Προς το περιεχόμενο

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΜΕ ΤΟ FORUM


Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισκέπτη Επισκέπτης-bamel-
Λοιπόν για αρχή μερικές παρατηρησεις.

Συμπληρώστε το profil σας όλοι με ονοματεπώνυμο και τηλέφωνο.

Οσοι είχετε email Yahoo, hotmail κλπ freemail. Θα έχετε πρόβλημα .

Θα πρέπει να αλλάξετε τo email σας.

Σε μέλη τα οποία δεν έχουν συμπληρωμένο το όνομα τους και το τηλέφωνο και σε μέλη που χρησιμοποιούν free email υπάρχει μεγαλύτερο πρόβλημα από του υπολοίπους.

Οσοι επισκευθείτε το profil και συμπληρώσετε το όνομα και το τηλ. θα πρέπει να έχετε και normal email . Αλλιώς δεν θα σας αφήσει να το αλλάξετε.

Προσοχή επειδή εδώ και καιρό έχει απαγορευθεί ή εγγραφή νέων μελων

με email τύπου yahoo,hotmail,gmail,mail,freemail (λόγο της κατα συροή εγγραφής άσχετων μελών )τo forum δημιουργεί πρόβλημα και στα μέλη τα οποία χρησιμοποιούν τέτοια mail πρίν την ρύθμιση αυτή.

Πηγαίνω να τροποποιήσω το profil μου και ενώ πάω να τις αποθηκεύσω με πετάει πάλι έξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 83
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Εβαλα τα στοιχεία μου στο EDIT PROFILE και τα δημοσιεύει κάτω από το avatar.

Εγώ δε θέλω να φαίνονται πρώτη μούρη.Τι κάνω λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα τα στοιχεία μου στο EDIT PROFILE και τα δημοσιεύει κάτω από το avatar.

Εγώ δε θέλω να φαίνονται πρώτη μούρη.Τι κάνω λάθος?

Μα μόνο εσύ τα βλέπεις, οι διαχειριστές και οι συντονιστές.

Οπως εσύ δεν μπορείς τα στοιχεία των άλλων έτσι και οι υπόλοιποι δεν βλέπουν τα δικά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-ΓΙΩΤΑ7-
κι εγώ μια από τα ίδια.όπως και τώρα που είμαι μέσα ως μέλος,πάω να δώσω απάντηση,με βγάζει ως επισκέπτη και δε φτάνει αυτό,δε με συνδέει κιόλας!

SOUZAN

ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΕΠΙΣΗΣ. :(

ΓΙΩΤΑ7 :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-PANTELHS-

Λοιπόν φίλε Κώστα έχω το ίδιο πρόβλημα. Δεν ενόχλησα όμως γιατί θεώρησα ότι "παίζοντας" με τις αναβαθμίσεις και τον υπολογιστή σου θα με τακτοποιήσεις όπως είχε γίνει και στο παρελθόν.

Όλα τα στοιχεία συμπληρωμένα, αλλά μπορώ να μπω σαν μέλος μόνον από ορισμένες επιλογές. Όταν αλλάξω σελίδα απλός επισκέπτης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους δεν αναγνωρίζονται ως μέλη με τη σύνδεση τους στην κοινότητα, ενδεχομένως είναι θέμα των cookies. Μπορεί να έχουν επιλέξει να μην κρατάει το pc τους cookies από το taxheaven, ή να έχουν επιλέξει ο browser τους να σβήνει τα cookies με την έξοδο.

Να προσθέσω μόνο ότι και μερικά προγράμματα καθαρισμού της registry ή και antivirus μπορεί να προκαλέσουν την διαγραφή των cookies.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΞΕΧΑΣΕΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΕΙΣΟΔΟΥ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΕΑ ΕΓΓΡΑΦΗ???

