Jump to content

ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΠΡΑΚΤΙΚΟΥ ΓΕΝΙΚΗΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ ΣΕ Α.Ε.


Guest Επισκέπτης-MAD-
 Share

Recommended Posts

Guest Επισκέπτης-MAD-

ΤΟ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΙΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΠΡΑΚΤΙΚΟΥ ΓΕΝΙΚΗΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ ΕΙΝΑΙ 1 ΜΗΝΑΣ?

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΘΕΤΟ ΜΕΡΙΣΜΑ.. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ ΣΕ ΠΡΑΚΤΙΚΟ Ή ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ. ΜΗ ΕΙΣΗΓΜΕΝΗ Α.Ε.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

Link to comment
Share on other sites

Άρθρο 43β παράγραφος 6 του Ν.2190/1920 αναφέρει "Μέσα σε είκοσι ημέρες από την έγκριση των οικονομικών καταστάσεων από την τακτική γενική συνέλευση, μαζί με το επικυρωμένο αντίγραφο των πρακτικών της, που προβλέπεται από την παρ. 2 του άρθρου 26α, υποβάλλεται στο υπουργείο Εμπορίου και αντίτυπο των εγκεκριμένων οικονομικών καταστάσεων". Επίσης δίαβασε και το άρθρο 26 του ιδίου νόμου για τις γενικές δυνελεύσεις. Το πρόσθετο μέρισμα θα αναφέρεται αφού η Γενική Συνέλευση εγκρίνει τις οικονομικές καταστάσεις και το πίνακα διανομής

Link to comment
Share on other sites

Πάλι διαβάζω για δημοσίευση Πρακτικού Γενικής Συνέλευσης....... ;)

Το Πρακτικό υποβάλλεται

αυτό που δημοσιεύεται/ανακοινώνεται παγίως είναι το παρακάτω

Υπόδειγμα Ανακοίνωσης ελεγκτών

και εδώ έχουμε ένα κατάλογο εντύπων άλλων περιπτώσεων.

ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΑ ΕΝΤΥΠΩΝ Α.Ε.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...