Προς το περιεχόμενο

ΤΗΡΗΣΗ ΒΙΒΛΙΩΝ ΚΑΙ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΣΕ ΤΑΞΙ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ιωαννα για τους οδηγους δες και αυτο

http://www.satataxi.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=48&Itemid=11

αντε καλα μπανια !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιωαννα για τους οδηγους δες και αυτο

αντε καλα μπανια !!!!

Το έχω δει άλλα αυτό είναι από τον Ιούνιο. Εχτές αν δεν κάνω λάθος έγραψαν ότι οι οδηγοί-εκμ/τες πρέπει να υποβάλουν άμεσα τα συμφωνητικά τους για να μπορέσουν να κάνουν έναρξη και θεώρηση και από εκεί ξεκίνησε ο χαμός. Οι ερωτήσεις που μου κάνανε ήταν πολλές "αν θα πρέπει και οι οδηγοί- μη μισθωτή να καταθέσουν τα συμφωνητικά τους.

Δέστε και το παρακάτω συμφωνητικό. Είναι αυτό που έδινε το ΣΑΤΑ και που είχε ανεβάσει ο paulikos22 με κάποιες συμπληρώσεις από την παλιά σύμβαση.

Πως σας φαίνεται;;;;

NEA SYMBASH.doc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω δει άλλα αυτό είναι από τον Ιούνιο. Εχτές αν δεν κάνω λάθος έγραψαν ότι οι οδηγοί-εκμ/τες πρέπει να υποβάλουν άμεσα τα συμφωνητικά τους για να μπορέσουν να κάνουν έναρξη και θεώρηση και από εκεί ξεκίνησε ο χαμός. Οι ερωτήσεις που μου κάνανε ήταν πολλές "αν θα πρέπει και οι οδηγοί- μη μισθωτή να καταθέσουν τα συμφωνητικά τους.

Δέστε και το παρακάτω συμφωνητικό. Είναι αυτό που έδινε το ΣΑΤΑ και που είχε ανεβάσει ο paulikos22 με κάποιες συμπληρώσεις από την παλιά σύμβαση.

Πως σας φαίνεται;;;;

NEA SYMBASH.doc

Συγγνωμη δεν προσεξα οτι μιλας για οδηγους εκμεταλλευτες..

και γι αυτα τα συμφωνητικα ομως δεν ξερανε ακριβως στη ΔΟΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνωμη δεν προσεξα οτι μιλας για οδηγους εκμεταλλευτες..

και γι αυτα τα συμφωνητικα ομως δεν ξερανε ακριβως στη ΔΟΥ

Καλά κατάλαβες από την αρχή για οδηγούς-μη μισθωτούς μιλάω. Το μπέρδεμα το έκανε η νέα ανακοίνωση του ΣΑΤΑ για τους οδηγούς-εκμ/τες

και με αφορμή αυτό οι ΔΟΥ σήκωσαν τα χέρια ψιλά.

Άλλωστε και η σύμβαση που ανέβασα σε οδηγούς μη μισθωτούς αναφέρεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορειται σας παρακαλω καποιος να με ενημερωσει για τον τροπο καταχωρησης των ασφαλιστρων αυτοκινητου στα βιβλια σε περιπτωση συνιδιοκτησιας 50-50?ενημερωστε σας παρακαλω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μεταφορά ατόμων ΑΜΕΑ καθώς και νεφροπαθών γνωρίζετε εαν απαλλάσεται του ΦΠΑ, βρήκα μόνο αυτό

Ακόμη τα συμφωνητικά που συντάσονται μεταξύ του ταξιτζή και ιδιωτών για μεταφορά με προσυμφωνημένο τίμημα, θα πρέπει να κατατίθενται με τις τριμηνιαίες καταστάσεις.

Πολυ σημαντικο και ιδιαιτερο θεμα και παρακαλω οποιος γνωριζει κατι, ας ενημερωσει σχετικα

Ηδη καποια Υποκ/τα ΙΚΑ, δηλωσαν οτι δεν θα προσθεσουν τον ΦΠΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορειται σας παρακαλω καποιος να με ενημερωσει για τον τροπο καταχωρησης των ασφαλιστρων αυτοκινητου στα βιβλια σε περιπτωση συνιδιοκτησιας 50-50?ενημερωστε σας παρακαλω!

