Προς το περιεχόμενο

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ - ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ SOFTONE


επισκέπτη ΜΙΚ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρακαλώ όποιος έχει πληροφορίες από την χρήση των προγραμμάτων τις softone θα ήθελα τη γνώμη του για τα προγράμματα και τα προβλήματα που έχει διαπιστώσει σε αυτά παρακαλώ από την χρήση τον προγραμμάτων .Έχω singular 10 χρόνια και δεν αντέχω άλλο τα προβλήματα που μου έχει δημιουργήσει με τα προγράμματα account λογιστική και μισθοδοσία ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις είναι σχετικό αυτό που ρωτάς εφόσον σημαντικό κομμάτι της αποδοτικότητας μιας εφαρμογής έχει ΚΑΙ χειριστής της.

Για παράδειγμα μπορεί να έχει mercedes και εάν δεν ξέρεις να τη δουλέψεις θα σου σβήσει η μηχανή της, αυτό δεν σημαίνει πως φταίει η mercedes μόνο.

Συνήθως επίσης αξιοποιούμε το 40% των δυνατοτήτων μιας εφαρμογής και δεν γνωρίζουμε πλήρως τις δυνατότητες της.

Σιγά σιγά και εμείς ως χρήστες μαθαίνουμε περισσότερα

Πάντως επί του προκειμένου Όλα τα προγράμματα γνωστών εταιρειών όσο αφορά την ανάλυση σε γραμμογράφηση αρχείων είναι κατά 99% ίδια. Άλλωστε η μία εταιρεία αντιγράφει την άλλη.

Θα πρότεινα να δεις demo και να αποφασίσεις, άλλωστε εκεί που πάει το πράγμα σε λίγο θα δίνουν δώρο και διήμερα ταξίδια στο εσωτερικό.

Φιλικά

mike

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-MIK-
Ξέρεις είναι σχετικό αυτό που ρωτάς εφόσον σημαντικό κομμάτι της αποδοτικότητας μιας εφαρμογής έχει ΚΑΙ χειριστής της.

Για παράδειγμα μπορεί να έχει mercedes και εάν δεν ξέρεις να τη δουλέψεις θα σου σβήσει η μηχανή της, αυτό δεν σημαίνει πως φταίει η mercedes μόνο.

Συνήθως επίσης αξιοποιούμε το 40% των δυνατοτήτων μιας εφαρμογής και δεν γνωρίζουμε πλήρως τις δυνατότητες της.

Σιγά σιγά και εμείς ως χρήστες μαθαίνουμε περισσότερα

Πάντως επί του προκειμένου Όλα τα προγράμματα γνωστών εταιρειών όσο αφορά την ανάλυση σε γραμμογράφηση αρχείων είναι κατά 99% ίδια. Άλλωστε η μία εταιρεία αντιγράφει την άλλη.

Θα πρότεινα να δεις demo και να αποφασίσεις, άλλωστε εκεί που πάει το πράγμα σε λίγο θα δίνουν δώρο και διήμερα ταξίδια στο εσωτερικό.

Φιλικά

mike

Συμφωνώ αλλα ολοι βλεπουμε καποια προβληματα γενικά των προγραμμάτων και πιστευω οτι με σωστες πληροφοριες μπορούμε να ψαξουμε και να καταταξουμε τα προγρμματα παντα βαση των δυνατοτητων μας στην θεση που πρεπει να ειναι.Γνωριζω απο προγραμματα οπως και απο αντιπροσωπους και αποριπτω βαση αυτων. Σ ενα προγραμμα καινουργιο χρειαζομαστε πληροφοριες για την γρηγορη και αποτελεσματικη αποφαση και καταταψη των προγραμματων αλλοστε ο χρονος ειναι ελαχιστος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Χρήστος Τσερεντζούλιας Softone

Θα ήθελα να δώσω μια απάντηση μέσα από την Softone από έναν άνθρωπο που δούλευε στην Singular ΄. Αφού δεις το DEMO (κατέβασέ το από το Site www.softone.gr) εστίασε στο εξής : ευκολία καταχώρησης και έτοιμη παραμετροποίηση . Ότι χρειαστείς από απορίες είμαι στην διάθεσή σου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 weeks later...
Παρακαλώ όποιος έχει πληροφορίες από την χρήση των προγραμμάτων τις softone θα ήθελα τη γνώμη του για τα προγράμματα και τα προβλήματα που έχει διαπιστώσει σε αυτά παρακαλώ από την χρήση τον προγραμμάτων .Έχω singular 10 χρόνια και δεν αντέχω άλλο τα προβλήματα που μου έχει δημιουργήσει με τα προγράμματα account λογιστική και μισθοδοσία ευχαριστώ