Πατώντας στην σύνδεση σας βλέπετε ένα μύνημα που αναφέρει "Ξέχασα τον κωδικό μου" ή κάτι παρεμφερές. Αλλιώς πιέστε στο ΚΛΙΚ και διαβάστε τις οδηγίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη, yahoo είχα πάντα, yahoo χρησιμοποιώ και επαγγελματικά, είναι αξιοπιστότατο, ποτέ δεν είχα πρόβλημα στη σύνδεση μου με το taxheaven, δε βλέπω το λόγο να το αλλάξω... :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Λοιπόν κι εμένα τα ίδια μου κάνει ενώ δίνω τους κωδικούς και μου

λέει συνδεθήκατε σαν panforos με ξαναγυρίζει σαν επισκέπτη οκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη, yahoo είχα πάντα, yahoo χρησιμοποιώ και επαγγελματικά, είναι αξιοπιστότατο, ποτέ δεν είχα πρόβλημα στη σύνδεση μου με το taxheaven, δε βλέπω το λόγο να το αλλάξω... :huh:

Δημήτρη δεν είναι θέμα αξιοπιστίας.

Είναι οτί τα φίλτρα του forum δεν επιτρέπουν την εγγραφή ή τροποποίηση στοιχείων με αυτά τα email.

Σε περίπτωση που θελήσεις στο μέλλον να αλλάξεις κάτι στα προσωπικά σου στοιχεία, δεν θα σε αφήσει.

Τούς λόγους που απαγορέψαμε τα σχετικά email τους εξήγησα

Οσο για τους συναδέλφους που έχουν πρόβλημα σύντομα θα ανακοινωθεί λύση.

Παρακαλώ εάν είναι και άλλοι να το δηλώσουν για να γνωρίζουμε το βαθμό του προβλήματος.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-panforos-
Δημήτρη δεν είναι θέμα αξιοπιστίας.

Είναι οτί τα φίλτρα του forum δεν επιτρέπουν την εγγραφή ή τροποποίηση στοιχείων με αυτά τα email.

Σε περίπτωση που θελήσεις στο μέλλον να αλλάξεις κάτι στα προσωπικά σου στοιχεία, δεν θα σε αφήσει.

Τούς λόγους που απαγορέψαμε τα σχετικά email τους εξήγησα

Οσο για τους συναδέλφους που έχουν πρόβλημα σύντομα θα ανακοινωθεί λύση.

Παρακαλώ εάν είναι και άλλοι να το δηλώσουν για να γνωρίζουμε το βαθμό του προβλήματος.

Ευχαριστώ.

Εγώ πάντως εξακολουθώ να το έχω το πρόβλημα δώσε λύση επειγόντως, αλλιώς θα μπαίνουμε

μέσα σαν αντάρτες του forum.... :D:blink::huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Καλημέρα,

Και εγώ έχω προβλήματα με την σύνδεση.Πρέπει να κάνω σύνδεση 10 φορές με αμφίβολα αποτελέσματα.

Ευχαριστώ

ΓΙΑΝΝΗΣ Ι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ το έλυσα το πρόβλημά μου κατεβάζοντας τον mozilla και πιστεύω πως απο δώ και στο

εξής δεν θα έχω πρόβλημα :):D:D:blink::DB):D:huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημήτρη δεν είναι θέμα αξιοπιστίας.

Είναι οτί τα φίλτρα του forum δεν επιτρέπουν την εγγραφή ή τροποποίηση στοιχείων με αυτά τα email.

Σε περίπτωση που θελήσεις στο μέλλον να αλλάξεις κάτι στα προσωπικά σου στοιχεία, δεν θα σε αφήσει.

Τούς λόγους που απαγορέψαμε τα σχετικά email τους εξήγησα

Αχά! Γι αυτό, όταν ήθελα να αλλάξω avatar, αρνιότανε πεισματικά; <_<

Πάντως, αναγνωρίζοντας το δικαίωμα σου να θέτεις τους όρους που εσύ θες, νομίζω ότι είσαι υπερβολικός... Email του θεού είναι κι αυτά, και μάλιστα βάζουν και ειδικά φίλτρα (το εικονίδιο με τα γράμματα που πρέπει να αντιγράψεις) για να μην ανοίγονται μαζικά λογαριασμοί.