Σύμφωνα με την ΠΟΛ1096 θα πρέπει να εκδοθούν 2ασφαλιστήρια ανάλογα το ποσοστό τους όπως γίνεται και με τα αντ/κα

Άντε να δούμε τι θα γίνει στο τέλος της χρονιάς με τα τέλη κυκλοφορίας και ποιος από τους 2 ιδιοκτήτες θα πάρει το σήμαtongue.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<div>Καλησπέρα σας,</div><div>Δύο ερωτησούλες</div>1)  το σήμα του 2010 που έχει ήδη πληρωθεί πως πρέπει να καταχωρηθεί στα έξοδα???  περνάμε το 50% του ποσού (01/07/2010) ??? και όταν είναι δύο ιδιοκτήτες πως πάει 25% - 25%??<div><div>2)  τα ασφάλιστρα του αυτοκινήτου που έχουν πληρωθεί πριν την 01/07/2010 και ισχύουν και μετά την 01/07/2010 πως καταχωρούνται??? τα επιμερίζουμε με τους μήνες??? (π.χ. ασφάλιστρο 600€, ισχύς ασφαλιστηρίου από 01/05/2010 έως 01/11/2010, καταχωρούμε σαν έξοδο το ποσό των 300€???).</div><div><br></div><div>Αν κάνω κάπου λάθος παρακαλώ βοηθήστε με.</div><div>Ευχαριστώ εκ των προτέρων.</div><div><br><div><br></div><div><br></div></div></div>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, Δύο ερωτησούλες, 1)το σήμα του 2010 που έχει ήδη πληρωθεί πως πρέπει να καταχωρηθεί στα έξοδα;περνάμε το 50% του ποσού (01/07/2010);και όταν είναι δύο ιδιοκτήτες πως πάει 25% - 25%?? 2)τα ασφάλιστρα του αυτοκινήτου που έχουν πληρωθεί πριν την 01/07/2010 και ισχύουν και μετά την 01/07/2010 πως καταχωρούνται??? τα επιμερίζουμε με τους μήνες??? (π.χ. ασφάλιστρο 600€, ισχύς ασφαλιστηρίου από 01/05/2010 έως 01/11/2010, καταχωρούμε σαν έξοδο το ποσό των 300€???).Αν κάνω κάπου λάθος παρακαλώ βοηθήστε με.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ΠΩΛΗΣΗ ΤΟΥ ΤΑΞΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΔΑ

Η ΑΓΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ 2004

ΕΧΕΙ ΦΠΑ ?

Πουλάει το αυτ/το που είχε αγοράσει το 2004?

Αν ναι σε ιδιώτη ή επαγγελματία??

ή εννοείς ότι αγόρασε ο επαγγελματίας το αυτ/το με ΤΔΑ το 2004???

Αν εννοείς το δεύτερο, δικαίωμα για έκπτωση ΦΠΑ έχεις για 5 χρόνια δηλ.για αγορά παγίου από το 2006 και μετά.

Κοίτα το παραδ. ΠΟΛ1096

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΑΝ ΤΑΞΙ ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ

ΤΟ ΠΟΥΛΑΕΙ

ΑΡΑ ΤΔΑ

ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΦΠΑ

Η άδεια δεν έχει ΦΠΑ έχει υπεραξία είναι σαν να πουλάς την επιχείρηση σου.

Το Αυτ/το είναι πάγιο άρα κανονικά πώληση παγίου με ΦΠΑ(αναπόσβεστη αξία-κέρδος ή ζημιά από πώληση παγίου)

όπως πώληση και της ΑΔΗΜΕ με ΦΠΑ

Λύσε μου όμως και μια απορία. Ποιος πουλάει αυτόν το καιρό άδεια και κυρίως ποιος είναι αυτός που μαζεύει άδειες???

Και το λέω γιατί και αυτή η κατηγορία επαγγελματιών μετά τα φορτηγά ακολουθεί το "άνοιγμα". Θα ήταν λοιπόν ενδιαφέρον να μάθουμε ποιος μαζεύει άδειες και σε τι τιμή!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ Ι.Χ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΦΠΑ

ΠΟΥΛΗΣΕ ΕΝΑΣ 100,000 ΕΥΡ

Αν το αποχαρακτηρίσει από ΤΑΞΙ(ΕΔΧ) και το πουλήσει σαν ΙΧ σε ιδιώτη δεν έχει ΦΠΑ

Αν όμως το πουλήσει μαζί με την άδεια σε επαγγελματία έχει ΦΠΑ και ας είναι μεταχειρισμένο γιατί θεωρείται πάγιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη thanasitaxi

αραγε ποσο δυσκολο ειναι καποιος ταξιτζης να κρατηση μονος του βιβλια χωρις να απευθυνθη σε λογιστη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αραγε ποσο δυσκολο ειναι καποιος ταξιτζης να κρατηση μονος του βιβλια χωρις να απευθυνθη σε λογιστη;

Οσο δυσκολο ειναι να δουλεψει σε ταξι καποιος που δεν ξερει να οδηγαει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο δυσκολο ειναι να δουλεψει σε ταξι καποιος που δεν ξερει να οδηγαει....

