Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΧΟΡΗΓΗΣΗ ΑΔΕΙΑΣ ΣΕ ΜΙΣΘΩΤΟΥΣ ΜΕ ΜΕΡΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ(4ΗΜΕΡΟ)


επισκέπτη Επισκέπτης

Ερώτηση

επισκέπτη Επισκέπτης

ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.

ΜΙΣΘΩΤΟΣ ΜΕ 4 ΜΕΡΕΣ ΕΡΓΑΣΙΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ 6ΩΡΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ ΠΟΣΗ ΑΔΕΙΑ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΕΠ ΑΚΡΙΒΩΣ?ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΜΦΕΡΕΣ ΣΤΟ SITE KAI ΓΙ ΑΥΤΟ ΡΩΤΑΩ.

ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ 20 ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΤΟ Α ΧΡΟΝΟ Η ΝΑ ΤΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΩ ΜΕ ΤΗ ΜΕΘΟΔΟ ΤΩΝ 3?ΔΗΛΑΔΗ, ΣΤΙΣ 5 ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ 20, ΣΤΙΣ 4 ΠΟΣΕΣ!

ΣΤΑ ΕΡΓΑΤΙΚΑ ΤΟΥ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΔΕ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ, ΓΙ ΑΥΤΟ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.

ΜΙΣΘΩΤΟΣ ΜΕ 4 ΜΕΡΕΣ ΕΡΓΑΣΙΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ 6ΩΡΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ ΠΟΣΗ ΑΔΕΙΑ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΕΠ ΑΚΡΙΒΩΣ?ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΜΦΕΡΕΣ ΣΤΟ SITE KAI ΓΙ ΑΥΤΟ ΡΩΤΑΩ.

ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ 20 ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΤΟ Α ΧΡΟΝΟ Η ΝΑ ΤΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΩ ΜΕ ΤΗ ΜΕΘΟΔΟ ΤΩΝ 3?ΔΗΛΑΔΗ, ΣΤΙΣ 5 ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ 20, ΣΤΙΣ 4 ΠΟΣΕΣ!

ΣΤΑ ΕΡΓΑΤΙΚΑ ΤΟΥ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΔΕ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ, ΓΙ ΑΥΤΟ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

Αφού έχεις τον Καραγιάννη σελίδα 215 γ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης

ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΑΡΑΓΡΑΦΟ ΤΗΝ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΤΑΣΣΕΤΑΙ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΙΣΘΩΤΩΝ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΣΤΗ ΔΙΑΛΕΙΠΟΥΣΑ ΕΡΓΑΣΙΑ?Η ΕΚ ΠΕΡΙΤΡΟΠΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΕ ΚΕΙΝΟΥΝ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΛΙΓΕΣ ΜΟΝΟ ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΜΗΝΑ.ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΛΙΓΕΣ 20 ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΜΗΝΑ?ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Μ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.

ΜΙΣΘΩΤΟΣ ΜΕ 4 ΜΕΡΕΣ ΕΡΓΑΣΙΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ 6ΩΡΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ ΠΟΣΗ ΑΔΕΙΑ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΕΠ ΑΚΡΙΒΩΣ?ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΜΦΕΡΕΣ ΣΤΟ SITE KAI ΓΙ ΑΥΤΟ ΡΩΤΑΩ.

ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ 20 ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΤΟ Α ΧΡΟΝΟ Η ΝΑ ΤΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΩ ΜΕ ΤΗ ΜΕΘΟΔΟ ΤΩΝ 3?ΔΗΛΑΔΗ, ΣΤΙΣ 5 ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ 20, ΣΤΙΣ 4 ΠΟΣΕΣ!

ΣΤΑ ΕΡΓΑΤΙΚΑ ΤΟΥ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΔΕ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ, ΓΙ ΑΥΤΟ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?...ΡΙΚΗ+ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
ΚΑΤΑΤΑΣΣΕΤΑΙ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΙΣΘΩΤΩΝ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΣΤΗ ΔΙΑΛΕΙΠΟΥΣΑ ΕΡΓΑΣΙΑ?

Ναι.

Η ΕΚ ΠΕΡΙΤΡΟΠΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΕ ΚΕΙΝΟΥΝ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΛΙΓΕΣ ΜΟΝΟ ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΜΗΝΑ.

Αυτό που ήξερα εγώ είναι ότι η εκ περιτροπής εργασία είναι αυτή που δεν προσφέρεται σε σταθερές μέρες κάθε βδομάδα

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.

Εν κατακλείδι:

Για να βγάλεις την άδεια, θα μετρήσεις τις εργάσιμες ημέρες του συγκεκριμένου μισθωτού για την περίοδο αναφοράς, και για κάθε 25 τέτοιες θα του δίνεις το ένα δωδέκατο των είκοσι ημερών. Αυτή είναι η επίσημη μέθοδος.

Η ανεπίσημη, εάν έχει σταθερό αριθμό ημερών κάθε βδομάδα, είναι να του δώσεις 20 μέρες υπολογίζοντας και τις υπόλοιπες εργάσιμες του πενθημέρου, τις οποίες φυσικά ο εργαζόμενος δε θα δούλευε ούτως ή άλλως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...