογα με την εργασία στο τέλος του μήνα και το έστελνα. Σε μία συζήτηση που είχα με λογιστή μου είπε ότι θα έπρεπε να έχω μεταφράσει τη σύμβαση και να την έχω καταθέσει στην εφορία. Η ερώτηση είναι, αφού δεν το έχω κάνει από την αρχή, τώρα τι ακριβώς κάνω; Μεταφράζω την περσινή σύμβαση και την καταθέτω τώρα; Ζητάω από την εταιρεία να υπογράψουμε νεότερη; Και μετά πρέπει να ξαναϋπογράφω/καταθέτω ανά τρίμηνο; Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία απορία αν γνωρίζετε: Είμαι ελεύθερος επαγγελματίας και έχω μία σύμβαση αορίστου χρόνου με μιά εταιρεία εκτός ΕΕ. Μέχρι τώρα έκοβα τιμολόγιο ανάλογα με την εργασία στο τέλος του μήνα και το έστελνα. Σε μία συζήτηση που είχα με λογιστή μου είπε ότι θα έπρεπε να έχω μεταφράσει τη σύμβαση και να την έχω καταθέσει στην εφορία. Η ερώτηση είναι, αφού δεν το έχω κάνει από την αρχή, τώρα τι ακριβώς κάνω; Μεταφράζω την περσινή σύμβαση και την καταθέτω τώρα; Ζητάω από την εταιρεία να υπογράψουμε νεότερη; Και μετά πρέπει να ξαναϋπογράφω/καταθέτω ανά τρίμηνο; Ευχαριστώ!

Τήν καταθέτεις τώρα με το ανάλογο πρόστιμο και είσαι αρχηγός ,αμα δεν πάθεις πώς θα μάθεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...