Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΣΟΧΗ !! Η υποβολή Δηλώσεων Ε1 θα είναι διαθέσιμη έως 31/05/2006 ώρα 24:00


Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισκέπτη Επισκέπτης-bono-

Εγώ χτές το απόγευμα από τις 7:00 - 08:.. έστειλα την δικιά μου δήλωση κανονικά.

Χωρίς κανένα πρόβλημα !!!!

Και τώρα βλέπω ότι πολλοί δεν μπορούσαν να στείλουν περίπου εκείνη την ώρα

Λέτε να βρισκόμουν στο Matrix ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι εκπροθεσμες δηλωσεις εχουν παντα προστιμο

οτι δηλωση και αν ειναι

αν ειναι χρεωστικες εχουν το προστιμο πανω στον φορο (1% ή 1,5% πανω στο ποσο τις πληρωμης και αναλλογα με τους μηνες που ειναι εκπροθεσμο)

αν ειναι πιστωτικες ή μηδενικες εχουν διοικητικο προστιμο που το 1/3 το του ειναι 44 € εως 60 €αναλογα με το τι εχει αποφασησει ο τοπικος υπουργος οικονομικων δλδ ο εφορος

στην εκπροθεσμη υποβολη φ.δ. φυσικου προσωπου το προστιμο ερχεται με το εκκαθαριστικο δλδ υπαρχει προσαυξηση στον φορο που ειναι να πληρωθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι εκπροθεσμες δηλωσεις εχουν παντα προστιμο

οτι δηλωση και αν ειναι

Με εξαιρεση την παρακατω περιπτωση:

ΠΟΛ. 1225/1998

http://www.taxheaven.gr/show.php?id=1758&p=1998/1758.txt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με εξαιρεση την παρακατω περιπτωση:

ΠΟΛ. 1225/1998

http://www.taxheaven.gr/show.php?id=1758&p=1998/1758.txt

Τασο

σωστος αυτες τις ξεχασα

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με εξαιρεση την παρακατω περιπτωση:

ΠΟΛ. 1225/1998

http://www.taxheaven.gr/show.php?id=1758&p=1998/1758.txt

Θα συμφωνήσω με τον a.a.

Όσο έχει αποφασίσει ο τοπικός άρχων !

Για συνταξιούχο (τη μάνα μου) έιχα φάει πρόστιμο... εντολή εφόρου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

ΕΧΩ ΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΚΑΤΟΙΚΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ, ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΑΠΟ ΕΝΟΙΚΙΑ.

ΑΝ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΩ ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΚΩΣ ΘΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΟΥ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται αυτό !

Εγώ για παράδειγμα καταχωρώ τις δηλώσεις στον υπολογιστή μου και μετά πατάω το κουμπάκι "Αυτόματη Υποβολή". Το πρόγραμμα αναλαμβάνει να συμπληρώσει αυτόματα όλα τα πεδία, χωρίς χάσιμο χρόνου και χωρίς λάθη (!) στο site του υπουργείου (το ίδιο με το ΦΠΑ και άλλα ηλεκτρονικά έντυπα). Μόνο το κουμπί "Οριστική Υποβολή" πατάω.

Είναι όλα στο ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείτε... απαιτήστε αυτό που δικαιούστε... δεν πληρώνουμε λίγα στην τελική.

Πρώτα από όλα πιστεύω ότι πρέπει να αναφέρεις μέσω ποιου προγράμματος το κάνεις αυτό, γιατί τα καλά πρέπει να λέγονται και να επαινούνται. Θα ήθελα επίσης να μου απαντήσεις εάν μετά την οριστική υποβολή των δηλώσεων, σου εμφανίζεται η οθόνη του Taxis με τον αριθμό πρωτοκόλλου, στο ζητάω αυτό γιατί από το 2006 μέσω του accountant της Singular έχουμε την δυνατότητα να υποβάλλομαι αυτόματα το ΦΠΑ (μόνο) όμως μετά την οριστική υποβολή δεν εμφανίζεται η σελίδα του taxis, αλλά ένα παράθυρο στην οθόνη που επιβεβαιώνει την υποβολή, αυτό όμως δεν μας δίνει την δυνατότητα εκτύπωσης με αποτέλεσμα να αποβαίνει δώρο άδωρο η παραπάνω δυνατότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως την ανακοίνωση την είδα χθες (νωρίς το μεσημέρι έχω την εντύπωση). Και μπαίνω συνέχεια στην υποβολή δηλώσεων. Αν εγώ δεν το είδα, κρίμα τα λεφτά που δίνω για τα 2 extra μάτια. Αν όντως βγήκε χθες, τότε θεωρώ το χρόνο ενημέρωσης εντελώς απαράδεκτο. Τις προηγούμενες χρονιές, ενημέρωναν έγκαιρα, και επιπλέον, έδιναν 2-3 μέρες περιθώριο, από την καταληκτική ημ/νία του τελευταίου ΑΦΜ.