ΔΟΥΛΕΥΩ ERP SOFTONE"PANORAMA" ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΗ ΜΕ ΤΗΝ ΔΟΜΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ. ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΩ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑ ΑΛΛΑ ΤΙΜΟΛΟΓΗΣΗ . ΕΙΣΑΓΩΓΕΣ, ΑΠΟΘΗΚΗ, ΠΕΛΑΤΕΣ, ΠΩΛΗΣΕΙΣ. ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑ Ο ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΕΧΕΙ ΜΕΙΩΣΕΙ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΤΟΥ ΣΤΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΠ΄ΟΣΟ ΓΝΩΡΙΖΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πελάτης μου, εγκαθιστά φέτος το PANORAMA, οπότε και θα έχω προσωπική πείρα από τη δομή του. Σε πρώτη φάση όμως (πρέπει να ομολογήσω) ότι δείχνει πολλά υποσχόμενο. Αλλά η πράξη πολλές φορές δίνει διαφορετικά αποτελέσματα.

Ως σήμερα σαν λογιστής, έχω ιδία πείρα από τα περισσότερα "ERP" προγράμματα της αγοράς (singular, logic, altec) και όσον αφορά την εγκατάσταση-παραμετροποίηση, αλλά και όσον αφορά τη λειτουργία. Θα δω και αυτό της softone και θα έχω μία πιο ολοκληρωμένη γνώμη.

Το μέλλον θα δείξει !

Υ.Γ. Χρήστο... αν έχω προβλήματα, δεν θα σας χωράει η Θεσσαλονίκη...

(ένας παλιός γνωστός !!! )

:lol::angry:B):lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 years later...

Επειδή ενδιαφέρομαι να βάλω κι εγώ το Softone στο Λογιστικό μου γραφείο, υπάρχει δυνατότητα για απομακρυσμένη σύνδεση μέσω internet σε δικό μου server? Και αν γίνεται πόσο εύκολο είναι και τί κόστος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας συναδελφοι,<br>θα ανοιξω λογιστικο γραφειο σε λιγο καιρο και σκεφτομαι να παρω το softone 200 μιας και εχω ακουσει οτι ειναι και καλο και φθηνο(σε σχεση με το accountant της singular) που εχω δουλεψει παλιοτερα. τι γνωμη εχετε γι'αυτο?<br>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεία σας σε όλους και από εμένα! Τα τελευταία 3 χρόνια δουλευω softone με όλα τα αρχικά προβλήματα και ευκολίες που παρέχει. Όπως είπε και ο φίλος παραπάνω δείχνει πολλά υποσχόμενο και είναι ότι πιο σύγχρονο...αλλά...το καλύτερο της κομμάτι είναι η εμπορική διαχείρηση...όσο αφορά το λογιστικό έχει πολλά προβλήματα ΕΙΔΙΚΑ στίς αναβαθμίσεις που θα σε παιδέψει αρκετά. Το τελευταίο χρόνο για λογιστική και μισθοδοσία δουλεύω UNION και ανεπιφύλακτα μπορώ να πώ ότι είναι ότι πιο αξιόπιστο,γρήγορο και εύκολο πρόγραμμα έχω δεί και με πάρα πολύ καλή υποστήριξη. Βέβαια πάλι το καλύτερο είναι να πάρεις demo και να αποφασίσεις πιο σου ταιριάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ενδιαφέρομαι να βάλω κι εγώ το Softone στο Λογιστικό μου γραφείο, υπάρχει δυνατότητα για απομακρυσμένη σύνδεση μέσω internet σε δικό μου server? Και αν γίνεται πόσο εύκολο είναι και τί κόστος?

ναι υπαρχει ... τη χρησιμοποιω εδω και 2 χρονια ... αν εχεις και καλη σύνδεση τότε δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

κοστος δεν υπαρχει (αν σε χρεωσει καποιος τοτε μπορω να σε συστησω σε αλλον dealer της softone να σου κανει τη δουλεια)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 year later...

ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΗΣ SOFTONE ΣΕ ΕΣΟΔΑ-ΕΞΟΔΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑ? ΤΙ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ ΑΞΙΖΕ ? ΕΧΩ ΤΗΣ DATA ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩ ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ ΤΗΣ SOFTONE? ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕΣΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 year later...

ναι υπαρχει ... τη χρησιμοποιω εδω και 2 χρονια ... αν εχεις και καλη σύνδεση τότε δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

κοστος δεν υπαρχει (αν σε χρεωσει καποιος τοτε μπορω να σε συστησω σε αλλον dealer της softone να σου κανει τη δουλεια)...

οταν έρθω να μου κανεις την δήλωση δεν πιστεύω να ζητήσεις ... λεφτά? γιατι έχω φίλους που μπορουν να μου βρουν λογιστή , που θα την κανει τζαμπα. Το πολύ-πολυ να του δωσω και 10 ευρω να πιει έναν καφέ. Σωστα ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 years later...

Τ

Τυρί ??   :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...