Εγώ που ξέρω να οδηγώ μπορώ να κάνω την ταξιτζού??? Πειράζει που δεν ξέρω κατά που πέφτει η Ακρόπολη!!!

Θα σου πάρω κάτι παραπάνω για το -γύρω-γύρω όλοι- αλλά στο τέλος θα την πετύχωbiggrin.gif

Αν θέλει τώρα και ο "thanasitaxi" να δώσει κάτι παραπάνω στην εφορία κανένα πρόβλημα αλλά να ξέρει ότι δεν έχουν τις ίδιες ταρίφεςtongue.gif

Έκαστος στο είδος του και Λουμίδης στους καφέδες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που ξέρω να οδηγώ μπορώ να κάνω την ταξιτζού??? Πειράζει που δεν ξέρω κατά που πέφτει η Ακρόπολη!!!

Θα σου πάρω κάτι παραπάνω για το -γύρω-γύρω όλοι- αλλά στο τέλος θα την πετύχωbiggrin.gif

Αν θέλει τώρα και ο "thanasitaxi" να δώσει κάτι παραπάνω στην εφορία κανένα πρόβλημα αλλά να ξέρει ότι δεν έχουν τις ίδιες ταρίφεςtongue.gif

Έκαστος στο είδος του και Λουμίδης στους καφέδες!!!

Δινω οσα οσα για μια βολτα γυρω απο την Ακροπολη....προτιμω ομως να την κανω με τα ποδια...

ειναι παντα το αγαπημενο μου μερος ...

αμα κατεβω θα σε ειδοποιησω ...smile.gifsmile.gifsmile.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, Θα μπορούσε κάποιος να μου απαντήσει σε δύο ερωτησούλες??? 1)το σήμα του 2010 που έχει ήδη πληρωθεί πως πρέπει να καταχωρηθεί στα έξοδα;περνάμε το 50% του ποσού (01/07/2010);και όταν είναι δύο ιδιοκτήτες πως πάει 25% - 25%?? 2)τα ασφάλιστρα του αυτοκινήτου που έχουν πληρωθεί πριν την 01/07/2010 και ισχύουν και μετά την 01/07/2010 πως καταχωρούνται??? τα επιμερίζουμε με τους μήνες??? (π.χ. ασφάλιστρο 600€, ισχύς ασφαλιστηρίου από 01/05/2010 έως 01/11/2010, καταχωρούμε σαν έξοδο το ποσό των 300€???).Αν κάνω κάπου λάθος παρακαλώ βοηθήστε με.Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δινω οσα οσα για μια βολτα γυρω απο την Ακροπολη....προτιμω ομως να την κανω με τα ποδια...

ειναι παντα το αγαπημενο μου μερος ...

αμα κατεβω θα σε ειδοποιησω ...smile.gifsmile.gifsmile.gif

ΜΕΣΑ!!! Θα σου χρεώσω όμως 2πλη ταρίφα και ξενάγηση cool.gif

Μεταξύ μας και εγώ προτιμώ περπάτημα γιατί μας έφαγαν οι καρέκλες, και καφεδάκι όπου κουραστούμε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα τα λετε αφου ειναι και το αντικοιμενο σας. ομως για να μου απαντησετε και στο εξεις εχει περαση ενας μηνας απο τοτε που εχουν εκδοθει οι σχετικες οδηγιες και ακομα μεγαλες αντ/ποιες και εξουσιοδοτημενα συν/γεια δεν κοβουνε τα τμ/για και στα 2 ονοματα ολοι σου λενε παρε τωρα εσυ και το επομενο ο αλλος την επομενη φορα (οταν προκειτε για συν/σια)και λεω τωρα ποσο σωστο ειναι αφου στο τελος του χρονου με της συγκετροτικες αλλα θα εχει ο ενας και αλλα ο αλλος τι συμψιφισμος θα γινει; και κατα ποσο νομιμο ειναι αφου αλλα λει η οδηγια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 weeks later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΧΕΙΜΩΝΑ........ΑΝ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ.......