Το email του σπιτιού έχω να το ανοίξω μήνες και το έχει κάνει κατάληψη η σύζυγος. Άσε που θέλω κάποιος που θέλει το email μου να βλέπει αυτό το συγκεκριμένο, και να βλέπω και τις ειδοποιήσεις από το yahoo messenger, και όχι στις 11 το βράδυ που θα πάω σπίτι...

Νομίζω ότι έχω κάποιο δίκιο, ε;

Ευχαριστώ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το σκεφτούμε για το Yahoo και θα δούμε.

Στο θέμα μας τώρα .

Παρακαλώ όσοι έχουν πρόβλημα να αναφέρουν και με ποιό Browser το έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με τη σύνδεσή μου. Χρησιμοποιώ το Abilon News Aggregator και μ' εξυπηρετεί πολύ. Αξίζει τον κόπο να το κατεβάσετε από δώ:

http://www.taxheaven.gr/rss.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ΙΕ έκδοση 6..., SP2.

Και ΔΕΝ έχω πρόβλημα. Αυτό που παρατήρησα είναι (και προφανώς εκεί θα μπερδεύονται οι περισσότεροι που έχουν ΙΕ ) είναι το εξής:

Βήμα 1: Πρώτη είσοδος στην «Κοινότητα Λογιστών» κόκκινο κουμπάκι πάνω δεξιά. πληκτρολογώ όνομα – κωδικό, αποθήκευση και γίνεται σύνδεση με το όνομά μου.

Βήμα 2: Αφού γίνει η σύνδεση και διαβάσω ένα θέμα, όταν θέλω να αλλάξω θέμα ή να γυρίσω στην πρώτη σελίδα, δεν πρέπει να ξαναπατήσω το κόκκινο κουμπάκι πάνω δεξιά «Κοινότητα Λογιστών» αλλά από την παρακάτω «διαδρομή» που δείχνει που βρίσκομαι, κάνω κλικ πάνω στο : «Κοινότητα Λογιστών Βήμα συζητήσεων» με τα μαύρα γράμματα κάτω από μενού "Συνδεδεμένος ως ….., My Blog, Προσωπικές Ρυθμίσεις, κλπ κλπ. "

και έτσι επανέρχομαι στην πρώτη σελίδα της Κοινότητας Λογιστών πάντα συνδεδεμένη.

( • Κοινότητα Λογιστών Βήμα συζητήσεων > Ανακοινώσεις - Νέα > Ανακοινώσεις - Νέα - Ειδήσεις)

Βήμα 3: όταν θέλω να φύγω από την Κοινότητα Λογιστών και να κλείσω τον Υπολογιστή δεν κάνω «Έξοδο» αλλά κλείνω κατευθείαν τον ΙΕ. (Αν έχουμε ταυτόχρονα και άλλες συνδέσεις ανοιχτές, καλό είναι να δουλεύουμε τις άλλες σελίδες-συνδέσεις σε «νέα παράθυρα»..)

Την επόμενη φορά που θα ανοίξω τη σελίδα www.taxheaven.gr και ΚΛΙΚ στο κόκκινο κουμπάκι «Κοινότητα Λογιστών» μπορεί να μπαίνω ως «Επισκέπτης» στην πρώτη σελίδα, αλλά πατώντας ένα οποιοδήποτε θέμα «στις νέες δημοσιεύσεις» με συνδέει αυτόματα και με αναγνωρίζει ως συνδεδεμένη, και ακολουθώ πάλι την τακτική που έγραψα παραπάνω βήμα 2.

Ελπίζω να μη σας μπέρδεψα περισσότερο… <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...