Υ.Γ. Με θεωρώ απαράδεκτο που είδα την ανακοίνωση του taxis, και δεν μπήκα στο site, να δω αν έχει ανοιχθεί σχετικό θέμα, ώστε σε αντίθετη περίπτωση, να κρούσω τον κώδωνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως την ανακοίνωση την είδα χθες (νωρίς το μεσημέρι έχω την εντύπωση). Και μπαίνω συνέχεια στην υποβολή δηλώσεων. Αν εγώ δεν το είδα, κρίμα τα λεφτά που δίνω για τα 2 extra μάτια. Αν όντως βγήκε χθες, τότε θεωρώ το χρόνο ενημέρωσης εντελώς απαράδεκτο. Τις προηγούμενες χρονιές, ενημέρωναν έγκαιρα, και επιπλέον, έδιναν 2-3 μέρες περιθώριο, από την καταληκτική ημ/νία του τελευταίου ΑΦΜ.

Υ.Γ. Με θεωρώ απαράδεκτο που είδα την ανακοίνωση του taxis, και δεν μπήκα στο site, να δω αν έχει ανοιχθεί σχετικό θέμα, ώστε σε αντίθετη περίπτωση, να κρούσω τον κώδωνα.

ΚΑΙ ΝΑ ΕΛΕΓΕΣ ΚΑΤΙ ΦΙΛΟΜΑΘΗ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ…….. ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΕΣΩΖΕΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ…….

ΤΟ ΤΑΧΙS ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ………

Εγώ δεν θεωρώ εσένα απαράδεκτο…….

Είναι αδικία για αυτούς που λήγει το Α. Φ. Μ τους τελευταία μέρα ……

Τά ‘πα και παραπάνω…….

ΑΠΛΑ ΛΥΠΑΜΑΙ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε τελευταία ανάλυση ας σκεφθούν κάποτε πόσες εργατοώρες γλιτώνουν από τις δικές μας καταχωρήσεις με μηδέν κόστος σε ανθρώπινο δυναμικό, σε εξοπλισμό, σε συνδρομές, κλπ κλπ κλπ τα έχουμε ξαναπεί αλλά ποιος να ακούσει ……

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό Βαγγέλη θα λυθεί μόνο όταν θα έχουμε την δυνατότητα να υποβάλλουμε τις δηλώσεις απευθείας από το πρόγραμμα, χωρίς να απαιτείται πληκτρολόγηση, μέχρι τότε εγώ δεν πρόκειται να υποβάλλω μέσω διαδικτύου.

Εγω φιλε μου δεν περιμενω, φετος δεν εστειλα καμια σε ΔΟΥ, αλλα και δεν πληκτρολογησα καμια

Ας ειναι καλα το προγραμμα και η αυτοματη υποβολη, οπως πιστευω οτι θα κανουν και για τα αλλα εντυπα.

Για να ξεκουραστουμε στελναμε δηλώσεις εδω στο γραφειο.

Οσο για το server μπορει να εχει προσωπικες συμπάθειες??????????

εγω 11 και μιση εστειλα την τελευταια και εφυγε σφαιρα εχω το εκκαθαριστικο της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..................

Οσο για το server μπορει να εχει προσωπικες συμπάθειες??????????

Μ’ αυτό το avatar σου σίγουρα έχει προσωπικές συμπάθειες B)

..................

εγω 11 και μιση εστειλα την τελευταια και εφυγε σφαιρα εχω το εκκαθαριστικο της.

Κι εγώ έχω μία και μοναδική της ίδιας ώρας περίπου……η οποία εφυγε σφεράτη :) οι άλλες γιατί …….. μουλάρωσαν :D μου λές?????…..

Δεν πειράζει όμως….. ευκαιρία να πούμε και μια καλημέρα στα παιδιά ……

Καλή καρδιά …. Πάντα…

Υ.Γ. 'CHRIS HARRISON' εγώ σε συμπαθούσα με το προηγούμενο avatar σου :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί συνάδελφοι,

Το πρόβλημα,το οποίο εντόπισα σχετικά με την ταυτόχρονη υποβολή όλων

των εντύπων (Ε1-2-3-9),έχει να κάνει με την χειρόγραφη συμπλήρωσή τους,

κυρίως του Ε9 & Ε2 (πολλά ακίνητα-συνδικαιούχοι-συνιδιοκτήτες κλπ) και

όχι τόσο με την ταχύτητα αποστολής τους.

Με λίγα λόγια τις οδηγίες για το Ε9 θα τις μελετήσω πιό επισταμένως,αυτές

τις μέρες που έχω πιό ξεκάθαρες σκέψεις και όχι μέσα στην τούρλα των δη-

λώσεων.

Αυτό που έγραψε ο GreekMind δεν μπορεί να γίνει αν πρώτα δεν έχεις ετοι-

μάσει,χειρόγραφα ή ηλεκτρονικά, όλα τα Ε9-Ε3-Ε2-Ε1.

Πάντως αν είναι να γίνει το πρόγραμμα να υποβάλλονται όλα τα έντυπα μαζί

θα πρέπει να μεριμνήσουν την δυνατότητα υποβολή όλων των εντύπων,εκτός

βέβαια του Ε1,μέχρι το τέλος του έτους.

Όποιος δε,προλαβαίνει να τα υποβάλει ταυτόχρονα,έχει καλώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...