ΑΚΡΗ ΜΕ ΤΑ ΤΑΞΙ ΔΕ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ....ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΟΘΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΟΥ (ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΟΙΚΗ ΤΡΑΥΜΑΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ) ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΖΗΤΑΝΕ Ο,ΤΙ ΝΑ΄ΝΑΙ ΑΠΟ ΕΓΓΡΑΦΑ ΓΙΑ ΤΗ ΘΕΩΡΗΣΗ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥ ΔΕΝ ΖΗΤΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΗ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΟΙΝΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΣΤΡΑΒΟΜΟΥΤΣΟΥΝΙΑΣΜΑ ΤΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΤΟΥ ΚΩΔΙΚΑ ΕΠΕΙΔΗ ΠΗΓΑ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΙΝ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΝΟΧΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟ ΘΡΑΣΟΣ ΜΟΥ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΘΕΩΡΗΣΩ ΕΝΩ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΨΥΧΗ ΖΩΣΑ ΠΟΥΘΕΝΑ........................ΞΕΡΩ ΟΤΙ Η ΔΗΛΩΣΗ ΜΕΤΑΤΑΞΗΣ ΑΠΟΘΕΜΑΤΩΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΧΡΙ 31 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ. ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΗΛΩΣΗ, ΠΕΡΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΥΧΟΝ ΑΓΟΡΑ ΦΤΜ?

ΕΠΙΣΗΣ, ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 50 € ΝΑ ΚΟΒΟΥΝ ΤΠΥ, ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΙ ΦΠΑ? Η ΣΥΝΗΜΜΕΝΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΠΟ ΤΗ ΦΤΜ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΕΝΗ ΜΕ 11% ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΣΘΕΤΑ.

ΕΠΕΣΕ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΤΠΥ ΟΠΟΥ Ο ΤΑΞΙΤΖΗΣ ΕΙΧΕ ΓΡΑΨΕΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΟ ΚΟΜΙΣΤΡΟ ΜΕ ΤΟ ΦΠΑ, ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΣΘΕΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΒΑΛΕ ΤΗ ΣΟΥΜΑ ΣΤΗΝ ΚΑΘΑΡΗ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΟΥ, ΥΠΟΛΟΓΙΣΕ ΚΑΙ ΕΝΑ 23% ΕΠΙ ΤΟΥ ΣΥΝΟΛΟΥ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΕΝ ΤΕΛΕΙ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΠΟΣΟ ΜΕ 2 ΦΠΑ ΜΕΣΑ!!!!!

ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΟΜΩΣ ΤΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΓΡΑΦΟΥΝ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΚΟΒΟΥΝ ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΑ,

ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΜΑΣ ΚΛΕΒΟΥΝ (ΣΑΝ ΕΠΙΒΑΤΕΣ) ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΑΒΑΜΕ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΑΣ (ΩΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ) ΜΕ ΤΑ ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΚΟΥΒΑΛΑΝΕ.ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΕΛΕΓΧΟΥ.........ΕΧΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΙΔΕΑ? ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΚΑΛΕΙ ΕΠΙΒΑΤΗΣ ΡΑΔΙΟΤΑΞΙ ΓΙΑ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ. ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ 55 € ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΠΡΑΧΘΕΙ, ΤΟ ΤΑΞΙΜΕΤΡΟ ΓΡΑΦΕΙ 40€ ΛΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΘΕΤΑ (ΚΛΗΣΗ 5€ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΟΣΚΕΥΕΣ) ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΑΘΡΟΙΣΕΙ ΣΤΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΩΣΤΑ? ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΠΟΣΟ ΤΗΝ ΑΜΟΙΒΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ? ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ, ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΣΥΝΟΔΕΥΤΑ. Η ΑΜΟΙΒΗ ΕΙΝΑΙ 30€ ΑΛΛΑ ΤΟ ΤΑΞΙΜΕΤΡΟ ΕΓΡΑΨΕ 25€. ΘΑ ΓΡΑΨΕΙ ΒΑΣΕΙ ΣΥΝΗΜΜΕΝΗΣ ΑΠ. ΤΑΔΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ 30€ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ? ΚΑΙ ΦΠΑ ΣΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΠΑΕΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΑ 25€ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ 5€???????

ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ........huh.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<span class="Apple-style-span" style="font-size: 13px; color: rgb(28, 40, 55); line-height: 19px; ">ΣΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΜΕΤΑΤΑΞΗΣ ΑΠΟΘΕΜΑΤΩΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΙ Η ΑΓΟΡΑ ΦΤΜ.</span>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...