Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΠΡΟΣΛΗΨΗ/ΕΠΑΝΑΠΡΟΣΛΗΨΗ ΚΑΙ ΒΙΒΛΙΟ ΝΕΟΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΩΝ


adel

Ερώτηση

ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ. ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΝΕΟΠΡΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΩΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΟΠΩΣ ΟΦΕΙΛΑ. Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΥΠΑΛΛΗΛΟ. ΘΑ ΤΟΝ ΑΝΑΦΕΡΩ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ?

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΜΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΚΑΠΟΙΟΣ 2 ΦΟΡΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ. ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΝΕΟΠΡΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΩΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΟΠΩΣ ΟΦΕΙΛΑ. Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΥΠΑΛΛΗΛΟ. ΘΑ ΤΟΝ ΑΝΑΦΕΡΩ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ?

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΜΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΚΑΠΟΙΟΣ 2 ΦΟΡΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ?

Σε ανάλογη περίπτωση με υπάλληλο του οποίου έληξε η αρχική σύμβαση ορισμένου χρόνου και έπειτα από κάποιο διάστημα επαναπροσλήφθηκε, μας είπαν από το ΙΚΑ της περιοχής μας ότι κάθε πρόσληψη είναι ξεχωριστή και πρέπει να δηλώνεται στο βιβλίο ΙΚΑ ακόμα και αν αφορά τον ίδιο υπάλληλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ. ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΝΕΟΠΡΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΩΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΟΠΩΣ ΟΦΕΙΛΑ. Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΥΠΑΛΛΗΛΟ. ΘΑ ΤΟΝ ΑΝΑΦΕΡΩ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ?

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΜΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΚΑΠΟΙΟΣ 2 ΦΟΡΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ?

Υπάρχουν δύο λύσεις:

1) Τον ξαναγράφεις στο βιβλίο.

2) Ετοιμάζεσαι για πρόστιμο 500 ευρώ από το Ι.Κ.Α. :P

doctor

Υ.Γ. Γράψτον γιατί το Ι.Κ.Α. με αυτά τα βιβλία πάει να βγάλει τα ελλείμματά του με τα πρόστιμα που εκδίδει καθημερινά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...